Pomôže Calibrum Babyplan k otehotneniu?

red_kika
21. mar 2012

Ahojte mamicky a buduce mamicky, ktore ste uzivali tieto tabletky.
Co hovorite na ne? Pomahaju k otehotneniu? Nenasla som tu na fore nic o tom, tak si neviem urobit nazor. Jedine co mi kamoska povedala, ze jej kamosky to brali a vsetky do 2 mesiacov otehotneli.
Tak by som rada vedela, ci to aj u inych takto zabralo

annie07
21. mar 2012

Ja som zacala brat minuly mesiac femibion 800, doktorka mi povedala, ze je najlepsi na trhu, tak dufam, ze co skoro zaberie 😝 obsahuje metafolin, ktory pomaha metabolizovat kys. listovu, juuuj strasne chcem // 😠

annie07
21. mar 2012

@red_kika este mi spominala, ze vraj rozdiel medzi calibrum a femibionom je hlavne v tom metafoline, lebo niektore zeny nedokazu metabolizovat kys. listovu a prave tento enzym je potrebny k tomu, aby sa kys. listova dala premenit na nejaku aktivnu formu 😵

kaculiatko88
21. mar 2012

Ahoj ... nie u každého tieto vitamínové doplnky zaberajú. U mňa nezabral ani jeden. Najlepšie je brať vitamíny v prírodnej forme. U mňa zabrala len čistá kyselina listová a vitamín B - komplex. Preto si myslím, že ak máš peniaze na vyše tak si kúp a užívaj. A zázrak nieje v užívaní drahých doplnkov ale v psychike a prírode.

red_kika
autor
21. mar 2012

@kaculiatko88
@annie07 ja uzivam tiez femibion 800 a teraz som si kupila aj ten calibrium. myslite ze to nemozem miesat? alebo teda brat naraz?
femibion uzivam uz dost dlho a este nic

xenicka13
21. mar 2012

ja som ich brala tri mesiace pred planovanym otehotnenim ale len preto aby som si doplnila chybajuce vitaminy nemyslim ze su to lieky na otehotnenie

mel84
21. mar 2012

@red_kika neviem ja osobne si myslim, ze su to len reklamne tahy..ked si pozries zlozenie tak calibrum obsahuje vitamin C,E a kys.listovu a femibion obsahuje to iste plus navyse dalsie vitaminy..takze ked uzivas femibion, tak davas do seba presne tie iste vitaminy, ktore obsahuje calibrum baby plan....a urcite by som to nekombinovala..a suhlasim s @kaculiatko88 , ze je to cele o psychike a o prirode 😉

mel84
21. mar 2012

@xenicka13 presne tak 🙂

nibiru
21. mar 2012

ja som uzivala a nemomohli ziadne vytaminy ti nepomožu otehotniet jedine mozu prispiet k lepsiemu pohodliu pre dieta a ak ostanes tehotna aby malo vsetky potrebne ziviny hned v zarodku nie ked zistis že si tehotna.moj gynekolog je proti vytaminom ak sa pestro stravujes uplne ti staci iba kyselina listova nic ine netreba samozrejme aj vies ze ti dake vytaminy chybaju a nemaš možnost ich mat v strave vtedy su vhodne ale nemusia to bit najdrahsie na trhu!všetky obsahuju to iste 😉 s rozdielom že platis za značku 😅

petkave
21. mar 2012

@red_kika Ja som ich užívala až potom, čo som sa dozvedela, že som tehotná, aby som si doplnila vitamíny a minerály. A v 2.trimestri som prešla na calibrum mami, ktoré som užívala aj v čase kojenia. Držím ti palce, nech teda tieto tabletky zaberú!

isabellaa
21. mar 2012

Ja som brala mesiac calibrum cena cca6,50, teraz mam femibion 800 cca 13 eur, myslim, ze je to dost!
Pozerala som aj zlozenie a vobec sa nelisia, len malo a femibion ma plus metafolin.
No neviem, ci si to este kupim, tak ako pisali kocky skor, asi je to o psychike a urobit trzbu lekarnam, i ked kto nema pestru stravu, je to dobry doplnok a co by sem nespravili pre svoje buduce babo a ak k tomu vsetkemu sa hned nedARI NA PRVY SUP, potom sa buduce mamicky upieraju na vselico, vitaminy, cajiky, kvapky...
Musim uznat, ze to robim aj ja, aby som mala pokojne svedomie, ze som preto urobila vsetko.

annie07
21. mar 2012

@red_kika ja by som to urcite nekombinovala, ale pripajam sa je to len o psychike, nie su to lieky na otehotnenie, len doplnky pre mimi.

vejula
21. mar 2012

@red_kika
@petkave kyselinu listovu treba brať aspon 3 mesiace pred otehotnenim aby to malo nejaky efekt - vravel gynekolog. Ale nemyslim si že to pomaha otehotneniu, je to len pre to aby sa doplnili vitaminy. Ale ak aj žena neuživa a ma pestru stravu tak sa nič nedeje

Red kika ja som počula o vyťažku z korena MACA. Vraj je dobry na otehotnenie. Je to prirodne, maca je peruanska rastlina, tam to vraj uživaju ženy od svojich troch rokoch aby boli vitalne plne života a plodne. Môže sa to aj popri dojčení, takže myslim že je to uplne neškodne. 🙂

petkave
21. mar 2012

@vejula veď dobre, ale ja som to dopredu akosi nestihla, lebo som otehotnela mesiac po vysadení hak a s tým som ozaj nepočítala 😀

vejula
21. mar 2012

@petkave jj jasne, ja som tiež neuživala pred otehu vitaminy, to som len tak poznamenala 😉

kaculiatko88
21. mar 2012

@red_kika zbytočne budeš brať oboje na raz. Telo ti jedno vylúči.

kaculiatko88
21. mar 2012

@mel84 o ničom inom to nieje. Keď bude žena pripravená aj psychicky sa stať matkou tak to príde aj bez chemickej pomoci.

red_kika
autor
22. mar 2012

@katren wow, tak toto mi nenaslo nic.. a tom si zadala do vyhladavaca len calibrium bez specifikacie. a vobec nic mi nenaslo. to je divne
dakujem

katren
22. mar 2012

@red_kika ale to nie je Calibrium, ale CALIBRUM...treba poriadne nazov precitat na krabicke 😉

red_kika
autor
22. mar 2012

@katren take nieco ako omyl v pisani mojej spravy tebe nepoznas? v napise som to dala asi spravne...

sladkasue
22. mar 2012

ja som tie tabletky zacala tusim brat, az ked som bola tehotna... takze urcite mi nedopomohli k otehotneniu... ale alchemilkovy caj je dobry, ked chces otehotniet 🙂

katren
22. mar 2012

@red_kika nie nedala si to spravne vcera ani v napise, admini ti to opravili...

piefunko
22. mar 2012

@sladkasue ahoj mozem sa spytat ako je ho dobre pit? ako dlho, v akych davkach a pod? Dakujem 🙂

helenka333
22. mar 2012

@red_kika ja som tiež brala a po 3. mesiacoch som otehu 🙂 tak držím palčeky 🙂

red_kika
autor
23. mar 2012

@piefunko 2x denne az do ovu potom uz nie

red_kika
autor
23. mar 2012

@helenka333 aj nieco ine si brala? nie len tabletky myslim

piefunko
23. mar 2012

@red_kika a ked mi zistili anovulaky? mozem len ze cca do 15dc? 😒

red_kika
autor
23. mar 2012

@piefunko ja si nemeriam teplotu ani nerobim uz ovu testy takze tiez neviem kedy presne mam ovu, ale pijem cajik do nejakeho povedzme 12-13 dna (mam cca 28DC takze ovu chodi medzi 13-16DC)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre