Nedarí sa nám otehotnieť, psychicky som na dne.

erika434
8. sep 2019

Ahojte. Neviem ako sa mam vyrovnať s tým, že už 2 roky sa neúspešne snažíme o bábätko a manželom. Dr. ma poslala do CAR na ďalšie vyšetrenia. Manžel je v poriadku. Psychicky to však znasam veľmi zle, vždy keď príde ms mam depresie, plačem, neznášam sa. Stretnutia s tehotnými kamarátkami vždy večer oplakavam, ja im to doprajem. Len mi je ľúto ze prečo práve ja? Myslela som, že mi pomôže aj ľuďom poviem co riešime, že keď sa spýtaju, tak im poviem ze sa jednoducho nedarí a ideme do centra asistovanej reprodukcie. Neulavilo sa mi ani po tom. Na chvíľu... Teraz mam opäť bolesti brucha, o 4 dní mam mat menzes. Dr vravela, že 26 DC si mam spraviť test, beriem duphaston už 4 mesiac.. Ale viem, že tento krát to bude zas zbytočne. Najhoršie je, že ma čaká chirurgické vybratie zubov múdrosti a chcela som ešte tento cyklus počkať dúfajúc že ssa to podarí... Neviem co mam robiť, viem však, že teraz sa 2-3 mesiace nemôžeme snažiť kvôli tým zubom..... Som naozaj psychicky na dne.... Ďakujem za prečítanie. Potrebovala som to napísať aby sa mi uľavilo aspoň trochu. Na dnes rano sa mi snívalo, že som videla svoje kamarátky tehotné okolo mňa.... Ach...

felycity
8. sep 2019

Je mi luto, ze sa nedari, ale myslim ze si svoj zivot zredukovala len na to jedno a az moc si do toho spadla. Viem, ze to boli a trapi ta to, ale mam pocit, ze uz velmi lipnes na tom. Treba si uvedomit, ze zivot nejde vzdy tak ako si predstavujeme presne na linajkovany. Mozno to bude trvat dlhsia a dockate sa. Bolo by fajn nestriehnut a nevisiet len na splodeni dietatka. Treba si uzivat zivot. Ked to ma prist pride to, okrem toho aj telo moze citit ze nie si ok. Partnerstvo a zivot nie je len o dietati zivot nam prinasa rozne situacie a je len na nas ako sa s nimi vysporiadame. Skus ak sa to len troch da, prestat to riesis a zacnite zit.

0hena0
8. sep 2019

Ked sa budes vystavovat takemuto stresu, jasne, ze sa nic neuhniezdi. Je mi to luto ale zacni od seba. Moja svagrina bola v neustalom strese z toho, az tak, ze chudla z toho. Povedala som jej, dievca daj sa dokopy, priber, ukludni a pride to. A prislo do roka jedno a do dvoch druhe 😊💋 stres je velky nepriatej po kazdej stranke.

laska201
8. sep 2019

Ta prestavka od snazenia nielen tebe ale aj tvojmu telu urobi dobre.my sme sa snazili o 4 velmi dlho a naozaj som si myslela ze to nebude problem ved 3 deti na prvy sup.no opak bol pravdou snazili sme sa naozaj velmi dlho.prakticky maly mal 10mesiacov ked som mala biochemicke sok a potom ms a uz to slo uz som do muza huckala o 4.ja uz som bola z toho taka nestatna ze uz som si povedala ze dost asi mame mat 3deti.prestali sme sa snazit na par mesiacov az muz ze hop alebo trop.naozaj stacilo raz a mala je tu snami.otehotnela som ked mal maly 3roky.takze 2 roky okrem dvojiciek co v 11tyzdni umreli sa nedarilo.drzim palce.netreba na to mysliet a pride to.pre mna 2 palicky bol tiez sok som to necakala kedze sme si potom uz davali pozor.

gigie24
8. sep 2019

@erika434 Si citliva zena, takze uplne ta chapem... Presla som tou istou cestou len ja som cakala 10 rokov, umele oplodnenia, potraty, sklamamia, plac. A ked som si povedala, ze uz dieta nechcem otehotnela som. Dnes uz viem, ze by som navstivila psychologicku, aby som hned od zaciatku zdielala svoju bolest s niekym, kto ma mi pomoze, ked nebudes v pohodicke babatko nebude hned, ak tomu dopomozes, mas sa ma co tesit 🙂. Ja mam krasneho, zdraveho chlapceka. A este nieco, za tych 10 rokov, co som sa snazila o dietatko som stretla stovky zien a tamer vsetky maju nakoniec babatko 🙂

juliet86
8. sep 2019

skus ost k psychplogicke. kolko mate obaja rokov? my sme spolu 8 rokov. manzelia 5. marne snahy tak 3 roky... riesime ivf a straaaasne je to zdlhavy proces. kazdopadne ja som si v hlave vysporiadala jednu dolezitu vec. u nas je problem v spermiograme. ja milujem svojho manzela. zobrala som si ho lebo som chcela zit s nim a mat s nim deti. ale v prvom rade je ze som chcela zit s nim. to je zaklad. ja verim ze budeme obaja zdravi pracujuci na nasom vztahu. a nas bezderny zivot je krasny plny lasky a ja som vlastne vdacna za nas zatial bezdetny zivot. vela sme sa o sebe naucili. verim ze babatko pride. kazdopadne. on je na prvom mieste. drz sa. je to tazka cesta. chapem ta. ja ked by ket nedopadol dobre tiez budem v keli na chvilu....

mijo53
8. sep 2019

nezúfaj, ja som sa narodila po 6 rokoch manželstva mojim rodičom

oliviaolivova0
8. sep 2019

A adopciu ste nezvazovali?

erika434
autor
8. sep 2019

@juliet86 máme 28 obaja, športujeme, zdravo sa stravujeme. Ja som dokonca nikdy nebrala žiadne hormóny, cyklus pravidelný ako hodinky. Sme spolu už 12 rokov z toho 2,5 roka ako manželia. V podstate sme spolu od 16 rokov, preto aj keď máme iba 28 zdá sa mi to čakanie neskutočne dlhé...

erika434
autor
8. sep 2019

@oliviaolivova0 rozmýšľali sme nad tým, to sme si povedali ze do 30 postavíme dom (mame 28 obaja) usadime sa a ak dovtedy nič, vezmeme si dieťatko z detského domova. Ja si neviem predstaviť život bez deti... Pracujem v školstve a deti milujem 🧡

lianka123
8. sep 2019

@erika434 ahoj. My sme na tom boli podobne. Ja som oplakala kazdy menzes. Sportovala som, ukazkove manzelstvo, ukazkova kariera. Stale nieco chybalo. Uzivaj si co mas. Ja mam teraz 2 deti, milujem ich najviac na svete ale aj s laskou spominam na svoje bezdetne obdobie.
Priprav sa, ze to potom bude riadna zmena. V 28 by som nola v klude.

iv89
8. sep 2019

@juliet86 hovoríš mi z duse

oliviaolivova0
8. sep 2019

@erika434 správne rozmýšľate, my sme rok boli tak, že keď sa podarí tak sa podarí, potom som už začala stresovať, brala som inofolic a možno mi to pomohlo? Neviem, skús. Držím palce a nestresuuuj zariad si čo máš a uži slobodu... 😉

iv89
8. sep 2019

@erika434 ahoj , ak to správne chápem tak do CÁR ešte nechodite,správne? Myslím si že ideálny čas tam ist, za 2-3mesiace môžete mat spravene všetky testy. Manžel má soermiogram OK? Ty si cela OK ? (Priechodnosť , ovulácia, prostilatky)
Nechcem ti brat ilúzie ale pri adopcii na biele zdravé bábätko sa čaká min 5rokov,
Každá žena chce deti, bohužiaľ nejde to tak ako si človek naplánuje ale verím he všetko sa deje z nejakého dôvodu 🙂
U mna boli najhoršie čakania na MS a realita že prišla pred tým ako sme šli do CAR. Teraz už som na jednosmerom vlaku k bábätku a viem že každou MS sme bližšie .. neodfajci si hlavu a psychiku lebo potom bude otehotnenie naozaj problém

ikuska187
8. sep 2019

@erika434 ahoj, treba si vybrať kvalitné CAR a ísť na konzultáciu. Donekonečna sa umarat v depke nemá zmysel, konečne budeš mat pocit, že sa niečo deje a hybete sa ďalej, na IVF sa musíš tiež psychicky nachystat. Pokiaľ je dobrý SPG, tak pravdepodobne tak ci tak začnú menej invazivne, ak máš ovu, tak bud plánovaný styk v prirodzenom cykle alebo s liekmi, potom inseminaciou, ak toto zlyhá, tak IVF. Ten proces je tiež dlhodobý a ťažký na psychiku, čiže neoplatí sa odkladať. Najprv treba absolvovať tiež rôzne vyšetrenia, čo ti ale tvoj gynekológ neporobi, neodporúči. Tiež to neznámena, že IVF vyjde na prvý raz, niektorým nevyjde vôbec - aj s tým treba rátať, v konečnej fáze je to nakoniec aj tak o prírode. Zároveň ak chcete adopciu detto, len príprava trvá cca rok, čiže čím skôr sa chod informovať na UPSVAR a po príprave ste v cakacke roky - ak chcete biele babatko. Aj keď máš 28 rokov, tieto veci neodkladat, s plodnostou majú problém už oveľa mladšie páry, čiže reči ste ešte mladí mate čas, sú kydy, my sme tiež odkladali IVF a roky bežali, ale vdakabohu som tehu hneď z prvého. Ale spätne by som už ani deň nestrácala, lebo kvalita vajíčok po 30tke ide rapídne dole a tým pádom aj šanca úspechu klesá. Popritom sme aktuálne aj v príprave na adopciu a poviem ti, ze ta tiež nie je ani náhodou jednoduchá. No a samozrejme popritom celom netreba zabúdať, že ste pár, čiže nespravit z toho jediný zmysel zivot, ale budovať aj vzťah ďalej, snažiť sa ďalej aj prirodzene, možno nakoniec motyka vystrelí aj týmto smerom.

via88
8. sep 2019

@erika434 skus nieco zmenit v zivote, mozno ani sportu vela netreba, a co je “zdrava” strava, na to je tisic nazorov, mozno zmenit v niecom zivotny styl, ked ste obaja v poriadku, narezte si slaniny, zapite pivkom 🙂 Drzim palce, 2 roky este nie je zas tak vela, tu aj dlhsie baby cakali

eliska13
8. sep 2019

@erika434 ty už máš nejaké vyšetrenia za sebou?tvoja túžba je prirodzená a smútok tiež.Isla by som k psychologické nájdeš spriaznenú dušu, ktorá Ti dá iný pohľad.
V tvojom veku som nevedela otehotnieť 2,5 r obaja zdraví okrem spermiogramu sme to ešte neriešili Otehotnela som vtedy, keď som si dala prihlášku na VŠ a začala pravidelne cvičiť, zmenila prácu vypla som hlavu a povedala, že idem sa teraz venovať sebe.neviem prečo sa nemôžete snažiť kvôli zubom?

erika434
autor
8. sep 2019

@eliska13 no lebo to treba preliecit ATB nakoľko to bude chirurgický zákrok... Nechcem moc riskovať

jaanulina
8. sep 2019

@erika434 máš 28 rokov, naozaj to nesiľ, vypni, skús sa zamerať na niečo iné, psychika je mocná čarodejka ;) ja som si zažila podobné, ale ja som si našla otca svojich detí, keď som mala 34 rokov, 2 roky nezdarov, testovania, plaču a smútku, až prišlo leto 2016 a navsteva CAR v KE a prvé vyšetrenia, vysetrenia priechodnosti a dohodli sme liečbu, ale že začneme od septembra, nech si užijeme leto a dovolenku a zrazu bum po dovolenke 2 čiarky ako hrom, úplne prirodzene, nečakane, keď som to vôbec nečakala..lekárka v CAR vravela, že veľa jej pacientiek otehotnelo prirodzene, keď sa im spravilo vyšetrenie priehodnosti vajcovodov, a že som zrejme jednou z nich 🙂...tiež som bola zúfalá a neverila, ale dočkala som sa a to čakanie stálo zato...za 2 týždne mám 40 a 2 maľuchov na krku 🙂 Prajem veľa šťastia 🙂

juliet86
8. sep 2019

@erika434 chapem ze ste spolu dlho. mozem sa spytat preco ste este nesli do car? koliduhe vam to nejako s vierou alebo? ja ked sa na to pozeram spatne bola by som sla oooovela skor 😂 keby som vedela to co teraz tak idem riesim skor. davala som si to na piedestal ze sa musi podarit prirodzwne. a preco vlastne som si to tak stavala na piedestal. teraz uz len dufam ze sa podari. a ivf je taaaaak tahajuci sa proces fakt jak zuvacka.... ak nemate nabozenske vyhrady tak sup do toho. ono pozri sa to ako zdravo zijete nijako nemusi reflektovat vasu realnu sancu splodot dietatko. ja mam doma muza ktory si v zivote nepotiahol z cigarety ma tehlicky na bruchu sportuje obaja sme abstinenti ja mam cyklus ako hodinky cez ovulaciu libido ako svina nuz a co z toho ked mame 0.1 percenta dobrych spermii. moji rodicia bojovali s plodnostou 8 rokov. my tri sme za to stali. a ja to pre moje deticky soravim tiez ak bude treba. cele ivf je fajny trenazer na samotne rodicovstvo podla mna. velmi ti drzim palce. nie si v tom sama

zuzuxxxx
8. sep 2019

Lahko sq vraví, ale naozaj neprepadaj panike 💕 v skratke kamaratkin príbeh. Ma 38 rokov. Manzel 40 obaja su zdravý, nedarilo sa im babo vyzivive doplnky, bylinkarka, lieky hormóny, sex uz mali vopred vyznačený v kalendári ❎. 2 roky nič. Zmena lekara, opat hormóny inseminacia, dokopy ich mali 3. Neúspešne. Tak sa dali na umelé, 2 pokusy vzdy o to do 3 mesiacov holka prišla. Ostali ik posledné dve vajíčka. Ze sa daju na posledny pokus a kašlú na to. Deti zbožňujú... Ale motyka vystrelila a otehotnela prirodzenou cestou, v january čakajú dievčatko 💕a tiees vravela, ze už neverili ani v treti pokus na umelom a detto ze sa im zadari prirodzene. Jedine co zmenila je ze zacala cvicit jogu a chodit na nejaku masáž panvového dna. Ci jej aj to dopokohlo ťažko povedať.

zuzuxxxx
8. sep 2019

A moj príbeh. Mam PCO (polycysticke vaječníky) ja mam menzes raz za uhorsky rok, cize sanca otehotnieť bola pred 6 rokmi 20%. A to sme sa s mijim snažili vyse 1,5 roka aktívne a stale nic.ked mi lekar povedal ze nech sa pripravím ze u mna zaberie asi jedine umele som sa mu tam zrutila, rozplakala a veci podobne a este mi napisal do karty ze ma doporučuje navstivit psychologa, nech to beriem s rozumom však som mlada 🤣 a ja odmietla akukolkvek hormonalnu Liečbu. Nenávidím injekcie a tabletky. Muza mam skoro o 11 rokov staršieho, cize som rozmýšľala aj nad rozchodom. Ale porozprávali sme sa a podporil ma ako sa na spravneho chlapa patri. Kamaratky mi doporucili Inofolic 2x denne, +Gynastan s mysim chvostikom pit 3x denne.. Lekar mi daval vyzivove doplnky(včelí pel, vceli propolis vzdy po jednom baleni na striedačku) kolegyne mi doporucili bylinkarku (inofolic, Gynastan som uzivala naďalej, na to som pila mix bylín od bylinkarky, vitamín E 400mg,a robila si večer zabaly na vaječníky, v ktorom som musela spat a sexovať) moj sa mi smial ako to smrdí, ale toleroval to.. Po pol roku po verdikte ze nemôžem mat deti som dosla ku gynekológovi a bola som v 10tt tehotenstva. To ze ma tam skoro vykotilo a rozplakala som sa doktor uz ani neriešil, 😁 momentálne mam dve krásne a zdravé deti. Ako som k nim prišla s mojimi Pco sama netuším, lebo menzes skôr nemam ako mam 💞

pasikavamacka
9. sep 2019

mala si investigativnu laparku? ja som mala laparku v lete a nasli mi endometriozu, aj zrasty. Nemala som ziadny dovod predpokladat, ze budem mat nieco z toho. Isla som na operaciu z uplne ineho dovodu (myom). Vedla mna bola na izbe baba, ktorej sa tiez dlho nedarilo, zvovnku bola uplne zdrava a ked ju otvorili, nasli rozsiahle zrasty. Takze to co sa zda ako zdrave zvonku, vnutra moze byt uplne inak.

0hena0
9. sep 2019

@zuzuxxxx 😊👍😊👍

lenadka
9. sep 2019

@erika434 máme v rodine podobný prípad. Nedarilo sa viac ako dva roky, išli do CAR, druhý pokus vyšiel, narodil sa nádherný chlapček a o rok otehotnela prirodzene, boli v šoku. Tak teraz majú aj malinké dievčatko. Bez stresu to išlo samé. Tebe to želám tak isto 🤗

vilma7
9. sep 2019

Je mi veľmi ľúto, čo prežívaš, sama si vôbec neviem predstaviť aké zúfalstvo to musí byť, mladý zdravý človek a nie a nie otehotnieť.
Asi by som skúsila psychológa ako ti tu už radili a trošku sa od toho všetkého odosobniť, ale viem že to vôbec nie je ľahké.
Ja som jeden zo šťastných prípadov, kedy sme s manželom, obaja 40r. ( V 39 sme sa brali) bez problému splodili jedno a aj druhé dieťatko. Taký ľahký priebeh by som ozaj dopriala každej matke, ktorá po tom túži, a to sa stravujeme úplne normálne, športujete raz za uhorský rok, teda možno 2x.
Každopádne ti prajem, nech sa vám to čoskoro podarí.

erika434
autor
9. sep 2019

Veľmi si cením vaše slová, ďakujem ❤️🙏

moznoze
9. sep 2019

@erika434 som na tom podobne. O bábätko sa snažíme 4 roky a poviem ti, ze psychika robí veľa. Absolvovali sme plánovaný pohlavný styk, 2*IUI, 3*KET a stále nič. Je to ťažké, ale rozhodla som sa, že budem bojovat aj inak, nirlen tým ze sa budem upinat na bábätko. Stále si hľadám nové koníčky, ktoré zamestnávajú moju hlavu, popritom stále zisťujeme kde je chyba, ale beriem to už tak ako je. Možno ten správny čas ešte neprisiel aj keď viem ze roky pribúdajú /34/. Tak ako aj ty píšeš nerada vidím kamarátky s bruškom, nerada počúvam ako ich dieťa toto a tamto...ale aj na pri k tomu sa teším s nimi.
Nestrácaj nádej, ja sama verím, že bude dopriate aj nám.

erika434
autor
10. sep 2019

No... A k tomu všetkému som si robila test Dr. Max lady max.... Vyšiel pozitívne po cca hodine. V limite bolo snehobielo. Tak som skúsila o dva dni neskôr (1 deň pred MS) a vyšlo to tak isto až po limite. Potom som googlila a zistila, že od nejakej doby ukazujú tieto testy falošne pozitívny výsledok po nejakom čase. Je pravda ze v návode je ze do 5 minút je výsledok správny. Ale ten "duch" bol dosť viditeľný. A teraz je otázka... Mam prestať užívať Duphaston aby prišla MS alebo ho mam brat ďalej? Asi zavolám doktorke... Mňa už picne... 😲

148terka148
10. sep 2019

Duphaston by si mala uzivat napriklad 10 dni a potom prestat a pride ti MS. Mne sa to poslednu dobu strieda raz to hned o 2dni a potom to je zas 6dni..takze tak..

0hena0
10. sep 2019

@erika434 asi este neprisiel pre vas ten spravny cas. 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre