Ovulačné testy pre skúsené i neskúsené

manamani1
15. dec 2011

Zakladám tému tak ako má "Bazálna teplota", nech majú aj "ovu testy"...Ja testujem druhý mesiac, ale stále v nich nemám jasno.Ako vy?

alex999
22. okt 2012

@zuzkazivcak pardon opravujem, rapid clear som mala pred tým, akurat som našla krabičku a teraz som mala Woman secret 5v1 ovulačný test. Bol drahší, ale má tie tyčinky čo čúraš rovno na nich. 😅

zuzkazivcak
22. okt 2012

@alex999 No ano, o tie peniaze nejde...ide hlavne o to aby sme cakali babo🙂 velmi chceme....no dufam ze sa podari🙂 dakujem velmi pekne🙂

alex999
22. okt 2012

@zuzkazivcak daj potom vedieť 😉

zuzkazivcak
22. okt 2012

@alex999 ano, urcite sa potom ozvem. Dufam ze sa to podari🙂

ileas
2. nov 2012

@alex999 chcem sa opýtať kedy je najlepšie začat testovať po Ms.Kupila som si test Women secret čo si použivala aj ty.Aj my chceme druhé bábo a ešte som nepoužívala ovu testy.ďakujem Lenka 🙂

alex999
3. nov 2012

@ileas ja som testovala už na 5 deň po MS a pri prvom som mala už 7 deň ovu, teraz pri druhom až 11 deň. takže ak si nie si ista, tak už ten 5 den po MS by som začala 😉

ileas
3. nov 2012

@alex999 ďakujem 🙂 Dufam,že sa podarí a ak nie tak raz to príde 🙂

ingrid16
4. nov 2012

Ahojte, tak ja som sa zacala testovat uz druhy mesiac. po prvom mesiaci som ovulacnym testom vobec neverila. testovala som sa podla navodu o 13:00 hod kazdy den, ale podla testov som ovulku nemala. tento mesiac som sa testovala kazdy den od 5 dna , ale o 15:00 hod a neverila som vlastnym ociam. pruzok silnel kazdym dnom, az raz bol silnejsi ako ta druha ciara. a predchvilou som si urobila tehotensky test (4 dni pred Ms) a su tam 2 ciarky. tak dufam, ze sa to podarilo. takze vsetkym odporucam , testovat, ale skusat iny hodinu. 😉

denisa87
5. nov 2012

Baby,mate niektora s týmto ovu testom skusenost,ukazovalo vam ovu?dakujem

lauritka
6. nov 2012

@denisa87 ahojki, ja som ho mala kedysi a ovulku v pohode ukazalo.

marika1987
6. nov 2012

tak ja neviem tento mesiac som testovala ovu tri krát stále negativne, tak som si spravila testik tehotensky ze ci teda niesom tehotna a podla testu niesom...

lauritka
7. nov 2012

@marika1987 a kedy si testovala ?? kolky den cyklu ?? a teraz si kollky den ?? mohla si presvihnut vrchol LH pred ovulaciou.

ingrid16
8. nov 2012

@marika1987 trikrat je malo. ja som testovala od 5 dna a nakoniec som zistila , ze ja mam ovulku az na 18 den a to mam cyklus stale 28 dni. takze treba poctivo testovat a testovat. 😉

murano
25. nov 2012

testujem sa prvy krat už 3 den a mam na ovu teste dve čiarky ale stale rovnako sfarbene kontrolna silnejšie druha slabšie je to normalne ?

lauritka
25. nov 2012

@murano no ano mozes mat taky testik, ta testovacia ciarka je skoro cely cyklus, slabsia, silnejsia. LH mas v tele stale, ide len o jeho hladinu, ktora sa rapidne zvysi pred ovulaciou. vtedy by mali byt rovnako silne, pripadne testovacie este silnejsia ako kontrolna. slabsia testovacia ako kontrolna sa berie ako negativny test.

murano
25. nov 2012

@lauritka beriem dufaston ktory mi upravil cikus na 39 den ,neviem ani odkedy si mam robiť ovulačne testy tak som začala na 22.posledny krat som mala ms 12.11.

lauritka
25. nov 2012

@murano no ak mas nepravidelny,, hmm. tazko povedat. a teraz uz beries dufik. tu je jedna tabulka.. kedy sa ma zacat testovat podla cyklu... a co hlienik ?? ten moze byt tiez napomocny.

murano
25. nov 2012

@lauritka dufik som začala brat lebo som mala ms kedy tedy upravil mi ho na 39 den,bola som u dokyho a vravela som mu že ako som začala brat dufik tak som nemala asi ovu lebo som nemala žiady hlien n mi odporučil ovu testy tak skušam aj tuto cestu ku šťastiu

lauritka
25. nov 2012

@murano no dufik, sice mozno skrati cyklus, ale pokial nemavas ovulku.. tak na to je clostylbegyt.
ale tak nesla by som hned do umelych hormonov, ak teda mas moznost odlsleduj si to testami a dobre by bolo ist aj na fokilulometriu ku lekarov, aby ti odsledoval, ci vobec ovulujes. Alebo potom pomerat BT aspon dva cykly, take domace urcenie ovulacie, ci vobec prebieha.

murano
25. nov 2012

@lauritka som sa ho pytala či mam aj vaječniky funkčne on mi povedal že som uplne v poriadku že možme byť radi že sme docielili že mi to chodi o tych 39 dnoch pravidelne .zostava mi len testovat testovat a testovat

lauritka
25. nov 2012

@murano no a na zaklade coho to tvrdil ?? bral ti krv ? 🙂 pozera ti, ci ti dozrievaju folikuly ?

vies, lekari radi dvaaju duphastom ako vseliek..uz som tu diela x pripadov 😒

murano
25. nov 2012

ja sa do toho velmi nerozumiem.prve babo sme splodili ani neviem ako ale z druhym mame trochu problem ja som nikdy nemala pravidelny ms doktor mi to riešil antikoncepciou ,ked som prešla k druhemu dokymu ten sa len za hlavu chytil že ktoto kedy videl taky problem riešiť antikon. tak zobral krv na hormony a nasadil dufaston .

lauritka
25. nov 2012

@murano takze podla hormonov asi usudil hmmm...
no uz ako sa ti chce, skusaj testiky, keby si chcela sledovat BT. tak potom prid do temy, tam konzultujeme vsetko ohladne merania. 🙂

boniqa
28. nov 2012

ahoj babenky .test si robim po prvy krat zatial mi vyšli len takto možem očakavať v najbliššich dnoch ovu? ten druhy pasik sa mi stale zda rovnaky

ingrid16
28. nov 2012

podla fotky este nie. ten druhy pasik musi byt rovnakej alebo silnejsej farby, ako ten prvy.

boniqa
28. nov 2012

@ingrid16 ten druhy pasik može byť stale rovnakej farby ako den predtym?

ingrid16
28. nov 2012

@boniqa mal by postune silniet. ale moze sa stat , ze je dva dni rovnakej farby. skus este dalsi a uvidic, ci bude silnejsi. ak nie, ak zacne zasa blednut, tak sa skus testovat inu hodinu. ja som sa jeden mesiac testovala o 13 a podla testu som ovulku nemala, dalsi mesiac som sa testovala o 15 hod ovulka tam bola.

boniqa
28. nov 2012

@ingrid16 ja sa testujem o 17 lebo to som určite doma .aj dnes som malaa taku istu čiarku ako po 4 dni predtym,

lauritka
28. nov 2012

@boniqa no ten posledny uz je silnejsi, skus zajtra , mohol by byt pozitiv. inac fotis obratene 😀
najprv som myslela, ze mas tolko pozitivnych... 😅

boniqa
29. nov 2012

@lauritka jaaj no blond sa nezaprie xi xi xi včera bola takej istej farby.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre