Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vaše chutné a voňavé skúsenosti s čajmi Mistral

konik_testuje
8. okt 2018
Testovali sme moderné ženské čaje značky Mistral. A prečo ženské? Pretože testovací balíček bol plný voňavých a chutných ovocno-kvetových čajov, ktoré potešili nejedno ženské srdiečko.

Vôňou, chuťou a farbou sa hodia každej správnej dáme.Čerešňa ruža

Ruža je prekrásna a krvavo červená. V Poprade ju zbavili tŕňov a jej lupene položili do sladkých čerešní. Prekvapivo čarovná chuť a vôňa vás prenesie do tej najvoňavejšej záhrady. V tomto čaji sa snúbi vôňa lupeňov ruží a sladkosť krvavo červených čerešní.

Marhuľa levanduľa

Do rozvoňanej levandule vložili sladké dužiny marhúľ. Jemná a voňavá chuť tohto čaju je výborný na vychutnanie si pokojnej chvíľky pre seba. Dokonalé, voňavé a chutné. Presne také je spojenie voňavej levandule a sladkastých marhúľ. Darujte si čaro, dokonalosť a vôňu tohto jedinečného čaju.

Slivka jazmín

Mistral k šťavnatej a sladkej slivke pridal voňavé jazmínové upokojenie. Ak je v poézii základ slovo, tak pri čaji je to vôňa. Zavrite oči a nechajte sa unášať do prístavu čarovných vôní. Vychutnajte si tento čaj a dovoľte rozkvitnúť vašej fantázii.----

Viac sa o ponuke čajov Mistral a Popradské dozviete na: http://mistraltea.sk/ a https://www.popradske.sk/ https://www.popradske.sk/caj/mistral/

----

Viete, že sme si šálku z Popradu už raz naplnili chutným čajíkom? Áno. Testovali sme Popradské wellness čaje. Prečítajte si recenzie, aby vám nič neušlo: https://i.modrykonik.sk/recenzie_popradsky_well...

A vychutnali sme si aj výbornú kávičku. Prečítajte si recenzie pravých koníkovských kávičkáriek v tomto vlákne: https://i.modrykonik.sk/recenzie_popradska_kava
lina002
11. okt 2018
MISTRAL, čaje s príchuťou ročných obdobíSom veľmi rada, že som bola vybratá na testovanie čajov MISTRAL. Čaje tejto značky poznám, obľubujem ich hlavne v lete, keď ich pre rodinu a priateľov pripravujem na štýl ľadových čajov. Tentokrát som ochutnávala čaje s príchuťou MARHUĽA & LEVANDUĽA, SLIVKA & JAZMÍN a ČEREŠŇA & RUŽA.Čaje majú veľmi pekné a hlavne pre ženské oko lákavé balenie. Milo ma prekvapilo okienko na bočnej strane krabičky. Výhodou je vnútorné ochranné balenie čajových vrecúšok. Čaj svojím balením pôsobí luxusne a každé maškrtné oko poteší.Keďže ja som zvedavá, rozbalila som jedno vrecúško čaju, aby som zistila čo obsahuje. Nemám rada čaje, kde je rozdrvený nejaký prášok. Tento čaj obsahoval sľúbené granulky, či drievka.
A teraz jednotlivo k čajom:

ČEREŠŇA & RUŽA mi pripomenula jar. Moje obľúbené jarné ovocie je prevoňané jemnou ružou. Čerešňa je v čaji cítiť výraznejšie a ja som si do čaju pridala troška medu.
MARHUĽA & LEVANDUĽA pre mňa symbolizoval leto. Čaj ma zaujal ako prvý. Bála som sa, že levanduľa prebije chuť marhule, ale nestalo sa tak. Chute sú veľmi vyvážené. Zbožňujem leto a vďaka tomuto čaju som sa preniesla do marhuľového sadu.
Čaj SLIVKA & JAZMÍN by som nazvala čajom jesene. Jemne horkastú chuť som si vždy zjemnila medom.

Veľmi by ma potešil aj nejaký čaj, ktorý by v zime zahrial, kľudne by mohol byť aj šípkový.
Čaje mi veľmi príjemne spríjemnili pracovné rána, či chvíľky strávené s knihou v ruke.Ďakujem ešte raz za možnosť otestovať noviny EXCLUSIVE TEA MISTRAL. Už som si zisťovala aj dostupnosť týchto čajov v mojom najbližšom obchodíku, majú ich, ostávam im verná a určite nimi aj obdarím svojich najbližších.
atiatko
12. okt 2018
Moje rendezvous s čajmi MistralVšetko sa to začalo jednoduchou otázkou Modrého koníka, pokračovalo troškou šťastia, kedy som bola tímom MK vybratá ako jedna z testujúcich... A tak mi pri dverách zazvonil kuriér a moje Mistral chvíle začali.Som jedna z tých, ktoré si pohodu a kľud s dobrým čajom užívajú, dokážu pri ňom „vypnúť“ a oddychovať. Manžel a synček sú rovnako čajovo pozitívni, tak sme sa do testovania pustili spolu. Dizajnovo pekné krabičky čajov boli každá naplnená 18-imi pyramídovými vrecúškami, tu však musím napísať, že na vrecúška bola až príliš prilepená šnúrka, a bolo potrebné ju opatrne odtrhnúť, aby sa vrecúško neporušilo. Oceňujem uzatváranie celej krabičky čajov, ktoré sa veľmi šikovne dalo opätovne zatvárať a otvárať.Začali sme podľa výberu nášho Peťka – Marhuľa a levanduľa. Spojenie voňavej levandule a sladkastej marhule, bolo presne to, čo ulahodilo jeho jazýčku. Po zaliatí čaju horúcou vodou sa kuchyňou niesla príjemná vôňa, po lúhovaní odporúčaných 6 minút, však nebola výraznejšia farba čaju, a tak u tohto čaju odporúčam pre intenzívnejšiu chuť aj farbu lúhovať o niečo dlhšie.Slivka a jazmín – to bola zase topka ovocného čaju môjho manžela. Nádherná vôňa, ktorá vznikla spojením šťavnatej a sladkej slivky a voňavého jazmínu je presne to, čo sa náramne hodí ku sychravým jesenným večerom. Ak ste však človek s vysokým krvným tlakom, s týmto čajom opatrne, pretože obsahuje sladké drievko.A nakoniec moja srdcovka – ach... Čerešňa a ruža... Pre mňa niečo neskutočné. Zavrite oči, predstavte si lupene červenej ruže, ktoré sú ako perina. Ak sa ponoríte do vône tohto čaju zacítite sladkastú chuť čerešní. Toto je presne čaj, ktorý vás v ktorékoľvek ročné obdobie prenesie do záhrad plných veľkých červených sladkých čerešní. Tento čaj sa dá piť tak horúci ako aj príjemne vychladnutý. V každej forme je to neskutočné osvieženie, teda pre mňa určite.U všetkých testovaných čajov oceňujem, že neobsahujú farbivá tak ako niektoré iné nemenované čaje. Proste, keď sme ich uvarili, nezostal nám zafarbený pohár, ako sa to u iných čajov zvykne stať. Pyramídovými vreckami prechádza voda tak, že sa každý kúsok čaju v ňom dokonale vylúhuje.Ako som už bola napísala som čajíčkárka, a okrem testovaných čajov vám odporúčam aj ďalšie čaje, ktoré pomôžu keď nás obchádza či prepadne choroba.

Ako prevenciu určite odporúčam Rakytník a malina. Hmmm, čaj, ktorý privolá slnko, bobule rakytníka neboli obdarované len krásnymi farbami, prispieva k obranyschopnosti organizmu a zvýšeniu imunity. Kyslastý rakytník v spojení so sladkou malinou je presne odrazom zapadajúceho slnka v ktoromkoľvek ročnom období.Nádherne žltý čaj, ktorý naštartuje Váš deň, no kľudne si ho môžete vychutnať aj pred spaním. To je čaj Citrón a zázvor. Pikantný zázvor a svieži citrón. Stačí trochu horúcej vody, lúhovať 8 minút a tento čaj je stvorený na to, aby vás v každú dennú či večernú hodinu príjemne osviežil.No a na záver: Popradský čaj Chrípka a nachladnutie a Kašeľ a priedušky – byliny ako baza, lipa, mäta, vrbová kôra, túžobník brestový, tymian, fenikel, stavikrv vtáčí a aníz sú zmesou pomáhajúcou pri prechladnutí, utišujúcou hrdlo, hltan, hlasivky, či pomáha pri suchom kašli a podporuje imunitný systém. Opäť je tu však sladké drievko, ktorého nadmerná konzumácia nie je práve vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom.Tak a hotovo. Ak by som mala zhrnúť svoj čas testovania čajov Exclusive Mistral tak to napíšem jedným slovom ĎAKUJEM Modrý koník za možnosť testovania, tieto čaje si v našej rodine určite našli svoje miesto.

P.s. ako som napísala vo svojej odpovedi pri výzve MK zapojiť sa do testovania týchto čajov – pracujem s ľuďmi s Alzheimerom. Keďže tých krabičiek testovaného čaju bolo veľa, testovali so mnou aj moji klienti v práci. Boli úžasní ako si čaje vychutnávali, žiaľ vzhľadom na ich súkromie sem nemôžem pridať ich fotografie... Ich favoritom boli Čerešňa a ruža a Slivka a jazmín – myslím, že aj napriek tomu, čo im choroba „spôsobila“, spomienky na vôňu a chuť sliviek a čerešní v ich hlávkach stále zostali.

A tak za nich ĎAKUJEM Popradský čaj!
lizatko1009
14. okt 2018
Ahojte 🙂

vprvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať, že som mala možnosť testovať so svojou rodinkou nové čaje Mistral v troch príchutiach a to: Marhuľa&Levanduľa, Slivka&Jazmín, Čerešňa&Ruža.Táto značka čajov nebola u nás prvýkrát. Máme ich v domácnosti celoročne. Taký týždeň pred testovaním, keď ešte to nebolo na Modrom koníku, boli sme na nákup a tento čaj sme zazreli, popravde nevedeli sme si vybrať jeden na skúšku, moje oči pohladilo ako prvé ich balenie. Musím uznať, že obal sa im vydaril, hlavne pre ženské oči: Praktické, štýlové farebné balenie (vhodné aj ako darček). Keď som zbadala na koníku, že prebieha testovanie všetkých druhov, hneď som sa zapojila. Jedno ráno došla správa, že som bola vybratá na testovanie. Veľmi ma to potešilo, ale viac synátora. Každý deň sa pýtal, kedy už prídu 😀 Aj keby správa neprišla, aj tak by som ich postupne kúpila, jasné... Zvedavosť ma neopúšťa na prepojenie chuti ovocie+kvety.Veľký balík mi prišiel do práce, hovorím si fuuu: Koľko tam toho je? Rýchlo som ho otvorila a z každého druhu rovno 3 ks s milým venovaním 🙂. Jednu várku som si nechala v práci, lebo tam si zalievam čaj každé ráno a ponúkam zákazníčkam a zvyšok som odniesla domov, kde si čaj "už kľudne " najviac vychutnávame. Poviem vám, to bola u nás vôňa! Po otvorení balíčka vnútri čaká ešte jedno balenie, kde sa nachádza 18 pyramídpvých vrecúšok, na moj vkus, veľmi silno je prilepená na nich tá šnúrka a musíte ju opatrne ťahať, asi 2 x sa mi vrecúško rozrhlo. Nebudem už písať litánie, lebo nikoho nebude baviť toľko čítať, tak šup poďte sa so mnou ponoriť do nášho domáceho testovania 🙂


1. Marhuľa & LevanduľaTento čaj mi pripomína leto, ktoré milujem najviac, ako to už o mne väčšina na koníku vie, po otvorení je menej aromatický. Chuť je pekne vyvážená, povedala by som, že ja som v tom čaji cítila viac chuť a vônu marhúľ a v pozadí jemnú levanduľu. Celkový dojem: príjemná a jemná chuť nepotrebuje žiadne sladidlá, najmenšiemu ho chystám skoro každý deň do školy a dávam mu trocha medu, ale kto nemá rád kyslé ovocné čaje tak tento odporúčam a ešte lepšie chutí vychladený. Najviac chutil synátorovi. Práve som sa ho opýtala: "Ktorý ti chutil najviac?" Povedal, že tento a moja druhá otázka bola a čo si v tom čaji cítil? Odpovedal, že harmóniu. Aj sme sa pobavili, ale čo už... Deti sú predsa najúprimnejšie 🙂

P.S. Marhuľa je ovocie zdravia a levanduľa na chuť a krásu 🙂


2. Slivka & JazmínTento môj jesenný a zimný voňavý favorit, trocha pripomína ich čaj Magic time, ktorý kupujem práve v tomto období. Bez tejto vône v byte si neviem predstaviť chladné a tmavé dni + na oblohe tie škaredé ťažké mraky. Vôňa vianočných trhov a slivkoveho lekvára. Po otvorení je viac aromatickejší ako predchádzajúci čaj. Prvý nádych: ja osobne cítim sušené slivky a polovička, ktorý je degustátor síce na alkohol, ale je aj dobrý ovoniavač povedal, že cíti jemný kvet a šupku z jablka. Zato najmenší ochutnávač v ňom cíti PEDRO žuvačky a trdelník 😀 Farba je výrazná červená, pri lúhovaní preráža krásna voňa jazmínu. Práve som skoro odpadla, najmenšiemu ten čaj až tak zavoňal... prišla som do kúpelne skontrolovať situáciu, čo je u nás také ticho, počuť len moje ťukanie do klávesnce ako píšem túto recenziu, prevaril si vodu a poctivo nanosil do vane a tam si lúhuje asi 5 sáčkov naraz, lebo sa chce v tom vykúpať 😀

P.S Slivka odburáva stres, má dobré účinky na črevo, posilňuje imunitu, pomáhajú pri chudnutí a kvety jazmínu rozhodne neslúžia len na dekoratívne účely, ale sú veľmi aromatické a preto ich naši predkovia už od staroveku pridávali do rozličných parfémo, čo sa potvrdilo aj pri tomto čaji, že prerazil v chuti.


3. Čerešňa & Ruža
Vrátme sa do úžasného mesiaca v roku a to je MÁJ. Ten moment keď všetko kvitne, vonia a vy sedíte vonku na lavičke pod rozkvitnutou čerešňou. Zatvorím na chvílku oči, ovoňiam pyramídku čaju a cítim vôňu rozkvitnutých ruží. Znova polovička k tomu ešte pridala, ze cíti mätu a trocha šípky, taká punčová chuť a vôňa, ale fakt prvý moment moje vylúhované lupene z ruží z detských čias, keď som chcela vyrobiť parfém. Už keď sa dostane do kontaktu s vodou, ruže sa vytratia a preráža chuť a voňa čeresní, farba je sýto červená, skôr by som povedala, ze chuť je višňová, je jemne kyslejší ako ostatné testované čaje. Ja osobne už potrebujem aj med. Je to najaromatickejší čaj zo všetkých testovaných čajov.

P.S Čerešne sú univerzálnou vitamínovou bombou + Ruža je právom označovaná za kráľovnú kvetov.

Na záver nášho testovania, ďakujem aj ľudom za trpezlivosť, že si prečítali túto recenziu do konca. Urćite si tieto čaje našli u nás miesto. Napríklad synov veľmi obľúbený je Jahoda+Malina, Rakytník, Jablko+škorica.

Potom moje obľúbené ako Kamilka+med, žihľava+citrón, materina dúška a všetky zelené čaje. Ahojte a aj vám ďakujem za možnosť testovania.
matulya
14. okt 2018
MISTRAL novinky aj u nás doma

Vďaka Modrému koníku som mala možnosť otestovať úžasné čajové MISTRAL novinky.Správa o testovaní ma veľmi potešila a kedže sa práve začalo jesenné obdobie aj to celkom prišlo vhod, pár noviniek do mojej čajovej zbierky.

ČO OBSAHOVAL BALÍK OD KURIÉRA

3 x 3 škatule čajov

ČEREŠŇA A RUŽA - Našu ružu sme zbavili tŕňov a jej lupene položili do sladkých čerešní. Prekvapivo čarovná chuť a vôňa vás prenesie do tej najvoňavejšej záhrady. Zloženie: ibištek, jablko, arómy (čerešňa, ruža, vanilka, pomaranč), mäta kučeravá, listy sladkej černice, granuly z čerešňovej šťavy (2😵, baza čierna, lupene ruží (2😵, šípky, pomarančová kôra. 36g (18*2g)

SLIVKA A JAZMÍN - V najjemnejšej symbióze dokonalej chuti sa snúbi šťavnatá slivka a voňavy jazmín. táto kombinácia je skutočnou poéziou pre čaj. Zloženie: ibištek, jablko, arómy (slivka, jazmín, vanilka, pomaranč), pražený koreň čakanky, citrónová kôra, jazmínový kvet (2😵, koreň sladkého drievka, reguláror kyslosti (kyselina citrónová), granuly zo slivkovej štavy. 36g (18*2g)

MARHUĽA A LEVANDUĽA - V rozvoňanej levanduli sa rozlievajú sladké dužiny marhúľ. jemná a chuť tohto čaju je balzamom na pokojnú chvíľku pre seba. Zloženie: ibištek, jablko, šípky, listy sladkej černice, koreň sladkého drievka, pomarančová kôra, pražený koreň čakanky, arómy (marhuľa, vanilka, broskyňa), kvety levandule (2😵, granuly z marhuľovej šťavy (1😵, levanduľový olej (1😵. 36g (18*2g)


Testovanie začalo

Naše testovanie sa začala Marhuľa a Levanduľa. Chuť tohto čajíka je veľmi príjemná a osviežujúca. Voňa je skôr marhuľová ako levanduľová a farby po vzlúhovaní tmavá oranžová až hnedá.
V testovaní som pokračovala a na rad sa dostal môj favorit Slivka a Jazmín. Zbožňujem slivkové čaje a ich vôňu v tomto jesennom upršanom a sychravom počasí. Aróma sliviek v tomto čajík ma úplne očarila a hneď sa stal mojím obľúbencom. Má veľmi jemnú slivkovú chuť a niekde v pozadí cítiť vôňu jazmínu, no veľmi slabúčko. Čajík má po vylúhovaní hnedú až červenú farbu.

Ako posledný sa v testovaní dostal na rad Čerešňa a Ruža. Tento je podľa ma zo všetkých troch najviac aromatizovaný. Pri lúhovaní preniká vôňa čerešní a len veľmi jemno cítiť ružu. Čaj má výraznú červenú farbu. Chuť čerešne sa ruže je skor kyslá a keď som ho robila malej musela som jej ho aj trochu osladiť lebo ohŕňala nosom 🙂 No mne v celku vyhovovala taká chuť.Veľmi pekne sa chcem ešte raz poďakovať Modrému koníku za možnosť testovať tieto Mistral čajové novinky. Čajíky robili spoločnosť celej mojej rodinke každý deň v týždni a najviac sme si ich vychutnali pri raňajkách, telke alebo dobrom koláčiku.

Môj letný favorit od Mistralu je aj naďalej Melón a Jahoda, ktrý máme najradšej ako ľadový s mätou. V jesennom a chladnom zimnom období veľmi obľubujem Magic time, Rakytník a všetky bylinkové, no po tomto testovaní sa ku nim zaradil aj Slivka a Jazmín.
Verím, že som Vám aspoň trochu priblížila nové čajíky od Mistral a dúfam, že ich každá z Vás bude mať možnosť ochutnať.

Ďakujem za prečítanie.
Matulya
kvadrinkaaa
14. okt 2018
Ahojte.

Tak aj ja som mala možnosť skúsiť nové čajíky od Mistral, za čo som veľmi vďačná. Dostali sme ich akurát v čase, keď už pár týždňov nie je vonku nad 30 stupňov, takže super začiatok zimného času.Na testovanie som mala 3 druhy ovocnou kvetových čajov:

* slivka a jazmín
* čerešňa a ruža
* marhuľa a levanduľa

Z každého druhu 3 krabičky a v krabičke 18 pyramídových vrecúšok. 😍 Poteší, čo? 🤗 Krabičky sú farebné , robia pekný dojem, dobre sa otvárajú/zatvárajú.Začnem od najlepšieho čaju pre moje chuťové poháriky:


Slivka - jazmín

Čajík je lahodný. ❤️ Vôňa je príjemná, sladká, ktorá neomrzí. Chuť výrazná, úžasná aj bez sladidiel, ale s troškou medu - dokonalá! Z tohto čaju mám pôžitok a som rada, že som ho vďaka testovaniu objavila. Slivky milujem a jazmín tento čajík dokonale podčiarkol. Tento druh som si posledné dni najviac vychutnávala.Čerešňa - ruža

Chuť je kyslástá, osviežujúca, šťavnatá ako čerešňa. Čaj je chutný za horúca, ale aj vychladený. Jeho chuť je výrazná aj bez sladidiel. S medom úžasné spojenie chutí. Čaj je silno červený. Keď som zaliala vrecúško tohto čaju, nádherná silná vôňa čerešní a ruže sa niesla snáď celým bytom. Tento veľmi chutil mne aj môjmu mužovi. Kto zacíti tú vôňu, hneď ma túžbu ochutnať, čo to je. 🤤☺️Marhuľa - levanduľa

Vôňa je silná, krásna, sladká ako marhuľa. Po tomto druhu som siahla hneď na prvý krát, ale čaj ma moc nezaujal. Zdal sa mi slabý, tak som na druhý krát vrecúško nechala dlhšie lúhovať, nepomohlo. Vypiť sa samozrejme dá, vôňa určite ulahodí. Možno som kritická preto, lebo jeho dvaja kolegovia ho úplne tromfli. Môjmu mužovi ale chutil a každé ráno si ho robil do práce. Aj napriek mojej nie veľmi pozitívnej recenzie sa tento druh prvý minul. 😊Ak môžem odporučiť na ochutnanie z čajov Mistral, najviac máme radi melón a jahoda a jahoda a malina. Prvý krát som ich objavila u svokrovcov a naozaj patria medzi tie najlepšie, ktoré som doteraz mala. 👌

Ďakujem za chvíľku pozornosti. ☺️
abriela
8. okt 2018
Nelákavé informácie na krabičke, zaujímavá chuť

Som čajová maniačka. Čaj predstavuje okrem letných mesiacov môj celodenný pitný režim. Pijem ich po prebudení, v práci, po obede, večer, proste stále. Čaje nesladím, resp. v rodine ich nesladíme, vychutnávame si ich čistú chuť.

Vďaka tehotenstvu a dieťaťu, som obmedzila pitie čiernych a bylinkových čajov a naučila som sa piť aj ovocné čaje. Predtým som ich považovala, len za „farebnú“ tekutinu 🙂. Pri kúpe baleného ovocného čaju stále čítam informácie o zložení čaju.Ovocné čaje Mistral má svojím zložením nijako nezaujali. Sú to čaje, kde základ tvorí ibištek, jablko, arómy. Čaje obsahujú aj iné zložky, ako napríklad moje obľúbene sladké drievko, čakanku, atď. Takéto zloženie čaju je taká klasika aj pri lacnejších čajoch.

Čaj s názvom Slivka - Jazmím obsahuje „až“ 1% granúl slivkovej šťavy, 2% jazmínový kvet a 1% jazmínového oleja. Čaj Čerešňa - Ruža 2% granúl čerešňovej šťavy a ruží. Podobne je na tom aj čaj Marhuľa-Levanduľa. Tu si kladiem otázku, prečo výrobcovia neuvedú a krabičku názov – jablkovo-ibištekový čaj s príchuťou... Aj keď čaje nemenovaného istého Lorda, to majú takto uvedené aspoň v popise 🙂.

Testované čaje Mistral májú len 18 balíčkov, takže o 2 balíčky menej ako to býva bežne. Opäť, dobrý ťah výrobcov, ako znížiť cenu produktu. Informácie ktoré si každý vie zistiť z krabičky čaju, preto veru nezaujali.

Po otvorení dizajnovo lákavej krabičky, vás čaj očarí svojou vôňou. Jednotlivé vrecúška čaju majú pyramídový tvar, aj keď na môj vkus trošku krátku šnúrku, ktorá je dosť pevne prilepená o čajové vrecúško.

U nás bol prvý testovaný čaj Čerešňa - Ruža. Po otvorení vás očarí výrazná vôňa. Aj zaliaty čaj krásne rozvoňal celú kuchyňu. Chuťou tento čaj príjemne prekvapil. Má sladkastú chuť a krásnu červenú farbu možno aj vďaka šípkam, ktoré v neuvedenom množstve obsahuje. Tento čaj je u nás z troch testovaných víťazným čaj.Čaj Slivka - Jazmím ma menej výraznú červenkastú farbu, rovnako sladkastú chuť a príjemnú vôňu. Možno práve sladkastej chuti, tieto dva čaje veľmi chutili deťom.Čaj Marhuľa – Levanduľa má tiež sladkastú chuť, ale po otvorení balíčka je menej voňavý. Pri pití čaju cítiť chuť levandule. Milovníci levandule si jeho chuť určite zamilujú. Tento čaj bodoval u babky.Napriek, pre mňa nezaujímavému zloženiu uvedenému na krabičkách testovaných čajov, ovocné čaje Mistral odporúčam. Súhlasím aj s logom, ktoré je uvedené na krabičkách čaju – Dokonalé spojenie chuti a vôni.

Keďže milujem čaje, čajmi veľmi rada obdarovávam aj iných. Krásny malý darček v podobe čaju Mistral zaručuje pekný dizajn, zaujímavá vôňa a chuť. Plus značka Popradské je naša slovenská. Na záver, ďakujem tímu koníka a spoločnosti Popradské za možnosť testovanie týchto čajov.
mamamoni
8. okt 2018
MISTRAL - náš obľúbený čaj

Ahojte 🙂

To, že som dostala možnosť testovať čajíky Mistral, ma veľmi potešilo. Ja som vášnivá "čajičkárka" a po mne to zdedili aj deti, takže balík s čajíkmi očakávali ešte možno nedočkavejšie ako ja.

Čajíky sú krásne a praktický zabalené, obal je farebný,viditeľne vyznačená gramáž, zloženie, aj návod na prípravu. Po otvorení vás ovanie nádherná vôňa, ktorá je omnoho intenzívnejšia po zaliati čaju.
Naším najobľúbenejším sa stal čajíček SLIVKA & JAZMÍN. Je to čaj, ako stvorený na pitie počas jesenných večerov... Voňavý, neskutočne chutný, ja zbožňujem vôňu jazmínu a v tomto čaji sa táto vôňa nádherne spojila so sladkou chuťou slivky. Dokázala by som ho piť počas celého dňa a nikdy by ma jeho chuť a vôňa neomrzela.Ďalším veľmi chutným čajíkom v poradí je MARHUĽA & LEVANDUĽA. Tento čaj - jeho vôňa, mi pripomenul začiatok leta. Čas, keď dozrievajú sladučké marhule, keď nás začína viac zohrievať slniečko, keď sa tešíme na prazdniny, dovolenky. Ako keby v každom sáčku boli zachytené slnečné lúče. Čajík je sladučký, voňavý, veľmi chutný, sladká chuť marhúľ sa v ňom neskutočne spája s vôňou levandule.ČEREŠŇA & RUŽA. Kto by nemiloval chuť čerešní a vôňu ruží. Tento čaj je aspoň podľa mojej kamošky "najlepším čajom na svete". Nedokázala ho prestať piť, vraj je voňavý, sladký, jemnučký. V každej šálke cítiť chuť čerešní a vôňu ruží.Ja som veľmi rada, že som si čajíky MISTRAL mohla vyskúšať. Teším sa aj na ostatné čajíky, ktoré si onedlho kúpim. Značka MISTRAL si v našej rodine našla svoje čestné miesto,na poličke vedľa čajových šálok. Ďakujem za možnosť testovania.
maszkalovas
14. okt 2018
Čaje MISTRAL, aróma zblíženia

Po nedeľňajšom obede som si opäť spravila čaj, ktorý mi sadol najviac - Čerešňa & ruža, aby som vám mohla opísať naše testovanie.Veľmi sme sa potešili, keď nám prišla správa, že nás vybrali na testovanie. Kuriér k nám dorazil, myslím, že dva dni na to a potešil nás balíkom. Milo nás prekvapilo množstvo, tak sme hneď dali vyskúšať susede aj rodičom pre potešenie.Ako prvý som vyskúšala čerešňa&ruža. Vôbec ma nesklamal a predčil moje očakávania. Robila som si čajík presne podľa návodu a môžem len a len odporučiť. Prišlo mi, že má hustejšiu konzistenciu možno práve preto že 2dc vody pretože keď som spravila do väčšieho pohára tak už taký nebol ale chuť ostala vynikajúca.Ako druhý som si vybrala na testovanie čaj slivka&jazmín. Musím sa priznať, že mi prv nechutil veľmi, ale spravila som si druhý, tretíkrát pridala som cukor a veru že som mu prišla na chuť. Robím si ho každé ráno. Spravila som k nemu aj ryžový nákyp so slivkami.
Tento slivkový chutil aj našej Silvike. Škoda, že som nespravila video lebo si na ňom naozaj pochutnávala.

No a do tretice marhuľa&levanduľa naozaj skvelá chuť pripomína mi ľadový čaj a má niečo do seba. Aróma každého jedného čaju je vynikajúca a odporúčam vyskúšať každý jeden.

firstbaby
10. okt 2018
Prevoňané MISTRAL čaje 😊
Správa, že som výherkyňou testovania čajov Mistral, ma veeeľmi potešila. Kuriér prišiel na ďalší deň a tak som hneď ochutnala príchuť mne najbližšiu "marhuľa-levanduľa".

Tento typ čaju je neskutočne prevoňaný, hlavne vôňa marhule sa šírila celým domom 😊 Všetky čaje majú krásne obaly, sú oku lahodiace ešte pred samotným ochutnanim.

Druhý čaj na testovanie bol "čerešňa-ruža". Po zaliatí som mala pocit, že som v záhrade ruží, veľmi prenikavá vôňa, chuť tiež veľmi výrazná, hlavne taká nasladla.Top ale u nás z daných príchutí je určite "slivka-jazmín". Najviac chutí staršej dcére, tá ho pýta aj do školy 😉 Veľmi vyvážená chuť sliviek a aróma jasmínu urobila tento čaj u nás jedným, ktoré budeme pravidelne kupovať.Keďže hlavne s maminou a staršou dcérou sme veľké "čajíčkarky", určite čaje Mistral odporúčame všetkými desiatimi. Každý si nájde ten svoj obľúbený. Ďakujem za možnosť byť súčasťou testovania týchto prevoňaných a lahodných čajíkov MISTRAL ☺
hanka_se
10. okt 2018
Voňavučké prebudenie 🙂

Modrému koníku by som sa chcela poďakovať za možnosť ochutnať čajíky MISTRAL v 3 príchutiach:

Marhuľa & Levanduľa, Slivka & Jazmín, Čerešňa & Ruža.

Balíček prišiel v piatok, tesne pred odchodom na dovolenku, čiže čajíky nás sprevádzali aj na cestách 😀V balení bolo z každej príchute 3 krabičky. Jednu trojicu som si nechala v práci, keďže si každé ráno varím čaj. Druhú trojicu doma a tretiu som darovala mamičke, keďže nepije moc kávu, tak tieto čajíky sú príjemným spestrením jej raňajok 🙂 Po rozbalení balíka sme si s kolegom hneď na ochutnanie uvarili čajík.Veľmi sa mi páči, že čaje sú v pyramídkových vrecúškach, aby sa lepšie vylúhovali. Tá nádherná vôňa ma hneď očarila a taktiež chuť bola vynikajúca.


Marhuľa & Levanduľa

Tento čajík najviac chutil deťom. Má nádhernú vôňu a jemnú chuť. Ja osobne mám radšej výraznejšie príchute, ale tento bol s medíkom vynikajúci.
Čerešňa & Ruža

Tak tento čajík je ako stvorený pre mňa. Je jemne kyselkavý a krásne cítiť chuť čerešní a šípok. Po vychladnutí by bol ideálny aj počas horúcich letných dní, lebo je naozaj osviežujúci. Momentálne si ho pripravujem každé ráno ako taký životabudič 🙂
Slivka & Jazmín

Čajík má nádhernú jazmínovú vôňu, ktorá preráža aj chuť sliviek. Jazmín mám veľmi rada, čiže mi to vôbec neprekáža. Do tohto čajíka ale osobne potrebujem lyžičku medu, inak je taký viac bylinkový ako ovocný. Kým sa pije teplý, tak je chuť v pohode, ale po vychladnutí už je bez medu taký horkejší.A čo na čajíky povedala rodina? Boli veľmi milo prekvapení, ako deti tak aj dospelí. Chutili každému a nádherne prevoňali celý byt či kanceláriu.

Určite tieto čajíky budeme kupovať aj v budúcnosti,

Hanka
paulinoocka
8. okt 2018
Marhula a levandula??😲😲 Tak ten musim niekedy vyskusat!
terezka1947
8. okt 2018
@konik_testuje tieto tri som sice nepila,ale maximalne zboznujem.....alebo.som aj zavisla na kombinacii medovka-malina...ten by som pila nonstop,nepotrebuje ani cukor,ani med...vynikajuca chut a vona
monane
8. okt 2018
obaly sú krásne ale osobne mám najradšej klasický čierny čaj 🙂 hlavne na raňajky ho mám najradšej
nina774411
8. okt 2018
Kúpila som minulý týždeň čerešňa-ruža a marhuľa-levanduľa, pretože som bola zvedavá. Zatiaľ som ochutnala iba marhuľový, ale musím uznať, že je výborný 🙂 Dnes večer vyskúšam aj čerešňový 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli