Som už pripravená na dieťa?

18. sep 2022

Zdravim takto na večer.začnem asi tým že mám staršieho partnera, ja mám 24 on 41.sme spolu rok a pol. Bývame spolu asi od druhého mesiaca chodenia.Všetko je super pohádali sme sa asi raz za cely nás vzťah.on nemá deti,mal predtým iba 2 dlhoročne vzťahy potom bol dlhšie sám a dali sme sa dokopy.ja som mala iba jeden vážny vzťah,ktorý trval 5 rokov.len tak na ujasnenie aby ste si to vedeli predstaviť. Ale idem k veci.môj priateľ má brata, ktorý má ženu a 2 deti.môj priateľ ich má veľmi rad,vidím na nom že by sám chcel už byt otcom.veľakrát ich aj strážime spolu keď jeho brat ide so ženou niekam mimo na víkend alebo aj na dlhšie na dovolenku a chcú ísť bez deti.mne sa taký život veľmi začal páčiť ja už odkedy sme spolu,začala som mat take pudy, že by som už možno dieťa chcela mat.predtým som to tak nevnímala,ale tak pripisujem to tomu, že som ešte sama bola nedozreta a hlavne som si to nevedela predstaviť s tým mojim ex.teraz je to však iné, no aj tak mi príde,že som ešte mladá, aj keď viem že je normálne mat v mojom veku už deti,alebo už nad nimi rozmýšľať.ďalšia vec je,že rok a pól je predsalen nie taká dlhá doba,že by som si bola ista že je nato správny čas.priateľa veľmi ľúbim mam pocit že je ten pravý, no ma teraz aj finančne problémy,ja sama zvažujem zmenu prace a neviem či sa to vyrieši dovtedy keď by som napríklad teraz otehotnela. Chcela by som možno vedieť vaše názory alebo situácie ako ste to mali vy s partnermi,či ste naozaj riešili otehotnenie až keď ste si boli iste aj po finančnej stránke aj čo sa týka budúcnosti.alebo to jednoducho prišlo a nejak ste sa zariadili. Lebo ja som bola vždy taká že ak by som chcela mat dieťa, tak musim všetko zariadiť a byt naozaj pripravená po všetkých stránkach,ale to nemusí byt nikdy,vždy sa v živote niečo zmení a prídu rozne okolnosti a situácie, ktoré veci zmenia.Dakujem vám za prečítanie hádam ste pochopili a budem rada za vaše komentare ❤️❤️

maslaba
18. sep 2022

Nikdy som nič nelinajkovala. Brala som všetko ako prišlo. Po roku chodenia som otehotnela, s dnes už manželom, a podľa toho sme sa zariadili. Vzťah bol od začiatku skôr racionálny, ale boli sme rozhodnutí, postaviť sa k tomu zodpovedne, že sme stvorili ďalšieho človeka. Avšak trvala som na tom, aby sme sa zobrali, keď dieťa trochu podrastie. Napriek tomu, že sme neboli zamilovaní po uši, sme dnes manželia, máme ďalšie dieťa a máme vzťah založený na dôvere. Svadba nie je len o papieri, v dnešnej dobe je naozaj lepšie sa zabezpečiť, a nielen v "slabej chvíli" splodiť dieťa, lebo je tak nádherne pozerať sa na partnera, ako to vie s cudzími deťmi. Keď budete mať svoje, bude to úplne o niečom inom.

poopsie
18. sep 2022

Ja som po roku a pól vzťahu rodila - ako vydatá 🤦‍♀️mala som 21 rokov a na dieťa sa nedá pripraviť, lebo vždy sa okolnosti menia aj za pochodu... Môžeš sa pripravovať na bezproblémové dieťa a dostaneš kolikoveho urevanca.... Atď...

mairi1
18. sep 2022

K tomu veku Ti z vlastnych skusenosti poviem, nespekuluj tolko, chces mat dieta? Mate z coho zit a aj trochu lepsie? Tak nespekuluj. Tiez som mala vsetko nalinkovane, najprv zabezpecenie, svadba a bac - 7 rokov som nemohla otehotniet a dalej radsej ani nehovorim. ...
Mam skoro 50 rokov a keby som mojmu mladsiemu ja mohla poradit, tak aby nemalo tolko strachu, neplanovalo tolko...clovek mieni, pan Boh meni 🥰

autor
18. sep 2022

@lalala94 tak čo sa týka materiálneho zabezpečenia,mame všetko,nemusíme si nič odopierat.áno je ťažšie obdobie ale nie je to take že by sme si museli niekde odstrihnúť.čiže po finančnej stránke by sme dieťaťu vedeli dať všetko.zatiaľ bývame v priatelovom dome,ktorý chce ale predať, chcel aj predtým, ako sme sa spoznali, čiže potom by sme si určite kúpili niečo spoločne.

lalala94
18. sep 2022

@autorka v tom prípade by som kašlala na názory iných a spravila si podľa seba. 🙂

anjelicek26
18. sep 2022

My mame s manzelom tiez taky rozdiel... a po takmer 20 spolocnych rokoch a 4 detoch ti mozem povedat, ze to je uplne jedno... bud ta muz miluje alebo nemiluje a bud ty milujes jeho a naopak...nic medzi tym neexistuje...rozvadzaju sa pary s minimalnym az ziadnym vekovym rozdielom rovnako ako tie s takymto "priepastnym"...je to vzdy len na partneroch, co z danej situacie urobia a ako su ochotny robit kompromisy a venovat sa jeden tomu druhemu... mne muz drzi cely zivot chrbat, je mi oporou, momentalne ja rozbieham karieru a on sa stiahol a stara sa o deti, proste sme sa vymenili... suhlasim, ze ak chces robit dalsie kroky vo vztahu - tak je spolocne byvanie, svadba a potom dieta ta spravna cesta... ono uz je on vo veku, kedy by mal presne vediet, co chce a hlavne vzhladom na vychovu deti je zbytocne, aby ste cakali... ty si v najplodnejsom veku, on je uz vybureny, stoji pevne nohami na zemi a vie sa o vas postarat v case, ked budes na rodicovskej... lepsia kombi podla mna casto ani neexistuje... vsetko je to o tvojich citoch k nemu, kedze tvoje dieta/deti budu rovnake ako on - zo vsetkymi pozitivami a aj chybami, dedi sa snad vsetko 😂

zuzina1988
18. sep 2022

Ja som dietatko brala velmi zodpovedne,( a to sme 9 rokov spolu s manželom) dlhšie som sa na neho- dieťa odhodlávala, nakoniec "až" vo veku 33, dovtedy som si spravila "vatu" a nelutujem že som si predtym spravila zázemie, niečo našetrila, vlastné bývanie (len moje, žiadny chlap) , auto, cestovanie... lepšie je počítať s roznymi scenármi a byť na ne pripravená. ale to som ja. vy to môžte vidieť ináč.
Ale vek neoklamem, niekedy som vyčerpaná, a rozmýšlam aj nad tým, že predsa len napr. v 27 rokoch som mala energie viac. a som vĎačna Bohu že som tak rýchlo počala. vek neoklameme....biologické hodiny....držím palce všetkým čakateľkam buducim maminkam....peace

kiki68
18. sep 2022

Kamoska mala takto rychlo a dobre spravili, druhe totiz nejde a nejak nevedia preco. Behaju po lekaroch.24 nie je vela na dieta a 41 tiez je taky akurat max cas v jeho pripade. Lepsie uz vekovo nebude, takze urcite aspon jedno dieta stihnut coskoro.

nwnw
18. sep 2022

Ked chces ist na matersku, je fajn mat vyriesenu bytovu otazku (aj pre pripad rozchodu) a pracu by som nemenila ak mas zmluvu na dobu neurcitu. Ci si zrela na dieta posud sama... Poznam take co rodili v 17 a lepsie matky jak podaktore skoro 40tnicky.

autor
18. sep 2022

@kiki68 Dakujem za názor❤️

nely1704
18. sep 2022

Nečítam všetky komentáre vyššie. K veci: taky vekový rozdiel by som nechcela no !!! Mam veeelmi dobrú kamošku s 20 ročným rozdielom . Sú spolu 15 rokov. Ten rozdiel už je trosku cítiť, no im to NEVADI. išli do toho s tým, že to tak časom bude , s plným vedomím a dobrovoľne.
Majú 2 deti ( on ich splodil pred 50 ) lebo roky sa im nedarilo aj napriek tomu, že ona bola v Tvojom veku.
Zobrali sa až keď mali 2 deti z ,, papierových dôvodov "
Autorka: ak cítiš, že je to ten pravý a si pevné nohami na zemi, mate spolocne hodnoty a idete jedným smerom , nemáš nad čím váhať. Vek máš ideálny, pre neho je najvyšší čas a peňazí nikdy nieje dosť takže tým sa neriaď. Držím prsty

autor
18. sep 2022

@anjelicek26 Dakujem krasne za komentár a názor❤️nechápem ze v dnešnej dobe ešte niekoho zaskočil taký vekový rozdiel. Zas nemá 60. Nechápem prečo sa to tak rieši a ty s manželom ste toho príkladom ze vek je naozaj len číslo. Prajem všetko dobre ❤️

autor
18. sep 2022

@nely1704 Dakujem veľmi pekne❤️

majlo1234
18. sep 2022

My mame s muzom podobny vekovy rozdiel(cez 10 rokov), ja by som si na tvojom mieste este uzivala 😊 predsa lwn ste spolu kratko, vravis ze ste financne na tom dobre, tak teosku pocestujte, powelnesujte a venujte sa jeden druhemu. Aspon teda my sme to tak spravili, az sim raz citila, ze uz mi to dieta do spolocnej dynamiky chyba. Tak som otehotnela, potom hned svadba a bolo😃teraz je to dynamicke az az, niekedy si vravim, ze som este rok dva mohla pockat. A potom som zas inokedy rada, ze uz to mam za sebou

autor
18. sep 2022

@lalala94 Dakujem pekne❤️

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tani777
18. sep 2022

Nechce sa mi citat vsetky komentare..napisem takto,medzi mnou a muzom je viac ako 13 rokov rozdiel..brali sme sa necele dva roky po tom,ako ske sa zoznamili (uz som bola aj tehotna),a dokonca 6m z toho bol prec (je vojak,bol na misii)..ale my sme vedeli,ze chceme byt spolu,ze chceme mat rodinu a vziat sa..obaja sme to vedeli..
Cize takto,ak by som sa niekde/niekoho (ineho ako partnera) musela pytat,ci som pripravena,ci do toho ist alebo podobne...no,zrejme mas pochybnosti,a teda pripravena nie si 🤷‍♀️

autor
18. sep 2022

@majlo1234 tak my chodíme veľa na výlety,aj na dovolenke sme boli už 5x za ten čas😊aj wellness,my sme takí zcestovani sa dá povedať.len keď sú u nás deti že strážime,alebo aj ideme niekam s nimi von tak je to pre nás take pestré,že keď odídu je tu koľkokrát take ticho že mi to normálne chyba a preto si to viem tak predstaviť.on je veľmi starostlivý,ja som nikdy nemala nejaké sklony k tomu že by som si vedela predstaviť dieťa,som jedináčik,v našej rodine moc deti nemáme iba čo majú sesternice s ktorými sa moc nestretávam,takze som ani nejak pri deťoch nebola.teraz má to pri priateľovi strašne láka.no tiež si samozrejme uvedomujem že nie sme spolu zas 10 rokov aby sme presli krízami a podobne.

elizabet173
18. sep 2022

@evamarek77 prečo sa ešte neoženil, nad tým by som sa tiež zamyslela, ale to, že nebude o pár rokov stíhať? Záleží na životnom štýle, sú 25 roční muži, ktorí majú nadváhu a presedia celé poobedia s mobilom v ruke v kaviarni alebo pred telkou a nestíhali by už dnes. A sú muži, ktorí majú okolo 50 a dajú týždenne desiatky km na bicykli, lyžujú, korčuľujú, chodia plávať a bez problémov hrajú futbal so svojimi deťmi alebo vnúčatami. Takže ja sa pri takýchto slovách len pousmejem

autor
18. sep 2022

@evamarek77 nie nie je rozvedený.a čo je na tom akože zvláštne?ja nič zvláštne nevidím. Viem čo mal vo vzťahoch a to mal v nich byt len preto lebo bol už starý keď sa naposledy rozišiel?prepac ale toto už sú veľmi súkromne veci kam zachádzas.čiže sa k tomuto nebudem vyjadrovať.otázka bola iná aj téma príspevku.pekný večer

nely1704
18. sep 2022

Ja si zase nemyslím, že rok a pol je malo...veď obaja ste dospelí ľudia... moja babka mala v Tvojom veku už takmer skolopovinne deti...

lenka591996
18. sep 2022

Nemyslím si, že si úplne pripravená na dieťa, pretože ako sama píšeš, chceš mať najskôr vybudované všetky podmienky a z tvojho písania nemám pocit, že si o tom úplne presvedčená, že to máš tak ako by si to pre dieťa chcela mať (práca, dĺžka trvania vzťahu). Ak budeš na dieťa pripravená, budeš to cítiť na 100% a nebudeš nad tým rozmýšľať, "jednoducho" si ho urobíš, teda budeš sa oň snažiť.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
18. sep 2022

@evamarek77 lenže tvoja odpoveď nie je reálna u každého muža 😉 to, že máš ty také skúsenosti, neznamená, že je to tak u všetkých. A pýta sa preto, lebo potrebuje počuť názor aj iných

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciazahornadska
18. sep 2022

Ja napíšem len jedno - držím palce, nech sa dobre rozhodnete. 🙂 A nie, nie je to divné - ja mám 25 a o chvíľku sa nám narodí druhé dieťa. S manželom sme spolu 5 rokov. Pred narodením prvej dcérky sme si kúpili spoločný byt, no ako každá druhá mladá rodina sme nemali takmer žiadne úspory - zvládli sme to aj bez toho...
Spoločne sme sa vypracovali a aktuálne zvládame všetko, aj napriek tomu, že prvá dcérka je ZŤP. ;)
Svoje rozhodnutia som nikdy neľutovala. 🙏

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
18. sep 2022

@autorka, ja by som na tvojom mieste s dieťaťom počkala, si mladučká, kľudne tri, štyri roky, dovtedy sa utrasie všetko ostatné a priateľa lepšie spoznáš

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
18. sep 2022

A ako riešite vlastné bývanie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre