Aký kvalitný kočík aj na cesty lúkou, s vačšou vaničkou? Kupovať zvlášť hlboký alebo kombináciu?

Zodpovedané
11. feb 2019

Dobrý deň prajem,

rada by som sa spýtala, aký hlboký kočík na dedinu, kde chcem chodiť aj po miernejšom teréne typu lúčne cesty. Dizajnovo aj funkčne sa mi páči Joolz, Britax. (možu byť aj iné, samozrejme 😉 ). Kupovať trojkombináciu, či najprv len hlboký a poprípade vajíčko?

Ďakujem,
Eva

Ahoj,

ak hovoríme o kočíku na dedinu, na lúku a podobne, podľa mňa nemôžeš urobiť chybu s Britax Go Big2. Jeho jedinou nevýhodou je robustnosť a z nej vyplývajúca vyššia váha, ale ťažisko, manipulácia, skvelé odpruženie a množstvo funkcií a priestoru z neho robí pre tvoje potreby podľa mňa ideálny výber.

Joolz Day 3 či Geo 2, nie sú vôbec zlými kočíkmi, len v porovnaní s Britaxom mi príde, že sa ochudobníš trošku o pohodlie jazdy a priestor pre dieťa.

Britax Go Big2


Joolz Day3


Joolz Geo2

Ak by si chcela ešte iné modely na inšpiráciu či zváženie, mohli by nimi byť Cybex Priam, Baby Jogger City Premier či Jané Crosswalk R. Je to plus mínus podobná kategória a jazda tebou spomínaným terénom s nimi nebude otravná.

Cybex Priam 3


Baby Jogger City Premier


Jané Crosswalk R

A čo sa týka výberu iba hlbokého kočíka s vajíčkom alebo rovno trojkombinácie, tak veľmi záleží na niekoľkých veciach. Prvou je, či je táto možnosť pri tebou vybranom modeli dostupná. Myslím, že Britax Go Big2 a Cybex Priam 3 sú kočíkmi, pri ktorých to ide - treba sa vždy informovať u predajcu, či ti to tak vie objednať. V takom prípade je možno dobré, že si kočík odskúšaš v hlbokej verzii a športovú verziu dokúpiš až neskôr, ak ti kočík vyhovoval (prípadne nekúpiš, ak chceš zmenu). Pri tak kvalitných kočíkoch. ako sú vyššie spomínané, to ale nie je zase také potrebné a ak aj zakúpiš trojkombináciu, alebo by set bol v dobrej cene, vôbec to nebude krok vedľa.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli