Po akom čase od potratu sa vám podarilo otehotnieť?

miminka89
20. júl 2014

Ahojte, viem, že tu je už veľa podobných tém, ale väčšina už sú staršie a nechcelo sa mi to popravde vyhľadávať. Som čerstvo po potrate a chcem sa vás spýtať, ako dlho vám trvalo kým ste otehotneli po potrate. Potrebujem trošku povzbudiť. Ďakujem!

miminka89
autor
22. júl 2014

@digysa ďakujem, tak ja nič siliť určite nebudem, počkám kým mi doktor povie, že som ok, a potom je to už na prírode, ako to zariadi 🙂 ale verím, že to bude čoskoro a že už bude všetko v poriadku 🙂

miminka89
autor
22. júl 2014

@livocka21 pardón to malo byť 3 nie 36

livocka21
23. júl 2014

@miminka89 dakujem 🙂. Aj tebe sa zadari...len sa treba pozbierat a nevzdat sa 🙂

me_to_you
23. júl 2014

ak to tak pocitam, bolo to necelych 6 mesiacov...
lekarka odporucila dat si urcite tri mesiace pauzu, aby sa telo po zakroku zregenerovalo...no a potom som sa este ja davala chvilku dokopy...mentalne.., dalsie otehotnenie bolo viac menej bez problemov... a tehotenstvo tiez
prisli sme na to velmi skoro, necely 5ty tyzden tehotenstva, hned nasadili duphaston a modlila som sa ako nikdy..od 7meho mesiaca som bola na pn kvoli tvrdnutiu brucha ale to nemalo s predoslym potratom nic spolocneho
a teraz mi vedla v spalni drichme rocna princezna... a velmi dufam ze sa nam zadari aj nejaky surodenec a bez problemov..
takze treba pozitivne mysliet 🙂 chce to cas..aj fyzicky aj mentalne dat sa dokopy..
ked si spomeniem ako mi vraveli, ze aspon je tu naznak toho ze otehotniet mozme a ze predsa je lepsie ked poskodeny plod odide aby sme sa netrapili...vtedy by som za tieto reci oci skriabala ale s odstupom casu..je to pravda..len by to zenam po potrate nemusel nikto hovorit, maju dost svojh ovnutorneho trapenia a potrebuju proste len objat!

fronculka
23. júl 2014

Presne po roku strachu 🙂

lenka369
23. júl 2014

@miminka89 ahoj ja som otehotnela 3 mesiace po potrate s kyretažou,po dvoch cykloch,mesiac pred tym som zacala uživat vitaminy , alchlemilkovi caj, ani kvapka alkoholu da sa povedat hned od oplodnenia nejak som citila ze to vyšlo,a ze musim urobit vsetko preto aby bolo baby vporiadku. zistila som hned v 4 tyždni som tehotna a uz som sa len modlila aby sme to zvladli a teraz uz mam skoro dvojročnu kočku 🙂

miminka89
autor
23. júl 2014

@me_to_you veď toto, že všetky tie reči okolo toho, veď svet sa nezrúti, nabudúce sa podarí, treba na to čas, treba len zabudnúť a nemyslieť na to.... ľudia si myslia, že to pomáha a presne naopak.. aj keď viem, že majú pravdu, ale týmto mi len potvrdzujú, že vôbec nevedia ako sa cítim a ani to, ako by mi mohli pomôcť... ale som žena a silná, ja to dáko zvládnem 🙂 to si vždy hovorím... držím palce k druhému bábu, nech je všetko ako v učebniciach ;)

miminka89
autor
23. júl 2014

@fronculka @lenka369 super baby, máte zdravé detičky a to je najhlavnejšie!!! ani neviete ako mi tieto vaše príspevky pomáhajú to všetko prekonať, mám pocit, že na to nie som sama, že sú taký, ktorý vedia, čím si prechádzam a chápu ma !

biene
23. júl 2014

ja som otehotnela hned po prvom menzese od kyretu

miminka89
autor
23. júl 2014

@biene hej? a bolo všetko v poriadku? žiadne komplikácie ani nič podobné? a aj si začala brať nejaké vitamíny alebo niečo také na podporu? lebo mne gynekológ nič nepovedal... ale sestrička ešte v nemocnici mi odporučila alechemilku

lenka07
23. júl 2014

Ja som po prvom potrate v 10 tt otehotnela po 5 mesiacoch a opeť som potratila v 7 tt. a tentoraz ešte stále dúfam ze sa to konečne podarí .od druhého potratu už ubehlo 9 mesiacov a dnes mám šialene. Boľavú ovuláciu snáď sa nám to konečne podarí a okrem toho je dnes aj medzinárodný deň spermií 😀

biene
23. júl 2014

@miminka89 MA som mala v 7tt. Nebrala som vobec nic a tehotenstvo bolo cely cas bezproblemove.

fronculka
23. júl 2014

@miminka89 myslím že nieje sa čoho báť počas tehu som nemala žiadne komplikácie len zo začiatku som trošku krvácala po 4 dňoch v nemocnici telo krásne prešlo a potom už nič ale dávala som si pozor veľa som lezala a papala neskutočne množstvo čokolády :D malinky bol v brušku o 14 dní dlhšie narodil sa veľký tučný a hlavne zdravucky dnes má 4 mesiace je kludnucky vnímavý nič mu nechýba a ešte ani chorý nebol 🙂 držím palčeky veľa zdravíčka aby sa podarilo mimino čo najskôr ;)

matozazzo
23. júl 2014

@miminka89 na 4. mesiac po potrate. Radili mi pockat 3m, aj doktor, ktory je moj kamarat, aj ini. A urobila som dobre, telo aj mysel sa musia zregenerovat, pretoze velmi skoro po potrate je tehotenstvo rizikove, maternica nie je poriadne zahojena a... opat potratit dokaze aj nejednu silnu zenu skolit :( Po 3 m ked som bola na kontrole a bolo vsetko OK sme este mesiac pockali, velmi som sa bala :( no a pocas 4.mesiaca som otehotnela 🙂 tehotenstvo bez problemov, uz mam skoro 3r dcerku 🙂

bajana
23. júl 2014

@miminka89 potrat bol v 11tt spontanny po MA v oktobri, otehotnela som hned po novembrovej MS, tzn. miesto maja teraz cakam na august 😵

vanda8
23. júl 2014

Ahoj ja som potratila v siestom tyzdni a ked som bola u lekarky, ta mi povedala ze sa nemam velmi kormutit tym co sa stalo.. Ze ak velmi chceme babatko ani nemam prestat brat kyselinu listovu a ten potrat v 7tt mam brat ako normalu menstruaciu a hlavne pozitivne mysliet.. Tu v anglicku kyretaz nerobia a nechaju to na prirodu.Vsetko krasne dopalo. Verila som jej a dali sme sa na to.. K Miske nam pribudla mala krasavica ktora ma teraz 8 mesiacov 🙂

me_to_you
23. júl 2014

@lenka07 drzim palec! 🙂

miminka89
autor
24. júl 2014

ďakujem baby, je super čítať, že aj keď ste si prešli peklom, každá z vás našla šťastný koniec 🙂 je to veľmi povzbudzujúce 🙂

bobi3
25. júl 2014

ahoj @miminka89 ja som potratila v marci a zas som otehotnela v decembri, takže cca 8 mesiacov 🙂 ako povedala moja svokra: po potrate je žena ako pooraná zem, rýchlejšie sa potom zas zadarí 😉 držím palčeky!!!

miminka89
autor
25. júl 2014

@bobi3 jeeej tak super 🙂 Ďakujem, ja to nechám na prírodu, tá vie najlepšie, čo robí a prečo ;)

nezabudka8
30. júl 2014

viete mi prosím niektorá poradiť? v minulom cykle som potratila v 7 tt. žiadne čistenie nebolo treba. bola som na gyn a mám čakať na ďalší menzes a ten nikde. už dva týždne mešká. test negatívny. a pred tromi dňami ma začalo pichať v jednom vaječníku. vystreluje to až do krížov. dá sa to vydržať ale neviem čím to je. boli sme sa kúpať tak neviem či som neprechladla alebo vaječník sa snažíš niečo robiť. bud. týždeň ideme na dovolenku a lekár má teraz. čo mám robiť. poraďte prosím. 😖

trgypadl
30. júl 2014

@nezabudka8 nejaky gynekolog ho musi zastupovat

melanka21
30. júl 2014

V septembri 2010 som potratila a v novembri 2010 som uz mala kolajnicky a dnes tie kolajnicky maju uz 3 roccky 🙂 v mojom pripade to bolo na odporucanie lekara, lebo som potratila uz 3 krat. Drzim palce 🙂

miminka89
autor
31. júl 2014

@melanka21 je super čítať takéto príspevky 🙂 gratulujem, ja tiež veľmi dúfam, že sa čoskoro zadarí a že už to bude ok 🙂

miminka89
autor
31. júl 2014

@nezabudka8 ahoj no ja tiež ešte čakám na prvú MS od potratu, ale ja ešte mám 2 týždne pokým by mala prísť. Neviem koľko ti už mešká, ale mne vravel gynekológ, že aj keď nebolo treba čistiť (ani ja som nemusela byť čistená, bolo to spontánne) môže trvať 4-6 týždňov kým tá prvá MS príde... takže možno si ešte v norme... Bolesti v podbrušku mám aj ja, ale ja som aj prechladnutá, taže to bude od toho zrejme. Ak máš pochybnosti určite zbehni k nejakému inému gynekológovi, určite ťa radi vyšetria 🙂

melanka21
31. júl 2014

@miminka89 Drzim palce 🙂 hlavne nic nesilit, to pride samo 🙂 skusajte, nebrante sa 🙂 a uvidis o 2 mesiace nam napises, ze to vyslo 🙂

miminka89
autor
31. júl 2014

@melanka21 áno presne, nič nebudeme siliť, ale ani sa brániť, verím, že príroda to zariadi sama a verím, že onedlho vám tu budem písať, že sa zadarilo 🙂 ďakujem! 🙂

melanka21
31. júl 2014

@miminka89 budeme cakat na dobre spravicky 🙂

lenka07
7. aug 2014

Tak po dlhšom čase som tu opäť tentokrát mám smutnú správu moja švagrinka mala do roka dve mimomaternicové tehotenstva a dve operácie s tým súvisiace :( a chcela by som jej trošku zlepšiť náladu a opýtať sa vas či nahodou neviete ako sa ešte dá otehotnieť (iba umelo?) keď už nemá vajcovody ale vaječníky má v poriadku .prve MMT mala 2013 druhé teraz ešte je v nemocnici :( je natom dosť zle a nechcem aby sa trápila ja svoje snaženie odkladám a chcem jej pomôcť sa vyrovnať s tým aj bratovi už sa tešili test im vyšiel pozitívny a zas toto ☹ .budem rada za každý komentár alebo za radu 🙂

miminka89
autor
7. aug 2014

@lenka07 fuuu tak k tomuto sa ja veľmi neviem vyjadriť, mala by sa určite informovať u lekárov, že ako postupovať, ale fakt ma to veľmi mrzí, je to určite veľká bolesť :( hlavne buďte teraz pri nej, bude vás velmi potrebovať a bohužiaľ z vlastnej skúsenosti viem povedať, že reči typu malo to tak byť, nabudúce sa to podarí, treba na to zabudnúť vôbec nepomáhajú, to už jej radšej nič nehovorte... Ono to časom prebolí, ale teraz to pre ňu bude ťažké... Hlavne ale nesmie stratiť nádej, vždy je nejaké riešenie, hlavu hore a veľa šťastia a hlavne zdravia prajem!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre