Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

rybkaa
13. jan 2014

@hennyinnsbruck aj ja mám narodeniny 1.2. 🙂

hennyinnsbruck
13. jan 2014

@zuzik1927 si zlata 😀

hennyinnsbruck
13. jan 2014

@rybkaa heej?
Ja az v aprili...budem mat krasnych 30..

zuzik1927
13. jan 2014

@hennyinnsbruck som viac nedockava ako ty 😀 ja by som nevydrzala asi 😀 ale uz sa len raz vyspime a bude utorok 😀

rybkaa
13. jan 2014

@hennyinnsbruck ja tiež 😀

nair
13. jan 2014

Ahoj baby, aj ja, aj ja som zvedavá !! 😀 Držím prsty!
Vďaka Vám za podporu, ja viem že 4 mesiace veľa nie je, kamoška teraz čaká bábo a snažili sa s partnerom 2 roky.. Obaja zdraví.. A práve to plánovali začať intenzívnejšie riešiť s lekármi a už nebolo treba 😉 Ja som si tiež povedala, že to nejdeme nejak teraz siliť, je to naozaj ešte krátko, a aj mám viac práce ako som spomínala a uvidíme o pár mesiacov. Takže práca, koníčky a samozrejme budeme naďalej skúšať 😉

@tamtadam Úprimnú sústrasť..
Inak, aj mne sa už 2x za posledné mesiace snívalo, že som bola tehotná a teraz tesne pred MS znovu 🙂 A za posledný týždeň sa mi najprv snívalo, že mi zomrel ocino, potom o pár dní, že som ho mala ísť zaviezť do nemocnice, že mu bolo zle (v skutočnosti už raz prekonal infarkt a nedávno bol v nemocnici s podozrením na ďalší).. Neviem, prečo sa mi v poslednej dobe snívajú tak realistické sny zo života..

@hennyinnsbruck bavili sme sa už dávnejšie s mojím o spermio, ale len tak v teoretickej rovine, a vyjadril sa že ani za svet.. a začal zahovárať ( = vtipkovať ohľadom toho - poznám ho 😉 ), tak mi došlo, že asi je z tej predstavy nervózny.. a včera mi povedal, že keby mal ísť na spermio do nemocnice, že by „ho asi neprehovoril“ .. takže už viem, prečo má z toho obavu.. no dúfam, že keby sme naozaj mali problém počať, nejak by sa premohol alebo by sme našli iné riešenie..

sue
13. jan 2014

Ahojte všetky 😉 od 1.januára som zmenila prácu a teraz nestíham ani koníka 😀 takže len taj sem nakukujem, keď synátor pozerá večerníček alebo tak 😀 pozdravujem Vás teda...mám pocit,že tento mesiac asi nič, lebo ma celý deň bolí chrbát ☹ ☹ ☹ ako pred MS ☹ ☹ ☹ chjo 😒 ☹ 😒 @hennyinnsbruck držím paleeec, daj vedieť potom 🙂

hennyinnsbruck
13. jan 2014

@zuzik1927
@rybkaa
😀 😀 vy ste mile.....som aj ja zvedava veru...ten prvy bol co sa robi pri vynechani menstr, tento zajtrajsi co sa robi pred vynechanim...ale oba su 10tkove....takze ktovie aky rozdiel tam je,...hmm...

@nair moja ja som sa tiez toho bala ze mu to nepojde, a islo....nerozpraval o tom, ked som sa ho pytala co bolo,nic...tahala som z neho ako z chlpatej deky,,,ale on je taky ze nerad rozprava o takychto veciach,.,.uz som si zvykla...ja ked nieco poviem -vysvetlim tak vsetko do podrobna 😀

@sue ahoooj ej ha,nova praca? Faaajn....ci?
Bolieva ta chrbat pred ms? Ci len krize si myslela ?
Jasne ze dam vediet dufam to vyjde,...

zuzik1927
13. jan 2014

@hennyinnsbruck no a uz len chvilu a vieme na com sme 😀 😀 hlavne ty samozrejme 😀

sue
13. jan 2014

@hennyinnsbruck len kríže,aj pôrodné bolesti som nemala v brušku,len v krížoch 🙂 bože,už by som sa tak tešila // :|

hennyinnsbruck
13. jan 2014

@zuzik1927 ty nemas chybu 😀
To je mile ako to prezivame spolu....
nech je rano. .. 😀. Dufam budem vediet zaspat...asi hej som unavena pritom som spala skoro 9hod...

@sue 🙂

hennyinnsbruck
14. jan 2014

@zuzik1927
@rybkaa
@tamtadam
@sue
@nair
@ankaluk

No asi som mala,, stastie,, na zly test lebo tento je biely 😖
Rovnaka znacka ale,, skory,,test.
Sice som bola na posledy na wc o 22:30 a test robila o 3:45 i tak by mal ukazat ak by to tam bolo nie?
ach jaj tesili sme sa dopredu,
ak menstr nepride testnem v nedelu....

Idem skusit zaspat 😢

zuzik1927
14. jan 2014

@hennyinnsbruck aj tak neverim...este budes testovat pekne v nedelu a nic nepride..🙂

zuzik1927
14. jan 2014

@rybkaa
@hennyinnsbruck
@sue baby dnes som hodila teplotu do grafu a mi ukazalo ze ovu bola 11.1 cize som 3 DPO, ale este pokial som nenahodila teplotu mi ukazovalo ze ovu bola 6.1 cize som bola 8DPO...to akoze ako je mozne toto 😒 boli sme spolu 8.1 a aj 12.1..este stastie ze sme sa na to nevykaslali ked som uz videla ze bola ovu...ale citim sa na ms, tak neviem vobec

sue
14. jan 2014

@hennyinnsbruck v takomto skorom štádiu je ešte HCG veľmi nízke a je možné, že ak by si test robila až okolo ôsmej ráno, tak by bol výsledok relevantnejší...
@zuzik1927 do ktorého grafu si to nahadzuješ? Pošleš link prosím? ...ja budem merať teplotu až od tohto mesiaca, doteraz som bola na to strašne lenivá...my sa tuľkáme tak či tak každé dva dni, takže ak by som mala otehu, tak by som... chjo.,..no uvidíme... ale TEBE DRŽÍM PALCE 😵

hennyinnsbruck
14. jan 2014

@zuzik1927 ozaj nechapem... ☹ rovnaka znacka myslela som ze ukaze kolajnice..tak asi nic no neva...

Ja som sa 3-4januara citila na ms a nic..tehu priznaky su ako pred menstr takze cakat musis 🙂

hennyinnsbruck
14. jan 2014

@sue myslis?tak teoreticky je to mozne,mam skusit zajtra testnut?

hennyinnsbruck
14. jan 2014

@hennyinnsbruck pockam dva-tri dni...testovat zajtra je hovadina...nic mik to nepomoze ked mrcha pride tak pride...ach jo..to cakanie...

hennyinnsbruck
14. jan 2014

@sue ups sama sebe som poslala spravu 😀 takze pockam dva tri dni...hned zajtra testnut je hovadina,ak to tam je tak to tam je....

Baby ste fajciarky?

rybkaa
14. jan 2014

@hennyinnsbruck máš dostať MS až v nedeľu? Tak to si si robila test skoro, to ešte nemusí byť vidno vôbec nič, mne tiež týždeň pred MS nič neukázalo, veselo som sa opila cez víkend a v pondelok mala dojsť mrcha, nedošla a v utorok som mala ducha na teste a až v stredu boli slabé //, tmavé boli až po týždni meškania MS, robila som si test Mamatest a aj Dr. Max, tie sú super a fajne ukazujú 🙂 Aký test si si robila ty? Takže hlavu hore, ešte to len príde, počkaj s testom tak do piatku a urob ho okolo siedmej ráno, nie tak skoro ako dnes 🙂
Ja som fajčila 7 rokov, kým som chodila do školy, potom som vyliezla na Kráľovu hoľu a div som nevypľula pľúca, tak som sa zaprisahala, že nikdy viac si nezapáli, čo som aj dodržala a už je to 2,5 roka 🙂

zuzik1927
14. jan 2014

@hennyinnsbruck pockaj nějaký čas, keď nepride ms testni..možno bude viac vidno

ddanaa
14. jan 2014

@hennyinnsbruck presne aj mne sa duch zjavil az prvy den osakavanej MS a fajcila som, no hold mne sa to nevyplatilo...sice neviem ci to boli cigy ale zial

nair
14. jan 2014

@hennyinnsbruck To je asi väčšina párov takých.. Môj tiež o týchto témach veľa nerozpáva, to zasa ja viem rozprávať aj dve hodiny o ničom a aj ho poriadne potrápiť otravnými otázkami. Týmto mu ďakujem, že to so mnou vydrží 😀 Včera sme zasa o tom hodili reč, teda skôr ja.. 😀 A skúsila som na to ísť so žartom, potom vážne, že kto všetko to pravdepodobne absolvoval a neubudlo z neho, a zdá sa že som ho trošku upokojila 🙂 Povedala som si, že mu už o tom nebudem hovoriť až kým to nebude aktuálne.. no a potom sa uvidí.
Ak Ti ms nepríde, skús ešte koncom týždňa test, držím silno prsty. Nádej umiera posledná 😉
Ja som fajčila všetko možné, ale z obyčajnej cigarety som si nepotiahla nikdy v živote 🙂 Ani v mojom okolí nikto nefajčí - z rodiny, kamarátov, bývalých kolegov, takže asi aj preto.. Iba môj muž fajčil keď sme začali spolu chodiť, ale po dvoch mesiacoch prestal a zdôvodnil to tým, že by som mu to aj tak skôr či neskôr zakázala 🙂

nair
14. jan 2014

@zuzik1927 Podľa mňa treba odsledovať viac mesiacov, tiež som po prvom - dvoch nemala jasno kedy bola ovu a presne ako tebe mi ju občas prehodilo na iný dátum 🙂 A na veľa vecí prídeš spätne, keďže doba od ovu do ms je každý mesiac rovnaká, po pár mesiacoch budeš expert 😉 Takže ak nevieš ovu určiť z ďalších symptómov, treba sa snažiť celý mesiac.. My sa aj keď viem kedy ju mám, snažíme snažiť od ms do ms a občas aj cez ms 😉

rybkaa
14. jan 2014

@zuzik1927 môj graf sa totálne pomiatol 😀 vôbec neviem, čo z neho vyčítať, ukazuje ovu na 14 DC podľa kalendára (bo podľa teplôt nula bodov 😀 ), podľa mojich pocitov bola ale až 16 DC, tak teraz babo raď 🙂 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Rybinkaa/gra...
tento druhý na FF jej ešte divnejší, ten je totálne zmätený 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa

hennyinnsbruck
14. jan 2014

@rybkaa podla posledneho cyklu mam dostat pozajtra,ale to by mala byt 3menstr od vysadenia Hak takze cyklus nepravidelny...takze ktovie....
ja som mala pregnafix test,
Dnes kupila clear blue 2kusy ze 25e 😠
Pockam 2-3dni a ked nedostanem urobim..

Ja fajcim od 14tich takze prestat neni lahke....

@nair dakujem veru nadej umiera posledna...
Podla mna ak by doslo k tomu ist na spermiogram, isiel by...
Su urcite veci o ktorych chlap nerad hovori, ale urobi ich 🙂

@ddanaa to mi je luto ☹

Vela som citala ze dieta je velka motivacia prestat fajcit....pre niekoho ano pre niekoho nie..ja fajcim od 14tich, poslednych par rokov krabicku denne takze ak by som zrazu nefajcila bol by to asi aj pre plod sok(ak by som bola tehu)...neviem...
Ide o to, ze do neviem kolkeho tyzdna neni plod napojeny na matku. Viete do kolkeho??
Ja som si vcera kupila tie najlahsie cigy co su, hadam je to mensie zlo, a dufam ze ked denne budem znizovat pocet podari sa mi uuuplne prestat 🙂

rybkaa
14. jan 2014

@zuzik1927 neviem, či ten graf je viditeľný, tak ešte raz

sue
14. jan 2014

@hennyinnsbruck, do cca 8tt by bábätko malo byť vyživované žltým telieskom, potom už normálne pupočníkom cez placentu a samozrejme krvný obeh matky. Pri prvom tehu som nefajčila, keď sme sa rozhodli otehotnieť a potom som začala špiniť, tak som si zapálila a čuduj sa svete, mrcha neprišla - bola som tehotná - asi o tri dni som si robila test a potom som už nefajčila... začala som, keď mal malý asi rok a pol a prestala som vlani v máji...
Myslím, že ak budeš tehotná a nebudeš mať chuť, tak radšej nefajči...ja to s tým, že by bábo malo šok pokladám za alibizmus. Skôr vnímam to, že ak by si ty ako matka mala byť v strese a nervoch, tak si radšej 2-3 za deň zapáľ... mne dym inak vždy smrdel v tehu 😉 (podľa toho som aj vedela, ťe som tehu vždy 😀 )

ddanaa
14. jan 2014

@hennyinnsbruck ja som fajcila od 17r...a ano toto je pre mna velika motivacia prestat a nehovorim, ze to je len z toho ale potom clovek spravi vsetko pre to ked sa takto pouci aby prestal a je to fajn aj do dalsieho zivota...ja som si tiez hovorila, ze cigy a co kolke fajcili a porodili zdave deti ale hold priroda je kruta a svoju dan si vyberie...napr mne sama dr povedala, ze do 12tt si plod zije mimo matky az potom sa spaja s placentou a vtedy to uz zacina skodit aj dietatu. ked mi dr ukazala co to robi s dietatov vo vnutri nebolo mi vsetko jedno, no zial som sa nedostala po ten 12tt

rybkaa
14. jan 2014

@hennyinnsbruck ten clear blue je drahý ak poraza a ukazuje ako bežný test, teraz kukám, že ty si v zahraničí, tak asi naše testy veľmi nemáš v dosahu 🙂 ja som clear mala len raz, aj to ten digi a ten stál cca 7 evri, ale ukázal dobre.
Nechceš prejsť aspoň na elektronické cigy? Vraj sú "zdravšie" 🙂 a postupne tak prestať....myslím, že práve dieťa môže byť veľká motivácia, takže najlepšie je prestať ešte predtým, ako budeš tehu, lebo nikdy nevieš, čo všetko má vplyv na plod, už len to, že to máš roky v tele....myslím, že plod sa živí zo žĺtka cca do 12 tt, až potom cez pupočnú šnúru, no aj ten žĺtok je tvorený z tela matky, ktoré je zamorené cigaretami....môj priateľ fajčí, nie veľa, ale mne to strašne vadí, snaží sa prestať....teraz ako som mala MA som mu povedala, že aj to môže byť príčina, že plodík bol poškodený, tak sa nad tým aj zamyslel, že asi by ozaj bolo prestať, ak chce mať zdravé dieťa...jasné, nemusela to byť príčina ani to mať priamy súvis, ale nejako ho postrašiť musím, aby konečne prestal....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre