Ako zistím či bol potratený plod vyšetrený?

viki113
18. aug 2020

Ako.zistim ze ci bol potratety plod vyšetreny ?? Da sa to da sa určit preco som potratila z plodu ???

majamat
18. aug 2020

ak prebieha potrat a dr. urobi kyret, tak sa to posiela na vysetrenie,a le robi sa zvycajne len zakladne vysetrenie, kde vacsinou nic nezistia.
udajne vacsinou ide o tazke geneticke poruchy plodu a to sa vobec nevysetruje. potraty su fakt velmi caste a teda aj bezne. dokonca casto zena ani nemusi vediet, ze potratila, ak to je hned na zaciatku a vyzera to ako ms, pripadne sa oplodnene vajicko neuhniezdi a odchadza prec pri ms. je kludne mozne, ez toto ma za sebou kazda zena, len o tom nevieme.

viki113
autor
18. aug 2020

@majamat ja som bola po vklade ivf a krvacala som velmi bola som v 5 tyzdni geneticke testy sme mali v poriatku .... no chvela by som vediiet kde sa to da zistit pisala mi jedna lekarka ze sa to da zistit no nedala vediet kde

majamat
18. aug 2020

@viki113 no to veru neviem. to bude neico ako nadstandard.

florianabotosova
18. aug 2020

@viki113 ahoj ono to funguje tak ze ak doktor spraví kyret ten plod alebo teda to co z teba vyjde sa posiela na histologie vyšetrenie. Ale to ti nezistí žiadnu príčinu len ci to bola alebo nie. V mojom prípade mali podozrenie na molu takže som musela ísť ešte na odber krvi kvôli titeru hcg. Odber molu nepotvrdil. A keďže bábätku nebilo srdiečko v 9tt bolo nutné spraviť kyret. Tiež som bola aj s partnerom veľmi zvedavá prečo sa to stalo no nedozvieme sa to. Mam pocit ze bola nejaká genetická chyba

viki113
autor
18. aug 2020

@florianabotosova A ked sme boli s manzelom na genetike a povedali nam ze vysledky su v poriatku moze to byt stale genetika??

viki113
autor
18. aug 2020

@majamat no asi ano

majamat
18. aug 2020

@viki113 moze, to ze ty nemas geneticke ochorenie,a ni mm este neznamena, z nebude geneticka porucha vo vajickach, ci spermiach, tym sa nemysli dedicne geneticke ochorenie,a le ochorenie, ktore vznika v priebehu zivota. u zien v urcitom veku stupa vyskyt geneticych ochoreni plodu. patri sem napr, aj Downov sy. a to je nieco co sa nededi, lebo taketo dieta moze mat aj zdrava matka a otec. je to geneticka porucha, ktora vznikla nejakym posobenim na geneticky material ( cize na vajicko, ci spermie ), pripadne nastala pri nespravnom vyvoji oplodneneho vajicka.
moja krstna ma dceru s DS a udajne jej robili na zaciatku tehu tobili rtg ( ked este nevedela, ze je tehu )

florianabotosova
18. aug 2020

@viki113 to neviem neviem Vám na 100% napísať ci áno alebo nie pretože na plod ma vplyv veľa toho aj z vonkajšieho prostredia. Hlavne nervozita, stres, kolísanie hormónov a atď. My sme teda na genetickou vyšetrení neboli chystáme sa ale nie ešte teraz keďže neplánujem až tak skoro dieťa. Teda neviem sa rozhodnúť ci áno alebo nie ale skôr sa prikláňam k tomu ze nie

mantilka
20. aug 2020

Niekedy ide o kvalitu vajíčok a spermií. Tak ako sú niektorý ľudia viac chorí a iní zdraví ako repa aj my máme niektoré vajíčka a spermie kvalitnejšie a iné zase nie. To všeobecná genetika neoverí, ide o daneho splodeneho jedinca. Myslím, že sa tak v tom sprtat ani nemá zmysel. Keď máte genetiku dobrú, tak je veľká pravdepodobnosť, že sa to stalo náhodne.

ckatka
20. aug 2020

@viki113 veľmi veľa tehotenstiev skončí takto ešte v začiatkoch....neviem ci nie aj okolo štvrtina...je to dosť vysoké číslo
Navyše si po IVF..tam.je štatisticky úspešnosť ešte trochu nižšia, keďže asi mate nejaký dôvod prečo ste boli na IVF a nedarí sa prirodzene.
Pokiaľ máte vyšetrenu genetiku a vkladali ti kvalitné embryo, ešte stále existuje x dôvodov medzi nebom a zemou prečo sa neujalo.
Jedným z najčastejších je stres. V strese telo biologicky funguje tak, že vyživuje zásadné telesné systémy (mozog, srdce, svaly pripravuje na útek alebo útok...) a reprodukčné orgány nevyzivuje, lebo v strese nie je pre telo žiaduce sa rozmnožovať.
Neviem ako pre teba, ale pre mňa boli všetky IVFka výrazne stresujucim zážitkom....rovnako ako nasledujúce obdobie kedy som sa stále pozorovala, bála sa o embryo a plakala pri každom náznaku ze to nevyšlo.
Fakt by som sa čudovala keby sa ujalo 🤦‍♀️

Otehotnela som prirodzene po rokoch, keď som mala v paži a užívala si život 😂

seraa
20. aug 2020

Prosim ta taketo veci ako preco si potratila a co je dovod sa nepytaj na MK, nikto tu nevie nic a nie su tu odbornici. Jedna ti odpovie ano moze to byt genetica a ty sa budes s tym zapodievať a mysliet na to a pritom to vobec nemusi byt. Zeny tu nemaju absolútne ani sancu o vela veciach , max maju svoju skúsenosť a ta je vzdy uplne iná s každým clovekom/prípadom a vela krat detajly vynechané

viki113
autor
20. aug 2020

@mantilka ale druhy krat nahodne ??

viki113
autor
20. aug 2020

@ckatka uplna pravda strach a stres to bolo u mna na dennom poriatku bohuzial..

viki113
autor
20. aug 2020

@seraa no ved to kazda zena ma nejaku skusenost no a kazda zena sa tu pyta uplne vsetko nechaoem preco by som nemohla sa spytat ... a uz uplne nechapem to ze sa ti chce pisat o tom ze sa nemam pytat taketo veci ...

seraa
20. aug 2020

@viki113 pytat sa mozes len ti píšem, ze dostaneš vela diagnóz a len ta tu nastrasia ..
A este si aj vsugerujes veci, ktore ani nie su

seraa
20. aug 2020

@ckatka vyborne napisane 👍🏻 Súhlasím

ckatka
20. aug 2020

@viki113 mne veľmi pomohlo.ked som sa.uplne oslobodila.od akéhokoľvek "znasilnovania" reality a nechala život plynúť...A fakt si užívala každé jedno ráno a bola.vdacna za veci co mam...
A povedala si, že všetko je ako ma byť...ak je pre mňa dobre mat dieťa, tak ono raz príde. A ak nepríde, asi nemám byt matkou...
No a vidíš prišlo. Aj keď po dlhých rokoch...ale asi až teraz to tak má byť..
Držím.palce nech sa to.podari vtedy kedy má.

viki113
autor
21. aug 2020

@ckatka dakujem dufam ze to raz vyde 🙂

miadi
21. aug 2020

Najviac prirodzenych potratou sa stava v 5-6tt . Umele oplodnenie je vacsinou uspesne az na 3-4 pokus. Skus sa nad tym netrapit obrn sa emocionalne optimismom ze nabuduce to dobre dopadne. Držim palce.

zuzu1994
21. aug 2020

@viki113 plod sa vždy posiela na histológiu ak ti robia karet v nemocnici plod posielajú na genetiku až po treťom potrate vtedy je to zadarmo inak keby si to chcela sa to platí minulý rok keď som bola na kyrete baba čo ležala vedľa mňa to tak mala že 3x MA až potom genetika

rachel36a
16. sep 2020

@viki113 pri opakovanych abortoch sa okrem histologie robi aj geneticke vysetrenie plodu...ak ti to posielali na genetiku tak ti pridu vysledky...ale moc si od toho neslubuj.. cca v 80% abortov sa na pricinu nepride....mne robili pri dvoch abortoch okrem histologie aj genetiku a obe boli úplne ok, zdrave bublinky...nik nevie prečo som 5 x prisla o mimco

viki113
autor
16. sep 2020

@rachel36a no to je strasne je mi to luto 5 krat? to je hrozne si silna zena no .. akurat dnes som bola v centre kedze nam doktor volal ze to chce riesit urobil mi vyteri krv a sono kontrola urobil mi vysetrenia a poslal ma na repro imuno no uvidime co bude ...

rachel36a
16. sep 2020

@viki113 drzim palceky....nam sa nakoniec podarilo po 6 rokoch...boli sme v RF Brno

viki113
autor
17. sep 2020

@rachel36a no to ja mam daleko .. boli str tam od zaciatku ?? ... no mi sme Helios KE

rachel36a
17. sep 2020

@viki113 nie, najskor sme boli v Iscare MT, potom Helios MT a nakoniec RF Brno

viki113
autor
17. sep 2020

@rachel36a ak sa smiem spytat aky je vlasne rozdiel pomohli niekde viac ci vlasne preco ste menili CAR

rachel36a
17. sep 2020

@viki113 najspokojnejsi sme boli v iscare, ale potrebovali sme DV a na tie sa na slovensku dlho caka, tak nam oni poradili ist do Brna. A u nich sme riesili odbery, sono a lieky lebo v Brne by sme museli vsetko hradit a stale cestovat...Helios sme skusili zo zufalstva, ked som bola z Brna tehu a bolo to MMT tak sme este chceli skusit raz aj IVF na Slovensku....ale nakoniec sme sa vratili do Brna, tam sme mali mrazacika...vsade je to cca rovnake...

viki113
autor
17. sep 2020

@rachel36a no to hej

drobec206
18. sep 2020

@viki113 aj ja som bola na ivf, prve sa ani neujalo, druhe potrat v 7tt, tretie sa neujalo, stress, obavy hned po vklade doma v klude som lezala za kazdym. 4 pokus ukludnena zmierena a bez rozmyslania nad tym co ak, po vklade som isla do roboty, a teraz mam doma nadherny 7 rocny parik. Hlavu hore psychicky sa pozbierat a ked si v pohode tak skusat dalej.

miriam11
18. sep 2020

@viki113 v tak skorom štádiu nezistuju príčinu. Až po 14 týždni a vyššie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre