Kedy mať druhé bábo?

janicka11
25. aug 2012

Ahojte,možno tu takáto téma či otázka už bola,neviem to nájsť,ale zaújmali by ma vaše názory,čo si myslíte o tom vy..Strašne som chcela mať medzi svojimi detičkami rozdiel 5 rokou aspon,no čím je malá vačšia a vačšia zistujem že bábenko by som chcela aj skor.Rodičovská mi končí 22.apríla 2013,pracovný pomer mi stále trvá na dobu neurčitu aj ked moja práca bola nič moc.A moc sa mi do nej ani nechce..Ale proste prácu mám.Neviem čo spraviť či skúsiť štastie o druhé bábenko?Eventuálne by som to stíhala ešte ísť z rodičovskej na materskú druhu..Finančne sa ani tak nebojím,bývanie máme,myslím že si žijeme ako normálna mladá rodinka,ale predstava byť doma skoro 7 rokou v kuse??Asi sa pýtate prečo 7 rokou,ked som bola tehotná s malou bola som celé tehotenstvo PN doma..Deti zbožnujem,čo myslíte?Dalej trošku ma odrádza aj moj vek,ale zase mám pocit že čím je žena mladšia všetko lepšie zvláda.Dá sa to zvládnuť všetko? 😒 Dakujem za všetky vaše rady názory... 😀

janicka11
autor
25. aug 2012

hmm,škoda že tu mi nik nenapísal,ale iba na otázku ked som založila,len tam vám maminky žial nemožem odpísať...škoda..dakujem za všetky rady a navhy..

janicka11
autor
25. aug 2012

@cat @usiko @amadora dakujem vám za názoryyy...Trošku mi pomohlo...Samozrejme mám skvelého manžela,ktorý mi dosť pomáha,nemá problém malu okupať či nakrmiť alebo obliecť ked bola maličká aj pokočíkovať...Takže v tomto sa nebojím...

amadora
25. aug 2012

@janicka11 tak potom sa len riaď svojimi citmi, ak cítiš že chceš bábo teraz a že nechceš čakať a ak to tvoj muž cíti rovnako tak načo čakať? 🙂

janicka11
autor
25. aug 2012

@bzucinka2 @elephant dakujem aj vám babulky,no moj vek o 2 týždne mám 22 rokou a preto trošku aj váham,už teraz mám dcérku 2roky4mesiace,takže vlastne vmojich 26rokoch by som mala doma školáka a školkára 🙂 Ja deti zbožnujem.manžel tiež.Myslím že ked som vedela vychovať a postarať o svoje prvé dieťatko vo veku 20rokov zvládnem aj druhé..Viem rozprávam a píšem ako taký.Rieším svoj vek,no bohužial ja som taká že aj rozmýšlam pred tým ako niečo začnem..nie urobiť si deti ako sa to hovorí a potom nebudem vedieť čo zosebou...ale aj tak dakuje,.. 😀

janicka11
autor
25. aug 2012

@amadora samozrejme moj manžel už dávno chce,predsa len je medzi nami 7 ročný rozdiel,a už kedysi dávno sme sa tak otom bavili a hovoril mi že v svojich 30tich by chcel mať dve detičky,čo by sme ešte stihli..Ale predsa len ked dnešná doba je ťažká 😝 Ale tak kým neskuíme nevieme..Takže manžel chce už dávno a man doničoho netlačí sama si musím rozmylsieť čo chem a čo nie.

bzucinka2
25. aug 2012

ty sa musis rozhodnut, hlavne si treba povedat preco mat deti a nehladat dovody preco to odkladat 🙂

janicka11
autor
25. aug 2012

@bzucinka2 samozrejme vždy som deti velmi chcela a vždy aj chcem len trošku ma matia moj vek,ale ked tak čítam tak vo veku mojho niektoré a tretie maju takže s kludným svedomín možem zmýšlať nad druhým 😝

ematko29
25. aug 2012

ja si myslím,že je teraz najlepší čas na druhé bábo,si mladá máš viac energie,ja som mala prvé bábo v 22rokoch adruhé v 26tich.ateraz ked mi už pomaly tahá nha 30tak som rada,že sme mali deti skôr.aj ked nevravím,že by si to nezvladala aj neskôr ale ked máš možnosť ja by som do toho šla 😀

janicka11
autor
25. aug 2012

@ematko29 dakujem,jansé možnosť mám mám manžela tak prečo nie?

ematko29
25. aug 2012

@janicka11 presne,aešťe som chcela ,že teraz ked ste zdraví tak to treba využiť,moj manžel ochorel ked moja druhá dcéra mala 2mesiace,ateraz sa už o tretiie z toho dôvodu nepokušame.nikdy nevieš čo bude .ja som toho názoru ,že je zbytočne čakať ked ste teraz zdraví

janicka11
autor
25. aug 2012

@ematko29 jasné šak to že nikdy nevieme čo bude dalej ako nas zdravie bude posluchať a tak...takže keds teraz možme zbytočné asi čakáme 😖

ematko29
25. aug 2012

@janicka11 asi tak 😀 ked si predstavím,že by sme čakkali sd ruhym bábom tak teraz už by to bolo problematické.ale prajem vám aby ste sa s takou situaciou vy nestretli, 🙂

janicka11
autor
25. aug 2012

@ematko29 akujem pekne teda 🙂 veru tak dobre že ste nečakali

janicka11
autor
25. aug 2012

@anulienkaf @dejka77 @lucia20 dakujem vám babule za vaše názory tiež sa nebojím toho či to zvládnem,ved niesom sama mám aj manžela ktorý nemá problém mi pomocť tak snád neni o čom..

janicka11
autor
25. aug 2012

@wewe22 @stanislavao @darinkazv dakujem za názory neviem ten vačší rozdiel kedysi som chcela ale akosi teraz už chcem menší ako kukám tak celkom mi to teda doporučujete aneni to až takí na palicu.Aj ked ja som doma už od septembra 2009 aloe tak snád. 😲

martinka1981
25. aug 2012

@janicka11 ja ti napišem že v čase ked sme s drahym dumali či ešte jedno dieťa ano alebo nie(jeho 4te a moje 2he 😀 ) sa stal zazrak a otehotnela som ani neviem ako. Teraz ma ten zazrak skoro 2 roky a nedala by som ju za nič na svete.
Rozdiel medzi deťmi mam len 18 mes.
Nebolo a ani nieje to lahke ale všetko sa zvlada 😉 ina možnosť nieje.
A čo na tom že si mlada?? kedysi to bolo normalne že mlade ženy mali deti,to len teraz moderna doba a kariera posunuli rodičovstvo na neskor.
Ak tužiš po dalšom babätku tak hor sa do toho 😉

janicka11
autor
25. aug 2012

@martinka1981 presne si to napísala že teraz je fakt iná doba ako predtým,predtým to bolo normálne teray už nenormálne 😠 kukaju na teba jak blba ked máš 22r.a riešiš či mať či nemať...No vy ste mali lepši prípad vy ste ani nemuseli uvažovať či mať či nemať rovno sa stalo a mate dalšiu princezničku 🙂 🙂 🙂

amadora
25. aug 2012

@janicka11 ak teraz nemáte núdzu o peniaze a ste zdraví, máte sa radi a chcete ďalšie tak zbytočne to odkladať lebo nikdy nevieš čo príde časom 😉

janicka11
autor
25. aug 2012

@amadora ak myslím že finančne sa to dá netrieme biedu ale ani nevyskakujeme si,mala aj my máme zatial všetko čo sme chceli,dokonca víde aj na dovču neaku,vecičky po malinkej mám,takže určito by toho nebolo až taaaaaak vela treba kupovať ako pri malinkej.ale chcela som vedeiť aj názor ostatných.a zatial celkom pozitívne.tak mám radosť. 🙂

cicimon
25. aug 2012

@janicka11 sup sup do toho 🙂

janicka11
autor
25. aug 2012

@cicimon Maťka dakujem 😀 Viac menej už som aj rozhodnutá pre bábenko 😲 Teší ma predstava tulinkať si zase to malé babenko,kedže už mám doma taku velkáčku

martinka1981
25. aug 2012

@janicka11 kašli na okolie. Ak ste s manželom rozhodnutí pre dalšie babo tak nevahaj. A malej tiež prospeje ked bude mať surodenca 😉
prajem vela zdravia a nech sa vam to čoskoro podari 😉
ja by som si tiež pomojkala take babätko 😵 😵 😵 ale my už sme skončili. Ešteže kamoška čoskoro porodi 😎

janicka11
autor
25. aug 2012

@martinka1981 dakujem za tvoj názor 🙂 teším sa veru na bábatenko..a čo ty vieš či skoncili či nie?možno ešte do tretice? 🙂

martinka1981
25. aug 2012

@janicka11 neni začo 😉
jooj už asi nie.Už teraz tu je celkom blazninec,tie moje žaby su hlučneee 😀 a kedže byva ešte najstarši mužov s nami a mladši chodi každy druhy tyžden tak je tu celkom plno 😀 Drahy povedal že mi kupi real born 😀
ale nikdy nehovor nikdy 😵 😵

janicka11
autor
25. aug 2012

@martinka1981 presne tak nikdy nehovor nikdy 😀 😀 ale tak tam kde je vela deti tam je aj veselo nie? 😉

martinka1981
25. aug 2012

@janicka11 no niekedy až moc 😝 😀 ale čo už,to patri k tomu.
Ale tak chalani su už velkííííí,jeden ma 20 a druhy 17 😝

danielita111
25. aug 2012

Ahoj ja som mala syna v 25r.Dcera sa mi narodila v 31r.Skor sa nedalo (skola,stavba domu).A poviem ti ze lutujem ze som nemohla mat deti skorej.Teraz by boli uz odrastene a trochu samostatne
mohla by som sa v noci vyspat 😀 .Mam 32 citim ze som ovela viac unavena ako pred 10 rokmi,ale to je mozno individualne.Prajem pekny den 😉

janicka11
autor
25. aug 2012

@danielita111 dakujem Ti za názor aposn viem že ten pocit ma nesklamal,že čím budem staršia budem viac unavená pri deťoch..

garzonka
25. aug 2012

@janicka11 Budem len opakovat co aj ostatne napisali: ak ste s manzelom rozhodnuti pre druhe, tak aj ta radost ked sa to podari a narodi, bude o to vacsia. Vek je si myslim uplne v poriadku, a ak sa sama citis fit, tak nie je dovod to odkladat na neskor. Mnohe pisali, ze sa moze stat, ze neskor to uz nemusi vyjst (choroba, mozna neplodnost a pod). A jednoznacne potvrdzujem, ze po 30-tke sily ubudaju. A cim mensi je vekovy rozdiel medzi surodencami tym lepsie 😉

janicka11
autor
25. aug 2012

@garzonka dakujem,dakujem naozaj pekne a pravdivo napísanéé 🙂 🙂 tak tak,teraz sa na to cítime máme pocity že to tak chceme tak chceme tak prečo nie? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre