Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

lucia1002
23. feb 2014

@nezaaabudka ja tiež tomu nechápem...ja som si myslela, že keď je pozitívny tak v ten deň je aj ovu..až tu na MK ma baby vyviedli z omylu, že tá prichádza neskôr..:D teda tá prebehne do 48hodín...ja mám cyklus neskutocne dlhy, cca 43 dní...veru, vychádza to približne rovnako...aspoň na to nebudem sama 😉

bar12
24. feb 2014

@nezaaabudka @lucia1002 babule, lebo ovu test detekuje LH hormon, ktory ma za nasledok rast folikulu s vajickom, takze jeho hodnota je najvyssia tesne pred uvolnenim 🙂
@nezaaabudka zatial to nie je 100% ne, ale asi na Liptov koncom tyzdna 🙂my momentalne byvame hned pri svokrovcoch a uz mi z toho pekne prepina 😠

nezaaabudka
24. feb 2014

@bar12 tak to by som aj ja utekala od svokrovcov čo najďalej 😅 😝 Moja svokra žije vyše 2000km od nás a aj to je málo, do všetkého sa stará 😕 😠

nezaaabudka
24. feb 2014

@bar12 jááj Liptov, krááása, určite choďte, oddýchneš si 😵 Užite si to 😉

bar12
24. feb 2014

@nezaaabudka o svokrach to je na dlho 😀 😀 len dufam, ze ja raz taka nebudem 😀 hej tak dnes sme to potvrdili ideme od soboty do utorku 🙂

lubkagro
24. feb 2014

Ahojte zienky, aj ja sa k vam pridavam ... uz sme zacali pracovat aj na babu, no dnes mi je tak zle a kruti sa zomnou cely svet.. a to som stvrtok mala ovulku... no co myslite kedy si spravit test ??

majusik26
24. feb 2014

ahojte tak dnes som bola na ultrazvuku ale bolo vidno len malu bodku a zvatšenu dutinu na maternici.... tak vo štvrtok o týždeň bi malo bit vidno fazulku aj srdiečko 🙂

lucia1002
24. feb 2014

@nezaaabudka
@bar12 diky za vysvetlenie...vedela som ze to ma nieco s tym docinenie, ale nevedela som uz presne co 🙂
inak tie svokry vam zavidim...ja byvam so svokrou a uz len kusok a sa zbalim a utekam radsej naspat domov..a to tam byvam zatial len tristvrte roka... 😠

mily7
24. feb 2014

@lubkagro 🙂)) to by uz nas viacej bolo tehotnych pri takychto priznakoch🙂) na testovanie casu dost

nezaaabudka
24. feb 2014

@bar12 supeeer 😉 🙂 😵 😵 Tak to akurát prídeš, keď už budem vedieť, že ako som na tom 😅

nezaaabudka
24. feb 2014

@lucia1002 ja by som nebývala so svokrou ani mesiac. Teda raz sme boli cez letné prázdniny mesiac všetci spolu (plný dom) a to bolo aj plaču 😝 😝

nezaaabudka
24. feb 2014

@lubkagro vitaj, ja som mala tiež ovu vo štvrtok, ale testujem až koncom tohto týždňa, alebo až keď bude mrcha meškať 😉 Ešte je podľa mňa skoro aj na tehu príznaky, ale to asi každá z nás všetko na sebe vidí, ak čakáme ako to dopadlo 😅 🙂 😉

bar12
24. feb 2014

@lucia1002 @nezaaabudka no baby, ja som tu byvala pol roka od narodenia syna, v tom case sme uz mali rozostavany dom pri Trnave a po tom pol roku uz som to nevydrzala a radsej sla do bojovych podmienok do rozostavaneho, kde bola len kupelna a kuchyna zariadena a spavali sme na roztahovacom gauci...ale boli sme spolu a bola som stastna, ze mam svoje sukromie 🙂 v tom case sme chodili k svokrovcom kazdy druhy, treti vikend a bolo to celkom fajn...ale situacia sa zmenila a vratili sme sa sem opat, lebo mm pomaha svojmu otcovi vo firme...uz sme tu par mesiacov a beru ma zase certi...nie sme v jednom dome, ale sme v domoch vedla seba na jednom dvore a svokra aj so svagrinou nas navstevuju ako sa im zachce...v podstate na nu nemozem nic zle povedat, lebo sa nastastie do nicoho nestara, to by som uz asi vybuchla, ale z maleho sa ide pos.... a vsetko mu dovoli, ale fakt ze vsetko a to tazko znasam...ked je dennodenne so mnou a s nou a ked sme u nej, tak ja prestavam existovat...a jej vychova je proti mojej a bojim sa, ze ked to pojde takto dalej, ze sa stane z neho nervak, ked mu ja nedovolim nieco, co ona ano...nemam vsak "gule" na to jej nieco povedat, je to jej zatial jediny vnuk a jej dcera nemoze mat deti, takze druhe vnuca je len na nas...a tak ho aj berie, zniesla by mu aj modre z neba, ale mne to strasne lezie na nervy, nemozem si pomoct ☹ myslim, ze aj z toho prameni nase neuspesne snazenie sa, lebo ja som v neustalom napati v podvedomi, taka nespokojna, dusim to v sebe, jediny, na kom si tu zlost potom vybijam, je moj mm, ktory ma nastastie zlate nervy a chape ma, ale v tomto nema ani on "gule" jej nieco povedat....je to taky zacarovany kruh a neviem sa dockat, kedy uz z tadeto vypadneme...bohuzial je to zatial v nedohladne ☹

mily7
24. feb 2014

@bar12 to nie je dobre!!! ze nemare "gule" povedat svokre co a ako. ak mozem pomoct aspon radou povedz si, ze o.k. pojde to takto dalej kam to dospeje a ako budes spokojna! moja svokra byva na strednom slovensku, "mame sa kvazi radi" , no ja som ta papulnata! nevesta. a to nie som papulnata, ale hlavne po narodeni maleho sa zo mna stala mama tigrica, ale aj tak napriek tomu , ze som byvala kvazi sedou mysou snazim sa vzdy slusne svokre ale priamo povedat co mi vadi. skus to aj ty. sadni si s nou na kavu, kolac, mimo domu same ak sa da, ty chapes jej situaciu, to je dobre, len jej povedz ze by bolo super keby pocuvala aj tvoje nazory, respektovala ich. ty na oplatku prizmuris oko pri tom ze je to babka a obcas bude maleho aj rozmaznavat. napr. u nas da mu lizatko a ja som to rozdychala. ty na oplatku skus vyuzivat jej sluzby postrazit maleho, aby si bola sama a pod. kedze byvate kvazi spolu (moji rodicia vedla s babkovcami a svagrinou) komunikacia a stanovenie hranic je nutna. niekedy to nejde len s medom, niekedy pride aj hadka kadeco, nie je ale mozne ustupovat stale len jedna strana bez toho aby ste netrpeli. preto je lepsie pozbierat odvahu a porozpravat sa s nou. ak sa to nezlepsi radsej sa odstahovat, pre pokoj v rodine doslova! takto si budes riesit len vztah s muzikom nieto aj so svokrou.

mily7
24. feb 2014

@bar12 p.s. u nas moj otec ktory sa prizenil k svokre aj mamina svagrina ktora je vedla tak obom trvalo desiatky rokov kym si zvykli doslova. to nestrasim u vas mozno nakoniec bude super, u nas to bolo o tom, ze moja babka ich svokra sa hrala na generala a kazdy musiel podliehat jej veleniu. otec aj ked si povedal svoje nemal podporu u mamky. drzim prsty ale skus riesit situaciu v zarodku, nenechaj to vyhrotit do stavu, ze nebudes stastna alebo ine.

lucia1002
24. feb 2014

@nezaaabudka jaaaj, zavidim ti 🙂
@bar12 no aj u nas to odstahovanie nevidim tak skoro...kedze este nemame dieta a nie sme este ani zobrati, tak zatial byvame takto, u svokry mojej buducej..svadbu sice planujeme, ale termin este nemame, babo tiez, tak dufam ze ked toto bude, tak pride aj odstahovanie..lebo uz teraz mam nervy a moj to vie...par krat som si uz chcela zbalit veci a ist naspat k mojej mame, ale vzdy to nejak pominulo...a keby sa nam narodilo dieta tak si tam zit neviem predstavit...moj to zatial berie tak, ze naco by sme sli prec, sak takto to je zatial poíhodlnejsie, sak naco riesit byvanie a ja mam zatial v tomto male slovo...moj problem je v tom, ze moja buduca svokra nespravi nic....ale ze uplne nic...vsetko upratovanie a varenie je na mne...na tom by ani nic take nebolo, keby som ja cely den neupratovala a ona to za hodinu nezaspinila...a takto to je stale...a ked raz za cas navari, tak dve hodiny umyvam kuchynu po nej...no a este kopec inych veci.. ☹ a to dusenie v sebe poznam...a veru mozno mas pravdu, ze aj v tom moze pramenit to nedarenie sa...predsa len nie si spokojna, mas v sebe negativnu energiu...preto treba niekam vypadnut, oddychnut si, vypnut, prestat na to mysliet a zadari sa 😉

bar12
24. feb 2014

@mily7 ja viem moja, ale nie je to jednoduche, ked svokra mi nikdy nic zle nepovedala, je stastna, ze ma ma za nevestu a vsade ma chvali ( aj ked sme diametralne odlisne povahy, co je dovod, preco sme na inych vlnovych dlzkach a nie je ten vztah taky, ako by som si priala )...ja som vzdy bola prisposobiva a nekonfliktna, viem, ze keby som jej nieco vykricala, mrzelo by ma to dalsich par mesiacov! som hrozna v tomto...ale v tych veciach, co mi vadia, co mu vsetko dovoli, uz som jej urcite niekolkokrat povedala, ze to nie je dobre, ze chapem, ze ho lubi, ale nie je to spravne z vychovneho hladiska a ona to robi aj tak a zaklincuje to tym, ze vsak sama uvidim, ked budem mat vlastne vnucence...ze nebudem ina...a svagrina ma vytaca tiez ale inym smerom zase...ta uplne bez chrbtovej kosti je schopna k nam naklusat aj pat krat za den, lebo "nas ide pozriet" ...niektori ludia si fakt nevedia domysliet veci...a stou som teda ale ze uplne na inej vlnovej dlzke a v podstate si s nou ani nemam co povedat, lebo veci, o ktorych ona melie, sa ani pocuvat nedaju a mam akurat tak plnu hlavu ked odide...a nervozna z toho, ze som cas, ktory tu bola mohla travit uzitocnejsie...ale zase...ona nemoze mat deti, snazim sa na to prihliadat, chapem ju, akurat , ze ona sukromie asi nepotrebuje ako ja...
no a prave, ze svokra mi stale hovori, ze jej ho mam nechat , ona by si ho aj cely den nechala, kludne aj na noc....vobec to ale nevyuzivam, lebo mi je proti srsti tam maleho nechavat, ked viem, ako to tam asi vyzera.. ☹ niekedy ale ked uz fakt nemam na ne naladu, tak im ho tam necham a ja si idem robit svoje, ale vacsinou sa tam snazim byt aj ja, ked je tam maly, aby som mala vsetko "pod kontrolou" 😀 no a naposledy, ked sa maly vycikal do nocnika ho nechala sa v tom aj pobabrat, to som vyskocila ale z gauca a povedala som jej, ze to uz prehana...no uznaj...a vytocilo ma to tak, ze som mala cely den po nalade...ale ona sa len zasmeje, vsak co...
no nic, vsak ono pride situacia, hadam aj ja mam niekde svoje hranice a pride nieco, pri com vybuchnem a asi jej poviem svoje...ale ja jej aj tak neverim, ze by sa zmenila, takze nikdy nebudem v klude, ked tam budem maleho nechavat...

mily7
24. feb 2014

@bar12 jaj tazka situacia. to je dobre ze si nekonfliktna, ved nemusis po nej kricat, ale povedat jej svoje skus. na druhej strane je to tak ze babky sa inak spravaju ako mami🙂 bud ustupite ty z narokov svokra sa prisposobi troska tebe alebo to budes musiet takto znasat a bude len horsie. svagrine na rovinu povedz ze chces mat sukromie! ja som svojej svokre musela povedat, lebo vo svojej laskavosti ju nenapadne ked sme u nej kvoli tomu ze chce vidiet vnuca tak ju nenapadne zobrat ho, hrat sa ist na prechadzku! vobec. bud len povedat si svoje alebo rozmyslat ako kde za co sa odstahovat a byt sami!

bar12
24. feb 2014

@lucia1002 no nezavidim veru ani tebe ☹ je pravda, ze aj ja som cistotnejsia, nez moja svokra, ale vo vareni sa zatial na nu nehrabem 😀 predalen bola veduca jedalne 😀 och tolko nervov nas tie svokry stoja....ved prave, potrebujem vypadnut, preto v sobotu odchadzama na tri noci prec, len skoda, ze mi ovu nevychadza v tom case ☹az o tyzden neskor...no a urcite ked pride babo u vas, este len pridu problemy, ale tak dolezite je, ked je partner na tvojej strane, takze potom uz urcite poriesite nieco svoje a bude dobre 🙂 moj vedel od zaciatku, ze v jednom dome by som ja nezniesla byvat uz pomaly ani so svojimi rodicmi...uz nie...takze ja keby ma teraz postavil pred hotovu vec, ze budeme s nou byvat v jednom dome, na opatku sa otocim a adios...aj keby to malo znamenat rozvod 😀 to nikdy nikde nerobilo dobrotu...

mily7
24. feb 2014

@bar12 mas pravdu co si napisala lucke. ale mali by ste sa odstahovat dalej nie byt tak blizko, to je rovnako akoby ste byvali spolu.

bar12
24. feb 2014

@mily7 no vsak zatial to trpim len preto, ze viem, ze sa jedna o docasnu zalezitost, mm nechcel nechat otca v stychu, no co mu mozem na to povedat? nastastie mame tu moznost, ked uz potrebujem vypadnut, odist aspon na tyzden pri Trnavu...
no a svagrina bojim sa, ze si tak sedi na vedeni, ze aj ked jej poviem, naznacim, aj tak to nepomoze...zvykla som sa potom doobeda neodomykat...ked maly na obed vstal, sla som s nim von a bola som s nou max. raz denne poobede ked sme sa vratili...a vzdy len poznamenala, ze nas bola pozriet a ze sme boli zamnknuti, ze asi sme spali, alebo co...a len som jej prikyvla, alebo povedala, ze som zabudla odomknut a bolo 😀 joj nikomu by som viac nepriala dieta ako jej, hned by bol svet krajsi, by nebola sustredena vsetka pozornost len na nas...

bar12
24. feb 2014

@mily7 no ved prave, to je ako keby sme boli spolu, pokial nas navstevuju ako sa im zachce...v tomto svokra az tak neotravuje a trochu respektuje nase sukromie, ale ked uz za cely den nepridem k nim, tak na druhy den pride, lebo uz to "nevydrzala" 😀
no a dom, v ktorom sme my je vlastne prerobeny rodicovsky....to ja by som nikdy nechcela takto byvat pri rodicoch, svokrovcoch...
no dobre babulky, idem spinkat, lebo synacik trochu vyvadzal tuto noc, tak som nejaka hotova a duni mi v hlave...dobru nocku vam a ospravedlnujem sa zavedenim trosku "mimo temu" tym, ktore to mozno rozculuje 🙂

lubkagro
24. feb 2014

@nezaaabudka no uvidime xixi ale verim tomu ze sme v tom 🙂

rorinka
25. feb 2014

ahojte dievcata, zatial som bola iba tichym citatelom, ale kedze vela volneho casu mi nerobi dobre 🙂 rozhodla som sa k vam pridat aj aktivne. my s manzelom sa snazime od januara po tom co som brala 10 rokov HAK. po vysadeni HAK som nepoznala svoj cyklus, tak sme skusali asi kazdy 2-3 prip. 4 den ako sa nam chcelo. rozpozala som ovulaciu na 18DC ako silnu bolest v podbrusku az krce a vytok v podobe vajecneho bielku. kedze manzel nebol doma tak sa nam podarilo tutu mutu az niekolko hodin po. Na konci januara som mala krasne psychicke priznaky tehotenstva a bola som presvedcena ze to vyslo. No ale nakoniec prisla MS - cize moj cyklus trval 34 dni.
Vo februari som predpoklada tu istu dlzku a teda aj rovnaky den ovu (18DC). Kupila som si vsak aj ovu testy nakolko ten cyklus sa moze este stale upravovat. Kazdy den ich robim presne v tom istom case podvecer, nepijem par hodin pred tym a ako na potvoru na mi 14DC vysiel tento test pozitivne. Na potvoru vravim z toho dovodu, ze som nebola v ten den doma a test som robila za stazenych podmienok a zda sa mi ze som ho ponorila nad tu risku nad ktoru sa uz nema. Ale v momente som mala testovaciu ciarku vyraznejsiu ako kontrolnu. Naozaj som si neni ista ako to bolo s tou riskou a stale mi to vrta v hlave. Co si o tom myslite? Ked som prisla domov o cca 4 hodiny (okolo 22hod vecer) skusila som si spravit novy test ale uz bola ta T ciarka rovnako slaba ako predchadzajuce dni. Tak testujem dalej kazdy den a furt neviem ci to ma este vyznam alebo nie.

siska765
25. feb 2014

@rorinka fuuuha,no moja rada: ja som si nikdy nerobila ovu testy lebo si myslim ze je to stresujuce,ked sa objavi na teste ze mas ovu rychlo nahanat manzela.My sme to poistili pravidelnym sexikom cca kazdy druhy den a vtedy by to malo vyst ak je vsetko v pohode a su vajka.No len neviem ako je to vo vasom pripade ,ci mozte tak casto ,ci manzel nie je niekde na sluzobke a tak.Ja radsej setrim peniazky na tehu testiky 🙂

dada87
25. feb 2014

ahojte pripajam sa tiez sa snazime od januara o druhe baby

nezaaabudka
25. feb 2014

@bar12 och, tak toto poznám, úplne ti rozumiem. Ja mám zasa svokrovcov, kde naša maličká je ich posledné vnúča (5-te), ale všetci sa montujú do výchovy a švagriné mi svojimi radami tiež občas lezú na nervy.. Napr. môj svokor deti miluje, ale dovolí im všetko, pchá im sladké, tak musím sledovať čo robí a stále chce, aby naša malá bola také živé dieťa a naučil ju hrýzť a robiť zle... tak teraz to je veľmi ťažko odúčať. Dnes sme boli v detskom centre, všetky deti sa pekne hrali a moja malá len vymýšľala, že komu čo vezme. Ale dohovoriť sa jej nedá, však má len 15 mesiacov.. no som z toho na nervy. Buď rada, že ťa chápe aspoň manžel, to je veľmi dobré, ten môj sa zastáva svokrovcov. 🙄
A ako dlho hrozí, že ešte ostanete pri svokre? Už na trvalo? ČI je to dočasné?

nezaaabudka
25. feb 2014

@dada87 vitaj, držím palce 😉

nezaaabudka
25. feb 2014

@rorinka ahoj, no ja si myslím, že asi si to ponorila.. mne napr. ukazovalo deň pred úplne pozitívnym testom takú silnú čiarku, skoro ako pozitívny. Tak možno aj tebe by prišla takáto predvzvesť. Ale to ťažko povedať. A ak máte čas milovať sa pravidelne, tak šup do toho a ak máš lepší pocit z testovania, tak popritom aj testuj. Ja som to tiež tento mesiac prvýkrát robila. Všetko mi zatiaľ pekne išlo a dnes ostal ovu testík biely a pritom by mal vždy ukázať aspoň trošku ružovú čiarku.. tak čakám čo mi na to napíšu baby zo Snažiliek.. ach to ľudské telo, kto sa má v tom vyznať 😅 😉

rorinka
25. feb 2014

@dada87 silno drzim paste 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre