Prosim o rady ohladne ovulácie

miirkka1
27. máj 2019

Prosim vas ,ked mam ovulacny test pozitivny,čítala som ,ze ma dojst ovulacia 24-48hodin..skor nemoze? Ako vtedy vyzera krcok maternice,otvoreny alebo uz sa zatvori a tak prebehne ovulacia?
24.5.som mala krcok doobeda este otvoreny,potom sa uz zatvaral.

Nam sa uz dlhsie nedari,ako sisnuta,robila som testy 3x denne a krcok tiez kontrolovala.Velmi tlacim na pilu a to nie je dobre,viem to.Ak to teraz neklapne,uz fakt kaslem nato.Teplota mi stupla25.5.
Mozte sa mi na to pozriet?

miirkka1
autor
29. máj 2019

@elly23 neviem ci mam zrazu zacat merat v posve...?

ceklis
29. máj 2019

@miirkka1 asi je lepšie merať dolu. Na tom tvojom grafe je veľa prázdnych guliciek, to znamená že nemerias v ten istý čas. Tak ako písali baby. Naozaj treba skúšať hneď ako vyjde pozitívny ovu test a malo by stačiť každý druhý deň. Niekto ma ovu po pozitívnom teste aj za 12hodin, niekto až o 48hodin. A potom ešte to vajko asi dokáže nejakých 12-24hodin vydržať, avšak určite je lepšie nech sú dnu už nejaké spermie. Hlavne ten hlien dokáže udržať kvalitnú spermiu aj 4dni.
Držím palce.
Jasne že tlacis na pílu, ale... to robí každá, ktorá túži po bábätku.
Neboj, podarí sa. ✊🏻❤️

ceklis
29. máj 2019

@miirkka1 nie 🙂 od ďalšieho cyklu, teraz by to meranie a graf nemalo už vôbec žiadnu výpovednú hodnotu. Ak ste sa milovali keď si mala pozitívny ovu test, mohlo by to klapnut.

elly23
29. máj 2019

@miirkka1 Ak nemerias v rovnaký čas, čo potom čakáš? To sa tak nerobí. Teplota sa mení každú hodinu a pomaly stúpa. Tým pádom tvoj graf nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Nastaviť ráno budík vždy na rovnakú hodinu a tak merať.

miirkka1
autor
29. máj 2019

@elly23 keby som si aj budik nastavila,niekedy som skôr hore,lebo mala kasle alebo ma teplotu.Muz ma niekedy zobudi,ked vstava do roboty,tak sa zobudím aj ja a chystam tiez do roboty.V mojom pripade nie je ta teplota asi smerodajna.Ja ani nemam súvislý spanok uz 2,5roka🙂zobudim sa na vsetko,ked pes zacne v noci zrat granuly,mala sa otoci,muz ked chrape,to len ho prevraciam.No uvidim,ci tento mesiac klapne.Ale dakujem vam za rady.

lauritka
29. máj 2019

no chyba je v tom , že nemeriaš rovnaký čas, potom je grafik nevypovedajúci. druha vec, meranie v ustych je nestabilne. najlepšie by bolo merat dole a naozaj pravidelne a po niekolkohodinovom spanku. rovnaky čas. maximalna odchylka plus minus pol hodina.

lauritka
29. máj 2019

podla testu to ale sediet može. ked bol pozitivny na 21 dc , ovulka do 48 hodin- na 24 DC sa zvyšila teplota. to by bolo v poriadku.

miirkka1
autor
30. máj 2019

@lauritka dakujem.Myslis ze 21Dc bol pozitivny?ja som myslela ze pozitivny bol 22Dc treti odspodu.
Je to tak,ze ked je pozitivny ovulacia je do 48h?Mne prisiel 22Dc 18.ooh a na dalsie den o 10.h mi prisiel uz negativny.To uz znamena ze ovulacia bola?

lauritka
31. máj 2019

@miirkka1 mne sa zdal naj ten pardon opravujem 22 DC:

lauritka
31. máj 2019

@miirkka1 ked je negativny, znamena len ze uz je po vrchole... ovulacia je do 48 hodin po pozitívnom. to uz test neukaze či fakt a kedy prebehla 🙂 on ti len ukaze zvyšeny LH hormon cca dva dni pred. A v podstate to uplne ani na den alebo hodinu vediet nemusis, kedze spermie si dokazu pockat. dolezite je, aby aspon jeden z tych troch dni bolo snazenie.

miirkka1
autor
31. máj 2019

@lauritka tak teraz tomu uplne chapem,ja som si myslela,ze ten test je pozitivny aj ked prebieha ovulacia..no mali sme styk aj v 22Dc aj den po.Len som si vtedy pozerala krcok,dufam,ze som to tym nepokazila.Snazenie sme mali takto aj minuly mesiac ked bol pozitivny a nevyslo to...

lauritka
31. máj 2019

@miirkka1 tam je to potom skor o štatistke 🙂 nie každa aj ked presne mierená "trefaô je aj uspšená. v jednom cykle ledva 15 %, aj ked splníte všetky podmienky. Do tela nevidiem, rychle delenie buniek, mozno nejaka horm. nerovnovaha a neklapne to.. tam je vela faktorov.

miirkka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miirkka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre