Aký kočík mám kúpiť?

janoma
11. dec 2014

Neviem sa rozhodnúť medzi značkami kočíkov. Ktorý by ste mi odporučili? Určite chcem kombinovaný, ale neviem či je nutné vyberať z tých nad 500€ alebo sú kvalitné aj tie lacnejšie. Aké máte skúsenosti? Ďakujem

kiki68
11. dec 2014

zalezi co chces, je velky vyber, ja osobne by som sa zamerala na funkcnost a teren v akom budem kocikovat. Cize je nieco ine ked niekto beha len po hladkom asfalte a nieco ine je,ked niekto chce spacirovat po menej upravenom terene. Tiez by som prihliadla na stabilitu kocika, cize overit ako bude dany model,co sa Ti paci drzat ked ho budes nakladat napr. do busu alebo vykladat,ako bude zvladat mensie schodky,obrubniky. Cloveka to nenapadne,ale ked uz mas skusenost,tak je to sakra dolezite pre fungovanie s kocikom v meste, ci dedine. Urcite sa najdu aj pod 500 dobre kociky, ako aj u oblecenia casto je to o znacke toho kocika. A tiez si davaj pozor na vyber koliesok. Ja by som podla seba uprednostnila vacsie kolieska,pokial mozno bud nafukovacie alebo ten gumovy plast,ci co to je. Tie nafukovacie su naj do terenu, napr. parky,kde ides aj cez travu, hrbole. Tie s mensimi su dobre na asfalt, nakupne centra. Kociky su strasna veda 😀 Ale poradia aj v predajni, tam asi najlepsie a tiez maminky tu uz skusene soferky tychto stvorkolesovych, pripadne aj 3 kolesovych tatosov 😀

flower72
11. dec 2014

súhlasím s príspevkom nado mnou, musíš si ujasniť, kam budeš s kočíkom chodiť, brať do úvahy aj denné nákupy - úzke uličky v potravinách. Všímať si treba aj celkové vypracovanie detailov. taktiež oceníš to, že sa dá niečo vyprať v práčke.

moni244
11. dec 2014

tiež súhlasím, ja som kúpila dokonca používaný za 100 eur a nič mu nebolo, účel splnil, do nového by som nešla

siska53
11. dec 2014

@janoma kazda ti odporuci ten,ktory mala a s ktorym bola spokojna.. Je tu na to x-tem ci uz vseobecnych,ci konkretnych znaciek. Takze odpprucam si poprecitavat diskusie na tuto temu,lebi su tam aj infosky o tom co sa ktorej pokazilo,polamalo a t tak.
Ja ti odporucim klasiku,mne najviac vyhovuje ta. Mala som inglesinu magnum,u mna maxispokojnost.
Ale milovnicky krpatych otocnych koliesok ci imidzovych kocikov ti zas odporucia ten svoj.
Uz som to viackrat inde tiez pisala,ak mas kamosky-mamicky,pokocikovat si dany kociar v terene,popytat sa na veci kt.ta zaujimaju napr.kocikovanie v zime horsom terene,ci sa tam.dietatko zmesti,ovladanie.
Ja som mala zopar kocikov odkocikovanych predtym a vyslo mi,ze mne vyhovuje prosto klasika,pre mna najlepsia volba s vylepseniami typu rucka sa da dat do viacerych poloh(u mna necyhnutne kvolo malemu vytahu) a to,ze z mojho sa stal sportovy kocik len odstranenim vrchneho krytu,tazke nemusela som skladovat dalsi kus volacoho..
Drzim.paste pri vybere..

luvika
11. dec 2014

@janoma ja mám Quinny Buzz, mala som taký aj pri dcérke a znovu som ho zvolila bez váhania aj pri synčekovi. Mojimi kritériami bolo, aby bol ľahký, ľahko skladateľný, aby sa všade zmestil, aby som s ním mohla chodiť nie len po obchodoch, ale aj po teréne, v snehu a kamienkoch, atď. Tento to splnil a nemala som nikdy jediný problém s ním. Teraz ho už predávam, keďže synček už kočík nechce a chodí pešo, no keby som čakala tretie, zas a znovu kúpim tento. Podľa mňa sa zameraj na to, kde kočík budeš využívať, či si typ aj do prírody, či sa zmestí do výťahu, ako by si riešila príp.schody, miesto, kde ho budeš dávať, kufor auta atď.

janoma
autor
11. dec 2014

Dakujem Vám veľmi pekne, tak vyzerá to ešte na dlho kým sa rozhodnem a hlavne zorientujem 🙂

uhnakova
11. dec 2014

Ja este dodam, ze si treba rozmysliet, ci potrebujes kocik casto skladat do auta alebo nie. Ak ano, treba vyberat lahko skladatelny a taky, aby sa do auta v pohode vosiel. My sme pre dcerku vybrali kocik s autovanickou, takze do klasickej autosedacky-vajicka isla az teraz stvormesacna. Je to vanicka Bebeconfort Windoo, ktora dosiahla najlepsie vysledky v testoch Adac zo vsetkych styroch testovanych autovaniciek, v bezpecnosti je porovnatelna s najlepsimi vajickami. Pre caste cestovanie s malym babatkom ju urcite odporucam. Este dodam, ze vanicka sa oplati kupit z druhej ruky po jednom majitelovi, lebo vacsina babatiek ju vyuzije tak 4-6 mesiacov a vobec ju nezoderie 🙂. Naopak podvozok so sportovou castou moze byt po aktivnejsom pouzivani hoci len jednym dietatkom dost opotrebovany, preto je vhodnejsi novy.

fopka
11. dec 2014

@janoma hlavne nepozeraj na znacku... znacka a vysoka cena este nie su vsetko. Ja som sice kupila kociar z druhej ruky,pouzivany minimalne, ako novy, za par euracov, ale nekupovala som ho preto, ze bol lacnejsi, ale preto, ze splnal vsetky poziadavky, ktore som si stanovila, ze kociar ma mat...

majca1581
11. dec 2014

@janoma ja som mala 4 kočíky no najspokojnejšia som z tako mohican
a to som pred nim mala značkove ale boli tak na prd mala concord neo potom casualplay s4 a este jane muum
najviac som spokojna s tako mohican 😀 moj nazor

susi123
11. dec 2014

@janoma Ahoj! Pridavam svoju skusenost...mala som styri kociariky a kazdy bol niecim iny, kazdy mal svoje pre aj proti. Prvy bol CAM Dinamico- klasicka trojkombinacia vanicka, sportak a autosedacka. Mne velmi vyhovoval, lebo bol lahky, dobre sa manevroval, podvozok lahko skladatelny do auta, vanicka dost priestranna aj pre vacsie dieta vo fusaku (momentalne je na predaj). Druhy bol Peg Perego GT3, cistokrvny sportiak, s tym sa dalo prejst aj priekopach! Kocik vymakany po kazdej stranke, navyse priestranny, pohodlny, maly sa v nom prevozil celu zimu aj jar, chraneny pred pocasim. Jedinou pre mna nevyhodou bolo, ze bol obrovsky, a to aj po zlozeni. Mala som problem napchat ho do kombika, bol aj tazky. Z toho dovodu sme v lete presedlali na sportak Britax B- Motion. Kocik je lahucky, dobre sa sklada a prenasa, lahko manevrovatelny, dost priestranny aj pre vacsie dieta. A vobec nebol drahy. Mam ho dodnes. Da sa k nemu kupit aj vanicka pre male babo. Plus mam u rodicov golfac Chicco. V pohode kocik, len sa tazsie soferuje, nakolko ma dvojite kolieska. Maly ho ale ma rad, lebo dokaze z neho zliezt sam a ma dobry vyhlad.
Pri vybere treba zohladnit viacere kriteria, ako pisali kocky vyssie. Idealny kocik neexistuje, ale ponuka je v dnesnych casoch obrovska, urcite najdes, co ti bude vyhovovat. Drzim palceky!

lusytta81
12. dec 2014

@janoma tak aj ja sa pridam 🙂 presne ako pise susi123, idealny kocik neexistuje, vzdy to bude o kompromisoch...ja som to riesila asi pred pol rokom, najprv som mala Tako Ballila, pozicany od sesternice, super kociar, pohodlny pre babatko, velke nafukovacie kolesa aj do terenu, velky a pevny kos ale...kocik tazky (podla mna), do maleho vytahu ho nedas, takpovediac je nemozne dat ho do auta (ak zbalis kociar, nic uz do kufra nedas, mame Octaviu a do kufra sa zmestil horko-tazko podvozov, vanicku nemas kam dat a na zadnom sedadle potrebujes miesto na vajce 😒 ) No a neviem aky mate byt alebo kde by ten kociar mal byt "zaparkovany", my kocikaren nemame a ani iny bezpecny priestor, kde by sa dal kociar odlozit a nikto by ho "necorkol"...takze chodba v byte...hroza a des! to len obchadzas, prekracujes, posuvas...tak som potom to na MK kupila pouzivanu trojkombinaciu Pliko Switch On Track (ako Pliko P3) Oproti Taku mal o dost mensiu vanicku, takze sme ju uz moc nevyuzili, mozno nejaky mesiac? (mala nam sadala od 4 mesiacov 😉 ), ale zas sa da pouzit miesto autosedacky/vajicka na dlhsie cesty,vajicko je vacsie ako u Taka, do 13 kg, kocik vymakany, mne osobne sa paci, ze sportovu cast (a vlastne vsetky casti) vies otocit v oboch smeroch, sportova cast sa da sklopit az do lahu no a to skladanie! Jedna parada! Otocis sa aj na pathalierniku...Lenze je to vlastne golfac se vsim vsudy - male kolieska vhodne skor na hladke povrchy (uz sa "tesim" na sneh) no a nema spojite madlo, takze jednou rukou je takmer nemozne ho tlacit...Kedze je z druhej ruky, vobec ho nesetrim, kosik naspodku je sice latkovy, ale veru uz nie raz sa v nom viezlo o dost viac ako odporucanych 2kg, na rucky toho tiez navesiam kopec a zatial sa nic nezlomilo, neohlo...Ako velke plus hodnotim neskutocnu stabilitu, prave aj pri zatazenych ruckach, s Takom sa mi stavalo, ze som len zavesila prebalovaciu tasku (samozrejme plnu 😀 ) a mala som pocit, ze sa predne kolieska nadvihuju zo zeme...Hadam som pomohla 🙂

ivanka.7
12. dec 2014

@lusytta81 uplne ti rozumiem 😀 ja som potrebovala lahky kocik (k vytahu sme mali 10 schodov), skladny a hlavne maly, aby som sa do mini vytahu ku kociku zmestila ja aj pes 😀 ale chcela som aj spojenu rucku... tiez sme kupili Peg Perego switch daco daco... ale malo to tie loziskove kolieska (nie dvojite) a spojenu rucku. Ale skladal sa ako golfac, co bolo super pre nas 2i byt. Aj teraz kym caka na druhe babo, ho mam slahnuty zlozeny na balkone.
Vzdy ide o potreby danej mamicky a parametre jednotlivych kociarov. Pre mna bolo na nezaplatenie si ho moct vyniest sama na schody, do MHD a pod.

marietta33
18. dec 2014

@janoma Ahoj, presne ako pisu dievcata predo mnou, idealny kocik asi neexistuje, ale nahodou nedavno som skusala jeden, co sa k idealu naozaj priblizuje. podla mna na nom pri vyrobe vychytali vsetky muchy aj cenovo je bezkonkurencny 😀 je to Monza Vario, viac tu: https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/aky-je-kocik-monza-vario/

radlinka
18. dec 2014

Tak ja by som nikdy nepovedala, ze skoncim s Quinny Buzz... to bolo asi to najlepsie do coho som investovala. Dodnes este vozim maleho na nom do skolky, kolieska paradne do terenu, hydraulika v skladani. Vsetko na klik a na jeden sup, co prave potrebujem. Precestovane cez celu Europu. Maximalna spokojnost, isla by som do toho aj 2x 😉

zuzickaaak
18. dec 2014

Ja som mala tiez 4 kociky a vyslo mi z toho jedine - nekupila by som 3kombinaciu uz nikdy. Prvy sme mali Concord fusion scout travell a dcera mala 2,5mes a vanicka bola mala. Potom sme predali a kupili Steggi lux retro..to bol najlepsi kocik. Ma obrovsku,polohovatelnu a neprefukujucu vanicku. Pouzivali sme do 9mes. a to mam fakt vysoke dieta na svoj vek. Potom sme ako sportak kupili Bertini x2,ale ten nebol dobry,leno sa tazko skladal a celkovo bol velmi tazky,cize neodporucam. Posledny mame bugaboo bee+ a nedam nan dopustit. Ultra lahky,dobre sa sklada a manipuluje. Keby som vedela aky je super hned na zaciatku,tak by som ho kupila hned ;)drzim palce pri vybere...

katussska24
18. dec 2014

Najskor si sama zodpovedz otazky:
* budes s nim chodit v aute, MHD, alebo na kocikovanie peso (na prepravu budes mat iny, mensi trebars)
* po akom terene kocikujes - mesto (chodniky), priroda, nerovne cesty
* povazujes za dolezity dizajn, alebo cenu
* zvaz velost hlbokej vanicky, polohovatelnost, jazdu v smere/protismere

moj nazor velmi skratka - nadobudla som pocit,ze idealne je mat hlboky kocik na prve mesiace - 1/2-3/4roka apotom polohovatelny lahsi, spratnejsi, lahko ovladatelny kocik. mala som inglesinu vittoria apotom - doteraz - quinny zapp xtra. velmi som chcela baby jogger city, ale nemal moznost mat kocik v smere/protimsere jazdy, co by bolu nas problem 🙂

pslahorova
18. dec 2014

3x som skoncila pri Brio Go o ktorom som povedala ze ho v zivote mat URCITE NEBUDEM..... a mam ho.Mala som dokopy 7 kocikov ale ako vravim vzdy som sa vratila k Briu a aj ho mam stale doma. Tu na MK ho vies velmi dobre kupit, ja mam posledne Brio Go 2014 uz s vymenitelnymi terennymi kolesami. Je lahky , skladny,vynikajuco sa ovlada s jednou rukou a kosik toho unesie! vhodny do 2,5roka.Na nakupy do mesta do terenu, do vytahov, uzkych uliciek je ako stvoreny.

jongopongo
31. dec 2014

Ahoj nie vzdy plati ze najdrahsie je aj najlepsie 🙂 , suhlasim s @marietta33 tiez ma minule zaujal tento model od Monzy Vario ma vsetko co by taky kociar mal mat a fakt ta cena je super, ale urcite si treba ist pozriet "nazivo" .🙂

dollynkaa
31. dec 2014

@janoma my mame stokke xplory a spokojnost. Reci ze vanicka je nala blbost.mame 9mesiacov zimne oblecenie a kludne zmesti do vanicky. Ale pokial byvas niekde v horach tak to vobec ;) vytriasla by si dusu ;)

anulienkalenka
24. apr 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Momentálne fičí značka Dada paradiso, ktorá je vyrábaná v Európe. Cenovo je dostupná a najviac sa oplatí kupovať v eshope baby-merci. Funkčnosť, kvalita, vzhľad sú ideálne prispôsobené potrebám mamičiek. V mojom okolí ich vidím čím ďalej tým viac.

julinka29
14. máj 2017
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

My sme volili tiež obchod baby merci ako píše anulienka. Mali sme len dobré recenzie od známých, čo už majú deti. Vybrali sme si tento model http://www.baby-merci.sk/kociky-kombinovane-kociky/dada-paradiso-group-glamour-dots-2016-oficialna-distribucia-3-roky-zaruka/ zbožňujem bodky. 🙂

zabka788
25. jún 2017
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

U nás bolo z rozpočtu uvolnených na kočík tiež 500 eur a tak sme vybrali najleší aký sme mohli Dada paradiso MAX 500 LIMITED 2017. S výhodami čo ponúka baby-merci .sk to bol super kup.