Nedarí sa mi otehotnieť. Mám sa zdôveriť známym?

veji
16. aug 2011

Je to ťažké, ale je to tak. Som v tom sama, teda so svojím manželom, samozrejme. Všetci v našom okolí si myslia, že jednoducho zatiaľ nechceme bábo, že sa ešte chceme venovať práci, štúdiu... ale pravda je iná. Túžime po bábätku. Ale ako sa ukázalo, nie je to až také jednoduché. A najhoršie na tom je, že som sa s tým nikomu nezdôverila - mame preto nie, lebo určite by sa tým nekonečne trápila, kamoške preto nie, lebo by sa ma potom každý mesiac pýtala či sa to už konečne podarilo......, a ani švagrinej nie, lebo ja som s ňou prežívala obidve jej tehotenstvá dá sa povediac od počatia, tak na oplátku by ma ona určite zasypala množstvom "zaručených " trikov ako to zvládnuť a na to ja nemám silu. Poradte mi, čo je lepšie..... zaťať zuby, mlčať a počkať kým to konečne príde a potom ich parááádne prekvapit, alebo sa "vyliať" všetkým naokolo??? Má s takouto situáciou niekto skúsenosť? ☹

irsina83
17. aug 2011

@veji ahojky rozmyslala som ci ti napisat alebo nie...asi si povies vsak ma dieta tak co radi 😉 ale aj my sme mali problemy s otehotnenim, sice trvalo nam to ,,len,, 5 meiacov ale bolo to tazke vzhladom na to ze mi dr. diagnostikoval Syndrom polycystickych vajecnikov s tym ze nemam ovulaciu a pod...plakala som asi tyzden dva kazdy den, potom som sa o tom ,,porozpravala,, babam tu na koniku a velmi mi pomohli, vysvetlili mi co a ako a to mi trochu pomohlo...som si povedala tak ked to teraz nejde tak sa budem venovat inym veciam (vtedy som pisala diplomovku) a snazila som sa na to sustredit...este som poslala pre istotu mm na spermiogram aby sme vedeli ci nahodou nieje problem aj v nom ale je ok... a nasa mala vznikla ako taky zazrak v cykle ked mi dr. povedal ze nemam ovu, bola som 10DPO a nemala som ziadny folikul a nase milovanie nebolo ,,len, o robeni deti ale bolo o radosti z milovania 😉 a tym ze som bola v tom ze aj tak neotehotniem tak vtedy prisiel k nam nas zazrak 😉 je to tazke, je to o psychike a o tom ako dokazes zvladnut zataz ktoru na teba vyvija okolie... mna sa tiez kazdy vypytoval a mm babka ona to tak vzdy zaklincovala ,,naa chudatenko jak je to mozne ze nemozete mat,, tak si to vies predstavit...musis sa obrnit voci takym hlaskam...a ja uz som potom otvorene kazdemu hovorila ze sa nedari a hotovo... 😉 nic sa neboj, obehnite si lekarov a najdi si nieco a zameraj sa na to 😉 a ono to casom pride 😉

maminkamiminka
17. aug 2011

povedz to iba najblizsim priatelom, ostany nech ta nezaujimaju
prajem vela stastia

mimka11111
18. aug 2011

@veji tak to velmi dobre poznám, ešte do decembra minulého roka sme si dávali "pozor", ...nieže by som ja nebola pripravená na miminko,ale priatel ešte nechcel,takže ja som na pílu netlačila...bola som šťastná,že náš vzťah sa posunul zase o kúsok ďalej, ked mi priatel povedal, že by velmi chcel so mnou miminko..zákon schválnosti ale u mnás funguje na 100%... ☹ neostáva nám nič iné,len veriť...berieš aj nejaké vitamíny?..ja užívam už 2-hý mesiac femibion 800,taktiež aj vit.C /nakolko som krvácala z krčka / a ešte aj vit.E200.. 😉

janulka54
18. aug 2011

@veji ja by som to rodine urcite nerozpravala... my sa tiez snazime, zatial sa nedari... Sme svoji vyše roka a pred pol rokom som sa dozvedela, že moja budúca švagrová rozpráva, že nemôžeme mať deti, pritom sme sa v tom čase ani nepokušali....takže moja skúsenosť s rodinou nieje moc dobrá.... ale aspoň viem čo od koho mám čakať.... najlepšie je to brať tak trochu s humorom, aj keď viem, že nie vždy to ide... tiež mávam depky a manžel ma musí utešovať... treba sa navzájom podporovať... či už s manželom alebo tu na MK... 😉

strelicia
18. aug 2011

@mimka11111 ahoj, a neuvazovali ste s priatelom nad nejakymi vysetreniami? mozno staci len zopar vitaminov alebo nieco preliecit a hned to pride. Moze to byt naozaj iba malickost.
My mame s muzom 31 rokov a uz 3 roky sa snazime o babo. Ked sme zacali so snazenim, moj doktor mi povedal ze ak do pol roka nic, tak ideme na vysetrenia. Nechcem nikoho strasit ani nic podobne, no zial v nasom pripade vysetrenia dopadli zle - resp. ani nie v mojom ale v muzovom pripade. nebudem to tu vsetko pisat co sme preskakali, ale ako vidis, trva to uz 3 roky a este len teraz idem na svoje 2. umele oplodnenie. Takze ak mas 33 ja by som uz asi dlhsie nevahala, a dala sa vysetrit. Naco stracat dalsi cas. Drzim ti moc palce a nechcem ta tymto vystrasit ani stresovat, iba nastartovat do dalsieho snazenia. Nech sa dari.

mimka11111
18. aug 2011

@strelicia ahoj,ale áno...bavili sme sa už aj o tom a som rada, že čo sa tohto týka,priatel sa ako prvý vyjadril, že sa pôjde dať vyšetriť, či je v poriadku....tak uvidíme,možno až privelmi chceme... ☹ ,ale ked menej chcieť sa nedá... ☹ Na vyšetrení som bola zatial len ja,ale vlastne to len to klasické gynekologické. Všetko ok,tak ale viem,že to nestačí a takéto vyšetrenie určite neodhalí možno nejaké skryté problémy. A dakujem za povzbudenie, tiež ti moc držím palčeky,aby si už čoskoro pocítila pod srdiečkom to, po čom tak velmi túžiš... 😅

luga
18. aug 2011

ahoj, ja mam skor taku skusenost, ze ludia, ktori vedia, ze sa nam nedari (moja rodina a niekolko kamosiek), tak su mi oporou a ti, co nevedia (kazdy vediet nemusi), maju casto rypave poznamky a otazky

annaopialova
18. aug 2011

ahoj v prvom rade nestresuj lebo aj stres robi svoje zameraj sa na nico aby si nemislela na babo cim viac budes na to mysliet tym to bude horsie netlac na pilu ono je to tazke ale tak to je

spalka
18. aug 2011

@veji mas 25 rokov a snazite sa od aprila? nemas absolutne ziaden dovod na hlavobol, uzivajte si spolocny cas, ako aj napisali baby predomnou a nerieste to vobec, babo vam prevrati zivot naruby, nie ze by to za to nestalo, ale casto melancholicky spominam na casy ake bolo vsetko lahucke ked sme boli sami 😀. ak sa babo do roku a pol nepodari skocte lekarovi. hlavne na to teraz nemysli a kludne to s kazdym preberaj, aspon mne to pomaha, ze v sebe nic nedusim a vypocujem si rozne pribehy a aspon vidim, ze v tom podstate nie som sama (skusame druhe uz vyse roka a stale nic, ale tak to bolo aj pri dcerke).

halienka
18. aug 2011

No ja pridám vlastnú skúsenosť na túto tému...
@veji máš pravdu, to sú presne reakcie okolia, ktoré človek môže očakávať, vystihla si to super 😉 a tiež máš pravdu, že to nie je nič príjemné, ale...časom to ľudí prestane baviť furt sa vypytovať...ja neviem moc kamuflovať, takže všetci okolo sa po opýtaní dozvedeli, že nám to akosi nejde..tí inteligentnejší pochopili hneď a viac sa nepýtali, iní - ako napr. svokor cca 3 roky pri každej oslave mojich, mužových či jeho narodenín/menín nezabudol pri gratulácii dodať že : ... a to vnúčatko nech už sa podarí 😝 viem myslel to dobre, ale nedomyslel, že to lezie na nervy 😀 a potom to už nejako aj jeho prešlo 😀 si myslím, že povedať, že teraz ešte nechceme (pre akýkoľvek dôvod) dáva šancu ľuďom sa donekonečna vypytovať, že tak kedy už konečne začnete? Vtedy sa ľudia časom tak nestiahnu, ako keď pochopia, že skúšate ale nejde to...Tak či tak sa proste aspoň zo začiatku tým blbým reakciám okolia nevyhneš, neviem prečo sú v tomto ľudia takí blbí, mne trvalo cca 10 rokov kým som sa dopracovala k dcérke, a keď mala malá len 2 mesiace (!!!) začali padať otázky kedy bude druhé 😕 😅 😀 ako normálne sa človeku rozum zastaví, že čo na takúto sprostosť odpovedať, či skôr vysvetľovať, že aj toto je zázrak, že mám jedno, alebo vysvetľovať, že pri mojom zdravotnom stave nemám šancu zvládnuť dve tak tesne po sebe, alebo už neviem... 😀 To je nejaký spoločenský tik, pýtať sa každého priam zosobášeného kedy bude dieťa, po prvom ihneď sa pýtať na druhé 😀 😀 😀 a ako píše @spalka , tak dlho som po bábu túžila a teraz si hovorím: Jéžiš aká je to drinááá! 😀 😀 tak veru užívaj vegetu koľko môžeš, bo ja neviem kedy táto drina skončí 😀 😀

veji
autor
18. aug 2011

@irsina83 som rada ze si napisala, aj ked mas dieta. vazim si kazdy nazor ci radu. nemysli si o mne ze na nic ine nemyslim len na robenie deti, este nie som v takom stadiu 😉 🙂 je pravda ze ma to trapi, ale zatial extra nestresujem. a este aj kamosova manzelka (33 rocna) co mala roky problem otehotniet je uz v 3 mesiaci. nie zeby som jej zavidela, ale zavidim 😀 som zvedava na najnovsie hlasky o buducom vnucati.... zajtra mam narodky, tak si to urcite vypocujem od ceeeeelej rodiny 😒

veji
autor
18. aug 2011

@mimka11111 ja uzivam kyslelinu listovu a teraz som zacala uzivat duphaston a clostilbegyt.... tak som zvedava ci sa stane zazrak 😉

veji
autor
18. aug 2011

@janulka54 zatial o tom nasom malom nestasticku nikto netusi. mame som sa vzdy so vsetkym zdoverovala, ale teraz na to nejak nemam odvahu 😒

veji
autor
18. aug 2011

@spalka no mam 25, tak preco do certa nemozem otehotniet???? polovica mojich kamosiek sa "prespala" a ja niiiic. kde je spravodlivost? ked sa dozvedeli ze sa idem vydavat boli z toho vsetky vyplestene. povedala som im to v decembri, svadbu sme mali v septembri a medzi tym ma stihli 3 predbehnut, lebo boli v tom..... 😒

veji
autor
18. aug 2011

@halienka tak to je fakt poriadne tupe ked sa ti hned po narodeni mimina pytaju kedy bude druhe.... muz mojej naj kamosky jej dal ultimatum, ze druhe zacnu robit, az ked krstna (teda ja) ozmani ze caka mimco. mam pocit ze sa este nacakaju 😒

roxy
18. aug 2011

@veji ja stále hovorím, že v hociktorej rómskej osade robia sa deti rodia ako na bežiacom páse, a niekto túži mať to jedno vysnívané a nedarí sa a nedarí ☹ je mi z toho smutno ☹

veji
autor
18. aug 2011

@roxy presne tak! ja pracujem na ambulancii, tam mame casto romskych pacientov... je zaujimave ze ked sa opytam romky kolko ma deti, tak zvycajne je to okolo 7. mozno ze tam panbozko omylom poslal aj to moje... 😀

vejinka
18. aug 2011

@veji tak co trenovala si?

veji
autor
18. aug 2011

@vejinka ten orgazmus??? musim ho nechat troska "vyhladovat" aby to stalo za to 😉 a ty? povinnost splnena? 😀

apolenka6
18. aug 2011

@veji ahoj,no my sme už manželia 5 rokov a 4 sa už snažíme o dieťatko 😒 prešli sme vyšetreniami ,laparkou,rok plán.pohl. stykom a nakoniec 3x IUI jeden bol úspešný ale len dočasne 😔 a na umelé sa necítim....ale asi tak pred 4 mes. som to zmenila,ved asi niečo robím zle 😕 čím viac sa snažím tým to je horšie a nejde to 😕 tak som to už nechala tak a začala som sa venovať sebe,manželovi a mať iné záujmy ako len rátať kedy splodiť dieťa ....a verím že raz aj ja sa dočkám // ked to už nebudem čakať a určite sa nevzdávam myšlienky že určite raz budeme rodičia ..a kedy? nechávam to na Boha 😉 a ako tu píšu dievčatá musíme si ešte užiť nočný spánok dokiaľ sa dá 😀

vejinka
18. aug 2011

@veji jasne skoro mi umrel co uz nevladal 😀 a ja po chvili co lapal po dychu hovorim: dame 😀 druhe kolo?

apolenka6
18. aug 2011

@vejinka páčia sa mi tvoje názory ako si užívať život a ostatné príde 😉 posunulo ma to vpred ,že zmena mi len prospeje 😉 Dakujem!

veji
autor
18. aug 2011

@vejinka no ja ked poviem mojmu ze druhe kolo.....tak len odfukne a povie ze asi nieee.... a ja mu len poviem: co by dali ini chlapi keby ich zena chcela viac krat... no nezabera to 😒

veji
autor
18. aug 2011

@apolenka6 och moja, 4 roky sa snazite? to je dost. nezavidim ti. asi sa fakt treba sustredit na nieco ine a mono to pride 😉

vejinka
18. aug 2011

@apolenka6 nemas za co...joooj baby ja by som niekedy aspom na minutku s vami menila...ale zasa by som sa chcela vratit do toho chaosu s mojimi certikmi 😉

vejinka
18. aug 2011

@veji vcera som mojmu hovorila o tebe a ze pamatas zlatko sko som ta znasilnovala aj viac krat denne..a on ze ...jaaaaaaaaaaaaaj to boli casy...teraz by bol rad ale hold nevladze...starky moj 😀 😀 😀 😀 😀

apolenka6
18. aug 2011

@veji heje,hej 4 nekonečné roky a sme zdraví 😒
@vejinka to ti verím vidím to u mojej švagrovej tá chúda nespáva ale malá je zlatá

baby vy máte podobné mená 😀 😀

vejinka
18. aug 2011

@veji jasne ze to pride..doslova ako blesk z jasneho neba budes kukat na dve ciarky kury sa ti budu klepat a slzy budu tiect potokom 😉

vejinka
18. aug 2011

@vejinka teda ruky nie kury...kury budu zamrazene v mrazaku cakat kym si ich s polovickou urobis na smotane 😀 😀

veji
autor
18. aug 2011

@apolenka6
@vejinka

no my sme s vejinkou ako take dvojicky 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre