Kojím, ale chcem aj otehotnieť

meaningful
14. nov 2016

Ahojte, kojim uz 13mesiac, ale uz len vecer, v noci a rano. Menzes uz mam 8 mesiac a stale sa nam nedari otehotniet, bude to tym kojenim?

marfikchov
15. nov 2016

@evittam moja chyba, síce registrovaná som tu bola, ale intenzívnejšie som sem začala chodiť až po druhom pôrode... inak by som to celé znášala a vedela toooľko vecí, vlastne neviem, ako som vôbec tie deti vynosila a porodila a aj to celé po bez koňa 😀

janickacrazy
15. nov 2016

@marfikchov haha, ja som pri prvom dieťati ani počítač nemala vobec, neviem, ako som to mohla vobec prežiť 😀 😀 😀

benny11
15. nov 2016

@beton sex nemáme od kedy viem, že som tehotná 😀 , som dostatočne unavená, bruško pobolieva, ťahám na 40-tku, o bábo nechcem prísť, keďže aj v prvom prípade som mala komplikácie, tak radšej sex oželiem, začala som brať duphaston, a ten sa neodporúča počas dojčenia. Príroda je všemocná a mne sa podarilo otehotnieť

meaningful
autor
15. nov 2016

@janickacrazy ved hej, nebude to vobec lahke, cez den si ani len nespomenie... ale pred spanim je to prenho zvyk

meaningful
autor
15. nov 2016

@marcelatje dufam ze to nebude trvat opat 5 r, ufff

sardinka336
15. nov 2016

@meaningful kludne to moze byt kojenim, zase 100% sa to neda vylučit ako pričina...hormonalne nastavenie počas dojčenia moze blokovat ovulaciu, mozeš mat anovulačne cykly - to znamená, ze sice máš menštruáciu ale neovuluješ. Skusenosti zien su samozrejme rozne. Odporučala by som navštevu gynekologa.

meaningful
autor
15. nov 2016

@beton necham to este asi trocha :( snad sa to samo posunie, cez den uz nekojim vobec prave.

meaningful
autor
15. nov 2016

@sardinka336 pojdem sa poradit... no najst si tri hodiny na cakanie u gynfosky je dost na palicu, nema terminy uz tentorok.

meaningful
autor
15. nov 2016

@sibalka21 no odkedy mam menzes uz , 8 m

sibalka21
15. nov 2016

@marfikchov Mozno to ani nebude tak kojenim ako tym, ze ako sama pises, ste sa snazili dost dlhu dobu, 5r... Cize to vobec nemusi suvisiet s tym ze kojis, ale proste sa vam len nedari, tak ako predtym, bohuzial :-/ ...

papricka33
15. nov 2016

@janickacrazy no a? Šak Valibuka mať nadájala 20 rokov 🙂

beton
15. nov 2016

@benny11 duphaston sa neodporuca ani pocas tehotenstva :o)) dojcenie moze vyvolat nejaku mensiu kontrakciu, ale urcite nie potrat... telo vie, co ma zmysel udrzat a co nie. A dojcenie na tom vinu nenesie. telo vzdy prioritne vyzivuje babatko v brusku. kym je zivotaschopne. ak nie je, tak aj to si samo poriesi... nech vam to vyjde.

beton
15. nov 2016

@meaningful no ved prave to hovorim. skus to vymenit. dojcit cez den. v noci si to dieta dohana. najma ten kontakt, ktory dennym dojcenim nedostava. tak to skus vymenit, ked sa da. sama si poznas svoje dieta :o))

marcelatje
16. nov 2016

@meaningful a aky bol problem? Ci to ste sa nedopatrali? Snad to tento krat nepotrva 5 rokov. Drzim palce 😊

janickacrazy
16. nov 2016

@meaningful Tak si skús kúpiť tie ovulačné testy, tam uvidíš, či ovuluješ a nemusíš bežať na gyndu.

meaningful
autor
16. nov 2016

@marcelatje ja ani neviem cim zacat, no mam problem so stitnou zlazou, ale na to beriem lieky, malo by to byt ok. Ked sa nam dlho nedarilo, isli sme do centra asistovanej reprodukcie, odporucili laparku, tak som podstupila, zistili ze tam mam endometriozu. Liecba bola ze som bola v umelom prechode pol roka. Bez menzesu. potom sme sli do IVFka 2x... ale nic ... a nakoniec sa nam to aj tak podarilo prirodzene, uz ked sme sa chystali do Brna na IVFko skusit. Uz sme sa tam nedostali, lebo som bola uz tehotna hihi.
Bola som u dokiho, v case ovulacie a nasadil mi duphaston a vtedy som otehotnela a udrzalo sa to. Duphaston som brala do 12tyzdna tusim.

meaningful
autor
17. nov 2016

@janickacrazy uz som kupila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre