Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

willi
26. aug 2009

...a opat som nas posunula na dalsiu stranu...dnes som "prevracac stran" 😀 😀 😀

nina88
26. aug 2009

Ahojte, tak som sa predsa len odhodlala zaregistrovať sa, doteraz som sa len prizerala... 🙂 My sa tiež snažíme už 4 mesiace a asi nič... ☹ Píšem asi, lebo dnes som 18 DC a verím (ako každý predchádzajúci mesiac), že tentokrát to vyšlo...🙂
Ja už dcéru mám, bude mať 5 rokov vo februári a 3 roky mi trvalo, kým som muža vôbec prehovorila na 2. bábo. Myslela som,že to bude hneď, ale ako vidím, nie je to také jednoduché

blackrose
26. aug 2009

ahojte dievcata 🙂
co sa tyka pytania sa, tak u nas v rodine vsetci vedia, ze sa snazime a ze sa nam zatial nedari 😒 ale su ohladuplni a mili a ak sa spytaju, tak len tak medzi recou, ci este nie sme tehotni 😉 no a kamarati sa nepytaju, tiez su asi ohladuplni a ostatnych neriesim. Je tazke, ked zrovna rodina je neprijemna... 😠

Ironia je uz ako aj willi spominala, ze aj my sme cakali na to, aby sme mali kde byvat, potom riadna svadba, ukoncenie aspon Bc. studia, ktore som mala tento rok v maji atd. atd. a teraz ked sa snazime tak nic... keby som vedela, tak to necham na nahodu uz od svadby, ktora bola pred rokom v juny... ale keby bolo keby...

blackrose
26. aug 2009

willi, pridala si si fotku 🙂

nina88 vitam ta medzi nami 🙂 a samozrejme verim ze sa ti to podarilo!!! 🙂

willi
26. aug 2009

...ahoj Nina a vitaj medzi nami snazilkami 😀 ...Laurinka je zlatucka a velmi pekne meno ste jej vybrali - je aj v mojom zozname, keby nahodou to vyslo 😎
...takze drzim palce, aby to po čom tuzis vyslo co najskor 😉

blackrose
26. aug 2009

jeeeej a vy ste si uz aj povedali kolko mate rocikov 🙂 tak ja mam 26... ze by som tu bola najmladsia 😉 😅

vrabcek154
26. aug 2009

Willi ja ju kaslem, ked neni normalna, ja ju ignorujem, aspon mam pokoj, aj tak len vyzveda a roznasa to po rodine. Vitam dalsich na nasej stranke 🙂

nina88
26. aug 2009

Jaj ďakujem... Už si pripadám ako pomätená, na nič iné nemyslím, čakám na deň kedy môžem začať testovať, minula som mailand na testy (muž o tom nevie, aj za 2 testy v mesiaci by ma asi obesil), stále sa pozorujem, zdravo jem....

nina88
26. aug 2009

Blackrose musím ťa sklamať, nie si najmladšia... 😝 Ja budem mať o mesiac 21...

willi
26. aug 2009

...ahoj blac 😎 , presne o tom to je, ze ak Ta ma niekto rad, tak Ti vedome neublizuje

...vrabcek...tak ju ignoruj, ak Ti to neprekaza...hlavne bud v pohode a ako som uz pisala, nenechaj sa nahnevat kvoli ludskej hluposti - nestoji to za 😉 to

...nina...to si asi medzi nas dobre zapadla, tiez sme tu take "pomatene" 😀 😀 😀 - sorry babulky ...ale je to inak v pohode 😎

willi
26. aug 2009

...baby, takze najblizie tri mesiace vsetky oslavujeme - aj ked len virtualne, no clovek nikdy neviem, mozno raz urobime poriadne stretko 😀

blackrose
26. aug 2009

nina88... to pozname aj my 🙂 ale mna to uz trosku preslo... po pol roku som si uz aj vypila a zrovna v obdobi, kedy by som uz aj mohla byt tehotna. Som si povedala, ze nebudem sa predsa stresovat, musim sa aj trosku uvolnit...

nina88
26. aug 2009

Ja sa chystám oslavovať už za 10 dní... 🙂
teraz sa cítim inak ako predtým... Bolia ma vaječníky, ale dosť... a som nejaká kľudná, nie nenahováram si to... 🙂

nina88
26. aug 2009

ja sa uvolňujem počas menštruácie... 🙂 To mám také vyhradené dni na zábavu... 🙂

bibi24
autor
26. aug 2009

Nina, vitam ta ako novu spolupisatelku a snazilku 😉 A ze 21 a uz mas 4 rocnu dcerku? No teda....to sa naozaj casto nevidi. Akoze teraz ma neber v zlom, ja som len prekvapena, na fotke vyzeras troska starsie.
Neboj, urcite sa ti raz podari...aj ked tuto vetu uz asi zacinam neznasat, ale co ine sa da povedat? 🙂

willi, jeeej, foto 🙂

Baby, a to akoze ja som tu najstarsia? 😅 Ja som oslavovala narodky minuly mesiac.

blackrose
26. aug 2009

nina88 budes mat 21??? tak to si sa poponahlala 🙂 ale asi je to lepsie, ako sa potom v 30-tke stresovat, ze nevies pocat... keby bolo na mne, tak uz mam tiez 5 rocne babo 😉

vrabcek154
26. aug 2009

Mna zas napina z kavy, predtym som ju pijavala, a teraz mi vobec nechuti, tiez si nic nenahovaram, ved uvidime baby, a kedy si mozem robit test, ked som mala ovulku cez vikend 😀

blackrose
26. aug 2009

bibi... no uz to tak vyzera 😉
ale mam pocit, ze ten trend: prve dieta po 30tke uz upada... uz aj svetove hviezdy a supermodelky su tehotne ako 23 - 26 rocne 🙂 ja som vzdy bola proti tomu trendu, mi to pride tak troska proti prirode...

willi
26. aug 2009

...bibi, no niekto musi byt aj najstarsi 😉

blackrose
26. aug 2009

vrabcek, test je najlepsie az ked mas dostat ms alebo az ked ti meska, do vtedy sa ti to na teste ani nemusi ukazat aj ked si tehotna... ale moze...
ak si velmi nedockava, tak skus 7 dni po ovulacii, ale pochybujem, ze by ti uz teraz nechutila kava, to sa ti este ani nestihlo zahniezdit vajicko a hcg hormon sa ti zacina zvysovat az po zahniezdeni...

nina88
26. aug 2009

Ja som taký divný jav na tejto zemi asi, ale mne to už ani nepríde a ľudia čo ma poznajú vedia,že som sa nejak ,,zrýchlila,,... 🙂 A prečo nie? Nebolo to jednoduché na začiatku, veď to ani nebolo plánované, ale bola som vychovaná vo viere v život a interupcia mi je vzdialenejšia ako vesmír a neľutujem jediný deň,že som sa takto rozhodla. Zmaturovala som, vydala sa, teraz sú tomu 2 týždne čo sme sa sťahovali do vlastného bytíku (síce 30 rokov hypotéky, ale predsa), pracujeme staráme sa, ľúbime sa a často radíme aj podstatne starším... 🙂

kv3tka
26. aug 2009

ahojte....tak tu u nas opat prsiii ☹ ....takze bude papuckova kultura 😉

bibi.....jasne,ze ti poradim,co sa tyka ff....sice meriam len druhy mesiac,ale uz co-to na ff viem....takze ak bude problem pytaj sa 😉 ...a co sa tyka,toho meranie,vies ono je zaklad meriat v tu istu hodinu....ja napr.meriam vzdy rano o 5.00.....ci idem do prace,ci je weekend.....zacinka budik,zmeriam a spim dalej 😔 😀 .....niekedy sa az rano pozriem kolko som namerala,bo ani ocka neotvaram 😀 😀 😀 a drahy si tiez uz zvykol,uz sa ani nebudi na moj BTbudik 😉
a ci verim tej Jonasovej metode???verim,aj ked nie na 100%....ale verim....mam kamaratky,co otehotneli prave podla jeho metody...a to sa snazili dlhodobo pocas plodnych dni a nic....az si dali platene vypocty od Jonasa a boooom....uz maju deti 😉
ja som si zatial urobila ten vypocet len na stranke: http://www.antear.sk/link2.html...nad platenym zacnem uvazovat az to nepojde dlhsie,co dufam,ze nepojde 🤐 😵

willi
26. aug 2009

...vrabcek, ak si mala ovulku cez vikend, tak priznaky to urcite este nie su 😉

...black...udajne najlepsie je pocat prve dietatko do 25-tich rokov, potom je to uz tazsie a zdielam tento isty nazor...

blackrose
26. aug 2009

nina 🙂 🙂 🙂 je to krasne! Verim ze si sa v prvy momet, ked si zistila ze si tehotna nepotesila, ale ono to prislo a keby si isla na interupciu, tak by si si to do konca zivota vycitala. Takto si si mozno na zaciatku nieco vytrpela, ale ako vam je teraz krasne 🙂

nina88
26. aug 2009

Vrabcek ak máš pravidelný 28 dňový cyklus a ovu 14. deň, tak je šanca,že ti to ukáže tento víkend... 🙂 Sme na tom tým pádom rovnako... 🙂 Aj ja som mala ovu cez víkend a cítim sa divne už teraz... 🙂

willi
26. aug 2009

...nina...castokrat neplanovane veci su lepsie ako tie planovane 🙂

...ahoj kv3tka...takze poradkyna na grafy...aspon niekto...ja sa ich tak trosku "obavam"...nemam na to taku trpezlivost 😀

nina88
26. aug 2009

Blackrose: presne tak, vytrpela a o to viac si teraz vážim ako nám je dobre... 🙂 Laurinka je nesmierne bystré dieťa, rozprávam sa s ňou už pomaly ako s dospelou, veľa vecí chápe a neviem si ani predstaviť, že by tu nebola, proste som šťastná... 🙂

blackrose
26. aug 2009

willi ano je to pravda, vraj do 26. roku je najlepsie pocat, takze sme to uz presvyhli 😉 mozno preto nam to trosku trva...
bibi ja si tiez meriam BT a tiez len 2. cyklus, tak si mozme vzajomne radit a prip. vyhodnocovat grafiky 🙂

blackrose
26. aug 2009

nini... v dobrom ti tisko zavidim 😉

kv3tka no prave som si skusila vyrata tie plodne dni podla Jonasa a vyslo mi, ze su od dnes do piatku. Prave mi skoncila ms, tak vhupneme na to a uvidime 😀 😵

bibi24
autor
26. aug 2009

nina - to je pekne 😵

Mna tiez takyto trend mat deti po 30tke netesi a nie som presvedcena, ze je to dobre. Ale co ma clovek robit, ked nema na vyber? Kupit si byt v bratislave, pokial ti ho nekupia rodicia nie je az take lahke...rovnako ako si najst dobre platenu pracu, aby bolo z coho ten byt splacat. No a kym som sa k tomuto stavu dopracovala presli dobre 3 roky.
My sme tiez na to isli postupne, najprv skoncenie VS, praca, potom setrenie na byt, byt, zabyvanie sa, svadba a teraz chceme babo. Keby som, ale vedela, tak sa zacneme snazit podstatne skor...ale keby bolo keby. To uz je teraz jedno.
Ja som najviac (ak neratam toto obdobie) tuzila po babatku, ked som mala tak 22, 23 rokov...a podla mna vtedy by to pre zenu malo byt prirodzene...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre