Mám 26 roko v a 1 dieťa. Kedy je správny čas na ďalšie dieťa?

tinaslukaskom
22. okt 2017

Ahojte maminy 🙂 mám 26 rokov a 10 mesačného synka. Chcela by som sa spýtať, tak zo zvedavosti, aké vekové rozdiely máte vy medzi svojimy drobcami. Ja som rodila cisarskym takže nám dalšie bábo ,,odporúčili,, až po roku. Už sa to kráti a začínam premýšľať o ďalšom 🙂

nelinka2009
22. okt 2017

6,5 roka a super tiez 2 sekcie

sazumak
22. okt 2017

3,5 roka a brala by som ďalšie dve deti takto 🙂 Neskutočne si rozumejú a vyhrajú sa spolu. Keď mala druhá asi 2 roky, tak sa ten rozdiel aj stratil a sú ako dvojčatá 🙂

elena_c
22. okt 2017

Môj rada- urob si druhé, kým to prvé nechytí obdobie vzdoru.
Ako nášho malého chytil vzdor, cca v 18 mesiacoch tak už som o druhom nechcela ani počuť 😀 teraz ma malý dva a asi pred dvomi týždňami som sa nechala ukecať, aby sme skúsili druhé, ale každý tretí deň mením názor, podľa toho aký mal malý deň 😀 tak uvidíme, či sa dostaví "návšteva"

pininka
22. okt 2017

Ja mam 4 rocny rozdiel a bolo to super. Starsi bol samostatny, ziaden vzdor uz nebol, nebola uz namne taky nacicnuty, chapal co mu hovorim. Co mam kamratky ktore maju male rozdiely kazda nadava ze hlavne ten prvy rok bol masaker. Nevyspate, v kuse nervozne a nikdy si neoddyli,lebo kazde decko chodilo inak spat.

tinaslukaskom
autor
22. okt 2017

Veď toto je problém 🙂 keď je malý v pohode tak by som brala aj päť deti ale keď ma tie svoje nálady tak premýšľam, že ďalšie až tak o 6 rokov 🙂 a potom mi príde smutno lebo si pomyslím, že keď už bude to druhé tak už sa toľko nevyhrám s tým prvým lebo už asi nebude toľko času. Toto je ta moja dilema. Veľmi by som chcela druhé, ale ešte si chcem užiť to prvé 🙂

tinaslukaskom
autor
22. okt 2017

@pininka
No to je tiež... Ja stále kojím, malý sa v noci zobudí aj 4x takže riadny spánok som nemala ani nepamätám 🙂 a keď už sa nezobudí koly hladu tak potom zubky 🙂

ajko2011
22. okt 2017

@tinaslukaskom ja mám syna, ktorý bude mať o necelý mesiac 6 rokov a druhé nechceme. Preto sa aj chránim. 🙂 Chceme si ho užiť plnými dúškami. 👏

bosoriak
22. okt 2017

@tinaslukaskom mam dcery 8, 6 a 1apol rocne. Ci je to idealny rozdiel netusim. Tak k nam prisli a tak som za ne vdacna .

Moj nazor je, ze ked uz uvazujes, kedy druhe dieta, uz ho chces. 😉

andrea101112
22. okt 2017

ja mam medzi detmi 2 roky a 8 mesiacov a aj ked je to niekedy na palicu (obe deti su povesene skoro stale len na mne) ta laska co citim je dvojnasobna. uzivam si ich oboch a ked su spolu su k zozraniu 🙂 kojila som prveho kojila som cele tehu kojila som ich spolu a teraz kojim uz len mensieho 🙂

elena_c
22. okt 2017

@ajko2011 tiež som nad tým rozmýšľala, že keby sme mali len jedno, tak sa mu môžeme venovať naplno...ale potom sme šli na jednu párty k susedom a tam bolo viac detí...a zrazu sme nevedeli, že máme dieťa, tak sa zahral s kamošmi...tak tajne dúfame, že aj so súrodencom sa tak zabavia časom 😁 ale možno bude horšie, ako u susedy, ktorej traja synovia sa nonstop mlátia 😂
V každom prípade, každý ako sa cíti, radšej jedno a šťastná ako dve a na nervy 😉

deti95060810
22. okt 2017

mám deti vo veku 22, 11, 9, a 7 rokov.... či je to dobré? ale hej prečo nie... berieme to ako prišlo....

hettinka
22. okt 2017

@deti95060810 konečne rozumiem tvojmu nicku 😀

Ja mám 5,5 roka rozdiel. Pre mna super.

tami2014
22. okt 2017

Dvojrocny rozdiel

nelinka2009
22. okt 2017

Inak od,2-5 rokov sa moc,zo psychologickeho hladiska neodporuca surodenec, takze ak chces teraz tak sups na to, alebo potom pockat dlhsie

siska53
22. okt 2017

@tinaslukaskom my mame rozdiel 2roky a 3tyzdne.. Tiez cisarske oba.
Spravny cas je vtedy,kedy chcete vy a hlavne,kedy sa podari. 🙂

deti95060810
22. okt 2017

@hettinka ....🙂

drobcek26l
22. okt 2017

Ja som mala pravého v 26 tich sekciou. Teraz mam 31 a doma mam 2 tyzdnove dietatko po piatich rokoch zase sekciou. Je to uplne super. Prvy je samostatny vela veciam uz rozumie, pomoze mi. Urcite by som nechcela mensi vekovy rozdiel. Takto je to parada.

matazirafa
22. okt 2017

@tinaslukaskom prvy v 26 sekciou a teraz druhe bude po 18 mesiacoch na vianoce, ked uz sa pritrafilo nejak to zvladneme, ale uz to bude zrejme aj posledne

nikaeli
22. okt 2017

Nasa druha babika sa narodi takmer po 11.rokoch.. Starsej dcere ako darcek k meninam ❤ (podla predbezne vypocitaneho terminu).

Nie vzdy vsetko ide podla planu a nasich predstav..

alchemilkazltozelena
22. okt 2017

@tinaslukaskom rozdiel medzi nasimi je 2r9m
otehotnela som ked mala mala presne 2 roky..povodny plan bol az o rok ale nevydalo..presne ten rok aj chyba 😑 bola by samostatnejsia rozumnejsia atd
ale nelutujeme, je to tak ako to ma byt
mala sice ziarli ale to je normalne,
aspon to uz mam za sebou 😉 takto by ma to vsetko este len cakalo 😣😑

lenpi
22. okt 2017

@nelinka2009 toto som v zivote nepocula, a to mam psychologiu vystudovanu. Mas k tomu nejaky podklad, zdroje...? Nerypem, zaujima ma to 🙂

tiffibaby
22. okt 2017

ja mam v plane tak 4-5 rocny rozdiel tiez som zato aby bo starsy samostatny ja niesom na baterky ...ale kazdeho osobna vec 🙂

sazumak
22. okt 2017

@nelinka2009 Prečo sa neodporúča? Kopec mojich kámošiek, čo má ďalšie dieťa do dvoch rokov, tak každé neskutočne žiarli na súrodenca, robí mu zle, ešte si to nevie uvedomiť, že ho nemôže udrieť, vyžaduje si pozornosť matky. A čo máme v rodine viac detí s odstupom od 3-5 rokov, tak to prijali skvele. Deti sa tešili, bez problémov prijali súrodenca, pomáhali a boli samostatnejšie.

nelinka2009
22. okt 2017

@sazumak naxor psychlogov, ale kazdy ako mu vyhovuje...

puskaruka
22. okt 2017

Moji dvaja starší 17a15si výborne rozumejú, ale s 12ročným a 8ročnou vôbec. A ani 12ročný s 8ročnou si nerozumejú. Takžeodporúčam rozdiel 2roky medzi deťmi.

miku1
22. okt 2017

@tinaslukaskom Ja mám rozdiel 2 roky a 2 týždne. Prvý rok bol ťažký, hlavne kvôli rozdielnemu režimu detí, ale potom to už bolo super. Vzťah majú úžasný, staršia nikdy mladšej zle nerobila....

wejky
22. okt 2017

To, ci si budu surodenci medzi sebou rozumiet nie je ani tak o vekovom rozdiely, ale o ich povahach, napr. mam o rok starsiu sestru a s nou som si najviac spomedzi vsetkych surodencov rozumela, no s o rok mladsou sestrou sme sa v detstve a puberte neznasali.

sazumak
22. okt 2017

@nelinka2009 No ja poznám niekoľko psychológov, tak sa ich pri najbližšom stretnutí skúsim opýtať 🙂

mrskova
22. okt 2017

2 r a 4 m ... ked mal drobec asi 15 mesiacov prisiel ten pocit, ze dam aj 2 deti .. 🙂 .. nelutujem , ale prve 4 mesiace boli narocnejsie .. teda kym sa zladili a tak, ale bolo to pre mna jednoduchsie, lebo som vedela do coho idem.. co materstvo obnasa.. co prinesie 🙂 koliky, kojenie..atd .. proste uz som nestresovala 🙂 . joj a. teraz sa ponatahuju, nahanaju a lubia a starsi brutalne chrani sestru

alby2014
22. okt 2017

Ja mam rozdiel 20 mesiacov. Planovane. Tazky bol len prvy mesiac, potom som zrusila nefunkcne kojenie a vsetko sa na dobre obratilo, chceli sme skoro druhe, lebo teda chcem este jedno s vacsim rozdielom a uz teda mam 34... Mne to tak vyhovuje, deti spia na obed naraz, starsi bol vzdy samostatne dieta v zmysle prehratia sa sam...hoci este nehovori a nocnik je nepriatel, nemam pocit, ze som nevyspata ( pri prvom som tu unavu niesla horsie, terza proste len pokracujem), strhana a podobne. Nevravim, ze nie su dni, ked obaja revu dolby sound stereo a ja mam chut ist na opusteny ostrov, ale vacsinou sa to da...pravdou vsak je fakt, ze mne velmi pomaha manze, starsi ma veeeeeeelmi miernu fazu vzdoru a nijak sa u neho neprejavila ziarlivost. Idealny rozdiel neexistuje, idealny bude len tvoj postoj k nemu...vyhodou maleho rozdielu je,ze si este v svungu, nevracias sa k plienkam, prost epokracujes...vela veci uz riesis s rpehladom a kludom...lebo vies, ze je to len obdobie, co pominie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre