Môj partner má s jeho bývalou manželkou dve dcéry. Aká je pravdepodobnosť, že so mnou bude mať chlapca?

levandulova111
5. máj 2022

Ahojte. Takúto diskusiu som tu nenašla, tak sa spýtam vás.
Môj partner mal s exmanželkou dve dcéry, je možné, že aj so mnou v prípade dieťatka to bude tiež dievča? Aká je pravdepodobnosť, že to môže byť chlapec?
Môj ex mal so mnou dcéru, s druhou priateľkou mal chlapca a s treťou znovu dievčatko..
Kamoška zas má partnera, s ktorým majú iba chlapcov..
Môj bratranec so ženou obe pohlavia...
Ďalší bratranec takisto obe pohlavia... Viem, že záleží hlavne na tom, aký chromozóm bude obsahovať "víťazná" spermia, ale mňa by aj zaujímalo, aká je pravdepodobnosť, keď chlap s jednou ženou má iba jedno pohlavie, že s druhou bude mať opačné pohlavie?
Záleží aj s akou partnerkou dieťa počne?
Čítala som niekde, že aj vek ovplyvňuje pohlavie...

jaskolka
5. máj 2022

Je to 50:50.proste ide o rýchlosť a "silu" spermie.

h2
5. máj 2022

@levandulova111 Môj muž má s bývalou ženou 2 dcéry, so mnou syna. Počula som o tom, vraj sa nejako dá vypočítať z dátumov narodenia rodičov, kedy majú počať, aby to bolo konkrétne pohlavie, ale osobne som voči takýmto veciam skeptická.

lorenita
5. máj 2022

@levandulova111 mam znameho, ktory ma s prvou zenou dve dievcata a s druhou tri... Zmieril sa s tym, ze nevie urobit chlapca 😄

stanulienkat
5. máj 2022

@jaskolka ani rychlost, ani sila. Musi sa preniest chromozom Y.

sona96
5. máj 2022

@levandulova111 ja som čítala, že muž môže mať genetickú predispozíciu väčší počet "chlapčenských alebo dievčenský spermií", ale pravdepodobnosť ti z toho nikto nevypocita. Je to 50/50.

vevesh
5. máj 2022

U nas v rodine je zlozenie rozne, ale v konecnom dosledku je to vzdy 50-50😀 - rozumej jedna zena 3 chlapci+2dcery, dalsia zena 1 syn+ 2 dcery alebo jedna zena dve dcery+2chlapci a druha zena 1syn a 1 dcera)

jaskolka
5. máj 2022

@stanulienkat
Ona sa nepýta len na to, ako sa splodi chlapec. To hádam vie každý, je tam musí byť Y chromozóm. Pýta sa všeobecne na obe pohlavia, a aká je šanca, že to bude chlapec.
Šanca je 50:50, že sa prenesie ten "chromozóm Y"

levandulova111
autor
5. máj 2022

@all aha takže tak 😄 akože som si vedomá všetkého, čo ste písali, ale zaujímala ma tá pravdepodobnosť, ja mám tiež dvoch bratov a jediné dievča som 😄 u nás v rodine je to tiež pomiešané, ale u nás prevládajú mužské pohlavia, dokonca ocinov brat mal čisto troch chlapov, a v každej rodine sme tak, že sami chalani a jedna holka 😄 priateľ ten zas má dve sestry a on, ako som spomínala, má tie dve dcéry.. no ja som zvedavá 😄
Inak kamoška má išla presviedčať, že každý chlap robí len jednou pohlavie a keď som jej dala príklad našu rodinu, plus mňa samotnú, nevedela odpovedať 🙈 ale to len tak na okraj, samozrejme, že tomu neverím, keď sama som toho dôkazom... No nechajme sa prekvapiť 😁 🤞 hlavne, nech je to zdravé ❤️

jaskolka
5. máj 2022

@levandulova111 kamoška odkiaľ to nabrala? Ze každý chlap robí len jedno pohlavie? Veď to by boli len rodiny so samými dievčatami, či chlapcami...

janickacrazy
5. máj 2022

@levandulova111 ja mám s prvým mužom chlapca a s druhým 2 chlapcov, moja sestra s jedným mužom 2 dievčatá a 2 chlapcov, tak si vyber, proste je to rozne, ale sú rodiny, kde sa rodí viac chlapcov alebo viac dievčat, suseda má 4 synov a zatiaľ 2 vnukov

jaskolka
5. máj 2022

Nedá sa to vypočítať, proste "náhoda". Ja mam sestru a brata. Otec mal 5 bratov a jednu sestru. Takže podľa toho by mal mať len chlapcov, a vidíš, dve dcéry, jeden syn. Jeho brat ma opačne 4 dcéry.,ani jedného syna.
Ja mam syna a dcéru, brat tiež párik, sestra ma dve dievčatá.
Nedá sa to určiť, proste to je tých 50:50,ktora spermia oplodni

thoughtfulweirdo
5. máj 2022

Môj manžel má z prvého manželstva dve dcéry, so mnou najskôr dcéru, potom syna 😁 ale ako vyššie píšu, je to fakt náhoda

faery
5. máj 2022

Ak by to fungovalo podla nejakych pravidiel - tak by som mala byt chlap, pretoze moj otec ma iba bratov, ziadnu sestru. Strykovia maju vo vacsine dcery (spolocne pomer dievcata:chlapci - 7:3). Dalsi pripad - trosku zabavny - spoluziakov otec - pochadza len zo synov, s manzelkou ma troch synov, a ti maju tiez len synov, ale ten spoluziakov otec ma aj nemanzelske deti - a obe su dcery. Takze je to len cisto o nahode. A aj tie "zarucene" recepty ako splodit syna (ci uz podla datumov, casu, polohy ...) su zrejme vymysel, de facto "funguju" 50:50

makova333
5. máj 2022

@levandulova111 muz ma chromozomy XY (teda dievca aj chlapec. Zena ma X (dievcata). Ak bude vajicko oplodnene spermiou s chromozomom X vznikne dievca (XX), ak Y chlapec (XY). Takze ten kto urcuje ci to bude chlapec alebo dievca je muz. A vsetko ostatne je o nahode, ktora spermia sa skor dostane do vajicka a oplodni ho.

levandulova111
autor
5. máj 2022

@makova333 veď toto ja viem 😊 len ma zaujímala pravdepodobnosť, keď je v rodine viac žien alebo mužov... To len tak mi napadlo 🙂
A veru, tým výpočtom neverím, podľa čínskeho kalendára som mala mať tiež opačné pohlavia a aj ja som mala podľa tých výpočtov byť chlap 😅😅😅
@all no tak uvidíme, či sa to vôbec udrží a keď už bude pohlavie jasné, dúfam, že nezabudnem sem napísať 😅

@jaskolka kamoška? Netuším, ona má s jedným dvoch chalanov, pritom sama má aj brata... Ale tak keď ona verí aj menštruačnému kalendáru a výpočtu neplodných dní podľa toho (vďaka tomu má dieťa)🤷 tak ja sa u nej nečudujem už 😁

mariejenka
5. máj 2022

☺️ môj manžel ma prvú dcéru, so mnou dvoch chlapcov. Toto je o prírode, cize neurobíš nic. Ale! 🤭 Oboch synov sme plánovali,a obaja boli zamiesani okolo Silvestra, prvý sa narodil 25.09...druhy o štyri roky neskôr 1.10...😂
A este pikoska. U nas v dedine su manželia co maju 4 synov, a každý ten syn ma len dcéry, cize babkovci ako nemali svoje dcéry ,majú teraz 9 vnuciek.

zuzana9393
5. máj 2022

Ono zalezi napriklad aj na tom ale stare su tie spermie. Nezalezi ale na tom, ci chlap casto ,, vyprazdnuje" ale ako dlho tie spermie cakaju na vajicko u teba. Dievcenske vydrzia dlhsie a chlapcenke su rychlejsie. Cize teoreticky v presny den ovulacie je vacsi predpoklad na chlapca

liljana
5. máj 2022

Jedno dieta mas s niekym, co ma 3 deti s 3 zenami. Teraz chces dalsie, co bude mat tretie dieta s druhou zenou. No snad ti to pri tom stasti na vyber partnera, ktori casto striedaju partnerky, dopadne dobre. Aspon sa poznate dlhsie?

zojkaaa
5. máj 2022

Ja som tiez pocala chlapca v den ovulacie, ta potvrdena testom hlienom aj bolestou v podbrusku, mozno nieco natom bude 😌 ale mne neslo o chlapca mne slo trafit sa aby bolo dieta 😁

levandulova111
autor
5. máj 2022

@liljana sme spolu už pár rokov a bývať sme spolu šli až po 2,5 roka chodenia, pred čím sme boli najskôr iba kamaráti... Mali sme na všetko čas... Nikto nevie dopredu, na akého partnera narazí... Môj sa rozviedol po 17 rokoch, dôvody boli vážne a dôkazy o tom som tiež videla...
To, že môj bývalý, ktorý bol mimochodom môj prvý vážny vzťah, si bude po rozchode deti robiť kadiaľ chodí, za to už ja nemôžem 🤷 naša dcéra bola jeho prvé dieťa... Čiže musel vedieť, do čoho ide, už keď si šiel robiť druhé... A nehovorím ešte o treťom s treťou... 🤷 Nech sa im darí, ja neodsudzujem nikoho, lebo nikdy človek nevie ako dopadne on...

jakoma
5. máj 2022

Jeden pan co ma 9 dcer a je bez syna ma dnes viac vnukov ako vnuciek.. vyber si :D

aalt
5. máj 2022

@levandulova111 Pravdepodobnost je slepa. To znamena ze ak nieco nastava s pravdepodobnostou 50:50, tak je uplne jedno ake "stavy" nastali pred tym, kazda udalost nastane vzdy s rovnakou pravdepodobnostou. Cize je jedno kolko dievcat alebo chlapcov sa narodilo pred tym, pravdepodobnost ci to bude chlapec alebo dievca je aj tak priblizne 1:1 (v skutocnosti sa chlapcov rodi mierne viac). Aj ked hadzes kockou, tak je jedno ci si hodila pred tym uz dve jednotky. Pravdepodobnost ze padne jednotka je vzdy 1:6.
Takze ak neratame ze niektori muzi maju "zdravotny" problem s tvorbou spermii urciteho "pohlavia" alebo zena proti nim "nebojuje", tak pravdepodobnost je priblizne rovnaka.

dannyelle
5. máj 2022

@levandulova111 statisticky je vacsia sanca mat chlapca ako dievca, chlapcov sa proste rodi viac, priroda to tak zariadila, lebo chlapci maj vraj vyssiu umrtnost pri porode. Co je na tej umrtnosti pravda neviem, ale ked si pozries statistiky novonarodenych deti, tak chlapci o nieco vedu...

levandulova111
autor
6. máj 2022

@dannyelle áno, to som si všimla a tiež aj o tej úmrtnosti je to pravda... Aj v rodine máme také dva prípady, kedy chlapec zomrel, jeden ešte pred pôrodom, druhý pri pôrode (bol z dvojičiek a dievčatko prežilo).... No uvidíme, čo časom bude 🙂 mne test po dvoch dňoch nesilnie, je rovnaký ako pred dvoma dňami, možno pomaly stúpa HCG, možno to je tým, že som v noci bola na wc a ešte sa trošku aj napila vody, a možno to neprosperuje... 😔 Uvidíme 🤞

babushkaem
6. máj 2022

Ja som minule čítala, že keď máš sex v deň ovulácie je to chlapec, že pár dni pred ovu, tak je to dievča. Že ,,babské” spermie sú trochu pomalšie ale za to dlhsie vydržia, princezné, kdezto chlapci si rýchlejší ale skôr umierajú. Čiže ak sa ovulni vajíčko a mali ste sex trebárs tri dni pred ovu, tak to bude skôr dievča. Zatiaľ mi to vyšlo u troch kamosiek, ale oni si merali presne ovu aj u lekara boli. Ale to tiez určite nie je 100% 🤭

levandulova111
autor
6. máj 2022

@babushkaem veď práve, je to také diskutabilné... Lebo sú aj prípady, ktoré sú výnimky, rovnako aj vraj určite polohy zvyšujú šancu na dané pohlavie ale tiež to nie je pravidlo 😅 moja kamarátka ma problém vynosiť chlapcov... Prvého ledva donosila a bol úplne že mini, ďalších dvoch potratila a teraz tiež čakala chlapca, s problémami ako hovado, ale našťastie donosila... Ale dievčatko nie a nie splodiť ani rôznymi metódami... Je to také zvláštne tá príroda 😁

aalt
6. máj 2022

Predstavte si, ze vsetky pary by mali 4 deti a dajme tomu, ze pravdepodobnost narodenia chlapec/dievca je vzdy 50:50 a ze su vsetci zdravi a nerodia sa jednovajecne dvojcata.
Potom priemerne zo 16 parov ma:
6 parov 2 chlapcov a 2 dievcata.
4 pary 1 chlapca a 3 dievcata
4 pary 3 chlapcov a 1 dievca
1 par samych chlapcov
1 par same dievcata.
Cize dva pary zo 16 maju vsetky 4 deti rovnakeho pohlavia.
Ak by sme pocitali 8! deti, tak samych chlapcov ma 1 par iba zo 256 parov a rovnako same dievcata 1 par.
Tym vsetkym chcem povedat, ze ano, chlapcenske spermie su "ine" ako dievcenske aj zenske telo na ne moze reagovat "inac", aj nejaka poloha moze nejako "zvyhodnit" jedno pohlavie a aj zalezi od casu ovulacie a tak, ale kedze pary u nas maju v priemere 2 deti, to vsetko je urcite tak zanedbatelne, ze to nema ziaden vyrazny efekt. A keby to aj niekto na 100% ovladal a realizoval, tak aj keby mal 20 deti a vsetky "robil na chlapca", tak kludne moze mat same dievcata, lebo proste statistika.
Cize to, ze ma niekto same dievcata alebo samych chlapcov nie je ale ze vobec statisticky nejak zvlast vynimocne a naozaj vaccsinou za tym netreba hladat nic ine.

levandulova111
autor
6. máj 2022

@babushkaem no keby viem kedy bola ovulacia... Appka mi ukazovala na stredu minulý týždeň.. my sme spolu boli v sobotu a vo štvrtok... Ovu hlien som mala od pondelka do stredy a vo štvrtok už nič, sucho, ale za to riadnu chuť na.... Takže ak bola ovu v tú stredu, od soboty to je 4 dní... Takže pravdepodobne teda dievčatko 🙂 ak sa mi posunula na štvrtok, kedy sme mali opäť styk, tak podľa teórií by to mohol byť chlapec 🙂 ale čo som tu pozerala diskusie, tak veľa báb písalo, že mali polohu odzadu a v čase ovu, kedy by mal vyjsť chalanisko a vyšli baby zakaždým... A ďalšie písali, že misionár, aj niekoľko dní pred ovu, čo malo byť dievča a bol chlapec... Preto som taká rozhodená už zo všetkého, ze som založila túto tému 😅
My ideme aj tak aj tak, hociaké polohy a dní nepočítame... Tak som zvedava, ak to bude prosperujúce, dám vedieť pohlavie 😅❤️

babushkaem
6. máj 2022

@levandulova111 poloha podľa mna vôbec neni podstatná 🤷🏻‍♀️ A keď nemáš presne potvrdenu ovulaciu, tak aj moja teória je úplne zbytočná. Každopádne daj potom vedieť 🤭

levandulova111
autor
6. máj 2022

@babushkaem ak nepríde ms a všetko pôjde ako má, určite vedieť dám 😊 dúfam, že nezabudnem 🙈😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre