Po akom čase od potratu sa vám podarilo otehotnieť?

miminka89
20. júl 2014

Ahojte, viem, že tu je už veľa podobných tém, ale väčšina už sú staršie a nechcelo sa mi to popravde vyhľadávať. Som čerstvo po potrate a chcem sa vás spýtať, ako dlho vám trvalo kým ste otehotneli po potrate. Potrebujem trošku povzbudiť. Ďakujem!

erika178
20. júl 2014

ahoj. nam sa podarilo takmer rok po MA, ale moze to ist aj skor. ja som mala problemy so stitnou zlazou. teraz mame doma uz nadherneho 8,5-mesacneho valibuka 🙂

safranca
20. júl 2014

ja som 2x potratila po 1.potrate som otehotnela po 3mesiacoch a po 2.potrate po roku ale to som 10mes brala antiku

michala.s
20. júl 2014

@miminka89 ahoj mne dr. Povedal na prehliadke po 6 tyzdnoch, ze ak chceme mozeme okamzite. O babo sme prisli v 14tt a bola som aj na kyretazi. My sme si povedali, ze tak o 5-6 mesiacov sa zacneme snazit a podarilo sa nam to na druhy mesiac, ale nejako extremne sme to neriesili, davali sme tomu volny priebeh

miminka89
autor
20. júl 2014

@erika178 jeeej super, gratulujem 🙂 a druhé tehotenstvo bolo potom už bez problémov?

miminka89
autor
20. júl 2014

@safranca to ma mrzí, že si si tým musela prejsť az 2krát, ja si neviem predstaviť, žeby som to mala zažiť znova :( ale teraz ako vidím fotku máš zdravé dieťatko, to je super 🙂

miminka89
autor
20. júl 2014

@michala.s ahoj no ja si tiež ešte počkám, čo mi povie gynekológ, ale ja si myslím, že tomu tiež necháme s priateľom voľný priebeh, ale až keď na to budem psychicky pripravená... a druhé tehotenstvo prebiehalo v poriadku?

michala.s
20. júl 2014

@miminka89 tak uvidime, zatial sme na zaciatku

miminka89
autor
20. júl 2014

@michala.s no tak držím silno palčeky, nech je všetko v poriadku ;)

safranca
20. júl 2014

@miminka89 ano mala bude mat vo stvrtok 11mes a ked sme ju cakali som kazdym dnom len bola pozitivne naladena aby to dobre dopadlo pretoze keby som aj o nu prisla tak by ma asi zavreli na psychynu pretoze predtym boli potraty v 8tt a 22tt ☹

miminka89
autor
20. júl 2014

@safranca tak to ti verím, že by si skončila na psychiatrii, ja si tiež neviem predstaviť, žeby som toto celé mala zažívať znova, obdivujem ťa, že si to zvládla a dokonca 2krát, ale tak svoju dávku nešťastia si už vyčerpala, teraz už bude len dobre a prajem tebe aj tvojej dcérke veľa zdravia a pekných chvíľ v živote 🙂

safranca
20. júl 2014

@miminka89 dakujem aj ja dufam ze uz len bude lepsie a lepsieaj ja tebe drzim palce a v kolkom tt si prisla o malinke?a vies dovod?

miminka89
autor
20. júl 2014

@safranca bola som v 5tt, spontánny potrat, dôvod neviem :( ďakujem, dúfam, že sa čoskoro znova podarí a že už bude všetko ok

jaruska8
20. júl 2014

@miminka89 Mne o 3 mesiace, mala som presne to, čo ty, mikropotrat, bez kyretáže. Držím palce!!

miminka89
autor
20. júl 2014

@jaruska8 hej no tak to celkom rýchlo sa podarilo... a dúfam to druhé tehotenstvo bolo už v poriadku všetko! ďakujem 🙂

jaruska8
20. júl 2014

@miminka89 Bolo ok, síce som mala nízko placentu a rizikové, ale to s tým nesúvisí. 😉

digysa
20. júl 2014

tiez po 3 mesiacoch, na prvy pokus.

mircalla
20. júl 2014

po 3 mesiacoch

livocka21
21. júl 2014

Dvakrat po 3 mesiacoch, tretikrat po 6 tyzdnoch...
@miminka89

miminka89
autor
22. júl 2014

@digysa @mircalla super baby a bolo potom už v tehotenstve všetko ok? takže ste asi dodržali odporúčanie lekárov, počkať tie 3 mesiace

miminka89
autor
22. júl 2014

@livocka21 mala si 2 potraty? :( to ma mrzí :( mne aj tento jeden dal psychicky riadne zabrať :( dúfam, že žiadny ďalší už nebude! a to posledné tehotenstvo dúfam dopadlo dobre ;)

mircalla
22. júl 2014

@miminka89 no ja som mala IVF v oboch pripadoch.....a potom uz vsekto ok
3 mesiace pockat je minimum, niekto odporuca aj 6, ale osobne si nemyslim, ze to je nutne

sasa62
22. júl 2014

ja som otehotnela hned o mesiac,a všetko bolo o.k,narodil sa mi 4,5 kg valibuk,na to o rok a pol som ostala znova tehotná,tiež syn a o tri roky znova syn,a všetko bola v poriadku,mysli pozitivne,stale sa usievaj a všetko bude super....držim palce🙂)))

livocka21
22. júl 2014

@miminka89 3 potraty...aver mi ze viem ako sa citis...stvrte tehotenstvo uz bolo ukazkove 🙂 drzim ti palce

lolitka25
22. júl 2014

Prve tehu po dlhom cakani, uspesne, krasny syncek. Po 10 mesiacoch zasa tehu, potrat a o dva mesiace dalsi... ☹ ☹ ☹

digysa
22. júl 2014

@miminka89 Jednoznacne som pocuvala lekara. Keby si to chcela urychlit, tak by mohol nastat dalsi potrat. Vraj telo potrebuje zregenerovat.

Dalsie dieta je zdrave ako buk! Ziadne komplikacie som nemala. Zela vela stastia.

digysa
22. júl 2014

@lolitka25 A teraz si aky cas po potrate? Neponahlaj sa. Ja som to mala podobne. Prve tehu na prvy pokus. Druhe tehu po necelych 2-och rokoch a bol potrat.....ale potom som si pockala radsej tie 3 mesiace.

miminka89
autor
22. júl 2014

@sasa62 jeeej tak to si ma veľmi potešila 🙂 hej hej snažím sa myslieť pozitívne, veď čo sa má stať, aj tak sa stane 🙂 gratulujem k deťúrencom 🙂 a ďakujem za povzbudenie 🙂

miminka89
autor
22. júl 2014

@mircalla no aj mne povedal lekár počkať tie 3 mesiace, po prvej menštruácii mám ísť na kontrolu, takže uvidím... ak mi povie, že je všetko v poriadku tak ja som zase z tých, čo to určite nebudú siliť, nechám to na prírodu, keď to má prísť, tak to príde a potom už len dúfať, že to dobre dopadne 🙂

miminka89
autor
22. júl 2014

@livocka21 až 36? :o tak to ťa veľmi obdivujem, si silná žena, keď si to ustála nevzdala sa!!! ale teraz už je všetko ok, to som rada 🙂

miminka89
autor
22. júl 2014

@lolitka25 to ma naozaj mrzí, ale mysli na to, že už jedného zdravého krpca máš a to druhé príde v ten správny čas, hlavne sa nevzdávaj ;) bude dobre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre