Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzi1211
4. máj 2009

Ach baby mňa život momentálne veľmi skúša, koľko toho zvládnem. Keď som sa pred dvomi týždňami potešila že manžel zmenil prácu a bude viac pri mne doma (jazdil na kamióne) tak mi zavolala v mojej radosti sestra a oznámila že nám asi zomiera babka ktorá s nami bývala a bola mi ako druhá mama. Už skoro dva týždne sa trápi nič neje je to hrôza, každý deň letím z práce k rodičom do noci som tam a potom domov. Každý deň mám pocit že už končím a nevládzem ale nejako sa vždy pozviecham a poviem musím ďalej.
Aj ja chodím do Iscare, pri bežných kontrolách som nikdy nečakala viac ako 10 minút. A pri zákrokoch je dlhšie čakanie bežné, myslím že si to nedokážu presne naplánovať čo bude koľko trvať. Ja som z ich službami spokojná, len sestričky by mohli byť príjemnejšie, občas mám pocit že nás berú ako kusy. Na genet. mám odporúčanie od lekára lebo sme mali 6 opl. vajíčok dve vložili pri ET a štyri sa prestali vyvíjať. A aj keď sa 1 z vložených uchytilo, tak tehotenstvo skončilo. Za 5 rokov snažilkovania som otehotnela len po IVF, nikdy som nevzala ani 1 antikoncepčnú tabletku, nevedia zistiť prečo to nejde, mrchu mám ukážkovú, ovuláciu tiež, krvné skupiny máme rovnaké - tiež žiaden problém, len to jednoducho z nezistených príčin nejde.
Dievčatá držím vám palce nech vám to čoskoro vyjde, snáď sa to raz podarí aj mne. Dúfam, verím, predsa mi nič iné ani nezostáva.

lulu107
4. máj 2009

zuzi - ty si zostala po ET doma alebo si chodila do práce? ja som sa dala vypísať z PN, pretože mi test ukázal negat. a nechcela som si pokaziť 2 mesiace, pretože som vedela že budem na zákroky potrebovať peniaze a hneď 1.4 po výsledku krvi som zistila, že som tehu, dostala som od manžela silnú črevnú virózu a horúčku, tento vírus som asi preniesla od kolegyni z práce, takže určite zostanem doma.
Veľmi s tebou cítim a viem si predstaviť, čo zažívaš, mne tiež nedávno zomrela svokra, dostala mozgovú príhodu a tiež som sa pozerala ako odchádza na druhý svet.
Akú ti teraz odporúčili pauzu medzi IVF? Je to 4 až 6 mesiacov? Takže sa pustíš do ďalšieho boja teda na 2 IVF?
Inak dosť som o tom čítala, že na 2 krát ako keby bola maternica pohnojená po potrate, takže nám to určite výjde!!!!!

tanyja
autor
4. máj 2009

ahojte baby, riadky, ktoré čítam, sú dosť smutné, ale silné , verím,, že to zvládnete, ja som bola len na jednom IVF, akosi nás to veľmi finančne vyšťavilo, tak na 2.pokus sme nešli

lulu107
4. máj 2009

tanyja - keď si nešla na 2 IVF ako sa ti podarilo otehotnieť, ty si náhodou nezostala tehu pri 1 IVF?

lulu107
4. máj 2009

zuzi - ty si bola pre predĺženej kultivácii? alebo sa prestali vyvýjať pred zamrazením?
ozaj ty si už po potrate dostala M, ja ešte nie, myslím si že dostanem na budúci týždeň, tak som zvedavá

lulu107
4. máj 2009

tanyja - ja som tiež finančné vyšťavené mňa IVF vyšlo na 37000 sk, teraz keď pôjdem na KET tak to nie je až také drahé, ale už som začala šetriť na 2IVF ak náhodou nevýjdu KETKA

tanyja
autor
4. máj 2009

lulu - mne pri IVF vložili jedno embryjko, ale to sa neuchytili, otehotnela som až rok a niečo po, celkom spontánne, a konečne nám aj výsledky vyšli dobré, ale tešiť sa budem až sa narodí naše výtúžené bábo
my sme pri IVF platili so všetkým 65tis, nám robili aj PGD a to je drahé

lulu107
4. máj 2009

tanyja - tak to si mala veľké šťastie, my máme problém so spermijkami, tak to nie je možno.
Nevieš mi náhodou poradiť ak by som mala zlú zrážanlivosť krvi zvýšenú alebo zníženú, dá sa to upraviť liekmi? Asi mi budú brať krv na zrážanlivosť, tak mi to vŕta v hlave, ak by sa také niečo stalo, či mi umožnia KET?

lulu107
4. máj 2009

tú genetiku mi nebudú robiť, odpísali mi z centra, nie je to potrebné opakovať ak ju už mám🙂

tanyja
autor
4. máj 2009

ahoj lulu, na zrážanlivosť krvi existujú lieky, len neviem konkrétny názov, brala to aj moja mamina, ona s tým mala problémy, neboj, doki Ti napíše záznam o krvi a podľa toho Ti niečo predpíšu
KET je čo presne ? už mi tie pojmy akosi ušli z hlavy
ale ak je to umelé, tak v tom nevidím problém , teraz nič nie je problém, všetko sa dá vyliečiť a preliečiť

vika34
4. máj 2009

ahojte,no to ste sa pekne rozpísali,isem vás prečítať ,aby som vedela čo nové

vika34
4. máj 2009

ahojte,no už som dočítala,zdravím nové snž a chápem aké máte pocity po tom čo sa vám stalo,bohužiaľ z vlastnej skúsenosti o tom viem svoje,mne sa to stalo viac razy a stále verím ,že sa mi to zadarí,mňa IVF vyšlo až na cca 80000 sk ,tiež sme mali aj PIGD pre opakované potraty,ale aj cez to všetko som aj tak znovu potratila,teraz sa chystám na dalšie IVF,tak verím ,že to už výjde,držím všetkým palce,pá

lulu107
5. máj 2009

Tanyja - KET je umelé oplodnenie ake zo zamrazených embrii. Dokonca som čítala, že mnohé tehu ženy nemajú dobrú zrážanlivosť krvi a berú počas tehu lieky, vraj sa to bežne stáva🙂
Ale myslím si, že ak by som mala zlu zrážanlivosť, tak by sa to nejak prejavovalo, to bo bolo, keby sa na to prišlo až vďaka umelému oplodneniu☹

lulu107
5. máj 2009

a teraz pre zmenu by ste mohli vy mne vysvetliť čo znamená skratka PIGD? čo je to keď je to také drahé? a bolo to povinné alebo ste išli na to na svoju žiadosť?

tanyja
autor
5. máj 2009

PiGD - predimplantačná genetická diagnostika - vyšetrenie 3dňového embryja na genetické chyby ,
platí sa za to od počtu embryjok : 1-3 embryjká - 26.500SK
4-6 embryjok - 35.000SK
a potom za každé embryjko navyše sa platí
povinné to nie je, ale odporúča sa to párom, keď žena neustále potratí alebo sa v rodine vyskytla nejaká genetická choroba, napr. dawn a párom, u ktorých je podozrenie na genetickú závadu
nám to doktorka odporučila, ale môžeš ísť aj na vlastnú žiadosť

lulu107
5. máj 2009

Zase som múdrejšia xixi, škoda, že poisťovňa sa na tom nepodieľa, bolo by to aj pre ich blaho aby sa rodili zdravé deti🙂 Bože prečo je to také drahé, strašné. Na druhej strane aspoň viem, že mi babenko neodišlo samo ale počas silnej črevnej virózy. Teraz už po KET zostanem doma a budeme sa s manželom starať aby sme boli zdravučky. V práci je 120 ľudí, pohybujem sa medzi nimi a dosť ľudí chodí do práce chorých, nikdy som od nikoho nedostala ani chrípku, ale vtedy asi moje telo bolo oslabené po IVF a určite ešte aj tehu a únava z práce.

tanyja
autor
5. máj 2009

toľko ľudí pokope, tak to určite doskočí aj nejaký bacil, tak len potom papaj vitamíny, hlavne kyselinu listovú, GS vitamín- selén, zinok, aby malé bolo silné a zdravé
prácu máš akú ? čo robíš ? a to je isté, že tehu oslabuje organizmus
ja som mala super nádchu , ked som už bola tehu, ale lieky som nebrala žiadne, len som myslela, že preto mi mrcha mešká 😀 , meškala,ale nie preto....
manželík už nechodí s kamiónom ? môj áno

lulu107
5. máj 2009

bolo asi aj chybou že som začala brať vitamíny Calibrum baby plán až keď som bola tehu, nemala som žiadnú zásobu v tele, v calibre sú všetky potrebné vitamíny. Teraz ich užívam aj naďalej zajtra si musím ísť kúpiť ďalšie balenie. Inak bol ten kolotoč pri IVF dosť únavný z BA som utekala do práce medzi tým pichať si sama injekcie a ak to časovo vyšlo tak som si pichala aj v robote. Pracujem v Elektrotechnickom priemysle ako zmenová kvalitárka, prenášajú na mňa všetci zodpovednosť ak nestíhajú moje baby na výstupnej kontrole tak im musím pomôcť. Musím 100 ľudí v práci ustriehnuť aby robili podľa postupov, manažment komunikuje cez zo mňa, spustu papierovej práce, riešiť problémy ak nastanú a tých je viac než dosť. Sú to dosť veľké nervy, tak preto ak už pôjdem na KET zostanem doma až do výsledku krvičky a ak bude pozitív. tak zostávam už doma.

tanyja
autor
5. máj 2009

presne tak lulu, lebo ako čítam, tak máš dosť stresovú prácu, a na bábo by to bolo priveľa. Treba sa šetriť a hlavne v tejto dôležitej fáze. Ja som mala super prácu - kancelárska myš, ale bola som len na zastupovanie, no a kolegyňa sa už vrátila z materskej, takže som doma, ale aj tak som bola už od polky apríla doma PN, lebo mi robili zákrok a som PN stále, ak ma doki nechá, tak až do konca budem doma, ináč už len úrad práce
calibrum baby plan som tiež brala a kyselinu listovú som brala ešte predtým, ako sme začali skúšať šťastie 😉

mata1001
5. máj 2009

ahojte baby,poradite mi?myslite ze su dobre kvapky gynex?

lulu107
5. máj 2009

veď uvidím čo povie doki, tak už len čakám na vedikt 18.5 a dúfam, že M príde do vtedy, teraz po potrate som zvedavá, či príde v invervale od potratu 28-30 dni, ja dúfam, že áno, veď od potratu som cítila ako sa mi vaječníky rozbehli a dosť má aj bolia, keď som zostala tehu

tanyja
autor
5. máj 2009

a veľmi dobrý je femibion , je síce veľmi drahý, ale oplatí sa, tam je všetko, čo bábo potrebuje, mne doki kázala 400vku, berie sa jedna denne, ja som zohnala len 800vku, tak som si ju dávala na polovicu, oplatí sa

tanyja
autor
5. máj 2009

http://www.energy.sk/sk/menu_x1135x.asp
ahoj mata, ja som gynex nikdy nebrala, ale pozri si túto stránku, určite sa dočítaš niečo zaujímavé a nájdeš info, ktoré hľadáš

mata1001
5. máj 2009

tanyja vdaka... 🙂

tanyja
autor
5. máj 2009

za málo, a zistil som, že sú tam aj kvapky, ktoré dostal môj drahý na očistu tela 😀

mata1001
5. máj 2009

a pomohli mu?neviem co mam robit.potrebujem si dat mrchu do poriadku tak musim nieco nove vyskusat.ja som ju od dec poriadne nemala.chcem byt tehotna ale takto nebudem.

lulu107
5. máj 2009

gynex ten upravuje M? a pila si už alchemilkový čaj?

tanyja
autor
5. máj 2009

pila, len mne čaje nechutia 😒 , ale ten pomáha

tanyja
autor
5. máj 2009

mata, tak v tomto ti ja určite neporadím , ja som s M nikdy nemala problémy , doktorka ti nič nedala ? aspoň injekciu, kamoška brala nejaké na M, ale čo, to netuším

tanyja
autor
7. máj 2009

ahojte všetky, pracujete ako včeličky ? aj ja by som pomaly mala začať, ale ešte musím vybaviť pár vecí a potom hurá do písania 😀 😀
lulu , mata - ako sa máte ? našli ste niečo zaujímavé ohľadom informácií ??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre