Už 4 roky sa neúspešne snažíme o bábo. Ako prestať myslieť na tehotenstvo?

renusko09
22. mar 2019

Ahojte baby chcela by som sa vás opýtať ako prestat na to či som tehotná alebo nie... 😥 S priateľom sa snažíme pomaly 4roky všetke výsledky sú v poriadku a to isté je v poriadku aj manžel neviem kde robíme chybu 😥 robím si uvulačne testy a všeličo možné 🙆 a aj tak s toho není nič 😥 už má to nebaví 😥 poraďte mi prosím 🙏 vás už neviem čo mám robiť aby som na to prestala myslieť....

bobula46
22. mar 2019

Pokiaľ chceš na tehotenstvo prestať myslieť tak sa vykašli na ovulačné, tehotenské a neviem aké ešte existujú testy a kašli na to. Sexuj s mužom vtedy kedy máte chuť a nie kedy ti vychádzajú plodné dni. Zoberte sa spolu niekam na víkend, prípadne si urobte nejaký výlet, nájdite si nejaký spoločný koníček, napríklad kamarát teraz začal tancovať s priateľkou, alebo nejaký šport, chodiť na plaváreň, tenis... Absolútne nerieš či budeš alebo nebudeš tehotná. Povedz si že ešte si chvíľu užiješ ten čas kde ste iba jeden pre druhého a zaručene ostaneš tehotná 😂😊 ja som sa tiež s manželom snažila o bábätko a nedarilo sa. Potom sme spolu začali tráviť viac času a teda nemať sex len počas plodných dní ale vtedy keď príde chuť (občas to vyšlo tak že zrovna keď som mala plodné dni sa nič nedialo takže sme čakali ďalší mesiac) a po štyroch mesiacoch koľajnice na teste ako svet. Verím že ti to pomôže. Sústreďte sa jeden na druhého, venujte si čas. To bábätko príde a je jedno či tento mesiac alebo o rok. Keď dostaneš ms tak sa teš že máte jeden na druhého o mesiac viac času a nie že zas tá mrcha prišla. Viem že teraz sa mi to ľahko hovorí ale presne chápem čo cítiš.

renusko09
autor
22. mar 2019

Ďakujem za radu si zlata 😊a pokúsim sa no nieje to ľahké 😥 ale skúsim to idem na druhý mesiac prerábať byť tak dúfam že už budem myšlienkami niekde inde 😊

danushiiik
23. mar 2019

a do centra asisstovanej reprodukcie nejdete? Ked uz sa nedari 4 roky, mozno predsa len bude niekde hacik...alebo aj keby nebol, ked uz sa tak dlho snazite bez vysledku, ze by vam navrhli umele oplodnenie? 4 roky je velmi dlha doba :( my sme sa snazili sice len pol roka kym som ostala tehu, ale aj toho pol roka sa mi zdala ako nekonecna doba. Uplna ta chapem, ze to velmi vie potrapit. Mne velmi dobre zabral inofolic a ako vacsina bab, otehotnela som prave v mesiac, ked sme sa "nesnazili" a dokonca sme podla ovu testov tu ovulaciu ani netrafili :D

renusko09
autor
23. mar 2019

Ahoj na umelé oplodnenie sme išli no bez výsledku do konncs som brala 3 mesiace aj ten inofolic no nič s toho a aj gynex som brala 😥 no nepodarilo sa

danushiiik
23. mar 2019

@renusko09 skus brat ten inofolic dlhodobejsie, neuskodi, moze len pomoct...aj ked viem ze je dost drahy :/ je mi to luto, mam kamaratku co bola na tom podobne, obaja zdravi a nevysli ani 4 umele oplodnenia...mozno by ti prospelo zmenit prostredie. Odporuca sa vyhnut sa stresovej praci, ist niekam na dovolenku, uvolnit sa...to vsetko je tazke si zariadit, v dnesnom svete plneho zhonu, ale mozno je to prave v urpave zivotneho stylu. Nefajcit, nepit primerane sportovat...proste snazit sa byt taky ucebnicovy priklad "zdraveho cloveka", tym asi nic nepokazis... ja som si okrem ovu testov merala bazalnu teplotu a ta bola presnejsia ako testy...ale prepokladam, ze to asi merias tiez..... Budem velmi silno drzat palce, aby sa podarilo!!

renusko09
autor
23. mar 2019

Ďakujem si veľmi zlata 😊 a tvoje slová ma povzbudili ideme z mužom na dva týždne do Talianska tak aspoň troska iných myšlienok a ja si myslím že to prostredie je najlepšie lebo ak si v tom istom prostredí a všetok ten stres je na prd 😊 dúfam že čo skoro budem vidieť //😀

martinamala123456
23. mar 2019

Ahoj my sme sa snazili 3roky o babo z toho rok s lekarmi. Nakoniec nam bolo povedane ze babo nikdy mat nebudeme jedine adoptovat. Tak sme si s priatelom povedali ze sa sustredime na seba a budeme vela cestovat atd...mesiac po tom co nam lekari povedali ze nemame ziadnu sancu som ostala tehotna a o chvilu mame maleho prcka 😊🙂
Ono je asi fakt pravda ze ked to nebudes silit tak to pride aj samo.
Drzim palce lebo viem ake to je a co vsetko si musis prezit😉

renusko09
autor
23. mar 2019

Ďakujem a gratulujem k miminku 😀 veľa šťastia 🥠

danula.ch
23. mar 2019

@renusko09 nedá sa prestať na to myslieť, kým stále dufas. Až keď sa zmieris s tým, že bábo mať nebudete, až potom na to naozaj prestanes mysliet. My sme už mali 2 deti, keď sme sa snažili o tretie, ale 2 roky sa nám nedarilo. Ja som vždy chcela 2 deti, ale manžel ma ukecal ešte na jedno. Aj keď som súhlasila, bolo mi to vlastne jedno. Po tých 2 rokoch sme to vzdali, ja som nastúpila do práce a preto som už dokonca ani nechcela. Čo sa nestalo, manželovi sa smyklo a po týždni som otehotnela...... nechcem ta strasit, ale podobných prípadov je veľa, psychika robí zázraky. Keď čo len trošku na to myslíš, tak ak je to vo vašom prípade tiež iba psychika, musíš to vzdat a potom sa to mozno podari

renusko09
autor
23. mar 2019

To slovo vzdať je pre mňa dosť ťažké ale pokúšam sa o to ako píšeš keď niečo chceš a túžiš po tom nedá sa na to myslieť ale už mám myšlienky 💭 nikde iné plánujeme ísť na dovolenku v lete tak dúfajme ze ma to pusti a podarí sa a ďakujem za radu 😀

mina2415
26. mar 2019

My sme na tom podobné radila by som ti navštíviť asistovu reprodukciu spravia vám podrobnejšie vyšetrenie a budete vedieť kde je problém.

danula.ch
29. mar 2019

@renusko09 celkom chápem. Ak je to ale v tvojom prípade iba psychika, tak kým sa "snazis" prestať na to myslieť, si stále pod tým psychickým tlakom. Až keď to vnutorne naozaj vzdas, sa od toho oslobodis, to sa ale žiaľ nedá rozkazat si. Vždy máte ale ešte aj iné možnosti, asistovanu reprodukciu a tak.....mne bolo jednoduchšie vzdať to, lebo som už vtedy 2 deti mala. Držím palce 🙂

kerstina
29. mar 2019

My sme si naplanovali na jar ivf, kedze sme boli po 2 iui neuspesnych. Tym padom som to uplne vypustila do jari z hlavy a bum, vyslo. Po 3 rokoch

adeladulova
30. mar 2019

@renusko09 nam sa po roku podarilo tak, ze sme v januari tohto roku spali spolu iba dvakrát, vykaslala som sa na to, na sledovanie, aj ked pocity plodnych dni tam boli, vysledok mi bol az vyslovene ukradnuty.. pretoze som sa prenastavila na to, ze toto bude este moj rok, kedy si sama sebe kupim auto, nasla som, aj som si vybrala ake, napisala setriaci kalendar, vybrala som nam dovolenku, rozhodla som sa pre prerabku domu, a tesila sa z toho co rok prinesie a bum. Tehotna az mi popravde taazko ostalo ako sa vsetko prevratilo naruby 😅 samozrejme neľutujem, šťastní sme s manželom hrozne moc, a moje plany pockaju ❤

monika20111990
15. jún 2019

Na to sa nedá nemyslieť my sa snažíme 3roky ale mám pocit ze stale vidím tehotné ženy deticky idem v noci na wc a myslím na to aj keď len na tú chvíľu čo za spanku idem cikat. Niekedy sa z ničoho nič rozplacem začína mi pekne z toho sibat takze viem co prežívas a drzim palce každý radí netlačiť na pílu mysli pozitívne ale to sa nedá ozaj sa to nedá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre