Ovulačné testy pre skúsené i neskúsené

manamani1
15. dec 2011

Zakladám tému tak ako má "Bazálna teplota", nech majú aj "ovu testy"...Ja testujem druhý mesiac, ale stále v nich nemám jasno.Ako vy?

majuska7979
28. apr 2014

tento test somo robila z druheho ranneho mocu..preto som ho nedala lebo si myslim ze to neplati.....aha takze takto si to kontrolujes ja na to nemam nervy merat..kedysi som merala s prvym ale dlho mi to nevyydrzalo 😕

jaja9891
28. apr 2014

ahojte zienky,mam oatzocku,ako vyzeraju vase ovu testy po ovu???som 6DPO,robim stale,kedze ich robim prvy mesiac,tak som to chcela vidiet na vlastne oci,no na ovu teste mam stale slabu ciarku,teda silnejsiu ako pred ovu bola...ale do pozit. to ma este daleko... nemala by slabbnut po ovu?alebo mate aj vy stale ciarku kazdy den?diiik

yanni
28. apr 2014

@jaja9891 no mne den po pozitivnom teste (ciarocka silnejsia ako kontrolna) uz ciarocka zoslabla. Dalsie dni som testy uz nerobila, kedze v pribalovom letaku je, ze po pozitivnom teste uz robit nemusis. Ja som tu niekde hodila aj fotecku mojich testov (niekedy zaciatkom aprila) a lauritka povedala, ze to mam ukazkove. Ale tehu zial ziadne. Zajtra uz zacinam testovat v dalsom cykle (mam 26dnovy cyklus).

jaja9891
28. apr 2014

@yanni no ja sa pytam preto,lebo som pocula,ze ovu testy reaguju aj na HCG hormon... ale odkedy to moze takto fungovat a ci je to spolahlive neviem...

yanni
28. apr 2014

@jaja9891 to som aj ja tu na konovi citala ale na to by som sa nespoliehala. Predsa su tie ovu testy robene tak aby reagovali na ten LH a tehu testy zase na ten HCc ci ako sa vola. Takze radsej nevyhadzuj prasule na ovu testy, ked uz mas po ovu a pockaj si na kramy popripade v prvy den meskania si urob tehu test a nebudes tak v strese a furt kazdy den studovat a dumat nad testom, ze co a ako. Ovu testy ti mozu ciarku ukazovat aj cely cyklus. Slabsiu, silnejsiu, to sa asi meni.

jaja9891
28. apr 2014

@yanni ano,ano... vies ja som po hormonalnej liecbe po operacii a po roku mi nabehol cyklus,takze tento prvy mesiac to sledujem takto cely mesiac,ze co a ako bude...potom uz len okolo ovu budem robit testy,lebo teraz som nevedela ako mi cyklus nabehne,aky bude a pod. ... jasne,ze tehu je tehu 🙂 na ovu by som sa nespoliehala,len je este skoro tehu testovat 🙂 preto ma to zaujalo,ze tie ciarky mam stale 🙂

yanni
28. apr 2014

@jaja9891 aha, tak to je ine, ked to chces len sledovat. Ale ako som uz spominala, tie ciarky, samozrejme, ze nie az taaaak silne ako pri pozitivnom ovu teste, mozes mat cely mesiac.
Ja zacinam zajtra testovat, tak som fakt zvedava, ci to bude ako minuly cyklus. Od 10dc som zacala testovat a na 12dc uz bol test pozitivny a na 13dc uz zase len slabsia ciarka.

jaja9891
28. apr 2014

@yanni no ja som mala pred operaciou kratsie cykly,okolo 26, obcas sa natiahol na 31,takze som ovu cakala skor,no test bol pozit. az na 14-15 DC,ovu bola podla teploty 16 DC,podla bolesti skor 15/16 DC 🙂 tak som zvedava aka dlha bude lutealka...a uz zacnem testovat az od 10DC,ak dojde ms,co by nemusela 😉

adamnela
29. apr 2014

@majuska7979 no ja neviem naozaj, co Ti napisat na ten test z druheho ranneho mocu ci to plati alebo neplati, ale ja by som ho normalne brala do uvahy. O ktorej si si ho robila? Ja dnes budem robit az okolo 16-tej, lebo nebudem doma, tak som zvedava, potom hodim samozrejme aj foto 🙂

majuska7979
29. apr 2014

@adamnela robila som ho okolo 11:00 rano..s tym ze o 10rano som vstala 😨 😨 😨 a dnes urobim o 11 a uvidim...najhorsie na tom vsetkom je ze ak je ovu teraz..to vcera nic nebolo...a dnes moze byt az v noci...cize uz 2 noc nic.. 😕 😕 😕 😕 😕 uz som bola unavena.....a tak hadam dnes vecer v noci ked sa vratim z prace 😕 😕 😕 😕

majuska7979
29. apr 2014

@adamnela no caves. tak som urobila ovu test a normalne cloveka by slahlo...ale mala som dnes rano take pichanie v lavom vajecniku..takze ovu este len bude dnes alebo zajtra 😕

besnota
29. apr 2014

@lauritka ahoj no bola som dnes u Dr., tak mám 23mm či ako to je endometricku cystu, dal mi duphaston na dva mesiace, potom mám prísť aby to skontroloval, bral mi aj krv, výsledky budu po obede a ze aj keby som otehu tak kvôli tomu spinenie by som to aj potratila alebo teda tou mrchou by to odišlo ☹

besnota
29. apr 2014

@lauritka Jaj a ze tento mesiac ovu nebola a akurát som dostala mrchou, takze som to stihla tak tak

lauritka
29. apr 2014

@besnota aha.. to ma mrzi.. a nevies na co vsetko ti bral krv ?

adamnela
29. apr 2014

@majuska7979 no tie Tvoje testy zacinaju tmavnut az teraz, cize podla nich ovulka este len dorazi..Teda aspon podla testov to tak vyzera...
No u mna dnes takto. Pomalicky tiez tmavnu, tak to vidim na ovulku mozno cez vikend.

majuska7979
29. apr 2014

@adamnela no uvidime zajtra aké budú testy

adamnela
29. apr 2014

@majuska7979 no veru som na nas obe velmi zvedava, co nam testiky ukazu zajtra 🙂

majuska7979
29. apr 2014

@adamnela moja tak to vypada że budeme testovať tak spolu....som zvedavá co ti test ukqze zajtra...ale zatiaľ asi nic vsak..čakám rano foto

ika7
29. apr 2014

@besnota ja som mala endometricku cystu na pravom vajecniku, nedarilo sa nam otehotniet, skoncila som nakoniec na op. sale robili mi laparoskopiu a s cystou musel ist prec aj vajecnik. Mne nic nepomohlo žiadne lieky, žiadne babské rady, nič...ak sa dá rieš to čím skôr. 🙂

besnota
29. apr 2014

@ika7 no dakujem Ti za info, no a nepotesila si ma, tiez mam na pravom vajecniku 😒
@lauritka bral mi krv na HCG, ze aby sme nieco nezanedbali 😉 on je velmi zlaty 😅

besnota
29. apr 2014

@lauritka inac neskutočne bolesti som mala ako sa spustala mrcha, davno som take nemala, dufam, ze to tu cystu posle prec 😅

lauritka
29. apr 2014

@besnota jj, dufajme ;)

ika7
30. apr 2014

@besnota nechcela som ta vystrasit, napisala som len osobnu skusenost, je dobre ak by si isla na sono aby si vedela aka je velka, ta cysta nepraskne lebo dnu je cokoladova tekutina a endo. cysta brani k otehotneniu

majuska7979
30. apr 2014

tak uz som z tej ovulky madar...ale tento posledny test som robila z druheho ranneho mocu....takze je urcite slabsi nez boli tie predtym.

adamnela
30. apr 2014

@majuska7979
@lauritka
no u mna stale nic... A tento najnovsi dnesny test je este aj akysi chybny, nejake 3 bodky sa na nom urobili..no mrknite..
Na druhej fotke je od 13 DC po dnesny 16 DC

lauritka
30. apr 2014

@adamnela ano mne sa to niekedy stane, asi pretlacene od niecoho.. ale teraz tam nemas nic fuha.. 😕
nejak sa tej ovulke nechce prist co ?

adamnela
30. apr 2014

@lauritka neviem mozno od tych guliciek co su vnutri v tom baleni, ktovie...O to tak nejde, ale vcera to vyzeralo, ze uz pomaly tmavne a dnes zasa nic... 😠

lauritka
30. apr 2014

@adamnela mozno..
hmmm tak uz len cakat kedy to stmavne... 😨

adamnela
30. apr 2014

@lauritka no len uz mam len 4 kusy, tak dovtedy by to teda mohlo stmavnut... 😒

lauritka
30. apr 2014

@adamnela a mavas aj take dlhsie cykly ??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre