Krv oboch partnerov je 0 rh negatív

lentilka311
17. máj 2012

...ahoj,my sme s priateľom obidvaja 0 rh negatív..môeu nastať nejaký problém ak budeme chcieť mať bábo?

adelaine
17. máj 2012

preco by mal?
co to je za otazku?

jurkovamiluska
17. máj 2012

@lentilka311 ano bude mat modru krv 😀 😀 😀 😀

vierka0
17. máj 2012

@lentilka311 nie, problem by mohol byt iba ked by on mal rh faktor pozitiv..

valilienka2
17. máj 2012

nie všetko bude ok, problém by mohol nastať ak by si bola ty Rh- a dieťa by po otcovi zdedilo Rh+ ale ani to nemusí znamenať problém a po pôrode si to odsledujú a pichajú na to injekciu aby telo nevytváralo protilátky..

hviezda22
17. máj 2012

asi nie..........ja som tiež 0 rh negatív, manžel 0 rh pozitív, mne pri druhom a tretom tehu sledovali protilatky, iny prolbém nie je. Poznam par ako vy a no problém 🙂 😉 dve zdravé deti

hviezda22
17. máj 2012

@valilienka2 to som mala ja, moje deti maju krv po mužovi 0. rh pozitív, ale aj tak to nebol probém, a všetko bolo ok

lentilka311
autor
17. máj 2012

tak väčšina mi kladie túto otázku...kedže obidvaja máme rovnakú krvnú skupinu..či nebude problém,žeby som otehotnela..som z toho ostala zaskočená,tak som sa chcela radšej tuna neikoho spýtať...

hviezda22
17. máj 2012

@lentilka311 nevadí že mate rovnaku, aspon viete aku bude mať vaše babo....... len nie je "dobré" ked ma žena negatív, ale aj to je individualne

valilienka2
17. máj 2012

@hviezda22 my to máme také isté s drahým ako vy, ale po potrate mi radšej pichli injekciu a teraz mi to stále kontrolujú ale je to ok, vraj sa riziko zvyšuje čím je viac tehotenstiev takže ešte môžeme mať pár detí bez stresu 😀 😀

jurkovamiluska
17. máj 2012

@valilienka2 ja mam rh - muz rh + a maly ma po muzovi rh+ a nic mu nieje ani mi nikdo nevravel, ze by mal byt s tym problem

romea
17. máj 2012

ono sa hovori ze zeny a aj muz ak maju rovnaku krvnu skupinu tazsie otehotnia a nulky su nachylnejsie na potraty ale mozno su to len babske reci takze by som si z toho nic nerobila. Ak je tehulka s Rh faktorom negativnym a babetko ziska rh faktor pozitivny vtedy telo matky moze vytvarat protilatky proti pkodu to sleduje gynekolog a pichaju sa potom inekcie v tehu a tesne po porode zhorsuje sa to s poctom deti aj moja mamine pichali inekcie a pri sestre nemuseli. Niekedy treba aj krv davat novu ale toho sa netreba bat specialne to gynekolog to sleduje

ikke
18. máj 2012

problem kvoli krvi je velmi nepravdepodobny.
tvoje dieta nema odkial ziskat pozitivny faktor (ktory by mohol narobit problemy pri dalsich tehotenstvach), ak ma aj partner negativny faktor. dokonca by ti ani nemuseli po porode davat injekciu, ak by si si bola ista, ze chces dieta uz len s tymto partnerom... 😅
rovnaka krvna skupina (0,A,B,AB) v tomto vobec nehra rolu.

janine6623
18. máj 2012

my mame tiez rovnake a takniez 0neg.aj malicka ma terw,po,nas 0neg.nemala som ziadny problem v tehotenstve a chvalabohu ami ziadny potrat.moj gynekolog prevezexhovoril, ze sme sa dobre stretli, teda narazal na krvne skupiny.myslim ze sa nemas coho bat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre