Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

katkav
9. aug 2010

ahoj korenka, vraj budu zajtra rano o 4.10 planety v takom postaveni, ze je dobre si priblizne o tomto case priat babatko aj takym parom, ktorym sa nedari. Tak ak by si to este stihla precitat, tak to skus, neboj do konca roka budes tehu aj Ty. 😉

ciernavila
10. aug 2010

Ahojky dievcata, ja som presne dnes mesiac vydatá 🙂 a hneď po svadbe sme začali "pracovať" na bábatku. Včera som mala dostat menzes, tehotensky test mi dnes rano ukazal dve čiarky ešte pred limitom - Unimark tycinka. Citala som ze je ale nespolahlivy a moze ukazovat falosny vysledok. Mate s tym skusenosti?

michalag
10. aug 2010

Ahojte

@ciernavila a ake si mala tie ciarky ruzove? ak sa ti da odfot popripade vyskusaj aj iny test a uvidis, najspolahlivejsie su mamatesty 😉 , ale co poznam tak dost bab malo na zaciatku tehu menstruaciu ale bol o nieco slabsia ako tie predtym .... drzim palce 🙂

@korenka tu niet co dodat ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 .... aj na vas by sa uz mohlo konecne usmiat slniecko ale raz to urcite pride len ten cas ....

ciernavila
10. aug 2010

vyrazila hned ruzova ale pomerne vyrazna uz po druhej minute, test mal citlivost asi 20 a potom som kupila poobede RepidClear citlivost 10. to ten by mal detekovat duplom a ten ukazal slabu skoro ziadnu...mozno tym ze to nebolo rano...neviem, kupila som Mamatest zajtra rano skusim

michalag
10. aug 2010

@ciernavila a neskusit odfotit, hmmmm?

ciernavila
10. aug 2010

odfotit to neodfotim lebo sa nam pokazil fotak a na mojom mobile by to nebolo ani vidiet, foti dost nekvalitne. Kupila som ale ten v diskusii opisovany ako spolahlivy - Mamatest a urobim sa zajtra rano, uvidim.

ciernavila
10. aug 2010

strasne som zvedava 🙂

katkas1
10. aug 2010

@ciernavila
ja osm mala tiez len slabucko ruzovu druhu palicku na Rapidcleare a mala som aj normalny menzes ako vzdy a dnes mesacnu mam 7 mesacnu Sarinku 🙂

katkas1
10. aug 2010

@ciernavila
A zabudla som ked som si robila test tak som bola uz v 6 tt, takze ta ciarka nemusi mat sytu farbu

korenka
autor
10. aug 2010

@katkav ...dík za info,už som si nadstavila budík...tak uvidíme,či zaberie

betina1984
11. aug 2010

Ahojky. Toto som našla na jednej stránke. Sú to prvé príznaky po ovulácii, kedy by mohla byť žena tehotná. Ja som sa dnes cítila nejako divne. Nie som ten typ, čo by sa sťažoval, keď ma pichne v boku...🙂. Ale zo zvedavosti som to kukla a niektoré mi z toho sedia. S hviezdičkou sa stotožňujem.

* bolestivá/nateklá/zvětšená prsa, bolest nebo mravenčení v bradavkách často už krátce po ovulaci
* velká únava a spavost
náladovost, plačtivost
hustý a hojný výtok
* neustálý hlad
* změna chutí
lehká nevolnost, občas silný pocit na zvracení
bolest svalů, kloubů, celého těla
* pocit na omdlení, závratě, motání hlavy
zvýšená teplota
divná chuť v ústech (nikoliv vždy kovová)
citlivější čich, náhlá nesnášenlivost některých vůní a pachů
špinění nebo lehké krvácení nepodobné menstruaci
* bolesti a tlaky v břiše jako před menstruací
* křeče a píchání v břiše, spíše jednorázové
bazální teplota neklesá (to neviem posúdiť...)
lesklé oči s rozšířenými zorničkami
bolesti hlavy
* zácpa

Tak uvidíme...

ciernavila
11. aug 2010

no ja ak som tehotna tak max. v druhom tyzdni...ale aj ked vysiel Unimark pozitivne a Rapiclear negativne, dnes som skusila hned rano Mamatest - pasiky, a tyycinkovy Gravitest Direct a oba boli pozitivne. Tak dufam ze tomu mozem verit. No ale nejdem sa tesit dopredu, idem zajtra na festival a tajne dufam ze tie moje dni nedojdu. Ani necitim ze by prist mali tak to je snad pozitivne...ah tie dni idu tak pomaly 🙂

betina1984
12. aug 2010

@ciernavila, asi budeš viacej tehu, ráta sa to od prvého dňa poslednej menštruácie...🙂. Takže ak ti napr. mešká týždeň a máš 28-dňový cyklus, tak si už v 5. týždni...

betina1984
12. aug 2010

@ciernavila, aha, ako čítam, mešká ti jeden deň, no, tak akurát by to bol 4-5 týždeň.

xena1
14. aug 2010

andy dakujem snazim sa mysliet pozitivne a uzivat si tehu...berem to tak ze u mna je uz posledne....mas pravdu v urcitom smere ide cas velmi rychlo,v inom zas velmi pomaly....ale vsetko ma svoj zmysel....ja tomu verim...som coraz viac presvedcena ze najviac robi psychika,no keby mi vtedy niekto povedal nemysli nato ,pride to same,poviem neda sa...teraz viem ze ano,chce to osobny boj sam so sebou ale ide to...a vysledok stoji zato....aj ked stale tvrdim ze tym ze som nasla // som este nevyhrala,este mame dlhu cestu pred sebou...
korenka posielam ti osobne tie naj tehuvirusiky a myslim na teba...

korenka
autor
14. aug 2010

@xena1 ...mooooooooc ďakujem!!! 😉 a to čo píšeš,je pravda,len ako na to?...nemyslieť,ked to chceš a riešiš už 4 roky!
my tento cyklus nejdeme na IUI zas,lebo dr. povedal,že pauza ☹

ciernavila
15. aug 2010

Ahojte, no veru asi to bude pravda. Som z festivalu spat, posledna menstruacia 11.7 a este to nedoslo, a zle mi byva hlavne v noci. Asi to uz nepride, tak sa tesim, zajtra sa objednavam k doktorke.
Korenka, moc drzim palce, ja verim ze to vyjde, moja kamoska skusala 5 rokov, a teraz ma polrocneho syna a otehotnela prave vtedy ked uz to chcela vzdat.
Betina, tak zas som o nieco mudrejsia, nevedela som presne od kedy sa to tehotenstvo pocita. Tak to som tym padom asi teraz na konci 5. ak sa to potvrdi.

xena1
15. aug 2010

korenka,neviem ti povedat ako som to dokazala ja,asi kazdy si musi najst svoj sposob,...ale da sa to...
ciernavila,myslim ze si tehotna,mne byvalo zle den noc,teraz uz je to chvalabohu menej...

korenka
autor
16. aug 2010

@ciernavila ...držím palce a daj vedieť!

ciernavila
16. aug 2010

ah, k doktorke az buduci utorok na obed, to sa mi bude zdat ten tyzden taky dlhyyyyyy

mscat
18. aug 2010

ahojte holky

korenka:moc ti držím pěsti věřím že je to zdlouhavé ☹

jinak já mám v albumu fotečku miminka..ted jsem teda začla třetí měsíc.máme srdíčko a minulé pondělí 7tt+1 jsme měli 11,33 mm 🙂 krása 😵

další utz až 8.9 u mého dr.. ☹ pěkně dlouhá doba. 😝
jinak ten NT screening -to nadstandartní vyšetření budu mít 30.8 .krevní testy..a 13.9 UTZ k tomu na ty vývojové vady.
stojí to 1450kč ale doufám že to bude stát za to a miminko bude zdravé!!! bojím se ..a četla jsem jsem ale že je to 90% přesnější jak screening v 16týdnu.-ten je 60%.

ciernavila
22. aug 2010

ah ja to nevydrzim cakat, este dva dni do utorka.... dufam ze je uhniezdene tam kde ma byt..

mscat
22. aug 2010

ciernavila: vydržíš 😉 to už uteče..a jak se cítš?

nemko
22. aug 2010

kocky ahojte, prepacte, ze Vam sem vstupujem, ale vzdy ste mali olesti v prsiach nez ste zistili, ze ste tehu? Som 36DC, testy zo zasady uz nerobim lebo falosnych // z bolo dost.V juni som bola na IVF, minuly mesiac cyklus v pohode a teraz 36DC a nic.Sem tam mam bolest podbruska, ale nic viac.dakujem vam za odpovede.

ciernavila
22. aug 2010

Nemko, ja som dnes ukoncila 6 tyzden a tie prsia citim len citlive, o bolesti sa neda moc hovorit, zle mi bolo za cele obdobie asi len par krat, aj to vacsinou v noci ked vstanem, raz to bolo doobeda. Nemam ziadne divne pachute v ustach, akurat mi troska menej chuti jest a este viac mi smrdi dym z cigariet ako doteraz, fuj, taky hnus prejst po Prahe, ja mam pocit ze tam fajci kazdy druhy clovek... Podbrusko ma skoro nikdy tiez neboli len obcas, pri nejakom prudsom pohybe, napr. ked idem z lahu do stoja a pod. Podla mna to je u kazdeho individualne. Mozno tie ranne nevolnosti este len pridu
Mscat, zatial sa citim fajn, este to nepocitujem tak velmi. Az na tie pachy v meste, tie mi trocha vadia.

mscat
22. aug 2010

nemko:mě prsa začli bolet až jsem zjistila že jsem těhu.při malém mě prsa nebolely vubec.

nemko
22. aug 2010

tak ja neviem kocky, este pockam do 40DC a potom zacnem konat 😀

katkav
23. aug 2010

@nemko mna zacali boliet bradavky este pred tym nez som zistila, ze som tehu, pripisovala som to vtedy novej posteli, lebo som spavala na bruchu, tak som si myslela, ze ma bolia z toho. 😀

ciernavila
24. aug 2010

juchuuu, dnes som bola na prvej prehliadke a dopadlo to super, mame srdiecko a 4,6 mm 🙂 a malu fotku k tomu 🙂

michalag
24. aug 2010

Ahojte babenky

@ciernavila gratulujeeeeeem 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre