Jonášová metóda počatia

lulu_lu
12. aug 2013

Žienky chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s výpočtom pána Jonáša a ak áno, aký je postup? Viete mi dat na neho kontakt? A kolko to môže stáť ten jeho výpočet?
Ďakujem 🙂

emakiki
23. mar 2016

@maminka1986 straaasne ti zavidim... Pekný deň ti prajem...

maminka1986
23. mar 2016

@emakiki 😀 😀 😀 😀

emakiki
23. mar 2016

@matilda72 pozerala som tu laparoskopiu a veru to vypada zaujímavo... Skusim ten INOFOLIK a potom sa poradim aj s dr. lebo mna brucho bolieva stale, stale ma tak pobolieva a ona nevie prečo, tak jej to navrhnem...

januvia
10. jún 2016

Ahojte citala som Vasu diskusiu, matilda s tebou som si aj pisala kedze mame podobny smutok v dusi.. Chcela by som od vas poradit. Vychadza mi od jonasa iba jeden termin s dobrou zivotnostou teraz 17. Juna. No aby sa neprekryli cervene so zelenymi dnami, mala som dostat ms 9.6 a neskor... lenze prisla 8.6 vecer.. sice len spinenie, naplno sa rozbehla az deviateho. Co myslite mam to risknut a privriet oci nad tym osmym junom alebo radsej to brat tak ze sa plny cerveny den kryje s prvym zelenym a jonas dorazne vystriha v tych pokynoch ze je to riziko... ? Nechcem cakat dalsi rok na termin no zaroven sa bojim ze stratim dalsie babo... poradte ;)

matilda72
10. jún 2016

@januvia no v tomto ti asi veľmi neporadí, s tým krytím dnami. my sme mali podla jeho výpočtu najlepšiu životnosť v auguste ale ja som v tedy nechcela otehotnie a potom v zime. lebo som dosť často chorá a bolo by to nezodpovedné kvôli bábu. a tak sme to podľa netu skúsili lebo tam sme mali rizikové faktory len 2 a to bol marec a apríl no a v apríli sa nám podarilo a myslím, že to bolo presne na ten jeho dátumu lebo ovu som mala presne v tie dni. všetko je v poriadku a pomaličky ideme do 4 mesiaca, včera bola prvá poriadna kontrola a drobec bol aktívny a bol zdravučký., ja by som to skúsila. aj komoške veštica povedala, že má rodiť len v roku 2017 no a ona bude rodiť teraz v septembri. a verím, že to tento krát pre nich dopadne dobre a privedú na svet zdravučké bábo.

januvia
10. jún 2016

@matilda72 jeej velmi sa tesim ze uz nosis drobceka, naozaj zo srdca Vam obom zelam vela vela zdravicka 🙂 veru idem do toho aj ja, uz nech sa stane co sa ma stat ;)

matilda72
12. jún 2016

@januvia dakujeme veľmi pekne. možno to treba nechať na prírodu a verím, že bude už len dobre aj dátum pôrodu máme krásny 25.12 tak verím, že je to dobré znamenie a budeme mať ten najkrajší dar 😉 držím aj vám palce nech sa to čoskoro podarí, jednoducho sa ľúbte a nemyslite na to, mne pomohlo nová práca, a pila som len alchemilku a jedla kys. listovú a teraz robím to isté sanžím sa jesť čo najmenej umel. vitamínov. len kys. listová magnezium no a teraz som bola trochu chorá tak som musela c a b.komplex ale už som s tým sekla nech má drobček poradien vit. z jedla 😀 a nech si pýta čo on sám chce.

lulu2907
15. jún 2016

@zuzanadringus vratila som sa po istej dobe k tejto téme, písali sme si v januári a pozerám, že sa vám podarilo 🙂 gratulujem 🙂 a bolo to teda podla výpočtu jonáša?

zuzanadringus
15. jún 2016

@lulu2907 dakujeme pekne 😊 nie podla neho to nebolo, lebo podla neho som mala otehotniet 2 dni po menstruacii...

karmen007
15. aug 2016

Ahojte,
zaujíma ma tiež Jonášova metóda otehotnenia. Ja som si dala robiť výpočet - tiež, a vychádza mi to každý mesiac 1 deň, ale u mňa je problém, že nemám každý mesiac ovuláciu. Ale to som odbočila. Prosím, napíšte mi baby, ktorým Jonášova metóda - teda deň na pohlavný styk - vyšiel na prvý krát. Takže píšte baby, ktoré ste nemali dieťatko vyše 5 rokov a potom Vám výpočet pomohol. Lebo píše, že v deň ovulácie - je 10 % šanca na úspešnosť a v plodný deň cca 85 %. No uvidíme.

jarka1989
16. aug 2016

@karmen007 ja som si dala a za mňa je to blbosť...riaď sa radšej ovuláciou a plodnými dňami.

sarkasticka
24. jan 2017

Ahojte žienky, nezdá sa Vám, že táto "zázračná metóda", ktorú vymyslel astrológ a psychiater MUDr. Eugen Jonáš je v skutočnosti skrytá forma HYIENIZMU?

http://zena.pravda.sk/rodina/clanok/271850-zufa...

kakatulik
24. jan 2017

@sarkasticka presne ako vsetko,co zarba na zufalstve zien,marne tuziacich po dietati.😒

mentolka12
24. jan 2017

Poznam 4mamicky ktore otehotneli podla jeho vypoctov a aj pohlavie sedi...

martinabreza
3. máj 2017

žienky prosim vas neviete ci este pan jonas je a roby vypocti

sasajanaj
31. máj 2017

Ja som si dala vypočítať pohlavie a vyšlo nám to hneď na prvý krát, ako sme sa rozhodli že chceme dieťa. Otehotnela som teda po prvom pokuse podľa jonášovho výpočtu a aj pohlavie vyšlo. Teraz som si dala znovu vypočítať, tak rátam dni aby som si spravila test. Predtým som mala totiž menses pravidelný a teraz dosť nepravidelný, zlý hormonálny profil, podstúpila som kyretáž-negatívna. Takže žiadne medicínske dôvody prečo by som nemala otehotnieť. Problém je ale trafiť sa do ovulácie. Podľa jonáša nám vyšiel styk na 1.deň men. Tak som zvedavá. Je ale pravda, že prvý krát v živote som mala menzes 2,5 dňa (inak 5-7dní), totiž to na tretí deň po silnom krvácaní akoby uťal a krvácať som prestala- bez nejakého spomaľovania, ako keď zavriete kohútik. Dnes 6deň od 1dňa mens malé špinenie.

kakatulik
31. máj 2017

@sasajanaj tak toto ma teda zaujima. Daj vediet ako si dopadla. Ja si sex v 1-3DC neviem ani predstavit,lebo krvacam ako z vodovodneho kohutika.😝

sasajanaj
6. jún 2017

@kakatulik tak dnes 10 deň od vypočítaného oplodnenia(či reálneho, neviem). 2 dni dozadu ma trochu pobolievalo brucho, také jemné kŕče. Dnes mi je celý deň zle, bolesť ako pred menzesom, závraty, slabé krvácanie, ťažko sa mi dýcha-akoby som mala málo kyslíka, srajdy, slabé napínanie na zvracanie. Tak napriek tomu, že je to ešte skoro som si urobila test poobede. Najprv 2 čiarky do 1 minúty, tá testovacia slabo ružová ale viditeľná, potom ale vybledla. Skúsim teda o 2 dni ranný moč. Stále sa cítim akoby som mala svoje dni. prsia ma nebolia vôbec a ešte neskutočná náhla pažravosť ako pri menzese. manžel mi musel zastaviť na ceste domov a kúpiť čokoládu lebo som sa cítila ako cukrovkár až sa mi svaly triasli. Tak sie ešte musím počkať na výsledok.

kakatulik
6. jún 2017

@sasajanaj tak totooo,cakaaam🙂

emakiki
6. jún 2017

Ahojte, ja som hore na začiatku strany 😁 a teraz už mám doma dvojmesačné bábo, ale nie vďaka tejto metóde, verila som tomu ale je to blbost, ja som nakoniec prišla na to, že moje lieky na štítnu žľazu mi spôsobovali potraty, alebo skôr biochemické tehotenstva, bolo ich niekoľko, ale iba dve potvrdené testom. Moja dr. si myslela, že potrebujem psychológa, lebo si namyslam tehotenstva, ale NENAMYSLALA som si, cítila som kazde jedno začínajúce tehotenstvo, ale jedine pokračovalo až keď som vysadila lieky na SZ. Hneď prvý cyklus sa bábo udržalo. Prajem všetkým tu, aby sa im zadarilo, ale bohužiaľ, toto je tiež len biznis...

kakatulik
6. jún 2017

@emakiki to fakt? Gratulujem! A co tiez dievcatko? Pamätam si ta z diskusii s matildou.
Tiez tomu Jonasovi velmi neverim,preto som zvedava.
Ja som si to dala vypocitat za peniaze a poslali mi vypocet,ktory mi presne tak vypocital nejaky program na jednej z ich stranok. Cize asi tak.

emakiki
6. jún 2017

@kakatulik nie, máme chlapca Marka a prvú Miu 💜. Aj ja si na teba spomínam, vám sa ešte teda nezadarilo? Ja som po dlhom (14mesacnom) boji, prišla na to, čo sa deje, dlho som to tušila ale nepripúšťala som si to, až po druhom potrate, keď som si spomenula, že prvý prebiehal presne tak isto ako druhý, som už bola presvedčená. Vždy keď som pozabudla na lieky na SZ, som cítila že sa niečo deje, keď mi test ukázal dve čiarky rýchlo som si nasadila lieky a po dvoch dňoch som začala krvácať, 2x to isté, tak som skúsila na mesiac lieky vysadiť a vyšlo to, hneď prvý cyklus, bože keď si predstavím o koľko bábätiek sme prišli 😢 ja som asi strašne citlivá, lebo ja som cítila každé jedno uhniezdovanie aj viem kedy sa prestali uhniezdovat a keď to vyšlo som cítila uhniezdovanie do 12tt, potom dva tri nič a od 14tt už pohyby.

emakiki
6. jún 2017

Do dvoch dní, blby fon 😂

kakatulik
6. jún 2017

@emakik no super.
Tak my sme mali pauzu ale teraz od maja sme opät zacali. A co si to brala na tu stitku?i

maykaaa1122
7. jún 2017

Aj my sme si dali ratat kedy splodit chlapca ale moje velke nadeje a optimizmus v tuto metodu postupne klesal🙂. nakoniec sa nam to podarilo ale uplne mimo jeho vypoctov.

jarmila85
1. aug 2017

Dievčata môžem sa len opýtať myslíte že má to nejaký význam ak napr. mi vypočítali na 31.07.2017 že sa máme pokušať o babatko ale manžel robi na smeny tak sme skušali 30.07 že ak to nie je presný dátum ale napr.den vopred. dakujeeeeeeeem..

mia2020
23. máj 2019

@janinna11 ahoj a presne ste sli na den kedy a bol chlapec? A nekryli sa zelene a cervene dni?

maialeo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre