Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
2. máj 2010

jasné lulu, budeme na Teba myslieť , a koľko kg si vlastne pribrala ??
ja dokopy 9kg, potom to zliezlo naraz zo mňa dole a dala som si predsavzatie, že chcem dať dole ďalších 9kg !! silné, dúfam, že to zvládnem, ešte rozmýšľam, ako začať 😀 , teda čo jesť a čo nie, predstava by bola, len tá realizácia ... 😀 , no budem rada, keď zlezú 3 kg zo mňa
naša poštárka mala dovolenku a nik ju nezastupoval, takže určite by už prišli peniažky, dám Ti vedieť
zuzi ako bolo na návšteve ?

zuzana0612
3. máj 2010

ahojte,
tanyja, návšteva dopadla celkom dobre. bolo dobré počasie, tak sa dalo aj vonku sedieť. 🙂

tanyja
autor
3. máj 2010

dnes som konečne absolvovala moju ženskú doktorku, ďalšia návšteva až o pol roka, takže hurá mám pokoj 😀
ešte poradňa s malým a deň úspešne zvládnutý 😀
jasné, oznámim presneé miery, nezabudnem 😀 😀
krásny deň,

lulu107
3. máj 2010

zuzana - tie jasle ktoré sú u nás, neviem či sú štátne alebo súkromné, no podľa ceny asi súkromné stoja okolo 170eur. No uvidíme čo prinesie situácia.
Dnes som bola v práci odniesť ukončenie PN a papier na materskú, ten si účtovníčka zobrala a povedala, že ho odnesie do soc. poisťovni, takže som tam nemusela ani ísť. Veď soc. poisťovňa mi na budúci mesiac pošle výmer na materskú, ale podľa mojich výpočtov by som mala mať asi o 20centov na deň menej, to som rátala tak približne, pretože som nevedela presný počet dni PN. Nechceli mi ani veriť že som v 8 mesiaci, že už idem na materskú, že vyzerám na 5 mesiac. Mám malé a špicaté bruško 😀 a pritom malý je o týžden vývojom dopredu, asi sa má kde natiahnúť keď som vysoká 😀

Tanyja - pribrala som doteraz 15kg, no ani to mi nikto neverí, hovoria mi že som pribrala len do bruška, bola som dosť chudá, ale to je jedno, len nech je dobre malému a váhu budem riešiť až potom, môžno ju ani nebudem musieť riešiť, konečne sa budem môcť vrtieť ako predtým, bez obmedzení, nikdy som neposedela dlho, stále som bola v pohybe, to až teraz má dr. zabrzdil lepšie povedané sa mi vyhrážal nemocnicou a skorším pôrodom. Už nech mám tú stredu za sebou, jaj ako sa strašne bojím, čo mi povie.

vika34
3. máj 2010

ahojte,dnes som bola na kolonoskopii a takto to dopadlo :tak som sa prebrala z kolonoskopie,nepamätám si vôbec nič,ale zo správy som vyčítala,že mi to neurobili cez celé črevo kvôli bolestivosti,tak som sa pítala dr.,že či som robila scény,ked mi to nedorobili a on sa ma iba pítal,či si fakt nič nepamätám a usmieval sa,Babi dúfam,že som mu nevynadala ,lebo mi tam napísal,že na budúce iba v celkovej anasteze,to som asi musela robiť scény

lulu107
3. máj 2010

mám takú otázku, načo sa robí kolonoskopia?

tanyja
autor
4. máj 2010

kolonoskopia - Jedná sa o vyšetrenia ohybnými prístrojmi, umožňujúcimi po zavedení cez ústa alebo konečník zobraziť sliznice tráviaceho traktu. Vzhľadom na spôsob vyšetrenia sú tieto výkony medzi pacientmi nie veľmi populárne. Endoskopie sú stále nenahraditeľné v diagnostike množstva závažných ochorení tráviaceho traktu. Umožňujú rýchlu a presnú diagnózu a v posledných desaťročiach sú stále významnejšie aj v možnosti liečebných zákrokov, ktoré by si v minulosti nevyhnutne vyžiadali operáciu so všetkými svojimi rizikami.
lulu - včera mi už prišli peniažky, poštárky boli v piatok na školení a ako sa vyjadrila, za chvíľu už nebudú poštárky, ale bankárky, lebo ich školili o tom, ako robiť účty 😀 😀
to moje dieťa sa včera vrtelo na váhe, kopkalo nožkami a usmievalo sa ostošesť, sestrička mu musela nadvihnúť nôžky, aby ho zvážila, ale má 7,67kg - za 2 mesiace pribral 970g, no je chlap ako sa patrí 😀 😀
a to ho predtým zobudila poštárka, lebo mi niesla zásielky a ani jesť som mu nedala - planá mama, a bol spokojný, no len keby vedela doktorka, ako sa napráskal bôbikovej polievky, tak by iba rukami zalomila 😀 😀 😀

zuzana0612
4. máj 2010

to aká je polievka bôbiková? to som ešte nepočula 🙂

lulu107
4. máj 2010

tak to neviem ani ja aká je to bôbiková polievka, nie je to nejaká polievka z bobkových listov? Ja som tie dnes dávala bobkový list do omáčky.
Jaj babušky zajtra idem na gyndu, jaj ako sa len bojím, čo ma tam čaká 😨
Ozaj tanyja - aký máš rozmer paplančeku do postieľky pretože ja ho mám dosť veľký, asi do normálnych návlečok by som ho musela zložiť na polovicu?

tanyja
autor
4. máj 2010

no dievčatá, vy bývate v meste, však ? 😀 😀 no predsa zo suchého bôbu - bôb - fazuľa, je môj preklad dostatočný ?????? 😀 😀 😀 a bobkový list sa do nej dáva na chuť
paplónik je veľký asi 90 x 130 cm, približne odhadujem
a dnes mi prišiel chránič na matrac - mám na našej veľkej posteli a chcela som na obmenu, aby som mohla prať zakaždým - ja zbožňujem pranie v práčke 😀 a prišli mi aj predložky do kúpelne, sú krásne oranžové s pásmi ako vlny a úúúúúúúžasne to ukáže v našej hráškovo zelenej kúpelni 😝 😝

lulu107
4. máj 2010

jaj no to som už niekde počula sa sa fazuli hovorí bôb, no dik za pripomenutie. A ten chránič na madrac, to je aký?

tanyja
autor
4. máj 2010

ja mám už dlhšie na posteliach, kamoška z AT to používa ,tak ma na to navnadila a je to dobrá vec, matrac sa neprepotí a chránič operiem, tento čo som objednala, je veľký 180 x 200cm, bol lacnejší ako dva menšie
lulu - zajtra čakám, čo Ti povie doktor a dúfam, že ostaneš doma až do konca júna !!!

vika34
4. máj 2010

lulu ja mám chronický zápal hrubého čreva a momentálne sa mi to pohoršilo,začala som krvácať,tak preto mi to robili.
tanyja ja viem čo je bôb,ale to si dala malému tú bôbovú polievku?
Ten prdel ako najatý 😀

zuzana0612
5. máj 2010

ahojte, tak teraz už viem čo to je bôbiková polievka. my ju doma nerobíme, ale drahého mama bôb sadí, a občas robí omáčku.
tanyja, ano sme z mesta, ale za domom je kus role... 😀 😀 😀 . ale zase až tak moc z mesta nie som, naši bývajú na dedine...

tanyja
autor
5. máj 2010

viki , práveže neprdel ako najatý 😀 😀 , totiž vôbec neprdkal , stolica pravidelná 😀 a úsmev na tvári stále 😀 😀 😀
aj naše "mesto" je akože mesto, ale mamina pochádza z dediny a tam sme sa naroľovali až až a funguje to stále, takže aj bôbik stále funguje a ten je na 1.mieste v obľúbenosti 😝
vika, z čoho sa Ti to pohoršilo, alebo z ničoho nič?ako si to preliečuješ?
zuzi , my zase nerobíme z toho omáčku, ešte tak prívarok, ale to u nás nie je v obľube 😒

vika34
5. máj 2010

moja prevencia pri tejto chorobe je dosť čudná,totiž ked fajčím ,nič mi nie je ,akonáhle prestanem do 2tt začnem krvácať ☹
Pred prvým IVF som poslušne prestala fajčiť ,cuclala som nikotínové cukríky,ale črevo som oblbla iba čiastočne a spustila sa mi krv.Celý polrok som behala po všetkých možných vyšetreniach ,potom som otehotnela ,2 mesiace na to zase potratila a za dalšie 3 mesiace,bol stav môjho čreva úplne tragický,tak som znovu začala fajčiť a do 3 mesiacov bol pokoj a teraz ani neviem čo sa stalo ,asi som bola naozaj v marci úplne prepracovaná a veľmi ma psychicky zaťažovala manželová firma,tak asi z toho.Aj doktor sa pítal,či som znovu prestala fajčiť 😒
Teraz beriem salofalkove čipky ,tak uvidím či sa mi to polepší

tanyja
autor
5. máj 2010

to ti nezávidím takéto problémy s črevom, koľko problémov dokáže vyrobiť črevo a podľa čínskych liečiteľov je základom zdravia zdravé črevo, asi na tom niečo bude 😲
a máš to už dlho ?

zuzana0612
5. máj 2010

vika, predpokladám, že tebe robili vyšetrenie zospodu... ja som absolvovala iba hadičku cez krk, ale stačilo mi. dá sa to "prežiť" ale nič príjemné to nie je. ja mám so žalúdkom a črevami tiež "trochu" problémy. a u mňa je asi najväčší spúšťať psychika a celkovo vyčerpanie a únava.

vika34
5. máj 2010

mám to už od 17tich,ale kedže vtedy bola čakacia doba do špeciálnej nemocnice-Výživa ľudu sa to volalo asi pol roka,prešlo mi to samo a objavilo sa mi to až v 25 ,ked som sa rozhodla ,že chcem dieťa a prestala som fajčiť

Robili mi to cez konečník,ale volala som včera sestričke,že prečo mi to nedorobili a povedala,že som dosť uchkala,tak asi to bolelo,vôbec si nič nepamätám 😕

Ja mám v lekárskej správe napísané,že vyhýbať sa psychickej a fyzickej aktivite 😀 ,musela by som sa dať vystreliť do vesmíru 😅

podľa všetkého aj tie moje potraty má na svedomí to črevo,lebo že vraj vždy ked otehotniem sa naštartuje a vypudí plod ako cudzopasníka,no chápete???,

tanyja
autor
5. máj 2010

vika, tak to počujem prvý krát, to fakt ? no to som ešte nepočula
a vyhýbať sa psychickej a fyzickej námahe - to napísali aj mojej mamine po príhode , tak by ste poleteli už dve do vesmíru 😀

vika34
6. máj 2010

tanyja to by som sa tam stretla asi s viacerými 😀

tanyja
autor
6. máj 2010

tak to radšej vystreliť všetkých čo otravujú a my by sme ostali doma
😀 😀

vika34
6. máj 2010

😀

lulu107
6. máj 2010

vika - tak to ti nezávidím s tým črevom, ale dr. sú tiež dobrý blbci, keď vedia, že je to také bolestivé prečo ťa nedali do úplnej narkózy. To sa týmto zákrokom len vyšetruje alebo aj lieči?

lulu107
6. máj 2010

Ozaj do nemocky som našťastie nešla hurá hurá, klop klop na drevo, dr. povedal že krček zatiaľ drží, sestrička má hneď poučila, dostala som papier na matriku kde mám vypísať mena pre dievčatko a chlapčeka, aby to odo mňa nežiadali keď budem mať bolesti, takto im to iba podám, sestrička popočúvala ozvy a za 3tt idem na kontrolu, pritom, už teraz by som mala chodiť každé 2tt, no čo neuľahčia si to, keby som nemala problémy, tak by mi povedali až za mesiac, dobré čo. Včera som tam ani nečakala, bola som v šoku, že tam boli v čakárni 2 baby, asi to pomohlo keď som ich tu poohovárala 😀

vika34
6. máj 2010

lulu normálne sa chodí na vyšetrenie bez všetkého,to som zažila ked som mala 17,bolo to horšie ako pôrod 😀 a minule ked som bola tak ma napichali,nič som necítila ,bola som ale pri vedomí a asi ma to bolelo,lebo si pamätam,že som jojkala,ale teraz mi asi dali väčšiu dávku na spanie a malú/alebo žiadnu/ na bolesť ,tak ,že vraj som bola pri vedomí ,ale nič si napamätám 😅

to vyšetrenie sa robí,aby ti pozreli do hrubého čreva,s takou hadičkou čo má na konci kameru a aby sa tam tá hadička dostala ,pumpujú do teba vzduch a to bolí

lulu už sa ti to blíži,to už nejako vydržíš 😉

tanyja
autor
6. máj 2010

veru lulu, za chvíľku nám budeš písať o malom , joj už teraz sa sa no teším 😀 😀
vika, ty si tiež kadečo zažiješ , ale čo žena neprekoná
my sme dnes dostali pozvánku na genetiku - chcú nás vidieť aj s malým 😀 , my sme totiž boli geneticky sledovaní, tak preto tá pozvánka 😉

lulu107
7. máj 2010

vika - aj ti liečia ten problém s črevami napr. antibiotikami?

no veru sa to blíži, no uvidíme kedy si malý povie že chce ísť na svet, ja predpokladám, že to bude skôr ako mám termín, myslím si to nie kvôli krčku ale kvôli rýchlejšiemu vývoju no uvidíme. Koncom mája by som chcela ešte umyť okná, ak ja nebudem môcť, tak zostane to na drahom už teraz sú strašné. Jaj a to počasie chystám sa prať vecičky ktoré mám z druhej ruky, no čakám na počasie, pretože cez deň sa to rýchlo pokazí.

Asi som nenormálna, ale nemám strach z pôrodu, len sa modlím, aby dr. niečo nespackali, aby neublížili malému, no dúfam, že sa bude dať a drahý bude pri mne a bude dávať na nich pozor.
A to že som cítila, že ma tlačí drobček, tak že to je krč maternice, tak preto ráno si dávam prenatal a večer magne B6, dúfam, že magnezium mi nepretiahne pôrod do júla 😀 Ozaj aj vám bolo povedané keď ste boli tehu -8 mesiac aby ste si rátali pohyby, za 6h by ich malo byť 6-10, tuším tak mi to povedala sestrička, rátať ich nerátam, pretože niekedy keď to malý spustí, tak sa mrví dosť dlho, neviem ako by som to rátala a ani nemám čas sa stále sledovať. Dôležité je že sa mrví a už mi prestal dávať tie strašidelné kopance, už dáva také miernejšie 😀 😀

vika34
7. máj 2010

ahojte lulu,ked mi nič nie je a som v štádiu kľudu,tak neberiem nič,teraz ako som sa rozkrvácala beriem čipky a brala som aj vyššiem dávky prednisonu,iné mi zatiaľ nezaberá,našťastie vždy ked som aj fajčila a spustilo sa mi to ,samé to po nejakom mesiaci prešlo a ked som nefajčila a nič nezaberalo,začala som znovu fajčiť a upravilo sa to samo,tak aj teraz rátam ,že sa to nejako upraví a bude pokoj,ja som mala vždy problémy ked som otehotnela ,hned som prestala fajčiť do tt som začala krvácať z čreva a do dalšieho tt som potratila ,potom som raz neprestala fajčiť a ani som nezačala krvácať ,ale bolo to mimomaternicové ☹ ,odvtedy som prirodzene neotehotnela ,iba cez IVF a to som tiež potratila

tanyja
autor
7. máj 2010

mne sestrička nič nehovorila o počítaní kopancov , ja som chodila každý týždeň na ozvy, pekne som si oddýchla , poležala a išla domov, ja som nad pôrodom vôbec nerozmýšľala, vedela som, že to bude cisár a to bolo všetko a nakoniec sa to zomlelo tak rýchlo, že som ani nestíhala rozmýšľať a čo sa týka manželovej prítomnosti pri tom, tak hneď na začiatku som túto tému ukončila tým, že drahého pri tom nechcem , drahý tiež nechcel , a aký pozor by dal, keď nie je študovaný lekár a nevedel by, čo má ako a kedy prebiehať.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre