Snažilkovanie po 40tke

lienocka144
30. mar 2015

Mám 44rokov a s partnerom chceme bábo,mam dve zdrave deticky a nedavno prekonany tichy abort,po zdravotnej stránke som v poriadku,beriem všetky vitamíny čo mi predpísal lekár v AT,prosím o Váš názor a rady,skúsenisti,ďakujem Lienka

margotka112
31. mar 2015

@lienocka144 kolegyňa mala prvé po 40-tke,ked ju stretnem ani ju neni poznať,normálne omladla konečne tak zdravo pribrala( vždy bola ako vyžla),a je šťastná ako blcha.
Ja budem mať v Júni 32 a len teraz prvé,takže ak sa rozhodneme pre druhé(nechceme deti hned po sebe)tak budem asi v tvojom veku 🙂

lavinis
31. mar 2015

@lienocka144 mamina kamoška mala tiež dve detičky a v 43r. neplánovane otehotnela, má úplne zdravého syna 🙂 moja bývalá kolegyňa mala už 4 deti a po 40tke si našla nového partnera, tiež chceli bábo a majú zdravú dcéru

lienocka144
autor
31. mar 2015

Ďakujem úžasné babenky :*
Toto som potrebovala počuť ...

blondkvetinka
31. mar 2015

Ahoj známa teraz porodila v 46 - tke a teda je z malého úplne kaput. Nevládze a predsa je to už nápor v tomto veku. Myslím, že je to každého osobná vec, ale osobne by som už do toho cielene v takom veku nešla. Predsa dieťa by malo 18 rokov a ty už budeš dôchodkyňa. No je to len názor... záleží len na tom ako to ty cítiš... držím palčeky

m.i.r.i
31. mar 2015

@lienocka144 https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/najdu-sa-tu-snazilky-40-nicky/

je tu viac tem, ale tato je myslin najaktivnejsia..takych mamiciek je tu veru dost..vela stastia!

ivet1371
31. mar 2015

Ja som mala malého skoro v 40tke a uz je to dosť teraz budem mať 44 mam vnućku a poviem ti je to dosť keď mam ju niekoľko hodin .a to eśte v noci stávať a všetko okolo domácností.a eśte keď človek nesie do školky,školy ako pozerajú či ide s babkou.ja osobne by som do toho nešla.ale he to každého vec.a ak sa rozhodnete ano tak držím palce🙂

janinah
31. mar 2015

v 42r. tretie dieťa.všetko ok,už má 9r....a určite neľutujeme,že ho máme,nemám pocit,že nestíham resp. nevládzem,lebo mám malé dieťa

renatazet
31. mar 2015

ja som rodila v 42, tehotenstvo bolo úplne normálne, absolútne žiadne problémy, dokonca som nemala ani žalúdočné nevoľnosti ako pri prvých dvoch deťoch, teraz má synček 4 roky. Prvé dva roky boli náročnejšie, ale len z toho dôvodu nedostatku spánku, teraz je už všetko ako má byť a vôbec neľutujem, že som sa rozhodla mať dieťatko vo vyššom veku, práve naopak, som šťastná že ho mám.

lienocka144
autor
31. mar 2015

Citím sa veľmi dobré,nechcem sa chváliť,ale berajú mi 6 rokov,máme to v génoch 🙂

janaochi
5. apr 2015

@lienocka144 môžeš napísať, aké vitamíny ti lekár predpísal? Ja so tiež 40-tnička a snažilka.

lienocka144
autor
5. apr 2015

Ahoj ,jasne-som rada napomomocna...Euthyrox 25ųg,DHEA,Zelezo,vitamin D a vitaminy s kys.listovou...

lienocka144
autor
5. apr 2015

Ahoj ,jasne-som rada napomomocna...Euthyrox 25ųg,DHEA,Zelezo,vitamin D a vitaminy s kys.listovou...
@janaochi

janaochi
5. apr 2015

@lienocka144 čo je to tá DHEA?

lienocka144
autor
5. apr 2015

To je na obnovu buniek

lenttillka14
5. apr 2015

@lienocka144 Z pohladu dietata neodporucam. Mam starsich rodicov. Mali ma v 42 rokoch. Ja mam dnes 28 rokov. Je to skor vztah stary rodicia a vnuca. Dvojgeneracny rozdiel je uz vela a suhlasim s tym, ze starsi rodicia nemaju tolko energie venovat sa dietatatu. Hlavne v puberte. Je sice pravda, ze vyrastanie medzi starsimi mi dalo po intelektualnej stranke vela ale nemala som to co dokazu dat mladsi rodicia svojmu dietatu. Ako neodsudzujem to, je to kazdeho vec ale ja by som to svojmu dietatu neurobila. Ak budete chciet odpovede na nejake otazky pytajte sa cez ip.

janinah
5. apr 2015

@lenttillka14 čo konkretne si nemala také,čo by ti vedeli dať mladší rodičia? to ma zaujíma....lebo si dovolím nesúhlasiť,mali sme tretie dieťa v 42/ja/ a 50 /manžel/ a nemám pocit,že naše dieťa je o niečo ukrátené....

perzefona
5. apr 2015

Podla mna je to chore... Mas dve deti prekonala si potrat cize uz ti telo dava najavo, ze asi to nie je uplne ok.... A ty ides skusat dalej? Kevby si nemala ani jedno tak nepoviem ale takto? A je pravda ako tu niekto pisal ze vacsina zien v takom veku uz to dieta nezvlada....nehovoriac o tom ze ja by som teda nechcela mat v 15 tich 60 rocnu mamu, ktora sa mozno asi svadby mojej nedozije! Lebo nikdy nevies! V tomto veku si mas konecne spravit cas na seba ked mas deti odrastene a resp tesit sa na vnucata ..

lenttillka14
5. apr 2015

@janinah To je v poriadku, ze si myslis, ze Tvoje dieta nie je o nic ukratene. Ale ked bude raz velke tak potom sa opytaj na jeho nazor a nie na to co si myslis. Nestazujem sa na lasku rodicov a ani na zazemie, ktore mi v zivote vytvorili. Snazili sa mi dat vsetko co mohli a ja ich za to neskutocne milujem. Ale jednoducho ked som mala 10 rokov tak nestihali rodicom mojich rovesnikom. Preto pisem , ze po intelektualnej stranke to bolo perfektne ale dieta potrebuje aj nieco ine. Predsa len rodicia boli po praci unaveny a potrebovali mat doma klud a nie upistane dieta co stale dobiedza a treba sa s nim ucit atd.. Nehovorim, ze u mladsich to tak tiez nie je ale je to proste ine. Nehovoriac o tom, ze tie nazorove veci boli a su niekde uplne inde. Pohlad na svet a pod. Proste je to naozaj vztah stary rodic a vnuca. Dnes maju rodicia zdravotne problemi zapricinene vekom a ja by som este pri sebe potrebovala mat rodicov, ktori su plny sil a vladzu. Poradit sa s nimi a este nemam dieta a je napr.pravdepodobne, ze ked budem mat o dva, tri roky dieta tak kym bude mat to dieta 3 roky tak moji rodicia tu uz nebudu. Cize si vycitam, ze tym, ze chcem v zivote nieco dakazat a nemat hned dieta tak okradam svojich rodicov o vnucence, po ktorom tak strasne tuziaaz mi to niekedy trha srdce. Nehovoriac o tom, ze moje dieta si na nich nikdy pamatat nebude. Mne necakan zomrel stary itec ked som mala 4 roky a nepamatam si ho. Ja tu neriesim to ako to je ked je dieta male. Ale to co preziva v starsom veku az dospelosti. A to Ty nemozes vediet teraz ci s tym suhlasis alebo nie. Opytaj sa na opto. Tvojho dietata ked bude mat tolko co ja. Ja tu pisem nazor dietat na strasich rodicov co Vam tu len tak niekto nenapise. Ja chapem, ze sa ru mamicky podporujete a ja to nikomu nevyhovaram. Je to kazdeho vec. Pisem skusenost, ktoru mam potvrdenu aj od dalsieho cloveka, ktory ma takych rodicov ako ja. Kludne mozete nesuhlasit. Moj nazor je ze uplne hranicky vek pre dieta je 40 rokov. Ale hranicny. Ak je uz starsi jeden z rodicov tak ten druhy nech je aspon mladsi. Neokradate o rodicov svoje deti teraz ked su male ale ked budu starsie.

lenttillka14
5. apr 2015

@perzefona to je presne to o com hovorim. Jasne, ze to dieta teraz nepride, ze mami nezvladas ma. Pretoze kazda matka sa snazi dat dietatu to co je v jej silach a dieta to opatuje svojou laskou. A nevidi rozdiel. Uvedomovat si to zacne az neskor. Ja som si uvedomila vela veci, ktore ma teraz trapia az ked som mala nieco cez dvadsat. Vela nazorovych rozdielov a hlavne to, ze vela veci sa moji rodicia nedoziju alebo si ich teraz nemozu somnou uzit tak ako by mohli keby boli mladsi. Proste maju 70 rokov a to je uz dost. A je pravda, ze o vela veci somnov boli z hlafiska veku ukrateny a ja tiez.

janinah
5. apr 2015

@lenttillka14 zas nesúhlasím....kludne môžeš zomrieť skôr ako tvoji rodičia /božechráň/,kľudne môžeš nikdy nemať deti a teda nebude nik odkázaný na babku a dedka /neželám/ životné osudy dopredu nenaplánuješ nikomu.....mala si a máš láskavých rodičov ...chcela by si radšej mladších,ktorí by s tebou behali po výletoch,ale možno by ti toľko nevedeli dať po citovej stránke?...všetko má svoje výhody aj nevýhody....a nemať dieťa preto,lebo možno,opakujem možno to dieťa niekedy v dospelosti poznamená,že mohlo som mať mladších rodičov...tak toto nie je dôvod dieťa nemať,ak sú na to podmienky.....

stellamaris
5. apr 2015

@lenttillka14 moja suseda sa narodila matke vtedy 49rocnej,otec mal 53.V detstve vsetko pohoda,denne s nou chodili na prechadzky,na ihrisko,na piesok..............v puberte si skor rozumela so starsimi surodencami ( ma brata a 2 sestry) ...............no a dnes rodicia vyse 80rocni,na svoj vek celkom fit,este opatruju jej deti 😉 Susedu akurat roky stvalo,ze na rodicovskom boli vzdy brani ako dedko a babka,vtedy starsi rodicia boli skor vynimkou......................takze da sa zit aj so starsimi rodicmi.

lenttillka14
5. apr 2015

Cele si to absolutne nepochopila takze je zbytocne o tom si s Tebou vypisovat. Ja tu nebudem teraz riesit smrt to je chore. Riesim veci ktore mozes ovplivnit rozhodnutim. Nejde o to co by som chcela mat viac. Mladsich alebo starsich ale o nieco uplne ine. Obhajujes samu seba a ja to respektujem. Ja by som to svojmu diatatu neurobila ked mam dve zdrave deti. Neriesim vylety a ani som ich tam nikdy nespomenula ale vazne zivotne sutuacie. Kedze nechces absolutne chapat co pises tak uz nereagujem. Opytaj sa svojho dietat ked bude velke a. Ty budes mat 70 rokov a Tvoj manzel 78 rokov. A nepytaj sa na vylety to je prepac ale hovadina.

lenttillka14
5. apr 2015

@stellamaris nepopieram ale aj tak som svoj nazor uz vyssie napisala. Ak mam dve zdrave deti tak by som sa nikdy nerozhodla pre dieta v tak vysokom veku.

stellamaris
5. apr 2015

@lenttillka14 vsak v pohode.Niektori starsi ludia to s materstvom este skusia alebo ako v pripade susedy sa im jednoducho zadari aj vo vyssom veku.

janinah
5. apr 2015

@lenttillka14 ako myslíš......dostala si od života veľký dar-dobrých rodičov,to mnohým deťom chýba....a ty pindáš,že sú starí- úbohé......maj sa.....

lenttillka14
5. apr 2015

@stellamaris vsak ja to kazdemu zelam aby jeho rozhodnutenie bolo uspesne. Hned v prvej reakcii som napisala, ze to neodsudzujem iba neodporucam. Nechcem aby sa tu niekto do mna navazal za to. A nemyslim tym Teba 🙂. Kazdy mame vlastny nazor a o tom je diskusia.

lenttillka14
5. apr 2015

@janinah si maximalne trapna...nikdy som nepindala, ze su starsi a vyjadrila som sa jasne, ze ich milujem a za vstko dakujem. Ja som bola ich jedina moznost mat dieta a to je rozdiel ako ked niekto ssa rozhodne mat tretie dieta tak neskoro.
A prestan urazat !!!! N

ukulela
5. apr 2015

ja len k tomu - mat dieta NIKDY nie je chore - ani v 15tich, ani v 45tich. kym je zena plodna, deti mat moze a basta. dristy typu potratila si, priroda ti dava najavo ... bla bla bla .. ja som potratila este pred prvym dietatom, keby som to tak brala, v postielke mi nelezi krasny zdravy chlapcek.
na margo starych rodicov, co nezvladaju male deti - dnesni 40nici ziju ovela aktivnejsie, ako nasi rodicia. sportuju, zdravo sa stravuju - hybu sa casto viac, ako dnesna mladez, co sedi za PC, ci sa vyvajule so smartphonom. ja som zacala behat po 30ke, ked dokojim, zacnem znova, v 40ke budem mat lepsiu kondicku, ako v 25ke 🙂 a minimalne jedno, dufam, ze 2 zdrave deticky.
@lienocka144 ak si zdravotne fit a doktor ti dava zelenu, v poho do toho este raz chod. drzim palce.

lienocka144
autor
6. apr 2015

@ukulela vôbec to hore neriesim je mi s toho smiesno 😀,kolko ovela mladsich zien malo tichy potrat,videla som sama v nemocnici ...smozrejme sportujem(beham tiez),lekar bol uzasny
,mam zelenu a tamtu hore preskocim s prstom v zadku 😀,dakujem za podporu :*

beatrice1607
6. apr 2015

@lienocka144 Ahoj. Nic si nerob z reakcii starsich mamiciek. Podla mna dostali strach, ze dieta im raz otvorene povie co si mysli. Je to sice kazdeho osobna vec, ale az takto vyhrotene ako tieto zeny by som to veru neobhajovala. Je snad vsetkym jasne (hoci si to nikdy nepriznaju), ze 40r.zena NIKDY nebude dietatu tak stihat ako mamicka, ktora ma 25r. Je to fakt, prirodu neoklamu.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre