Leiden mutácia a užívanie Vitexu

dada337
7. feb 2021

Dobrý deň, chcem sa spýtať či mi viete niektorá poradiť, nakoľko som v starších fórach nič nenašla. Som po 2 MA, na hematologii mi zistili Leiden mutaciu hetero., po zistení tehotenstva si mám pichať clexane. Ostatné vyšetrenia sú ok. No problém mám s dĺžkou cyklu, zväčša okolo 38 dni. No momentálne mi to už 12 dní mešká (tehot. Test negatívny). Dokonca som mala od 17dna cyklu 9 dní hnedé spinenie. U gynekológa som bola, nič mi na to spinenie nepovedal a na úpravu cyklu mi vraj nič nemôže dať lebo hematolog mi neodporúča užívanie hormonálnej liečby. Že mám len čakať kedy sa MS dostavy 😞. Prsia má už bolia asi týždeň a sem tak aj vaječníky. No to čo sa chcem spýtať je:
1.Ci ste niektorá užívali Vitex pri tomto type mutácie, keďže je to vlastne prírodný hormón.
2. Užívali ste niektorá ak anopyrin počas plánovania tehotenstva? Teda či vám to dr. naordinoval pri tejto mutacii
Ďakujem 😊

tinsssss
4. mar 2021

@lala1501 ahoj, prepac, až teraz som si všimla otázku. Noo, ono to bol hotový proces a dosť som to vytesbila už z hlavy, ale v skratke. Začalo ma pobolievat v oblasti krížov a bolesť vystresovala až do nohy. Nejako som to neriešila, lebo však tehotné bolí všeličo. Ale keď to prišlo už do štádia, že som nevedela s nohou pohnúť a dostala som ešte aj teploty, išla som na pohotovosť, obehla si kolečko lekárov a záver bol, že mám len zväčšenú ladvinu z tehotenstva, že malá na ňu tlači a neodteka dobre moc. Dostala som ATB a išla domov. Lenže keď sa ani po 2 dňoch nič nelepilo a bolesť sa stupňovala a seriózne som už nevládala chodiť, vrátila som sa do nemocnice, hospitalizovali má, lebo som mala hrozne zvýšené crp, ale nevedeli prečo. Trvalo im dosť dlho, kým vlastne prišli na to, čo mi je. Vlastne až na moje prosenie zúfalé, či to nemôže byť žila 🥺 lebo som si samozrejme googlila diagnózu 😶 no a nakoniec som mala pravdu. Mala som trombozu v celej ľavej nohe od panvy dolu na viacerých miestach. Preto hovorím, určite treba pichať. Ja som nevedela, že mam túto mutáciu. Aj prípadne dalsie trhu už budem na injekciach. Držím palce ❤️

lala1501
4. mar 2021

@tinsssss dakujem krasne za odpoved. Ja som si to nakoniec vydupala u hematologicky a picham

suzanca86
21. jan 2023

Ahojte mam 6 baleni clexanu - 4 ak by niekto potreboval. Zaruka do 10/2024.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre