Kojím, ale chcem aj otehotnieť

meaningful
14. nov 2016

Ahojte, kojim uz 13mesiac, ale uz len vecer, v noci a rano. Menzes uz mam 8 mesiac a stale sa nam nedari otehotniet, bude to tym kojenim?

eli321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetulienka253
14. nov 2016

Hmm, ja som tiež otehotnela, ked som prvého kojila.

iftulka39
14. nov 2016

skúsili ste aj plodné dni...? My sa akurát pokúšame takto ,tiež som čakala že to bude na prvý šup ako naša Adel. No uvidíme... ale inak som počula, že kojenie taktiež ovplyvňuje hormony, takže môžu byť hladiny iné.

sibalka21
15. nov 2016

ak mas MS uz 8 mesiacov, kojenie v tom nehra rolu... Baby otehotneli ked kojili a MS ani nemali....

khkt
15. nov 2016

Tiež som otehotnela počas dojčenia keď mala dcérka cca 8,5 mesiaca a dojčila som ju až do pôrodu. Ale každá sme iná, niektoré ženy museli dieťatko odstaviť, aby sa im podarilo otehotnieť. Podľa mňa môže byť problémom to nočné dojčenie, ak je to možné skús ho postupne vynechať a dojčiť iba počas dňa. Držím palce. 😉

mrkvicka060
15. nov 2016

@meaningful podla mna je to individualne. Sesterka sa snazili 8 mesiacov, ale podarilo sa jej otehotniet az ked prestala maleho kojit.. takze u niekoho to asi vadi, u niekoho nie

hviezda21
15. nov 2016

@meaningful dojčenie nie je antikoncepcia, to tu píše X žien že si mysleli že áno a ups do roka rodili zas.aj nedojciaca žena nemá každý mesiac ovuláciu a na cyklus vplyva množstvo faktorov od stresu stravy spánku...ja som otehotnela vždy počas dojčenia a moje známe tiež. Cize vypust z hlávky dojčenie a venuje sa sebe a rodine a užívaj si každý mesiac manžela ;)

sibalka21
15. nov 2016

@meaningful A kolko sa snazite, ked pises ze sa vam stale nedari?

majulino
15. nov 2016

Ahoj no nam sa syn podaril rychlo aj pri antikoncepcii a o odceru sme sa snazili od oktobra a az vo februari/marci som otehotnela ale az ked sme sa prestali snazit

jabucko
15. nov 2016

@meaningful Prikojeni sa ti tvori proklaktin a to moze otehotnenie. Stazit. Predsalen je to hormon v tele v zvysenej davke.

som kojila na poziadanie a otehotnela som ani neviem ako. Tehotenstvo ma za skoncilo.

janickacrazy
15. nov 2016

@meaningful Asi je to individuálne, ja poznám niekoľko žien, čo otehotneli popri kojení bez problému, ale možno práve u teba to vadí. Neviem ako dlho sa teda snažíte, niekedy to proste len dlhšie trvá, pár mesiacov. Ja som pri prvom otehu na 1.šup, pri druhom do 2 mes. a pri treťom až po 8mes. a to som ani nekojila. 😉

benny11
15. nov 2016

Ja som dojčila malého 13 mesiacov a neplánovane som otehotnela 😀 , chceli sme súrodenca, kúsok pozdejšie, ale sme radi, že je na ceste a nebudeme mať veľký vekový rozdiel. Dojčila som do konca 3 mesiaca, práve dojčenie ukončujeme, lekár neodporúča, nech si organizmus odpočinie....

zuzu1122
15. nov 2016

@meaningful ja stále kojím, ale tiež už len pred obedňajším spánkom, večer a ak si pýta v noci... vo februári som otehotnela, žiaľ, na začiatku šiesteho týždňa som potratila. Podľa lekára môže za to práve kojenie. Vraj je to nejaká prirodzená ochrana a keď som mu argumentovala, že veľa žien kojilo a bez problémov otehotnelo, tak ma vyviedol z omylu, že áno, môže sa to stať ale kojenie je zodpovedné za to, že som o bábo prišla. Žiaľ, nič bližšie mi k tomu nevysvetlil, prečo. Od vtedy sa snažíme a stále sa nám nedarí.

0silvia0
15. nov 2016

@meaningful ja som tiež nemohla otehotnieť počas kojenia a chcela som. Otehotnela som hneď po úplnom odstavení syna keď mal rok a pol., ja som ani MS nemala vôbec. Takže je to individuálne.

meaningful
autor
15. nov 2016

ahojte vsetky, dakujem za podporu a odozvu. Ja som mala problem otehotniet aj pri prvom, snazili sme sa cca 5r. a potom to samo prislo. teraz mam menzes uz 8mesiacov, ale ovulaciu asi nie stale. to bude asi ten problem. do kelu. Myslim ze mi to nocne kojenie brani. Vcera som skusila ze maleho skusim prekabatit a dat mu v noci vodu ...hahaha no rev najvacsi a nevydalo. Cez den mu vobec nechyba, ale v noci ... to je ina muzika. Este aj zubky mu idu, tak si viete predstavit.
@0silvia0
@zuzu1122
@benny11
@janickacrazy
@jabucko
@majulino
@sibalka21
@hviezda21
@mrkvicka060
@khkt
@iftulka39
@kvetulienka253
@eli321

janickacrazy
15. nov 2016

@meaningful No ked mu idú zúbky, tak teraz ho radšej neodstavuj, lebo bude riadne mrzutý, skús trochu počkať.

marcelatje
15. nov 2016

@meaningful ja som dojcila ms dom mala iba raz a otehotnela som. Dojcila som pocas celeho tehotenstva a neskor tandem. Podla mna ak mas ms tak dojcenie problem nie je. Skor to vidim na problemy ktore sposobovali ze ste sa o prve snazili 5 rokov. Ono ak po dlhom case otehotnies nikde nie je zaruka ze dalsie uz pojde jednoducho.

februar2017
15. nov 2016

ja som otehotnela,ked mal maly 9mesiacov a kojila som do jeho skoro 14tich mesiacov. postupne som mu obmedzovala kojenie a v priebehu cca mesiaca bol odstaveny uuuuplne. nechcela som to moc tlacit,aby sa necitil odstrceny a aj preto som odstavila,aby si za 4 mesiace zvykol,ze bracek dostane mliecko a on uz nie. a zatial to zvladame super. ani mi do vystrihu nechodi ako to robil predtym. teraz je odstaveny uz mesiac a klop klop klop

benny11
15. nov 2016

@meaningful my máme malého cez IVF, vraveli nám, že prirodzene nehrozí, dojčila som ráno, na obed, večer a celú noc, cumlík odmieta, fľašu s mliekom mi zahodí, pár dní nedojčím, lebo už pobolieva bruško, a asi si vieš predstaviť, aké mám noci, hrozný rev, zobudí sa mi aj 20 x. Ja som plánovala dojčiť, kým sa sám neodstaví, ale lekár razantne povedal, že dosť bolo, má strach, aby som nepotratila. Menzes som dostala už 3 mesiac po pôrode, ani som nesnívala, že otehotniem, ani som to nejako neriešila, v novembri som chcela ísť na KET, no to som ešte netušila, že som tehotná. Držím palce, niekedy stačí nemyslieť na to, že chcem otehotnieť. 😀

janickacrazy
15. nov 2016

Baby, moja suseda kojila dieťa do 7 rokov. Ja ked som to videla, skoro som hodila kolaps. To dieťa bolo o 2 hlavy vačšie ako jej rovesníci.

mrkvicka060
15. nov 2016

@janickacrazy nieeeeeeee, to si robis kozy! To neverim ze nejaka matka takto zdegraduje dieta... nic proti kojeniu...

beton
15. nov 2016

@benny11
ked ti zarazil dojcenie, tak potom ti asi zarazil aj sex? v opacnom pripade mozes dojcit pokojne do kedy chces.... pri sexe sa vyplavuju ovela vacsie davky oxytocinu ako pri dojceni. Takze pokojne dojci ako Vam to vyhovuje a nenechaj sa obalamutit. Ved raz Ta uz obalamutili, ze nemozes otehotniet...to staci, nie? :o)))

beton
15. nov 2016

@meaningful pokial sa pocas dojcenia snazis otehotniet, tak by som to spravila naopak. nocne dojcenie ma najvacsi vplyv na hormony. Teda by som radsej pridala cez den a ubrala v noci. Ide este o dost male dietatko, tak to potom musi byt hroza inak v noci riesit ako dojcenim. Mozno este nie si ani tvoje telo nastavene na dalsie tehotenstvo.

janickacrazy
15. nov 2016

@mrkvicka060 to myslím úplne vážne, videla som na vlastné oči 😝

marfikchov
15. nov 2016

ja som kojila, a otehotnela 5 mesiacov po prvom pôrode, a u nás to bolo opačne, teda bez snaženia, však babské reči hovorili, že kojenie je ľudová antikoncepcia a preto šírim do sveta "Nie, nie je" 😀 a menzes som pri oboch deťoch dostala hneď po skončení šestonedelia... možno pár dní pauza a už to bolo

mrkvicka060
15. nov 2016

@janickacrazy fuu.... no dobre, to uz je na mna moc

domca444
15. nov 2016

ja som kojila, vlatne kojim stale 🙂 a som uz 32 tt 🙂 gyndosovi som to ani nehovorila, pre istotu 🙂 nemas istotu, ze ked prestanes, otehotnies. prve islo rychlo a toto nam trvalo cca rok, kym sa zadarilo. ale teda frekvencia snazeni bola o 99% nizsia.. drzim palce 🙂

evittam
15. nov 2016

@marfikchov Prave preto netreba verit nejakym "babskym reciam" a to v nicom. 😋 Kamaratka tiez tak otehotnela a velmi sa divila-ze ved "kojim"....Nechapem ako moze niekto verit takym hlupostiam....😋

marfikchov
15. nov 2016

@evittam ja som tomu neverila, ani sa nespoliehala... tak to prosto vyšlo a teraz sa už na tom smejem, ale vtedy som krokodílie slzy ronila 😀

evittam
15. nov 2016

@marfikchov Ved ja netvrdim ze ano. Len proste najdes zeny co tomu veria a nielen tomu-tu na MK je toho viac "postavene na hlavu"...😋

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre