Zmena ovulácie po pôrode verzus symptómy tehotenstva

chanthall
6. jún 2013

Ahojte. Ženy, chcela by som vedieť, ako u seba pozorujete plodné dni a ich vyvrcholenie. Od pôrodu v tom mám zmätok (pred pôrodom som presne vedela, kedy).
Tehotenstvo mi momentálne Dr. nedoporučuje a jediná možná antikoncepcia (bola Azalia, ale ... momentálne nie je) je sledovanie plodných dní, ktoré možno práve mám, a možno že sa len u mňa usádza druhé drobátko (lebo podobné stavy som mala prvé dni po oplodnení) 🙂

Dajte mi vaše skúsenosti 🙂
Ďakujem!!!

katren
6. jún 2013

@chanthall ja sledujem ovu testami, ale po porode sa mi vobec nezmenila ovulka.....ku koncu cyklu, na 20-23 den a menzes na 28-30.....

chanthall
autor
6. jún 2013

@katren ja som čítala, že tie ovu testy nie sú moc pravdepodobné a nemám zas zvyšné € na balíčky ovu testov 😒 no viem, že (aj keď by som bola potešená 😵 ) by som tehotná byť nemala, kým nemáme vo všetkom jasno.

zeytin
6. jún 2013

Pozri si symto-termalnu metodu... Na nete je toho vela, napr. http://www.elep.sk/symptotermalna-metoda. Meranie teploty je celkom spolahlive 🙂 Baby tu metodu pouzivaju najma ak chcu otehotniet, ale funguje to aj naopak 🙂

mamkabeika
6. jún 2013

@chanthall Ahoj 🙂
Ja pozorujem hlien. A akonáhle prestanem mať sucho, meriam aj BT.

tamarar
6. jún 2013

@katren ahoj, to mas potom lutealnu fazu 8 dni? a okrem testov, mavas aj ovul.priznaky? 🙂

katren
6. jún 2013

@chanthall ja som sa tu radila s kockami v diskusii o ovu testoch....ale aj co pise @zeytin sa oplati pozriet 😉

katren
6. jún 2013

@tamarar jj, mavam ovu priznaky 😉

chanthall
autor
6. jún 2013

@mamkabeika hlien... podľa toho ich mám teraz (a 21. som dostala naposledy mrchu) ale pozorujem to od nedele... neviem, či si len nenamýšľam, lebo sa tomu chcem podvedome vyhnúť.

@katren @zeytin Ako sa to meria??? Podľa (s čím) čoho?

nakojím a idem študovať. Vy len raďte 🙂

zeytin
6. jún 2013

@chanthall Tam kde som ti dala link, tam sa to vsetko dozvies, je to dlho pisat to. Merias si teplotu v ustach kazdy den rano predtym ako vstanes z postele... Po kramoch - v predovulacnom obdobi mas teplotu nizsiu, po ovulke sa ti zvysi. Posledny den nizkej teploty je ovulacia. Tri dni po ovulke je bezpecny sex 😉 Ale to je fakt iba straaaasne skratene.

chanthall
autor
6. jún 2013

podľa toho, čo čítam, som mega plodná 😀 😀 tak hlien mám neustále od soboty!!! som z toho dilinko...
@zeytin
@katren

katren
6. jún 2013

@chanthall 😀 neboj, prides na to 😉

chanthall
autor
6. jún 2013

@katren dúfam 😀 len či ešte tento rok 😀

katren
6. jún 2013

@chanthall 😀 😀 nebooooooooj, ja som sa do toho tiez dlhsie dostavala, ale dostala 😉

chanthall
autor
6. jún 2013

Pochopila som to správne? Zajtra si začnem merať BTT.

Ak zajtra bude 36,8°C a po ostatné dni bude klesať, to znamená, že plodné dni mám za sebou, jo? Ak zas vybehne hore, plodné sa začali, resp. prebiehajú.

Hlien môže trvať aj týždeň? 😲

chanthall
autor
6. jún 2013

@katren len či fakt nie som tehotná (hlien od soboty a v šantenie bolo v piatok, v sobotu aj v nedeľu 😀 ) V pondelok bol hlien ako "bielok z vajíčka", dnes a včera hustý a lepkavý.

Mám pocit, že to mám akosi poprehadzované

mamkabeika
6. jún 2013

@chanthall áno, kľudne môžeš mať plodné dni. Kvalita hlienu sa mení počas cyklu a hlien môže pretrvávať aj 7 aj 10 dní.

chanthall
autor
6. jún 2013

@mamkabeika a ten hlien furt (aj v prvý aj v posledný deň) znamená plodnosť, hej?

mamkabeika
6. jún 2013

áno, neplodná si len vtedy, keď pociťuješ sucho, príp. pozoruješ len obvyklé zvlhčenie pošvy

stresak
7. jún 2013

Hlien mozes mat kludne pocas celeho cyklu, dolezita je jeho kvalita. Napr. Po menzese mozes 2 dni pocitovat uplne sucho, potom sa ti zacne objavovat hlien, ktory je najskor lepkavy, husty a postupne sa meni na priehladnejsi, redne, je ako vajecne bielko, to je znak, ze postupne ti dozrieva vajicko a prebiehaju mozne polodne dni. Posledny den plodneho hlienu(riedky, ako vajecny bielok, ty mas az pocit mokra) sa oznacuje ako den vrcholu. Po tomto dni sa este dalsie 3 dni povazuju za plodne. Od 4. dna po novy menzes si neplodna. Kludne mozes mat nadalej aj v tychto dnoch hlien, ale uz bude iny, lepkavy, husty.

yuyka28
7. jún 2013

@chanthall pockaj s tou teplotou si to napisala nespravne...bazalna teplota (merana aspon po 6 hodinach spanku) je v obdobi menstruacie a dnoch pred ovulaciou nizka, ja ju mam okolo 36,3-36,4 C, meriam v posve...este v den ovulacie, teda vrcholu je nizka, to je ten den s vajecnym bielkom 🙂 prvy den vzostupu teploty je uz po ovulacii, vystup teploty musi byt aspon o 0,2 C, a aj dalsie dni sa bazalna teplota musi drzat vo vyssej teplotnej hladine, u mna je to 36,6-36,9 C, prve tri dni po ovulacii, teda po teplotnom vzostupe su este povazovane za plodne, dalsie uz za neplodne...asi den pred MS alebo v den MS teplota opat klesne, ja ked mam BT okolo 36,6 tak viem ze pride MS...ak neklesne 18 dni po sebe znamena to ze si pravdepodobne tehotna 🙂 no dufam ze som to napisala zrozumitelne a ak nieco nesedi opravte ma 🙂 tie moje teplotu su len orientacne, ty ich mozes mat vyssie alebo nizsie...ked si teploty znacis do grafu je to jednoduchsie sledovat...tu je moj graf http://www.womenzone.cz/kalendar/bazalni-teplot...

chanthall
autor
7. jún 2013

@yuyka28 tak to kedy môže byť bezpečný sex??? och... som mimo. Ja mám ovulku pár dní po skončení MS (asi 3). Potom keď klesne až pred alebo počas ďalšej menštruácie, tak... joooooj... už fakt neviem... večer, keď bude pokoj, potom si to všetko ešte raz premyslím a nakreslím, že ako keby...

yuyka28
7. jún 2013

@chanthall 🙂 no uplne bezpečný sex by mal byt od stvrteho dna po ovulacii, cize stvrty den zvysenej teploty, cize ak mas naor. ovu na 13.den cyklu, tak od 17.dna az do menstruacie mozete santit naplno 😉 co je asi 12 dni za sebou, zalezi od zeny a cyklu

chanthall
autor
9. jún 2013

Predvčerom - 36,2°C BTT
Včera som sa zdohadala neskoro
Dnes - 36,7°C (merala som 2x za sebou a dva krát tak vyšlo)
Hlien, síce slabší, ale aj tak rovnaký.

No ešte mám plodné dni, či nie? Ako to je, keď mám ešte hlien???
@yuyka28
@stresak
@katren
@zeytin

yuyka28
10. jún 2013

@chanthall ak budes mat uz nasledujuce dni teplotu okolo 36,7 a viac, znamena to, ze vcera prebehla ovulacia 🙂 hlien mozes este mat, ale uz by mal vymiznut postupne ak ovu prebehla

chanthall
autor
10. jún 2013

@yuyka28 no práve že ešte aj dnes som mám hlien ☹ a dnešná teplota bola 36,5

yuyka28
11. jún 2013

@chanthall kojis este? Ak ti teplota takto skace hore dolu moze byt ze mas anovulacny cyklus a ovulaciu nebudes mat tento cyklus vobec...po porode a pri kojeni je to bezne 🙂

chanthall
autor
11. jún 2013

@yuyka28 bolelo ma bruško, mala som hlien, bola som precitlivelá... podobné (a trošku viac) som mala pred tehu počas ovu. Kojím stále, to je pravda, ale vôbec neviem čo je anovul. cykl.