Bábätko mi zomrelo dva dni po pôrode

cinamon135
31. máj 2020

..Ahojte žienky, potrebujem sa vyrozprávať... Presne pred týždňom som spontánne porodila chlapčeka... Celé tehotenstvo vyzeralo všetko v poriadku... Pásy počas pôrodu ukážkové, pôrod ukážkový, problém nastal, keď sa odstrihla pupočníková šnúra, počuli sme ako doktor povedal ,,toto som ešte nezažil"... Zobrali ho preč, hodinu sme nič nevedeli... Po hodine nám prišli povedať, že nášho chlapčeka resuscitovali a majú podozrenie na vrodenú vadu srdiečka, po ďalšej hodine sa to potvrdilo, prevoz do BA nebol možný, a aj keby bol, tak by to nič nevyriešilo... Žil nám ešte dva dni... Najhoršie na tom, že keď sme začali zisťovať, ako sa dalo tomu predísť a prečo sa to nezistilo, zistili sne, že táto vada srdiečka sa dá zistiť a je dobre viditeľná na sone v 20tt, toto sono mi bolo robené,vo veľkej rýchlosti, lebo pani ,, doktorka" meškala do roboty a mala plnú čakáreň.... Išla som z toho sona veľmi nespokojná s myšlienkou, že si zaplatím ešte jedno.... Moja gynekologička ma odhovorila, že dobrý sonografistka vie všetko zistiť za pár minút... Škoda , že som nedala na svoj inštinkt.... Najväčší gól je, čo sme zistili včera, že táto pani ,, doktorka" nemá atestáciu na sonografistku, ale to sme mi nevedeli, hlavne, že gynekológovia to vedia, ona robí na pečiatku toho hlavneho doktora, ktorý vedie ordináciu... Ono keby sa to zistilo v tom 20tt aspoň by sme mali na výber, či si ho nechať alebo... Aj keď s touto vadou by nemal šancu... Ale takto sme sa tešili na zdravé bábätko... Teraz zisťujeme, aké kroky podniknúť, nechceme to nechať len tak... Viete mi niektorá poradiť?

hindakus
31. máj 2020

Nezijem na Slovensku, ale povedala by som, že urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou. Inak vsade vo svete je podrobne vysetrenie organov plodu v 20.týzdni spoplatneny ako sluzba, a z verejneho poistenia býva hradene iba bezne zmeranie plodu. Myslim, ze ak si mala to zakladne vysetrenie zadarmo, nema zmysel sa sudit. PS: je mi velmi luto, co sa ti stalo, ale ani verejna poprava doktorky by tvoju bolest nezmensila.

ivangeline
31. máj 2020

Je mi to veľmi, velmi, veľmi ľúto. Veľa síl do ďalších dní. 😟

margaretka_
31. máj 2020

Je mi luto co sa stalo. Ale sama pises, ze s tou vadou by sa aj tak nedalo babatku pomoct. Podla mna mozes maximalne podat podnet na urad na dohlad nad zdr staroslivostou. Ono zas ak aj sa da nieco zistit na sone, nie je zaruka, ze sa to zisti vzdy.
Drzte sa

lucia147852
31. máj 2020

Je mi ľúto co sa ti stalo a úprimnú sústrasť. Ber to tak ze tvoje bábätko to bolo rovnako v 20tt ako aj teraz. Zomrelo by tak ci tak. Akurát by si mala veľký stres z rozhodnutia ci mu zoberieš život ty alebo odíde prirodzene. Prajem veľa síl a kopec zdravých detičiek

stanulienkat
31. máj 2020

Prajem vela sil. Nenechsjte to tak. Kvoli inym babatkam. Drz sa.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
31. máj 2020

s tým sonom ti verím.... Mám podobnú skúsenosť v Mt. Lekár robil vyšetrenie takou rýchlosťou, že som vôbec sa čudovala že tam objavil nejaké bábo v mojom bruchu. Sono trvalo minútu, dve....viac nie. ...
máš možnosť prípad medializovať...napísať do novín napr. ČAS - tip pre nás , popr. do relácie Občan za dverami - býva na Jednotke v nedeľu okolo 13 hod.
SŤažovať sa na Úrade pre dohľad..... nemá zmysel. Ja by som touto cestou nešla. A že ti verejná poprava lekárky nepomôže? možno že tebe už nie, ale druhým asi áno...😉

janinah
31. máj 2020

atestácia na sonografistku neexistuje,atestácia gynekologa áno,ak je to tak ako píšeš,že robí pre iného lekára,tak je zodpovedný on,ale je veľa okolností,konkretnych,ktoré budú mať vplyv na to,či s tou sťažnosťou uspejete

hindakus
31. máj 2020

@janinah asi mysli certifikát FMF.

jaass
31. máj 2020

@cinamon135 ah, aj mne to je veľmi ľúto, držte sa, myslím na vas a hlavne riešte a niečo vyriešte. Ja sa do toho nerozumiem ale určite tu je niekto, kto ti dá radu, čo máte robiť.

misinka20tv
31. máj 2020

Nám pri druhom sone tiež vyhodilo, že dcérka má vadu na srdiečku a podozrenie na Dawna. Hneď ďalší deň som bola na odber plodovej vody, a volali na termín na Kramáre, aby maličkej podrobne vyšetrili srdiečko, termín som dostala 2 týž. po sone. Vyšetrenie na Kramároch trvalo 30 min, kde si doktorka obzerala srdiečko podrobne z každej strany, a po vyšetrení nám oznámila, že to je len kozmetická vada, a po pôrode dcérka nepotrebuje žiaden zákrok. Takze ťažko povedať, kde vo Vašom prípade mohlo dôjsť k zlyhaniu. Je mi to nesmierne ľúto, ale si myslim že ak by bolo sono dobre spravené, tiež by Vás poslali na Kramáre, kde by Vám min. zistili o akú vadu srdiečka sa jedna😢

oli18
31. máj 2020

Mám kamošku atestovanú rádiologičku a dávno mi povedala, že mnohí lekári majú na sono vyšetrenie len školenia. Že aj sono by mali robiť atestovaní lekári v odbore rádiológie. Preto na sono chodím len do štátnej nemocnice, kde je istota, že takí lekári tam sú. V súkromných ambulanciách robia kde akí lekári a ako píše zakladateľka, na pečiatku zrejme atestovaného kolegu.

tesari
31. máj 2020

Bože môj 😭😭😭. Je mi to ľúto.

lucinkab
31. máj 2020

Uprimnu sustrast.... Isto updnzs dat podnet za zanedbanie zs u gynekologicky...no skor daju postih dr. Na ktoreho kod to robila.... Ono je to mozne tak robit, no mal by si podriadenych vyskolit... U nej je to dost hruba chyba, sla by som aj za porodnikom ci by nenapisal par slov a ten list pripojila k staznosti... Ak chces podrobnosti napis IP nechcem tu verejne zakulisie rozoberat

vittekovaveva
31. máj 2020

@cinamon135 neexistuje atestacia na sonografistu ale atestacia na gynekologii.. ktora zahrna aj ovladanie sona.. atestavia trva x rokov, dovtedy lekari pracuju pod hlavnym atestovanym zodpovednym lekarom... niekde to funguje tak ze peciatka sa vzdy dava toho veduceho ambulancie.. ze sa to da zistit v 20tt neznamena ze aj keby to sono robila aj 20min nemusela by to vidiet.. zalezi aj ako je babo otocene atd.. a realne, skusenych sonografistov v gynekologii je naozaj malicko.. uprimnu sustrast ti zelam ale riesit co by bolo keby uz nikomu nepomoze.. vela sil zelam

ivanka1010
31. máj 2020

@cinamon135 je mi to strašne ľúto čo sa stalo ☹️ ale určite daj podnet na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou mam za sebou podobný prípad zomrela mi dcerka a dali sme podnet a teraz skoro po roku mi prišla odpoveď že lekári v nemocnici pochybili pravdupovediac nečakala som takú odpoveď ale ideme do riešiť cez právnika tak uvidíme ako dopadneme. Už len preto idem do toho aby sa to viackrát nestalo a vyvodili z toho dosledok. Držím ti palce aby ste to zvládli nebude to teraz ľahké obdobie ale časom bude bolesť slabšia 💖

cinamon135
autor
31. máj 2020

@misinka20tv presne to mi bolo povedané s tou BA, čo som sa informovala, lebo toto co som písala mám od nezávislých lekárov, všetci sa vyjadrili, že tu chybu vidieť mala... To ma hnevá... Ak už by sme sa rozhodli si ho nechať, tak by som rodila v BA a hneď by ho operovali, takto kým zistili, čo mu je, bolo neskoro... aj keď viem, že by to asi nepomohlo, ale mali by sme možnosť výberu...

kiki68
31. máj 2020

Je mi to velmi luto, co sa prihodilo, caka ma kazdu chvilku porod a toto je nocna mora. Myslim, ze Pixar staznost alebo to medializovat zmysel ma. Lebo na SK kazdy gyndos hovori, ze robi morfologicke organove sono. Ale je to blbost, lebo naozaj skolenie ako atestaciu na to ma iba zopar lekarov. Je to podobne ako napr u nas v Rakusku. Tiez to robi iba zopar centier a stoji to organove sono okolo 150-200 eur. A nejde iba o lekara, este aj ten pristroj musi mat certifikat na tento ukon. Mne v takomto centre srdiecko pozerali okolo 15 minut. Este sa ich muz pytal, ci je vsetko ok, kedze zastavovali a opakovali rozne frekvencie. Ale tak chceli mat istotu a my tiez. Moj gyndos mi robi meranie a prietoky stale, ale sam mi povedal, ze ten pristroj nema na toto certifikat, cize on hoc je skuseny primar to v ambulancii robit nesmie.

miadi
31. máj 2020

Je to strasna skusenost tešit sa porodit žive dieta aby hnet umrelo. Chapem že sa citiš všelijak. Ale toto by ma nehnevalo možno je to tak lepšie že si to nevedela a nemala šancu ukončit teho. Ja som rodila mrtveho syna v 18tt a od 14tt bolo trapenie s overovanim DS diagnozy. Ničilo mà to. A na umele prerušenie teho som nemala srdce hoci logicky by to bolo naj riešenie. Ved uz som ho citila kopat. Ty by si vedela zabit svojho drobceka v 20tt ? Aj tak by si ho musela porodit a citila by si sa tiež hrozne možno horšie. Mozno ozaj Ta vada nebola vidiet a možno urobila dr chybu. Tiez je len človek no ver že to Nebolo zamerne. Drzim palce nech tu bolest nad stratou zaženie rainbow baby - žive zdrave babatko .

moonlight1210
31. máj 2020

@cinamon135 mali by ste moznost vyberu coho? Dat si ho vziat, alebo ho priviest na svet a pockat, kym zomrie?
Fakt je, ze doktorka asi nieco zanedbala. Na druhej strane, ste takto neboli postaveni pred vyber zabit vs. donosit, prezit si pocas tehotenstva par mesiacov smutku dopredu a nechat umriet. Na tretej ste sa tesili a prislo to necakane.
Tazko povedat, co z toho by bolo horsie.
Myslim, ze prec by ste ho nedali, aj keby ste o tom vedeli, lebo by ste chceli verit v zazrak. Keby sa nekonal, ako sa nekonal, bolelo by to rovnako. Akurat by to bol osud, nie vinnik.

Tazko povedat. Mozno dosiahnutim, ze ju potrestaju, vyhodia z prace, mozno odsudia, mozno na nej vysudite bolestne, dosiahnete, ze u ineho nic nezanedba, lebo nebude pracovat. Mozno naopak u ineho zas vcas odhalila nieco a babatko zachranila.
(Len vy nie ste s takou vecou oboznameni zatial).

Este si to rozmyslite.
A ak uz, nemalo by to byt z hnevu.

vladka2503
31. máj 2020

Ahoj.. Nebola si u Višňovského v ambulancii? A Vy baby co píšete, že,, aj keby to zistila,, tak by si sa musela rozhodovať.. To je jej právo! Na to do prdele chodíme na vyšetrenia, ktoré majú byť podrobné! Aby sme vedeli na com sme! Bola som u Višňovského, kde presne v 20 TT totálne zanedbal dôležité sono len kvôli tomu ze je nenazraty a na objednáva si 30 pacientiek na 2 hodiny! V 24 týždni som musela rodiť mŕtveho synčeka. Bola som u ďalších 4 doktorov ktori potvrdili že všetko čo mal sa malo potvrdiť v 20 týždni na Sone.. Sono v 20 týždni trvalo 4 minúty! 4! Nikdy sa nenechajte odbiť, keď vidíte plnú cakaren objednajte sa inde, ja to už nezanedbam, nikdy! Autorke.. Prežívaš ťažké chvíľke, bude to ešte trvať kým to bude lepšie ale ver ze bude lepsie.. Aspon troska.. Podporujte sa s mužom navzájom, držím Vám palce :*

miadi
1. jún 2020

@vladka2503 nikto nepopiera jej pravo sa rozhodovat asi si nepochopila že nema zmysel TERAZ sa hnevat že tu možnost nemala - Lebo by aj tak trpela. . Mozno si teraz mysli že by si ušetrila 20t čo sa zbytocne tešila na babatko keby mohla ukončit teho v 20tt ale to by nemuselo byt pre jej psychiku o nič lepšie.umele prerušenie tehotenstva je tažka volba ktorej bola ušetrena. Je možne že by si ju nevybrala a trpela by s nadejou že po narodeni babatko zachrani operacia. Žial babatko by neprežilo tak či tak. Takto umrelo prirodzene nikto mu nezobral medicinsky život žilo tych 9m v mame citilo jej lasku počulo jej hlas vnimalo tlkot jej srdca počuvalo jej smiech. .morfo utz mà trvat 45-60minut nie 4minuty to uz je aky šarlatan? To uz je zas ina vec ak doslo k zanedbaniu zo strany lekara. A urcite sa to da overit prešetrit.

palomka
1. jún 2020

Je mi to ľúto, nič na svete nie je horšie ako prísť o vlastné dieťa, či už nenarodené alebo aj keď ma 40rokov. Bolesť je vždy rovnaká. Ale takto si sa na dieťatko tešila, dala si mu lásku a môžeš ho pochovať dôstojne a kedykoľvek za ním ísť ako by si si ho dala vziať omnoho skôr. Dala si mu život, hoci bol krátky, pokiaľ je to prvé dieťatko tak ta urobil matkou 💙 Držím palce 🙏

juliet86
1. jún 2020

vyjadrujem uprimnu sustrast. myskim na teba manzela a syratu vasho babatka. som par dni pred porodom. to co stezazili by si nemal zazivat nikto. vela sil

nikitita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikitita
1. jún 2020

@cinamon135 Môžem len súhlasiť s "lucia147852. Včera o 19:09" Viem, že cítite bolesť, ale s najvacsou pravdepodobnostou taká mala byť cesta vasho dieťatka... a aj vaša. No týmto ste boli naozaj ušetrena ťažkého rozhodovania a hlavne dosledkov z pripadneho zlého rozhodnutia. Posielajte lasku vášmu dietatku, aby mu bola Svetlom na ďalšej jeho ceste a dakujte mu aj za to, že prišlo práve k vám... A verte tomu, ze ste vy aj dieťatko dostali možnosť niečo odcinit. No skutočne sa tak stane, ak ku vsetkemu zaujmete spravny postoj. A čo sa týka pani doktorky, možno by som sa išla s nou porozpravat... niekedy s laskou a porozumenim povedane slova urobia viac ako ohananie sa mečom... Prajem veľa síl zo Svetla

cinamon135
autor
1. jún 2020

Ahojte, dnes som podala podnet na úrad, možno ma za to niektoré odsudite, viem, že mi to syna nevráti, robím to preto, aby sa to nestalo niekomu inému... A k tým, čo píšu, že aj keby som to vedela skôr nič by to nezmenilo... Zmenilo by to veľa, absolvovala by som podrobne vyšetrenie v BA, ak by som si ho potom nechala (nepoznáte ma nemôžete vedieť, čo by som zvládla a čo nie), rodila by som v kardiocentre v BA, kde by ho hneď operovali a dostal by šancu zabojovať! Takto moje bábätko nedostalo šancu sa ani nadýchnuť aj keď chcelo! Jedine čo ma drží nad vodou, že netrpel dlho a nevnímal, čo sa s ním deje...

chuandavid
1. jún 2020

Je mi veĺmi ĺuto vašho dietatka😥 držte sa, budte požehnana

deti95060810
1. jún 2020

@vladka2503 Višňovského poznám....podľa mňa lekár OK. preto som prekvapená čo píšeš....Neviem síce kde má amb. ale ja som bola za nemocnicou , za cukrárňou Alijevič. Myslím že vtedy to patrilo Dankovi....

katarinka315
1. jún 2020

Ach bozinku môj 😢😢 je mi to ľúto, hneď cez médiá by som to riešila, držte sa veľa síl

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre