Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

mirela40
22. jan 2012

@silvuska47 citam tu ,ze pracujete v zahranici kde ste?

lili_mia
22. jan 2012

@nina55 presne tak, dva týždne na mňa nemal čas a že mi chce niečo dôležité povedať, ale osobne .. a osobne prišla rana do žalúdka a na obranu, že prečo nie po telefóne, že nie je sviňa čo sa rozchádza po telefóne a to som už nevládala reagovať, časom som mu poslala sms že je kretén a klamár
@mirela40

mirela40
22. jan 2012

@briketa vies ono hypoteka na SK je ina ako v zahranici ,v zahranici mas ine moznosti a platy na SK su velmi male ,tazko sa setri na dovolenku v zahranici, chapem co pises a viem ,ze je to myslene dobre ,ale je to ine ,zit s tym mozes ,ale ked ti to leda vyjde na hypoteku kde vzat dalsie peniaze na dovcu ? dalsia moznost je len vyrazit niekde na predlzeny pobyt do ineho mesta ,... 😉

silvuska47
22. jan 2012

@mirela40 no my sme v Taliansku ja už asi desať rokov a partner osem... 😅 a uvažujeme o navrate domov...

mirela40
22. jan 2012

@lili_mia podla mna zavri tuto kapitolu a zacni pisat novu

mirela40
22. jan 2012

@silvuska47 wow po 10 rokoch sa vratit domov to mas riadnu odvahu

ivnik
22. jan 2012

@briketa fakt, ste šťastná a krásna rodinka, prajem vám to 🙂

silvuska47
22. jan 2012

@mirela40 inu možnosť nemám..na Sk mam určité zaväzky tak preto...aj ked nevylučujem že zostaneme... 😠

mirela40
22. jan 2012

@silvuska47 vacsinou kazdy kto sa vrati zo zahranicia ma problem sa adaptovat na SK ,ja som mimo 8 rokov a neviem si predstavit sa vratit

lili_mia
22. jan 2012

@mirela40 to je jasné, ale je to ľúto

ivnik
22. jan 2012

@mirela40 my sme ten problém nemali, ja som povodne išla len na tri mesiace a bolo zrazu z toho 4 roky , ale naspať na SK sme sa veľmi tešili

mirela40
22. jan 2012

@lili_mia urcite a este dlho bude ,presla som tym

mirela40
22. jan 2012

@ivnik ja som isla na rok a uz tu valcim 8 ,vies kazdy to vnima inak,vacsina mojich znamych co sa vratili maju problem si zvyknut

janemari
22. jan 2012

@silvuska47 aj ja má endometriozu 4 stupňa a mám dieťatko,takže skúšajte a ked to nevýjde treba tomu pomôcť 😉

ivnik
22. jan 2012

@mirela40 tak asi , len platom, ale keď sme to tak počítali, ono sa to tak vyrovná pretože v IR sme mali vyšší plat, ale aj vacsie výdavky, letenky, strava, bývanie, tu zas sú nižšie, ale aj nižšie náklady, takže sa to vyrovná, chýba milen tá krásna divoká príroda a more cestou vlakom asi len 2 zástavky od nášho bývalého bývania v IR, ale inak sme sa adaptovali rýchlo

mirela40
22. jan 2012

@ivnik mne by aj chybali napriklad obchody,sluzby ,...netvrdim,zeby som si nezvykla ,ale trvalo by mi to

briketa
22. jan 2012

@mirela40 viem, chapem. Som tu jedina z mojej rodiny, vsetci su na SVK. Brat tu bol na mesiac v decembri (ohriat sa 😀 ) takze mam cerstve spravy.
Vsade je cosi, tu to tiez nie je take ruzove ako si mnohi doma myslia.
Ako @ivnik hovori, vyssie platy celkom urcite aj vyssie vydavky. Najma tu v turistickom centre. Ale ja som velmi spokojna, byvame v horach, v uplnom sukromi, s pohladom na ocean a ostrovy, v noci je to tu divocina, ale zase kde v meste ti sedi pri dome sova a krasne huka. Otvoris okno a ticho prelinaju cvrckovia a zavyjanie kojotov.
Nemame ani asfaltku ku domu, vyslovene mi tu deti behaju nahe okolo domu ako v predminulom storoci.
Rada idem na vikend kdesi do Malibu, ale este radsej sa potom vraciame sem do "dzungle 😀"

tanyja
22. jan 2012

@ivnik hlavne spermiogram si dajte urobiť u mužíka, nech sa vie, ako je na tom 😉
a my sme boli v Chorvátsku a veru, nám to tiež pomohlo, do polroka od dovolenky som otehotnela 🙂
@silvuska47 vy ste sa kam za prácou odsťahovali? keby bolo tu pre mladých roboty dosť, tak by veru nemuseli utekať preč ☹ a teraz robí plno dôchodcov a my zase nemáme kvôli nim robotu 😠

ivnik
22. jan 2012

ja neviem, žijem v BA a myslím, že obchody máme na veľmi dobrej úrovni, čo sa týka oblečenia a iného tovaru a potraviny máme myslím, že na veľmi kvalitnej úrovni hlavne sladkosti, horalky, Mily keksíky, salámy, jogurty... mali sme tam Slovak point, slovenské potraviny a veľa Írov chodilo si práve tam nakupovať , čo im veľmi chutilo, mali sme veľa priateľov asi z celého sveta a keď sme navarili naše langoše, šišky, bryndzové halušky tak sa nevedeli dojesť a boli tu aj na SK na svadbe a veľmi sa im naša krajina a mentalita ľudí páčila

mirela40
22. jan 2012

@briketa tiez zijem v zaharanici cize viem co pises ,ale myslim si ,ze pre nas je to trosku ine ako na SK

janemari
22. jan 2012

O robote ani nehovorte aj mna už vyvolávajú do roboty,ale kde pôjdem od krpani.Ale nikdy nehovor nikdy takže ešte tam môžem kedykoľvek skončiť 😔

ivnik
22. jan 2012

@tanyja akurát som sa ho pýtala, či by išiel a nie je proti 😉 a to potrebuje nejaké odporučenie?? 😉 a nevieš kde sa to dá tu v BA?? 😉

mirela40
22. jan 2012

@ivnik mozno v BA je to ine ,co sa tyka potravin s tym s tebou plne suhlasim ,niet na slovensku stravu aj moj mm sa velmi rychlo preorientoval a svadbu sme mali na SK s tradiciami a kazdy mi povedal ,ze v zivote na lepsej svadbe nebol ,dokonca svokrusa povedala ,ze to bolo lepsie ako jej vlasna svadba 😀

briketa
22. jan 2012

Baby, so stravou je to uhol pohladu, kto je co zvyknuty jest. Ja potrebujem kvalitne cerstve ryby a maso aj telacie a jahnacie, vyrobky zase vobec.
Kupovane sladkosti vobec, upeciem si co chcem. Ale cestvy vyber ovocia a zeleniny vsetkeho druhu.
A ked som doma, kvalita je u nas naozaj zla.
Slovensku stravu tu vobec nevarim, deti na nu nie su zvyknute

mirela40
22. jan 2012

@briketa a co tak horalky ? to predsa neupecies 🙂 a s jahnacim by si ma urcite nenakrmila ,neviem preco ,ale mna uz len s tej vone napina

briketa
22. jan 2012

@mirela40 🙂 🙂 🙂 horalky nemam rada.
Jedine co mam rada z kupovanych sladkosti su trubicky DRU s lieskovoorieskovou naplnou. Nesmie byt na nich cokolada.
Takze mi sladkosti nechybaju, naoaj 🙂.
Sladke mam rada 😝 ale ine veci - konkretne dobre portske vino a napr. taliansky zabaglione kram, coko-lieskovoorieskovy.
Vidim, ze moja laska k lieskovcom je nepopieratelna 😀

briketa
22. jan 2012

kram=krem 😀

mirela40
22. jan 2012

@briketa ale verim tomu ,ze sa najde nieco co ti chyba co chlieb napr ?samozrejme clovek sa adaptuje ,ale ked pridem domov a mama navari bryndzacky jujuuuuj ,co tak zemiakove placky ? ty nevaris vobec nic zo SK stravy ?

tanyja
22. jan 2012

@ivnik keď pôjdeš ku svojej gyndoške, tak ti poradí, my sme chodili do Iscare, ale to bolo pred 4 rokmi a dnes je už x-možností
@briketa nepoznám nikoho, kto nemá rád horalky, teda už poznám - teba 😀 , sto ľudí sto chutí a mňa by si jahňacinou tiež nenachovala , celkovo mäso zjem raz a potom mi už nechýba a netreba
takže bryndzové halušky deti nepoznajú

briketa
22. jan 2012

@mirela40 nie, nic. Chlieb taky ako u nas tu dostat,ale nekupujem. Deti moc chlieb nemusia a ja mam radsej pita placky, alebo indicky naan.
Bryndzove nemam rada, zemiakove placky ano, to som uz strasne davno nejedla.
Zo slovenskej stravy robim iba plnenu papriku a tak raz za rok perkelt.
Na Vianoce a Velku noc kacku s knedlou a kapustou. To je vsetko.
Jeme najma talianske jedla (masove,pizzu len obcas), indicke, azijske. Kalifornsku kuchynu, velmi vela ryb, morskych darov. Ja zijem na salatoch vsetkeho druhu.
Tak mi to vyhovuje, to mi chuti.
Slovenska kuchyna je na moj vkus malo "vonava", jedla su velmi chutovo podobne.
ALe na druhej strane ked je tu moj otec, mam ho problem nakrmit. On okrem grilovaneho kurata snad nezje nic. A vyprazane u nas nic neexistuje, deti by mi to nezjedli 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre