Môžem otehotnieť hneď na prvýkrát?
Ahojte 🙂 ... som tu prvy krat,nakolko by som chcela vediet vase nazory 🙂 ... s priatelom sme mali pohlavny styk ,pri ktorom sa domna 1.krat co sme spolu aj urobil... nakolko sme to chceli obaja ... 🙂 myslite,ze sa da otehotniet alebo u vacsine sa o to pokusaju ludia viackrat? ... Dakujem Vam za Vase nazory 🙂
Stručné zhrnutie
- Otehotnieť pri prvom pohlavnom styku je možné a v diskusii viacero žien uviedlo, že otehotneli na prvý pokus.
- Najpriamejší spôsob overenia tehotenstva je vynechaná menštruácia a tehotenský test, ako odporúčali diskutujúce.
- V diskusii sa opakovane uvádza, že každá antikoncepcia môže zlyhať, a jedinou absolútne spoľahlivou metódou spomenutou účastníkmi bola abstinencia.
Najčastejšie otázky
Q: Môžem otehotnieť pri prvom pohlavnom styku?
A: Áno; viacero žien v diskusii priamo uviedlo, že „otehotneli hneď na prvý krát“ alebo „na prvý šup“.
Q: Ako rýchlo zistím, či som tehotná po prvom styku?
A: Diskutujúce odporúčali čakať na vynechanú menštruáciu a potom urobiť tehotenský test; niektoré uviedli, že zistili tehotenstvo až pri vynechaní menštruácie.
Q: Môže antikoncepcia zlyhať aj pri pravidelnom používaní?
A: V diskusii jednoznačne zaznelo tvrdenie „KAŽDÁ antikoncepcia môže ZLYHAŤ“, a jedna účastníčka uviedla, že otehotnela napriek tomu, že „sme to robili vždy s ochranou“.
Q: Dá sa otehotnieť krátko pred očakávanou menštruáciou alebo hneď po nej?
A: V diskusii niektoré ženy uviedli, že otehotneli „asi 3 dni do menštruácie“ alebo „hned po MS“, takže prípady sa líšia.
Q: Ovplyvňuje stres alebo nervozita šance na otehotnenie?
A: Jedna diskutujúca pripísala nedosiahnutie tehotenstva po dvoch mesiacoch „nervom a stresu“, čo zaznievalo ako subjektívne vysvetlenie v diskusii.
Q: Kedy prestať dúfať a začať pátrať ďalej, ak sa nedarí otehotnieť?
A: Diskusia neuviedla jednotné odporúčanie na termín, ale viaceré príspevky naznačujú, že páry skúšajú rôzne dĺžky (niektoré otehotneli hneď, iné až po dlhšej dobe), takže konkrétny čas na odborné vyšetrenie nebol stanovený.
Závery z diskusie
Zhoda
- Otehotnieť na prvý pokus je možné.
- Meškanie menštruácie a tehotenský test sú v diskusii prezentované ako priama cesta na overenie tehotenstva.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že ak je žena týždeň pred menštruáciou, je menšia šanca otehotnieť; iní uviedli, že otehotneli napriek tomu niekoľko dní pred očakávanou menštruáciou.
- Niektorí poukazujú, že antikoncepcia môže zlyhať aj pri pravidelnom používaní; iní stále používajú ochranu očakávajúc, že to zníži riziko.
Otvorené otázky
- Aká je presná pravdepodobnosť otehotnenia na prvý pokus v konkrétnych prípadoch (čas ovulácie, dni cyklu)?
- Ktoré faktory (stres, životný štýl, zdravotný stav) konkrétne a v akej miere ovplyvňujú krátkodobú šancu na počatie?
Spomenuté značky a firmy
žiadne
Spomenuté produkty a metódy
antikoncepcia, tehotenský test, ochrana, nechránený sex, abstinencia
Miesta a osoby
žiadne
znovu jedna nenápadná téma, schovaná pod iný názov, ale v podstate v posledných týždňoch to isté dokola "Môžem byť tehotná?"
raz a navždy si dievčatá zapamätajte:
pokiaľ sexuálne žijete, tak ÁNO, môžte byť tehotné
a divili by ste sa, za akých bizarných situácií sa dá otehotnieť
a ešte si pamätajte:
KAŽDÁ antikoncepcia môže ZLYHAŤ, každá
a je tu xy počatých detí s použitím antikoncepcie
JEDINÁ spoľahlivá ANTIKONCEPCIA je NESEXOVAŤ 😝
Dakujem 🙂 ...ved prave je to bud-alebo.... 🙂 ... ale mam pocit,ze asi nic z prveho pokusu,kedze mam tyzden pred menstruaciou.. ☹ ... ale zatial neprestavam verit,ze som ta jedna z tych,ktorym sa to podari hned 🙂 ...ked uz sme sa nato dali,tak myslim pozitivne 🙂
Kde si bola, ked sa na biologii preberalo rozmnozovanie? Na to staci jedne jedina spermia a jej je jedno, ze to bolo prvy krat.
😝 Panenko Mario Podsrpenska Ty toto vidis! A ze naco je sexualna vychova.....
@dispo kedze pises, ze mas tyzden do MS, tak dost pochybujem, ze budes, resp. si tehotna, ale verit tomu mozes 😀
No tak zeny nechajte ju, myslim ze zakladatelka temy by chcela babo a len sa opytala, kolkym sa podarilo otehotniet "na supu" 🙂 Tie temy "Mozem byt tehotna" su fakt usmevne, ale tato mi akurat taka nepride.
@dispo ano samozrejme, ze sa to da, aj u nas to tak bolo 😉 Len nebud sklamana, ak by to nahodou nevyslo hned.
@macamac no, ja mám pocit, že tých otázok "mohla som z tohto otehotnieť" je tu rovnako veľa ako tých, čo zakladajú "snažilky", ktorým vyjde desaťkrát negatívny test, ale aj tak si ho odfotia a capnú sem, aby im tam aspoň jedna baba so zázračne naštelovaným monitorom povedala, že tam vidí ducha... už sa mi zdá, akoby to bol mor, viem, čo je to byť netrpezlivá a chcieť byť veľmi tehotná, ale podaktoré baby by sa najradšej testovali ešte len z postele vyskočia a hoci aj menštruujú, stačí, aby im prišlo z niečoho zle a píšu na MK... nad týmto sa teda zase rozum zastavuje mne, priznávam sa 🙂
🙂 ...mam dost svoje sebavedomie nato,aby ma niekto hadzal k tym,co si robia kazdy treti den test... 🙂 ... ale aj tak dakujem vsetkym...ze ste si nasli cas napisat... 🙂 ...a hlavne tym,co pochopili to,ze naozaj dufam,ze mi to vyjde... 🙂 a nakolko som zaneprazdnena pracou,tak naozaj nemam cas si v Google hladat 5 087 tem a nakoniec pridem nato,ze zbytocne... 🙂 prave preto som si zvolila tuto cestu zenicky 🙂 ...ale mozno niekoho zmiatol ten nazov Temy ... tak pardooon ... 🙂 Dufam,ze som sa trosku upresnila teraz ...ale jedno velke Dakujem patri urcite kazdej jednej z Vas ... 🙂
@lilianka10 🙂 ...jej dakujem ...az maaaam zimomriavky,ked si predstavim,zeby som dopadla ako Ty... 🙂
@dispo nebola to narážka na teba 🙂 potom som si uvedomila, že to tak mohlo vyznieť, ale tvoja otázka mi pripadala okej, skrátka si sa milo opýtala, či je šanca 🙂 mala som na mysli tie baby, ktoré tak strašne chcú a pýtajú sa niekedy na nezmysly - menštruuje, má aj bolesti, ale raz ju naplo, tak je určite tehotná.
@hallie asi tak 🙂 ...šlo mi iba o to,ci je tam ta šanca... taka malinka iskricka nadeje...ked sme sa uz so snubencom dali... 🙂 a to ano,ja som si par clankov citala a tie baby niektore akoze davaju otazky,ktore su naozaj nepotrebne...atd... ale tak my s tym asi nic neurobime 🙂 akurat sa mozme chytat za hlavu... 🙂
no mohla by si byt ale nemusis,. Prve sme chceli az po roku sa nam to podarilo..ked som otehotnela ale po druhy krat..a to sme to robili vzdy s ochranou no a uz som v 7 mes.a s manzelom sa vzdy smejeme ze ani nevieme kedy sa to stalo 😀 😀
@dispo nám sa prvé mimi podarilo hneď na prvý raz, druhé na druhý pokus a tretie na prvý pokus 🙂 😀 podotýkam každé dieťatko chcené a plánované 🙂
@macamac kazda ma pravo sa opytat na cokolvek chce....a to, co si napisala, ona podla mna vie, a ja by som sa tiez opytala v klude to iste ked by som tu bola nova, trosku mi to prislo, ako mama radi dcere...
@hallie suhlasim s tebou, chcela sa niekomu s tym zdoverit, ze ci nahodou .... a dostane hned prvy prispevok sprda...

u každej je to ináč. Závisí to aj od zdravotného stavu,ale niekomu sa podarí aj na prvý pokus otehotnieť. Takže môžeš byť tehotná, ale aj nemusíš. Istotu budeš mať,keď nedostaneš menzes a si spravíš test. Buď alebo! Držím palce!! 🙂 😉