Snažiť sa o dieťatko v 39?

mirkava
12. feb 2019

Caute baby, mamicky. Mam 39 v Maji 40. Mame jedneho synceka ma 5 rokov a stojime pred volbou ci este skusit mat dalsie. Chcela by som len vase skusenosti. 😉😊. Dakujem

mirkava
autor
14. feb 2019

@popinka77 krasne 😊

tetapetra
14. feb 2019

V apríli budem mať 39 a chcela by som. Nedarí sa. Máme skoro 7r chlapca. Brala by som ešte 2ks 😉

zitaje
14. feb 2019

@popinka aj tak budeme pracovať aspoň do 65r., tak v pohode, nie? Ja budem mať 60 a moje najmladšie ešte nebude plnoleté...

mirkava
autor
14. feb 2019

@tetapetra ja mam v maji 40. Drzim palce 😉

popinka77
14. feb 2019

@zitaje jj...minimalne,mozno ani do dochodku nepojdeme,lebo tak vysoko hranicu dovtedy posunu...ale to je uz ina tema 🤪 ale dietatko omladzuje,tak urcite si aspon zakrepcim na Maroskovej stuzkovej 😉😉😉

maryah
14. feb 2019

@mirkava neuvažuj o tom či si stará... Nie, nie si, choď do toho. Záleží ako sa cítiš. Ak si v pohode tak nerozmýšlaj.

13nika13
14. feb 2019

@mirkava urcite do toho chodte..ja som rodila v 38r 😉 doma mam uz coskoro 5r Viktoriu a coskoro uz 24r Miriam ❤ nikdy nie je neskoro,tak sup sup na to 😂

dismonika
14. feb 2019

@mirkava ahoj, moja kamoška včera oslávila 46 rokov a má 1 a pol ročného synčeka. Okrem toho má ešte 2 staršie deti. Zvláda to úplne v pohode, vyzerá a cíti sa na 30. 😉

tagon
14. feb 2019

Ja som prvu dceru mala v 38 a myslela som ze bude jedinacik. Nakoniec som v 40tke porodila aj druhu dceru a som napokon stastna ze su dve. Teraz maju 4 a skoro 2 roky. Nehovorim ze je to jednoduche ale s takymi malymi detmi by to bolo obcas na nervy aj v 25tke😛 Takze smelo do toho👌

dada96
14. feb 2019

Ja som svoje tretie dieťa mala v 38r. Prvé som mala v 18r.,druhé v 27r. a tak môžem skonštatovať, že toto bolo najlepšie.. Tiež som sa bála, ale ak to neskusite, budete celý život premýšľať aké to mohlo byť. Ja som vďačná..

katrin21
14. feb 2019

Ja mam druhe v 39 cerstvych, kamoska teraz caka druhe, bude mat dva mesiace po porode 40....
Vela je takych...
Tehotenstvo je trochu unavnejsie ako za mladi,aj deti nebudu raz nadsene,ze nas maju starsich rodicov, ale ked tuzite, chodte do toho..ja si to ovela viac uzivam ,ako ked som mala 23r
Ja som spokojna.

sense
14. feb 2019

Ja by som uz nesladavno do dalsieho ale moj muz ma uz 50....keby je mladsi preco nie...

Mam kamaratku kt, uz 40mala a teraz caka prve....otehotnela prirodzene, na druhyobed ci treti raz. Vzhladom na.vek je, viac sledovana ale vsetko je ok bezproblemove len ku koncu je uz viac unavena ale to takmer kazdaa...

Takze kludne do toho...

katrin21
14. feb 2019

@mirkava stavanie Som prežívala oveľa lepšie ako keď som bola mladá.. a hlavne som to všetko už inak vnímala A neskakala som pri prvom zamrnčani, lebo bábo Niekedy len zo spánku sa ozve a potom pekne stichne a spí ďalej😏
A tým že ja som bola oveľa kľudnejšia A pokojnejšia keď som bola staršia tak aj dieťa bolo pokojnejšie a lepšie mi spalo a celé obdobie do roka som mala oveľa pohodivejšie ako pri prvej..😉

1975renca
14. feb 2019

Takmer po 12.rokoch som mala dcerku v 39.rokoch sa narodila a je to super, držím palce, ak sa cítite treba do toho určite ísť 🍀😊

ivus32
14. feb 2019

Ahoj kľudne sa na to dajte. Môj muž minulý rok že nechame to na náhodu a o mesiac som bola tehotná 🤣. Budem mať v apríli 40 a doma máme 2 mesačného synčeka, nesmierne ho všetci ľúbime.

katarinkalilly
14. feb 2019

Kľudne do toho chod,ja budem mať v júli 42r.a tiež sa snažíme o bábo.Prvú dceru som mala zaslobodna,už má 20r.,môj prvý manžel deti nechcel,druhý chce,tak sa tomu nebránim.Vek je len číslo.Držím palce

zooeynka
14. feb 2019

Ja stale cakam kedy sem nabehne nejaka cerstva 25 a vynada vam do nezodpovednych starych krav, ako sa to tu uz neraz stalo. A top argument, ze ucky v skolke si budu mysliet ze ste babka...

katarinkalilly
14. feb 2019

@tetapetra Ty si ako ja,tiež by som brala ešte dve 🙂

janickacrazy
14. feb 2019

@zooeynka hahaha, to sú aké bludy, mne sa to teda ešte nestalo, aby si niekto myslel, že som babka, skor opačne, ked moja mama bola s malým u lekára, tak sa jej stalo, že si myslel, že je jeho mama a to už bola tesne pred 60tkou, čiže riadny kompliment dostala 😀

eluma
14. feb 2019

Ahoj, všetky príspevky od mamičiek majú niečo do seba. Ja za seba napíšem asi toľko: mala som 11r dcéru, keď som v 38. otehotnela - náhoda, chceli sme druhé dieťa, ale skôr, keďže môj manžel mal 48. Dohodli sme sa, že to dáme - narodil sa chlapček - dnes 3r. Je krásny, zdravý, hravý - nasmejeme sa, ale odhliadnuc od toho - ako pracovne vyťaženým manželom to bo riadny zlom. Manžel nepoľavil na práci - čiže všetko ostatné bolo na mne - tehotenstvo chvalabohu OK, ale pri každej kontrole som tŕpla, pýtala sa na všetko, pôrod OK - ale so známym pôrodníkom, nenechala som nič na náhodu, a tri roky ubehli ako voda , ale keby bola možnosť rozhodnúť ešte raz - nešla by som do toho, veľa ľudí to možno odsúdi, ale píšem môj pocit. Keď sa na to pozriem pragmaticky : Mali sme už viac voľného času, dcérka samostatná, viac som sa jej mohla venovať, naše koníčky išli načas bokom - až teraz sa nám darí venovať sa aj sebe nielen deťom , zmenili sa nám priatelia, čo nie je až také zlé, ale všetko je relatívne a závisí to od okolností v ktorých sa nachádzaš, ako si nastavená, či si ochotná na čas poľaviť, Kebyže sa môžem rozhodnúť teraz, určite by som riešila deti v mladšom veku po 25 a hneď po sebe 2-3 roky, Všetko má svoje výhody aj nevýhody- napr. teraz sa o syna postará aj dcéra, keď je to nutné, my ho ľúbime a jasné že sme radi, že je to všetko takto , ale u mňa je tam vždy nejaké to ALE. a keby som mohla poradiť mojej dcére, tak určite takto. Ale človek mieni - pán Boh mení a všetko sa deje pre niečo - takže rozhodnutie je len na Tebe.

zooeynka
14. feb 2019

@janickacrazy ved jasne🙂 Mna len fascinuju tie argumenty proti neskorsiemu materstvu: na stuzkovej budete najstarsie, nebudete vladat behat za dietatom, co si pomyslia ucky na rodicovskych zdruzeniach, nedozijete sa vnucat(akoby mlade zeny mali istotu) atd 🙂

clllaudia
14. feb 2019

Ahoj, vôbec nie je neskoro, ja som mala tretie dieťa v 38 rokoch. Všetko bolo v poriadku, otehotnenie, tehotenstvo. Dokonca pôrod bol najľahší z tých troch. Samozrejme aj mňa chytali obavy, čo bude, ako bude, no nakoniec to bolo ľahšie, ako som si myslela. Staršie deti pomáhali a pomáhajú dodnes. Je to super. Takže ak to tak cítiš, smelo do toho. Držím palce.

lucinkab
14. feb 2019

poznám super mamičku tu z MK čo mala bábiku tesne pred 40tkou (rozumej mesiac+-) a pristane jej to a dari sa jej 🙂 ja by som do toho tiež šla 🙂 @zuzik_24

evca8285
14. feb 2019

@mirkava obe moje sestry porodili svoje druhé deti v 40-tke v tom problém nevidím... Ak chcete bábätko nevidím dôvod prečo to neskúsiť 😉 ak ešte chcete je asi najvyšší čas... 😉

mirkava
autor
14. feb 2019

@katarinkalilly drzim vam palce nech sa zadari 😉

damianam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dahra
14. feb 2019

@mirkava - ako bezdetná by som určite chcela, bez ohľadu na vek. Kamoška má 38, už 2 roky sa snažia, zatiaľ neúspešne. Ja mám 41, 3 deti (8,5,3), niekedy si vzdychnem, že už ďalšie nebude, postieľku sme predali - tak je to 100%. 🙂 Ale veru cítim, že som unavená, rodinu tu nemám, na všetko sama, muž pracuje, aby nás uživil, ja tiež na 20% som nikdy neprestala pracovať, čo už ale nie je ono, vlastne som obetovala väčšinu času pre svoje deti. Už 9 rokov v "móde doma", okolo detí, prácu mám akoby len 1 deň do týždňa,kde sa chodím "zrelaxovať". V takom veku - 40, kde celý život ide v podstate tvojim smerom, bude veľká zmena, lebo dieťa obmedzí činnosti. Mne teda prekážalo veľa vecí, napr. aj to že mi čas uteká na ihriskách, žijem v meste, moja mama nás nechala v dome na dvore, tak stihla aj variť, my sme sa zahrali, teda paralelné aktivity. Dovolenku trávime len u svokrovcov a rodičov na opačných stranách republiky. Takmer po 10 rokoch som šla vlani s najstarším na návštevu ku kamoške do zahraničia na týždeň. Konečne sa dalo z toho aj tešiť. 🙂 Taktiež už telo nie je ako za mladi 🙂 Chrbát, únava, už toľko nevládzem.
Teda ako bezdetná určite by som sa snažila, ale ako 3. či ďalšie dieťa po 40.tke by som určite plánovane nechcela, ale neplánované prijala. 🙂

tatisna
14. feb 2019

Mali ste začať už skôr, v tomto veku už nie je samozrejmosť počať dieťa...takže ja odporúčam ešte dnes (Valentín/) si to zariadiť a plodiť...Držím palce...

mirkava
autor
14. feb 2019

@tatisna ok tak mozno to dnes dame 😉. Manzel sa "zobudil" az teraz. Doterz bol zasadne proti a teraz ze by aj chcel. No chapes 🤨😊

lola911
14. feb 2019

Neviem nad čím premýšľaš, si mladá a určite v pohode zvládneš, ja som rodila prvé v 43, malý má už 8 mesiacov a chceme ešte jedno alebo 2 deti, len musím počkať lebo ešte kojím 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre