Moja šanca na otehotnenie je iba trikrát do roka

reni1512
29. feb 2012

Ahojte kočky,
dnes mi došli výpočty od Dr. Jonáša, patrím do rizikovej skupiny, čiže moje šance na otehotnenie sú iba 3x do konca roka. Prosím Vás preto o radu a nejaké skúsenosti, mala by som začať užívať kyselinu listovú, alebo nejaké vitamínky, príp. partner? ... tiež som po menopauze (bola som liečená po operácii) chcela by som si prečistiť organizmus, mám obavy, aby to dieťatko malo správny vývin, aj keď je to ťažké ovplyvniť, no radšej pre to niečo spravím, ako nič... Najbližšie máme termín počatia v marci, tak už mi veľa času neostáva.
Ďakujeem vopred za všetky dobré rady!! Držte prsty ! 🙂

reni1512
autor
1. mar 2012

..skuste mrknut na net ohl. dr jonasa mozno vas zaujme tak ako mna...;)

reni1512
autor
1. mar 2012

..kazdopadne vam dam vediet ako som dopadla 🙂)

reni1512
autor
1. mar 2012

@veonka ...prestudovala som si tu bylinkarku Anku a som unesena 🙂 wau... zazracna babka 🙂 dakujem ti za kazdu cennu radu! veeelmi pekne 🙂!!! kazdopadne dam vediet ako sme dopadli ;)

veonka
1. mar 2012

@reni1512 🙂 myslím, že by to stálo za vyskúšanie ak vám v marci nepomôže ten jonášov výpočet. A tiež si myslím, že aj v rámci tvojho zdravotného stavu do budúcnosti by to bolo vhodné, možno tým môžeš predísť ďalším ženským problémom, ktoré ťa ako si naznačila možno čakajú. Môže pomôcť aj s cystami a inými zdravotnými problémami, nielen s otehotnením. Každopádne jej liečba nie je zo dňa na deň. Ak to nemáš ďaleko tak jej zavolaj a dohodni sa s ňou. Určite ti pomôže a povzbudí ťa hlavne aj po psychickej stránke. Je to dobrá a múdra žena. Priala by som si aby ti to všetko pomohlo. Tak buď silná a využi všetky možnosti aby si mala nielen zdravé dieťa, ale aby si tu pre neho a s ním mohla aj dlho zdravá byť.

vavrenka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koniarova
1. mar 2012

@vavrenka Ty si sa asi trošku netrafila do témy. 😀 😀 😀 😀

jankapo
1. mar 2012

@reni1512 podobne ako baby, odporucam prelistovat nejake bylinkarske knizky a pohladat recepty na caje- na zenske veci,plodnost atd...a chod si to dat namiesat na Hrnciarsku, tam zatial mali vzdy vsetko co som potrebovala...maju tam aj cistiace caje rozne a tak...ale kopec ludi, najlepsie, ak uz prides s konkretnym receptom a oni ti namiesaju...ja som si takto nasla zmes na liecbu akne a vyliecila som sa...vyborny cistiaci ucinok ma zihlavovy caj, to som tiez pila pri liecbe akne....strasne moc drzim palce...verim ze aprili uz najdes na teste 2 ciarky 😉 😵 😵 😵

vavrenka
1. mar 2012

@koniarova 😀 😀 😀 a ja cakam odpoved 😀 , dik za upozornenie 😉 😉

dusika11
1. mar 2012

ahoj..no nejaky dr Jonas cez net nie je az take nejaky...mam spoluziacku z gymka vdaka tomu vypoctu je na svete--plno poznam takych pripadov ale kazdopadne..
1: gynex..nasad si ho je dobry. poznam pripady kde pomohol pri HPV
2. brusne tance...odjakziva pomahaju zene pri plodnosti
3 uprava stravy...je super velmi vela surovej zeleniny ovocia najlepsie bez chemie..
4 Car centrum..
5 si mlada podari sa to tak sa drz a negativne nepocuvaj..
pekny den

maji9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
1. mar 2012

@reni1512 ahoj, nečítala som všetky príspevky predo mnou, nebudem na ne reagovať, čítala som tvoj úvodný a vysvetlenie tvojej diagnozy....Na povzbudenie ti napíšem moj príbeh, ja som bola dva krát operovaná na cysty, mám endometriózu, doktor povedal, že šanca otehotnieť tak 5 percent podľa neho, dva krát umelý prechod navodený injekciami, tiež reči, že ak do pol roka neotehotniem, tak sa možem s bábom lúčiť.... Tri roky po operácii som otehotnela, prirodzene, dokonca podla mojich výpočtov dva dni po ovulke, týždeň na oplodnenie som sa kúpala v horúcej vode - podľa babiek sa to nemá ... ale to som nevedela, že som tehotná .......a teraz mám krásneho synčeka 😉 poradím ti len jedno, skúšajte každý 2-3 deň .... a ak sa to má stať, stane sa, ak zistíš, že čakáš bábo, tak NO STRES ..... základ zdravého tehotenstva je kľud, pohoda, vitamíny a úsmev! 😵 držím palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre