Pupočná šnúra okolo krku počas tehotenstva

michelle54321
20. dec 2022

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, či si niekto neprechádza niečim podobným. Náš malý má totiž pupočnú šnúru okolo krku a to som len 20tt. Mám strach, aby sa nepridusil. Na morfo idem až 4.1. Nezažil niekto niečo podobné ? Modlíme sa, aby mu to takto neostalo až do pôrodu .. 😭

terry658
20. dec 2022

@michelle54321 moji obaja mali šnúru okolo krku. Syn dokonca 2x obtočenú. Môj lekár vravel, že väčšina detí to tak má a nemám sa znepokojovať.

lilope
20. dec 2022

@michelle54321 nemám s tým skúsenosť, ale viem, že deti majú v brušku bežne šnúru okolo krku. Dieťa i šnúra plávajú, ak sa nemýlim, nemalo by sa zadusiť. Problém je, samozrejme, keď má šnúru okolo krku pri pôrode, kedy k tomu dôjsť môže, keďže dieťa ide von a šnúra sa vtedy môže zatiahnuť.

michelle54321
autor
20. dec 2022

@terry658 moc ďakujem 🙏🏽

basska_b
20. dec 2022

Obe moje deti mali pupocnu snuru 2x okolo krku. Nicomu to nevadilo. Pri druhom tehu som sa v 36tt pytala Dr. a on ze mi to ani nepovie, lebo kazdy den sa rodia deti s pupocnikom okolo krku a je to uplne oka. Pridusenie kvoli pupocniku je casto sposobene uzlom na pupocniku alebo jeho pritlacenie o stenu maternice. Ale on je tazko stlacitelny. Po porode mi ho dali do ruky a je to fakt taky rosol.

michelle54321
autor
20. dec 2022

@basska_b ďakujem 🙏🏽🙏🏽

euka210
20. dec 2022

@michelle54321 aj moj mal obtocenu.
Znama porodila syna co mal obtocenu 3x...to bol mierny zazrak ze sa mu nic nestalo...boli skveli lekari

thereisabear
20. dec 2022

@michelle54321 môj mal, tiež som to zistila v 20tt a lekári nechápali, čo mám za problém. Tiež som stresovala. Že to má veľmi veľa detí, len to tehotným nehovoria...

ailiba
20. dec 2022

@michelle54321 tiez viem, ze je to bezne.. A teraz je este velmi skoro... Stale sa to meni, babatko ma este vela miesta. Tiez som hovorila s jednou mamickou... Jej Babo malo cely cas omotanu snuru. Rodila kvoli tomu sekciou, ale babo bolo uplne v poriadku.

bluka2
20. dec 2022

Sa čudujem, že ti to vôbec hovorili - nechápem na čo je to dobré

barbora0308
20. dec 2022

@bluka2 presne! Ja ked som tehotna lezala v nemocnici a pytala som sa lekara, ci je pupocna snura v poriadku, tak mi povedal, ze to sa velmi ani nesleduje a hlavne mamickam nehovori, aby sa zbytocne nestresovali, kedze miesto pupocnej snury sa moze zmenit aj pol hodinu pred porodom.

arianna25
20. dec 2022

Môjho syna som rodila so šnúrou okolo krku plus veľký chlapec je to tak mala som čo robiť ale všetko dobre dopadlo. Pôrodnici si s tým vedia poradiť. Vopred som nevedela že má. Len mi bolo divné že toľko tlačím. Bude všetko ok nebojkaj

janinamojka
21. dec 2022

@michelle54321 neboj sa,môj syn mal tiež a akurát sme na to boli pripravený počas pôrodu aby sa nepridusil tým,ale nakoniec to bolo ôk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre