Nedarí sa mi otehotnieť. Čo všetko ma čaká?

maleusko
18. apr 2011

Baby,nedari sa nam splodit babo...Rada by som to uz aj riesila s gynekologickou.
Co vsetko mi bude robit?Kamoske dala merat bazalnu teplotu,potom jej zobrala krv a spravila hormonalny profil,dala jej jest BabyPlan a stale nic.Co sa este robieva?Ja sa bojim ze nikdy nebudem mat babo. ☹ Budem rada ak sa nejdu nejake fajn baby co o tomto pokecaju.Vopred dikes 😉

alenaki
18. apr 2011

Ahoj, ja som tiez zacla badanie! Zacali sme tiez krvnymi testami - hormony, klasika preventivna, vytery, potom ma cakalo vysetrenie priechodnosti vajecnikov, a to je zatial vsetko. Uvidime co bude dalej, kedze vsetko dopadlo ok.
Teraz cakame na vysledky chlapa 😀 ... uvidime kedy sa k tomu pristroji!

heln
18. apr 2011

@maleusko ahoj, skús pohľadať v snažilkovských témach, určite je tu toho popísané viac, nie si totiž jediná 😒 .
nepíšeš ani koľko máš rokov a ani koľko sa snažíte. štatisticky vyjadrené, aj keď si to nepamätám presne, zdravá žena pri pravidelnom nechránenom styku by mala otehotnieť v priebehu jedného roka. ak neotehotnie za dva roky, treba to riešiť. bolo by dobré aby sa dal vyšetriť aj partner, problém niekedy býva aj v mužoch. ja som napríklad otehotnela po roku snaženia, no potratila som, dva roky sa nedarilo, mala som bolesti v podbruší a čudný folikul na vaječníku, tak ma doktorka poslala na diagnostickú laparoskopiu, a našli mi endometriózu, čo som rada, že pomerne skoro, len ten folikul a jedno malé ložisko na maternici. a výsledok po hormonálnej liečbe je, že čakám vytúžené bábo. takže netreba sa vzdávať, treba pátrať a nenechať sa odbiť gynekológom a riešiť. gynekológovia predpisujú aj rôzne hormonálne prípravky na stimuláciu vaječníkov napr. duphaston, noresisteron (nepamätám presný názov), ale aj iné, tie som brala aj ja. skrátka podľa problému. a hlavne sa netráp 🙂

maleusko
autor
18. apr 2011

@alenaki No ja nemam este profil spraveny a dostat tam mojho chlapa...Hmmmm ale uz tam bol ale nie na spermiograme ale asi mu spravim odber doma a rychlo to tam zanesiem mam presne tie pokyny ako sa to ma odoberat tak skus aj ty 😉

maleusko
autor
18. apr 2011

@heln Jeeej tak to ti gratulujem.Ja mam 23 a snazime sa rok a pol ☹
Ale som rada aj za teba ze cakas babo,mam nadej ze ked sa ti postastilo tak snad sa aj nanas stastie usmeje.Pocuj a ako je to pravidelny sex? Hm moj chlap dost cestuje tak niekedy je to viac a niekedy menej.Brali sme to tak ze sme pustali vzdy ked sme sa milovali ale uz mi lekarka povedala ze treba sledovat aj plodne dni a nie len pustat kedy nam vyda.Aj mi kazala merat si bazalnu ale ked sa robim na smeny a to je skreslujuce.Malo y sa to rano po prebudeni ale ked vsatavam na rannu na 6tu a na nocnej som o 6tej este v robote...takze som sa na to vykaslala.Ovulaciu si myslim ze mam.Aj ked to nie su takave cire vytky ale skot vodove no myslim si ze mam...

sisaha
18. apr 2011

@maleusko na tvojom mieste by som rovno riesila navstevu centra asistovanej reprodukcie. pretoze to co ti bude robit tvoja gynekologicka tam budu znova opakovat. Takze lepsie je rovno "pod jednou strechou". Maly by ti urobit kompletny hormonalny profil vratane hormonov stitnej zlazy, dalej folikulometriu, vytery na chlamydie, cytologiu. Ak toto bude v poriadku, v centre asist.reprodukcie zvyknu robit laparoskopiu kde zistuju priechodnost vajcovodov, chlap ide na spermiogram a podla tychto vysledkov nasadia liecbu alebo idete na vec. Je to trosku dlhsie trvajuca zalezitost, ale povacsinou sa uspech dostavi.., minimalne v tom, ze zistite ako na tom zdravotne ste. A ak vies kedy mas plodne dni, tak vtedy hura na vec a aj tri dni za sebou.. Ale kedze je to u vas takto, ze muz casto cestuje, centrum by bola pre vas najlepsia volba.

maleusko
autor
18. apr 2011

Mam moc dlhe nechty a pisem ako madar tak pardon ja sa polepsim 😀

maleusko
autor
18. apr 2011

@sisaha Dakujem za prispevok a vedela by si mi napisat kde vsade centra AR su?

sisaha
18. apr 2011

3 su v Bratislave, 1 v Piestanoch, v Kosiciach, v Martine... skus este vygooglit. Ak je to vsetko prilis daleko od tvojho domova a mas vybornu gynekologicku, popytaj sa tu na MK povedzme v temach Pipiny z GynFivu, ake vysetrenia im robia a presne tie si ziadaj od svojej lekarky. Ale zdrzovat sa meranim bazalnej teploty mi pride ako zbytocne natahovanie casu. Takisto odber spermii by sa mal robit tam v centre, lebo co viem, tak ich treba dorucit do urciteho casu a mali by mat nejaku teplotu, tak aby to nebol zbytocny odber doma..

pink_lady
19. apr 2011

@maleusko skus popozerat sekciu Snazilky a zapojit sa do niektorej z tem, ktora by ti najviac vyhovovala 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre