Bojím sa, že nezvládnem ísť na iterupciu

lele10
1. nov 2019

Prosim, potrebovala by som najst niekoho, kto absolvoval interupciu kvoli tomu, ze uz nechcel dalsie babo kvoli tomu, ze uz proste nechcel druhe, alebo tretie babo... Druhykrat som necakane otehotnela akurat v obdobi, kedy sme sa s manzelom urozumeli, ze dalsie dieta nechceme. Mame 2,5 chlapca, s ktorym to bolo vesele. Teraz som v 6tt, a absolutne neviem, co robit. Diskutujeme s manzelom aj o preruseni. No bojim da, ze to nezvladnem a cely zivot ma to bude ppreprenasledovat

cickamon
1. nov 2019

@lele10 pozri uz len to ze to sem pises znamena ze stym niesi 100%-ne ok a teda vycitky do konca zivota takmer urcite mat budes, ked je niekto bezcitny a netrapi ho interupcia tak urcite sa nezaujima ani o skusenosti dalsich zien...jednoducho to podstupi a uz sa tym viac nezaobera... ok z tehotenstva sa netesis...chapem ja som v 8-mom mesiaci- same komplikacie, nemocnice, doma mam 3-rocnu dceru a vies co tehotenstvo ma od zaciatku "netesi" aj ked bolo planovane jednoducho niesom z mamiciek co sa s radostou obmadzuju 9 mesiacov, zvracanie, bolesti, zakazy a nazyvaju to najkrajsim obdobim...ale tesim sa na malu a co bude potom, hlavne ked uz podrastie a budu 2 sestry co sa dokazu spolu pohrat 🙂 tiez si neviem predstravit moje detstvo ako jedinacik....

kikaaa444
1. nov 2019

@lele10 tvoje dieťa ma 2,5 roka . Teraz nechceš dieťa čo možno chapem . Ale casom sa to zmení . Nechceš dať svojmu dieťaťu súrodenca ? Myslím si že na tuto tému určite raz pride či zo strany tvojho dieťaťa alebo teba . Keď ti vyrastie tak síce jedno dieťa mat budeš ale stále sa budeš citit nenaplnena . Nerob to prosím ... budeš to ľutovať

sara07
1. nov 2019

@lele10 dušu to ešte z hladiska vedy a lekárstva nemá, momentálne je to len zhluk buniek ktory je vo vyvojovom štádiu, bez teba sa momentálne prežit a v podstate cely život bude vo väčšej menšej miere potrebovat pomoc
z krestanského hladiska je to vražda, to by bolo v pohode pokial by človek videl aj nejaku snahu ked sa narodí aby malo napr lepšie životné prostredie a menej chémie napr na toto máme dosah všetci , riešia A ale neriešia celu abecedu a život je o celej abecede
z vedeckého alebo lekarskeho hladiska to vražda nie je , je možnosť aj interupčnej tablety v čechách alebo v rakusku pod dohladom lekara otázka myslím 3 dní

lilitela
1. nov 2019

@lele10 Uz som to raz v podobnej diskusii pisala, najdi si tam dalsie myslienky. Problem vidim v tom, ze uz teraz trosku o tom pochybujes a to je zivna poda pre dalsie vycitky.
Moja mama bola na potrate aspon 2x a dnes tvrdi, ze s tym nema(la) najmensi problem a myslim ze je to aj pravda.
Ona to proste berie, ze to je "to", nebolo to este dieta a preto si nema co vycitat, kebyze potrati samovolne, tak je to velmi podobne, jedndoucho bud dieta je, alebo nie je... nevidi rozdiel medzi samovolnym a zelanym potratom.

stanulienkat
1. nov 2019

@samkova_mamka prosim ta,co tu trepes o smrtelnej posteli??

asia83
1. nov 2019

@janinah Presne. Tiež ma prekvapilo to jedno dieťa. Navyše 2,5 ročné. Ideálne obdobie pre druhé. Nech nie je samo... Autorka píše akoby mala zo päť detí.

lilitela
1. nov 2019

@lele10 Toto asi nebude spravne forum na to, aby si si s niekym pokecala, kto to prezil...

nini1010
1. nov 2019

@lele10 Znama teraz otehotnela absolutne neplanovane,absolutne casovo nevhodne,prve dieta male,zlostne...nestastna z toho bola,to je fakt.Ale ani na sekundu neuvazovala o potrate.Uz je v 9tt a uz sa nastavila ze je to ako je,asi to tak malo byt ked sa stalo a zacala sa aj tesit.

stanulienkat
1. nov 2019

Urob si podľa seba, podľa svojich možností,vôbec nepočúvaj čo ti tu ženy hovoria,každý človek je individuálny. Každý to berie úplne inak,poznám dve ženy ktoré takéto veci podstúpili a normálne fungujú. Nemajú žiadne výčitky svedomia, majú krásne zdravé deti. Urob si podľa seba a neriaď sa tu panbickarkami, oni tvoje dieťa vychovávať nebudú ani nebudú stáť v tvojom vzťahu. Neboj sa svojho rozhodnutia,nech bude akekolvek. A nepočúvaj hlúpe reči o tom ako ty budeš celý život trpieť na smrteľnej posteli , to nech si nechá každý pre seba takéto blbé názory.

maminuska
1. nov 2019

Sila človeka sa posudzuje podľa toho ako vie čeliť problémom a niesť za svoje rozhodnutia ( dobré aj zlé ) následky. Následky ( dobré aj zlé ) má niesť ten kto sa o ne pričinil , nie niekto druhý ( iný človek , dieta alebo nenarodený plod ).
Zbaviť sa zodpovednosti je niečo čo ja považujem ja prejav slabosti .
Ja som otehotnela v 42 ( 43 som porodila ) 5 dieta , bola som z toho naprášky, dieťa som už nechcela. Zvažovala som interupciu . Nešla som presne pre tie dôvody , pre ktoré som vyššie napísala. Dnes viem že som urobila to najlepšie čo som mohla . Syn je na svete, je zdravý a krásny , ja mám svedomie čisté . Nie je to pre mňa život hore , dole a ani zhluk buniek , je to reálny človek ktorého tu mám pred sebou .

@lele10 dve deti je nič .

evkamotka
1. nov 2019

@lele10 a nezvazujes dat ho na adopciu ci do hniezda zachrany? Teba by netrapili dozivotne vycitky a nejaky dufajuci par by ho miloval

mareka49
1. nov 2019

Nikto Ti neda odpoved na Tvoju otazku.
Ani ja, ani 200 diskutujucich.
Dnes manzel doniesol domov tuto sviecku.
Povedal, ake to je vlastne strasne smutne, ze miliony nedostali sancu na zivot..
On je muz.
Je to jeho nazor a jeho pohlad.
Ani neviem preco, ale chcela som to tu pripnut..

terez26
1. nov 2019

Bolo ti dopriate dieta..najvacsi dar! Co by dali zan niektore bezdetne pary...nepochopim ani uz len tu myslienku zabit si svoje vlastne dieta... taktiez odopriet svojmu synovi surodenca...budu vyrastqt spolu, budu si oporou v zivote...nerob to...

lele10
autor
1. nov 2019

@evkamotka myslis, ze by ma netrapili celozivotne vycitky, ze som sa vzdala dietata? To je take jednoduche riesenie, hej? Ze by som ho porodila a dala prec.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lele10
autor
1. nov 2019

@ptmt1011 to je uzasne, ze ho chcem zabit. Ja som kde napisala, ze to chcem. Nie, predstav si, uz sa mi to nestane, uvazujem v kazdom pripade o sterilizacii, ako som pisala vyssie. Ja zas nechapem ako mozete vsetky sudit. Tak jednoducho

zeytin
1. nov 2019

Ja som mala MA, aj aj napriek tomu som sa velmi trápila a vycitala som si, ci som ten potrat nejako nemohla sposobit ja sama a vycitala som si, ze ak by som bola mozno opatrnejsia, nestalo by sa to. Hoci mi lekar tisickrat opakoval, ze za to nemozem... Neviem si predstavit, co prezivaju zeny, ktore o dietatko pridu dobrovolne.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka99999
1. nov 2019

@lele10 akokolvek sa rozhodnes, nech teda muz ide na vazektomiu, ked teda dalsie dieta nechcete, nemusis ist ty do narkozy.

asia83
1. nov 2019

@maminuska 👍 Krásne.

shushka
1. nov 2019

Interrupcia je u nás maximálne stigmatizovaná, viď túto diskusiu. Sama autorka na interrupciu ísť nechce ako píše, inak by svoj stav duše v princípe dávala na "rozfranforcovanie" diskutérom/kam. Pri dnešných pochodoch za život a percente veriacich na SK sa divím, že si tu vôbec niekto dovolil napísať, že to niekto (iný) berie ako fakt.

asia83
1. nov 2019

@lele10 Nikto tu nikoho nesúdi, ale píše svoj názor. Je to fórum pre mamičky, budúce mamičky. Verím, že práve preto ste sem ten úvodný príspevok napísali. 😉

brendaa
1. nov 2019

@lele10 ahoj je to na tebe a tvojom muzovi, ty si tehotna, ty budes rodit a vychovavat, tak ako ho mozno teraz nechces, neskor ho mozes milovat. Ono za nic nemoze, teraz mas pochybnosti, prekvapilo vas to, skrizilo plany. Tu ti budu vsetci radit, ze to a ono. Ja poznam viac zien ktore maju za sebou prerušenie tehotenstva, mali dalsie deti aaaa zivot ide dalej, neviem ci sa az z toho zblaznili....vyzeraju normalne, skor mozno vycitky mozu mat..... no je to ich zivot, ja ich neodsudzujem. Drzim ti palce

lele10
autor
1. nov 2019

@asia83 ale sudi. Ja som sa pytala prave tych, ktore to prezili. Ako v uvode pisem, nepotrebujem radu, co mam robit 😊

acrobaleno
1. nov 2019

Nechápem tieto duskusie. Keď chceš ísť na potrat, choď. Nepotrebuješ odobrenie od žien zo stránky, ktorá je pre mamičky. Každá žena je iná. Niekto má výčitky a niekto nie.

bublinka1426
1. nov 2019

@lele10 NEVYSPORIADAS. nie. prepac. ale mas jedno dieta. a ides dat prec druhe? si v riti a bude si to vycitat cely zivot. ZIADNE DIETA bt som si nikdy nedakla zobrat na co je kondom HAK ci podviazanie vajec tvojich ci muzopbvych., do prdele sa zamysli ze su tu zeny co nevedia a nemozu amt deti a toto ty napises, tak si smiesna prepac

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acrobaleno
1. nov 2019

@bublinka1426 Taketo temy pri pridu ako provokacie. V prvom rade sa ma poradit s muzom a nie tu, kde by vacsina zien dala pravu ruku za to, aby mali decko.
@lele Chod, ak je to tvoje rozhodnutie. To si chcela pocut? Poznam viac zien co boli na upt a ziadne vycitky a su to roky.

bublinka1426
1. nov 2019

@acrobaleno suhlasim. ak zena takto zmysla.DIETA SI NEZASLUZI. poznam kopec parov co nemai ani prachy ani zdravue a druhe donosili! :( je mi na grc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre