Prekvapili ma výsledky z histológie.

24. feb 2020

Ahojte žienky. Prišla som sa sem viacmenej vykecat a zároveň vás poprosiť o rady.. Ja už neviem čo robiť.. A ako ďalej.. 😔Dlho sa mi nedarilo otehotnieť až to nakoniec vyšlo. V januári som však bohužiaľ potratila v 7 týždni. Nasledovala kyretaz, zlomená psychika.. Horko ťažko som sa pozbierala a šla ďalej ako sa vraví.Dnes prišli výsledky z histologie a doktor povedal ze mam ťažkú displaziu. Vzal stery, urobil nejaké odbery, výsledky budú opäť o mesiac. Z toho co vravel, som pochopila ze je té predrakovinove štádium a v apríli podstúpim konizaciu krčka maternice. Predpísal mi macmiror 2 krát denne.Tohocasu užívam antibiotika fromilid, lebo mam chytené horné dýchacie cesty. Môže tento prebiehajúci zápal skreslit nejako výsledky tých odberov? Podarilo sa vám po takom zákroku ako je konizacia otehotnieť? Pomáha ten macmiror?Je toho na mňa veľmi veľa...Túžime po bábätku, ale teraz som viacmenej vystrašená z toho co ma čaká.. Viete mi niektorá poradiť? Pripadne sa zdôveriť s vašimi skúsenosťami? A prečo som anonym? Pretože tu chodia švagrine aj svokra a nechcem sa s nimi zatiaľ o tomto zhovárať. zopámojou rodinou, okrem manžela.. Svokra by ma už

autor
24. feb 2020

Pardon, autocorect mi tam popísal chybne.. Malo tam byt, ze zatiaľ s nikým okrem manžela to rozoberať nechcem. A svokra by ma už pochovávali a rozniesla to po celej dedine... No tie ktoré mate takéto svokry, tak to chápete...

mmoonna
24. feb 2020

Ja myslím, že po konizácii môžeš otehotnieť, len asi budeš viac sledovaná kvôli krčku maternice. Je lepšie, keď si to teraz dáš do poriadku, akoby sa ti to rozvinulo nedajbože do rakoviny a doma by si mala malé bábätko. Konizácia je bežný zákrok a po jeho absolvovaní si vyliečená. Dáš sa zdravotne do poriadku a aj bábätko príde. Držím prsty

autor
24. feb 2020

@mmoonna ďakujem ❤️🌼

ctrl
24. feb 2020

https://www.gynimun.sk/poradna/ ak chceš nápis sem dr. Španka ,tu určite dostaneš nielen povzbudivé slova ale aj radu odborníka .

katka708
24. feb 2020

Kolegyňa teraz otehotnela po konizacii a to už má aj vyšší vek a všetko je v poriadku. Už to ma len za pár...
Držím palce nech sa dáš rýchlo do poriadku a aj bábätko príde

mala_zuzu
24. feb 2020

Ahoj, po konizacii krčka keď sa poriadne zotavis a doktor povolí, že môžete skúšať, by nemalo vôbec ovplyvňovať plodnosť. Ono len niekedy býva problém v tehotenstve, predčasne otváranie krčka, kvôli tomu že je vlastne skracovany, ale to môže byt a nemusi, ľahko sa to dá vyriešiť, dávajú tam jeden silikonovy steh vola sa to serklaz, ktorý sa potom po ukončenom 36 týždni odstrihne.
Len určite radim si najskôr dať dokopy krčok, nakoľko máš už vysoký stupeň, skôr ako tehotenstvo, lebo potom to nemusí dopadnút dobre.
Čo sa týka samotného krčku, tak sa neboj, oni “odcvaknu” len infikovanu časť, ktorá by v budúcnosti mohla prerásť do rakoviny. Zákrok trvá 10 minút. Držím palce 🍀

autor
24. feb 2020

@mala_zuzu ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď ❤️ospravedlňujem sa za to co sa opýtam... Nevieš náhodou ako po takejto operácii potom funguje intimita? Ovplyvní to nejak ten steh? Môže sa to napríklad pretrhnut, alebo nejako pri styku poškodiť?

mala_zuzu
24. feb 2020

Po konizacii môžeš špiniť alebo slabučko krvácať 1-2 týždne, ale nemusíš, závisí od organizmu, niektoré ženy trosku špinia iba 4 dni. Nie je to nejaký extrémny zákrok, intimitu by to nemalo vôbec ovplyvniť, samozrejme sa odporúča 4 týždne iba sprchovat sa, nie kúpať. A teda sex minimálne jeden mesiac by nemal byt. Ale to tiež závisí od toho ako sa budeš hojit, niektorí gynekológovia hovoria že iba do prvej menštruácie stačí čakať, závisí od toho aký náročný bude zásah, to ti povie doktor. Čiže myslím, že po prvom cykle by to už mohlo byt v poriadku. Čo sa týka snaženia o bábätko tak to ti bohužiaľ neviem povedať, koľko sa odporúča čakať; možno aj trosku dlhšie nakoľko asi ten krčok bude nejaký čas oslabený. Ale v podstate niektoré ženy, ktoré potratia a musia na kyretaz sa môžu znova snažiť po prvej menstruacii, možno ti povedia to iste, že po prvom cykle môžete ☺️

mala_zuzu
24. feb 2020

A prepáč ešte odpoved na druhu časť otázky, lebo sme sa nepochopili asi 😊 po konizacii tam nebudeš mat žiaden steh, čiže sa tam nemá čo poškodiť ani pretrhnúť. Ten steh - serklaz, to sa robí až v tehotenstve, keby si sa náhodou predčasne otvárala. Čiže keby si v budúcnosti otehotnela, môže sa stať že ti bábätko bude tlačiť zhora na krčok, a začneš sa predčasne otvárať, ten krčok už nemusí byt taký pevný po konizacii, vtedy sa tam dáva ten steh aby si predčasne neporodila, a striha sa v 36 týždni tehotenstva, takze sa neboj do budúcna v prípade že by si otehotnela, je to úplne bežný postup.

autor
24. feb 2020

@mala_zuzu ďakujem ti ozaj veľmi pekne za tvoje odpovede... Som z toho taka zmätená že mi chvíľu trvá kým mi došlo že ten steh sa dava až v tehotenstve.. Prosím ťa ešte o jednu a poslednú odpoveď na otázku ak by si mi vedela poradiť... Ja beriem teraz ten macmiror a budem mat tu operáciu... Nebude treba pre liečiť aj manžela? Lebo o tom doktor nepovedal nič... Odhliadnuc od tej operácie ak sa zameriam teraz čisto len na ten macmiror, ja v podstate ani neviem prečo mi ho dal... Zmierni to ten hpv vírus? Viem ze som sa to mala pýtať doktora, ale on keď zahlásil že operácia, predrakovinove štádium,mne sa zrazu zastavilo myslenie... 😔

janickacrazy
24. feb 2020

ja som brala ten macmiror, ked som mala zápal, tak neviem, nemala si aj nejaký zápal alebo infekciu? dr. hádam vie, čo robí

mirka2405
24. feb 2020

Ahoj, ja som tirz absolvovala konizaciu kvoli zlym vysledkom histologie, takisto predrakovinove stadium, nasledne som otehotnela po dvoch mesiacoch bez problemov, a potom aj 2x, na schopnost otehotniet to vplyv nema, akurat je vacsie riziko predcasneho porodu kvoli skratenemu krcku, prvy syn sa narodil v 36. tyzdni, druhy v 34 .tyzdni, ale obaja zdravi.

autor
24. feb 2020

@mirka2405 to je super 💜❤️💜gratulujem k detičkam... A ďakujem za tvoj koment

mala_zuzu
24. feb 2020

Ohľadne liekov neviem vôbec, ja toto všetko čo som ti písala viem len kvôli tomu, že aj ja si riešim krčok, mám zatiaľ len to druhé štádium, tak som si aj zisťovala veci. V podstate ono žiadne lieky ti nevylepšia histologiu krčka, ja som teraz tehotná, a dokonca ani tehotenstvo mi nevylepsilo histologiu, zostalo to stať tam kde to bolo, aspoň to teda nepostupuje ďalej, ďalej riešiť sa to bude po pôrode, ale myslím, že aj mna v budúcnosti čaká konizacia.
Myslím že keby bolo treba preliecit partnera, tak by ti povedal.
Ale zasa to aj závisí od toho či máš zistený hpv vírus, ja ho mám v tele, čiže mne to nikdy nevymizne len tak samé od seba 🤷🏻‍♀️ Mne testy na hpv vírus robili 100 dni od poslednej histológie, tebe nie?

autor
24. feb 2020

@mala_zuzu mne doktor povedal ze mam v tele hpv vírus a ze z histologie vyšlo ze mam ťažkú displaziu CIN3... No u mňa 100 dní neprebehlo... Toľko neprebehlo ani od kyretaze

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre