Sójové isoflanovoidy ako náhrada Clostilbegytu

soldi
1. dec 2010

rozhodla som sa zalozit tuto temu, aj ked neviem, ci najdem odozvu 🙂 , na pomoc vsetkym snazilkam, ktore do seba nechcu pchat umele hormony. na to, ze soja sa da pouzivat ako prirodny clostil prisla @elllla na zahranicnych forach. mnohym dievcatam pomohla otehotniet, su to vlastne prirodne estrogeny. tak ak niekto chcete, napiste a ja a mozno pride aj elka, sa s vami podelime o nase skusenosti 😵

soldi
autor
1. dec 2010

@nemko ano, ale pocet sa da lahko zvysit a to by ste mohli vyuzit. neviem, kolko presne mate morfologiu. ale ak mate napr. dobre len 1% a pocet mate dokopy 20 mil. tak to znamena, ze mate dobrych 200 000 spermii. ale ak pocet zvysite na 100 mil, tak budete mat dobry 1 mil. spermii a to zvysuje pravdepodobnost oplodnenia 🙂

nemko
1. dec 2010

@soldi vysledok je takyto :
objem : 3ml
motilne : 40 x 10ml
nemotilne: 35 x 10ml
motilita ? a+b+b
patologia 70%
liquifikacia +
zaver : teratozoospermia

soldi
autor
1. dec 2010

@nemko jaaaj, ale to mate celkom dobry spg, mate 30% dobrych spermii, pocet milionov na ml nemas napisane?

aj pohyblivost mate dobru.

kocky prirodzene otehotneli aj s patologiou 98% 🙂

nemko
1. dec 2010

@soldi dnes som sa pytala Dr preco to nejde a nevysli ani tie IVFka a povedala mi, ze spermose su zle a vajicko sa prestane vyvijat pri IVFkach som mala vela vajicok a neboli take kvalitne, teraz ma v pondelok caka (asi ) IUI a mam konecne iba jeden folik tak som zvedava, ja neviem som nestastna uz teraz lebo som presvedcena, ze zase to nevyjde ☹((

soldi
autor
1. dec 2010

@nemko no, ak je zla morfologia, je to niekedy na dlhe lakte, lebo tie poskodene spermie su rychlejsie nez normalne.

a na vajicka by si mohla vyskusat soju, mozno by Ti pomohla 😵
a muzovi davas nejake vitaminy?

katrenka111
1. dec 2010

Ahojte babulky,už od mája mi vobec nepracuju pohl. hormony, žiadna MS, všetko mam ok, len tento hypogonadizmus.... A nemôžem užívať žiadne hormony..... Môžete prosím nejako poradiť???

lucka_0906
2. dec 2010

@soldi Citam citam citam a nechce sa mi verit 🙂 Tebe teda pomohli konkretne tieto tabletky? Ja som brala teraz prvy mesiac Clostilbegyt, uvidim teda na folikulometrii, ci to ma u mna uspech.

soldi
autor
2. dec 2010

@katrenka111 ahoj, tak to mi je luto a doktori na to nic nemaju?
soja su tiez hormony, i ked prirodne, takze o jej uziti by som sa asi radsej poradila s lekarom, ked nemozes hormony.

@lucka_0906 ahoj, ano, mne aj ellke pomohla prave ta fytosoja. obidve sme predtym brali clostil, ja jednu tabletku denne, mala som dokonca dva folikuly, ale nic z toho. hned po skonceni brania clostilu som sa pustila do soje a druhy cyklus sa zadarilo 😵
a preco beries clostil?

lucka_0906
2. dec 2010

@soldi wow, tak to gratulujem 🙂 Ja mam nepravidelny cyklus, beriem asi 3/4 roka Duphaston a nim sa mi upravil priam ukazkovo - 28dni. Bola som predchadzajuce 2 mesiace na folikulometrii a ziadna ovu. Vysetrenie stitnej zlazy, aj hormony ok. Tak mi nasadila doktorka Clostilbegyt..zatial prvy mesiac..

soldi
autor
2. dec 2010

@lucka_0906 no, vidim, ze mas jednu z tych super doktoriek, co si myslia, ze ked nasadia duphaston, tak pride ovulacia. duphaston je len progesteron, telo si ho vytvara aj same po ovulacii.

ak mas ale ovulaciu napr. 20 dc a duphaston nasadis 12 dc , tak sice budes mat tabulkovy 28 dc cyklus, ale bez ovulacie, pretoze ju nim zablokujes. 3/4 roka zabiteho. by som niekedy tych doktorov strielala za taketo rady. 🙄

nerozmyslala si nad meranim BT? by si krasne zistila, ci a kedy ovulujes. ak mas ovulaciu, tak je podla mna uplne zbytocne do seba pchat hormony.

vsak ja som tiez otehotnela az na 25 dc, a komu to vadi? mne teda nie 😀

majcika
2. dec 2010

Ahojte kolko mesiacov sa moze ta soja brat v pripade, ze sa nezadari hned druhy -treti mesiac? 😖

soldi
autor
6. dec 2010

@majcika ahoj, vacsine bab sa zadarilo do tych troch mesiacov, dlhsie maloktora nepotrebovala.

ale @elllla Ti na to asi bude skor vediet odpovedat nez ja, ma viac skusenosti 🙂

a uz si ju skusala, ci sa este len chystas? 🙂

elllla
6. dec 2010

@soldi @majcika co som vycitala na FF fore, tak vacsinou sa soja brala tie tri mesiace, potom mesiac pauza a potom dalsie tri mesiace... boli tam aj babulky, ktore brali s prestavkami soju aj rok a pol...

zoe2009
7. dec 2010

@soldi ahoj. A ako sa dá ľahko zvysit pocet spermií?

nemko
7. dec 2010

zajtra mam IUI a idem skusit ten ananas 😀 som zvedava 🙂))

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamilkka
8. dec 2010

@soldi ahoj 🙂
aj mna zaujima ako sa da zvýšiť počet spermíí... diki

soldi
autor
8. dec 2010

@kamilkka
@zoe2009

baby, do spermiogramu sa moc nevyznam, ale skusim sa opytat @albao, to je prebornicka v tejto oblasti 😵

soldi
autor
8. dec 2010

@nemko drzim palce, nech sa podari 😵

@jankaknm obsah isoflanovoidov v jednej tabletke zalezi od vyrobcu, treba si precitat na krabicke 🙂

ale ano, pri 25 mg ak chces brat ako 1 tbl clostilu, tak treba 4 tabletky soje denne po dobu piatich dni. co sa tyka presneho davkovania, poradi Ti @elllla 😵

ked sa tak dlho snazite, tak urcite uz mate asi vysledky spg, a Ty urobenu laparoskopiu. po tejto stranke je vsetko v poriadku?

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tatranka111
8. dec 2010

ahojte baby a vy ste ovulovali a nedarilo sa vam otehotniet, alebo ste neovulovali a soja pomohla?
ja ovulaciu nemám....max. 1, 2 do roka clostil mi zabral iba raz a potom na mna neucinkoval......mam PCO......myslíte, ze mi soja pomoze ovulovat ked ani clostil nechcel zabrat?

nienna
8. dec 2010

@soldi ahoj mňa to tiež veľmi zaujalo 🙂 ....ale chcem sa spýtať, to začnem brať asi tak tretí deň od začatia menštruácie a potom to beriem len 4 dni??? a vysadím? a potom dalšie až o mesiac zase počas menštruácie 4 dni? a ako je to ak mám MS nepravidelnú, proste si na ňu počkám a začnem brať? ja som dosť čítala o Sarapise, to je asi dosť podobné tomu čo tu píšete, len je riadne drahý 😠

acko
8. dec 2010

@tatranka111 tazko povedat ci ti pomoze. faktom ale je, ze clostil mozes brat len par cyklov za zivot (kolko cyklov si ho davala?) a soju kludne aj kazdy cyklus. takze ja by som to na tvojom mieste skusila. samozrejme idealne by bolo, ak by si aspon raz v cykle mohla zbehnut na folikulometriu, nejak okolo toho 12-14 dna cyklu, skontrolovat, ze ci vajecniky aspon nejak reaguju...
a mas PCO alebo PCOS? lebo PCO moze byt len prechodny stav... skus napisat viacej, mozno aj ake vysetrenia mate uz za sebou (HP, FLM, SPG, LSK, imuno, genetika...) a vobec, na zaklade coho ti identifikovali PCO?. soldi a ella su pomerne rozhladene co sa tyka roznych informacii, ja som toho tiez uz co to pobrowsovala, tak mozno by sme ti vedeli aj nieco viac poradit 😉

majcika
8. dec 2010

SOLDI, ELLA dik za info skusala som ho brat teraz druhy mesiac ale napotvoru drahy nebude doma....na ovu tak preto sa pytam a keby som nedala pauzu po 3 mesiacoch stalo by sa nieco? ovu pride normalne aj ked je mesiac pauza?
diky za info

elllla
8. dec 2010

ahojte
@jankaknm z toho, co som ja robila obsirny prieskum ohladom soje, je najlepsie brat ju bud od 2DC alebo od 4DC pocas 5 dni... ako pri clostile - ak zacnes brat skor, tak to ma vplyv na pocet folikov a ak neskor, tak to podpori rast "silnejsieho" foliku
@nienna davkovanie - ak zena ovuluje bez liekov, tak sa odporuca zacat s davkou 100-120 mg sojovych iso denne pocas 5 dni (zacina sa cca od CD2 az CD4). ak su problemy s ovulkou, tak davka je postupne zvysovanie od 150 do 200mg sojovych iso (prvy a druhy den brania 150 mg, treti a stvrty den 175mg, piaty den 200mg)

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soldi
autor
8. dec 2010

@tatranka111 a robili Ti testy na inzulinovu rezistenciu? mozno by stacilo predpisat metmorfin, ten velmi casto pomaha pri liecbe PCO. kocky od nas po metmorfine otehotneli do troch mesiacov.

soldi
autor
8. dec 2010

@nienna 5 dni, nie 4 🙂 tak ako Ti ela napisala. a sarapis funguje na uplne inom principe, nie je soja ako soja 😀

a ano, soju beries len tych 5 dni pocas cyklu, vzdy na zaciatku.

soldi
autor
8. dec 2010

@majcika Ty ale teraz pises o clostile ci o soji?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre