Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

sanchez81
17. máj 2012

@ivka3901 no mne to hovor. Ja mám kamarátku, ktorá otehotnela mesiac predo mnou. Ja som potratila a jej rástlo bruško. Mám ju rada, ale istý čas mi bolo veľmi ťažko, keď som ju videla. A vždy keď sa stalo že sme sa stretli ma napadlo, že ja by som mala o mesiac menšie bruško ako ona. Teraz sa blíži termín jej pôrodu a ja jej prajem len to najlepšie, ale neubránim sa myšlienke, že v júli by ma čakalo to isté. ☹
A tebe ordinujem veľa spánku a oddychu s vyloženými nohami. A čítať pri tom romantikuš knihu 😉

ivka3901
17. máj 2012

@sanchez81 no našťastie já sa nestretávam s kamoškou s nijakou teda čo je tehotná,ale vidím susedu z bruchom a je mi smutno a je mi smutno aj vtedy,ked sa dopočujem od niekoho,že tá a tá baba je tehotná mrzí ma to,že im sa to stane len tak šup-sem šup-tam a my toľko peňazí musíme dávať a chce to veľa síl nervov a energie a potom ten smútok a sklamanie a plač a bolesť na duši ☹ ale v robote ma všetky kolegyne obdivujú,že som silná osobnosť a že koľko vydržím 🙂 teda s tým spánkom spím veľa aj drahý sa jeduje,že toľko spím,ale čo mám robiť len čakať a inak v pohode sa nejak doma neprethávam od roboty len sa mocem po dome a polievam moje kvetinky a kukám telku sem-tam niečo poupratujem 😉

sanchez81
18. máj 2012

@ivka3901 neboj sa, aj na nás sa dôjde 😉 stretneme sa čoskoro inej téme a budeme sa sťažovať na tehotenské nevoľnosti 😎 Inak môj manžel tak veľmi túži po bábätku, že o tom niekedy rozpráva až veľa. som ho stopla a povedala mu, že nechcem sex brať ako niečo na plodenie detí, že chcem mať z toho radosť a pôžitok. A nemyslieť pri tom na to, že teraz v tejto chvíli sa nám to možno podarí...vtedy si chcem iba užiť milovanie a basta. Čo z toho vzíde, uvidíme 🙂

ivka3901
18. máj 2012

@sanchez81 kiežby si mala pravdu 😉 no moj manžel je iný v tomto,práveže o tom vobec nehovorí skor ma hreší,že prečo som taká skeptická a neverím a čo sa týka toho milovania tak my už po tých 7 rokoch a po tých všetkých vyšetreniach sa nemilujeme s tým účelom,že sa podarí vobec na to nemyslíme 🙂

sanchez81
18. máj 2012

@ivka3901 psychika naozaj spraví svoje. Ťažko radiť a odporúčať pozitívne myslenie. Myslím, že po takom čase by bol každý na vážkach či pomôže pozitívne myslenie alebo sa snažiť nemyslieť na to vôbec a nechať to tak. Každý sa bojí, že po pozitívnom myslení príde zbytočne veľké sklamanie. Preto ťa chápem že neočakávaš nič-lepšie veľká radosť ako veľké sklamanie......a sedem rokov je naozaj veľa......ale zase 7 je šťastné číslo 😎 😀

pancuska
18. máj 2012

@ivka3901 trosku vas tu citam ....ja do tejto temicky chodievam,vlastne tu bol moj zaciatok 😉 jasne ze mam problem ako vsetky....a to uz koncom roka budem mat 32 a dieta ziadne,len rana na srdci a mala zavist tehulkam....no ale chcela som sa opytat do akeho centra chodis a ako si spokojna?

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska kľudne sa zas do temičky pridaj 😉

pancuska
18. máj 2012

@sanchez81 dakujem 😉 niekedy padne kamen zo srdce ked si mas s kym pokecat .....a ak sa mozem opytat nezistovali ste preco si potratila?

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska to ano, veď kto iný ťa najlepšie pochopí-len takí, čo prežili to isté... 🙂 Jasné, pýtaj sa 🙂 No mne hneď lekárka povedala, že príčina sa veľmi zistiť nedá. Ja som potratila v 6 tt. Že to mohlo byť čímkoľvek od slabého plodu, cez nejaký vírus-bolo to v novembri a ja pracujem s deťmi a to je v zime každé druhé soplavé....Ja osobne si myslím že je to z antikoncepcie. Otehotnela som po cca 3 mesiacoch od vysadenia a myslím, že telo ešte nebolo dostatočne vyčistené. Mala som úplne najlacnejšie hormóny, ktoré viac zaťažujú organizmus ako teraz tieto nové napr. náplaste, ktoré uvoľnujú hormóny postupne. Ja som mala ešte tie trojfarebné humusy....ale tak nič mi z nich nebolo, tak som myslela, že všetko ok. Začala som však krvácať a nedalo sa to zastaviť ani v nemocnici...merali mi hcg a rapídne kleslo, takže mi už len oznámili, že musím na kyret... 😔

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska a aký je tvoj príbeh?

ivka3901
18. máj 2012

@sanchez81 no práve si napísala čo vlastne momentálne cítim a tým si to vystihla a tým,že som už raz potratila to je o to horšie ☹ a možno tá 7 bude šťastná 😉

sanchez81
18. máj 2012

@ivka3901 určite bude 😎 už teraz viem, že sa budeme obe čoskoro tešiť 😎 😀 😵

ivka3901
18. máj 2012

@pancuska no já chodím už 4 roky do centra GF a poviem ti jedno naposledy absolvujeme IVF nechali sme tam už dosť peňazí a výsledok žiadny aj ked 2 IVF sa podaril,ale v 9 týždni som mala zamlknuté tehu tak šťastie skúšame odznova,ale naposledy ak náhodou pojdeme ešte na 5 IVF o čom pochybujem tak do čiech do brna do reprofitu už sme tam boli raz na konzultácií a páčilo sa nám tam,len je to dosť daleko od nás,ale ak sa náhodou 4 IVF nepodarí tak začneme vybavoať papiere k adopcií a začneme si užívať život tak ako beží,lebo po tých všetkých vyšetreniach moc takú veľkú šancu na prirodzené počatie lepšie povedané naše vlastné už neni ☹

sanchez81
18. máj 2012

@ivka3901 odkiaľ si? a kedy ťa IVF čaká?

pancuska
18. máj 2012

@sanchez81 spoznala som manzela a po roku chodenia som musela podstupit vaznu operaciu chrbtice,kde mi povedali ze ak nepojdem hned na operaciu,nemusim mat uz deti...potom sme nesmeli rok ani len pomysliet na dieta cize to boli uz 2 roky co sme boli spolu a tak sme sa zobrali...teraz budeme mat 3 vyrocie svadby a hned po svdbe sme sa vlastne zacali snazit....po 4 mesiacoch snazenia ma kamaratka poslala sukromnemu odbornikovi lebo jej pomohol no mne zistil ze mam vrodenu trombofiliu a mam velke stastie ze neberiem antikoncepciu pretoze by som dostala plucnu emboliu a bolo by po mne a ked zostanem tehu musim si pichat nieco na riedenie krvy a tak som musela podstupit par vyzetreni na hematologii v Ba a v TT...potom mi nasadil clostyl a pregnyl po 3 mesiacoch som mrchu nedostala a tak hned som k nemu isla povedal ze som tehu lebo hcg som mala 840 v 5-6tt mi robil sono no noc stale nevidel potom som zacala krvacat,horucky,zvrcanie bolesti tak ma poslal do nemocnice nech mi okamzite robia laparku no nechali ma tam len tak tyzden lezat na infuziach hcg klesalo pomaly....poslali ma domov a o tyzden som tam lezala znova s tym ze trvam na laparke!! tak mi ju urobili ,mala som tam 9cm krvnu zrazeninu,krv prechazdala aj do dutiny brusnej (mohla som dostat otravu) a odstranili mi lavy vajcovod s tym ze bol uz zniceny a pracoval len na polovicu preto sa tam upchal plod.....druhy vraj ok....to bolo presne minuly rok na Velku NOc po pol roku znovu snazenia som zmenila dr nasadil clostyl a po 2 mesiacoch sme dohodli laparku! tu mi robili teraz v pondelok a tak zistil ze vajcovod co mi zostal som mala nepriechodny a tak vyskusal ho plasticky otvorit a prefuknut no a mame sa snazit ak ani za 3 mesiace nic nebude urobi mi priechodnost cez RTG a ak nebude ok a znovu zarastie tak mi ho odstrania a potom uz len IVF.....

a vy sa ako dlho snazite? ako to prebiehalou vas?

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska no ja zďaleka nepežívam také galeje ako vy. Dolu klobúk pred vami, kočky. Môj manžel chcel veľmi bábo už pred svadbou, ale ja som stará škola... 😀
Takže sme začali hneď po svadbe a výsledok toho si si už prečítala...Snažíme sa 9 mesiacov. Od potratu je to pol roka. Ale samozrejme bezprostredne po kyrete mi nasadili antibiotiká protizápalové, a teraz som sa liečila na mykózu, ktorú som dostala pravdepodobne z pracieho prášku. V živote som také problémy nemala, ale hold, teraz je telo citlivejšie a reaguje takmer na všetko. A hlavne inak. Predtým som mohla oprať nohavičky v hocičom a nerozmýšľať. Aj aviváž som si kupovala podľa toho, či sa mi páči vôňa. Teraz pri praní bielizne aviváž nepoužívam, žehlím si ju a na pranie mám len pracie gély. 😖

pancuska
18. máj 2012

@ivka3901 a co vam vlastne zistili? preco nie je sanca prirodzene otehotniet? ak ti to nevadi o tom rozpravat napis prosim,velmi ma to zaujima!!! inak o tom Brne som uz aj ja pocula....a tam sa to ako financuje? musis byt samoplatca ze? inak mam znamu,byvaju v CZ,ale na SK maju dom a tak sa navstevujeme ked pridu....a ona ma uz 35r a tiez jej zistili ze mam stitnu zlazu problem s tvorenim vajicok a podobne tak podstupila IVF no vysledok zistim az dneska ked k nim pojdem....ale byvaju v PLzni navstevuje tam nejake centrum vraj velmi DOBRE tak som zvedava ci jej pomozu,ze ju to stalo uz 50 000kc.....

ivka3901
18. máj 2012

@sanchez81 ja som z okolia NITRY a čakám momentálne na mršku a ideme nato všetky inekcie mám už doma aj aj protokol mám 🙂

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska fuuuuuuu to riadna pálka....50 000........ 😕

pancuska
18. máj 2012

@sanchez81 a neberies nejake vitaminy? ja mam femibion800 a E je to fakt dobre brat a inak bola som aj u bylinkarky a ta mi odporucila caj gynastan a odkedy ho pijem kazdy den tak mam menzes ako hodinky a ani neviem ze ho mam 😉

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska Najhoršie je, keď lekár nesprávne určí diagnózu alebo postup liečby....a môže to naozaj zanechať vážne následky. Som zvedavá či by tak postupoval aj pri svojej rodine! 😠

sanchez81
18. máj 2012

@ivka3901 jeeeeeeej ty si si zmenila profilovú foto 🙂 ja som zo zc. bb kraj

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska no v skrinke v kuchyni mám femibion aj femigard aj b, e a omega3 😀 ale málokedy si spomeniem na to, že by som to mala aj užiť 😀 v tomto som neporiadnica 😅

ivka3901
18. máj 2012

@sanchez81 ano trošku zmeny už som tú mala dosť dlho a už mám aj viacej rokov ako na tej predtým 😉 myslíš z bánsko bystrického kraja?a to zc čo znamená? 🙂 trošku blbo sa pýtam

sanchez81
18. máj 2012

@ivka3901 zo zc-žarnovica 🙂 ano banskobystricky kraj 🙂

pancuska
18. máj 2012

@sanchez81 tak to vyskusaj papat a kiez by ti to pomohlo!!!!! daj si pekne pripomienku do mobilky a papaj 😉

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska veru,asi budem musieť 🙂

pancuska
18. máj 2012

@ivka3901 takze okolie NR? tak to by si mala do brna trosku dalej ako ja z okolia PN ...a do BA musis ako casto chodit do toho centra myslim? ozaj a neskusala si si robit test? mozno .....ved aj zazraky sa deju!!!

sanchez81
18. máj 2012

@pancuska
@ivka3901 veru aj mňa to napadlo s tým testom! 🙂

ivka3901
18. máj 2012

@pancuska no moj príbeh je taký,v pohode to ho rozpoviem sme manželia už 7 rokov po svadbe som vysadila antikoncepciu dovtedy som vobec netušila,že budeme mať problém s otehotnením,naše problémy začali asi zhruba rok po svadbe,po všelijakých postupoch a liečbach u mojej gynekologičky a neúspechu liečby u nej mi navrhla centrum v bratislave IVF liečila mi všelijak,poslala ma na endikrinilogiu liečim sa na štítnu žľazu,mám problém s menzesom mávam nepravidelne aj anovulačné cykly mávam aj cysty a všetko čo žena može mať a tak asi po roku sme išli do centra do GF a tam zistili manželovi,že má málo a málo pohyblivé spermie tak bral tabletky asi pol roka medzitým som já išla na laproskopiu a čakali sme či sa nestane zázrak a nestal na IUI sme neboli ani neviem už prečo je to už dávno už si nepaätám prečo nám dr.stenová nenavrhla tak sme išli na 1 pokus IVF tam som zistila,že veľmi slabo reagujem na stimuláciu,že mám málo vajok a tak sme išli na 2 pokus podaril sa v 9 týždni zamlknuté tehu a 3 pokus beúspešné a momentálne čakám na mršku a ideme na 4 IVF,ale v centre naposledy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre