Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

usacek79
2. máj 2012

@stastna prechadzka je urcite OK, nemozes sa jedine silovo prepinat - tj dvihat tazke veci, cvicit atd atd - pri com by si zatinala brusne svalstvo najma 🙂 po kyrete sa nedava ani na PN, takze uplne normalne sa mozes hybat.
jedine sa neodporuca nechraneny styk a kupanie (ani vo vani!), idealne az do prvej ms, kvoli infekcii - kedze maternica je v podstate "otvorena rana".
Ale ak by ste mali chut nas ex, tak po nejakych 10-14 dnoch s prezervativom by to aj slo 😉 mnohe baby tu otehotneli uz dva tyzdne po kyrete 😉

monika2712
2. máj 2012

@chrustik1 no vies co teraz som zacala vcelku dost priberam, asi som sa za tie 4 dni rozozrala. od zaciatku tehu mam uz asi 3kg, mozno 4kg, uvidim co povie zajtra vaha, lebo dnes sa snazim ta dietnejsie papat, kedze vcera mi uz bolo dost zle z toho prezierania sa.

kaculiatko88
2. máj 2012

@lucianak neboj budú. Ja idem zajtra na odbery a uvidíme aké máme výsledky z minulého odberu a pondelok poradňa. Dnes mi dobre padol melón.

Od zajtra by sa malo ochladiť skoro o 10 stupňov. Trošku priveľa. Ale dáždik mi vadiť nebude.

@kacena85 ako sa máme?? Ako zbežne čítam tak tehu príznaky by aj mohli byť. V stredu na budúci týždeň testuješ ale mrcha už by mala čoskoro prísť / ale už nepríde/ 🙂 🙂

stastna
2. máj 2012

@monika2712 @usacek79 ďakujem Vám baby za odpovede, napriek tomu som chlapov na prechádzku vyslala samých a ja doma trošku vegetím, ale zajtra už pojdem na vzduch, nejak sa zas dostať do normalu, myslim že mi to spraví aj dobre 🙂 ešte raz vďaka

maznacik40
2. máj 2012

@twiti ahoj citala som tvoj pripeh , mne sa to stalo pred mesiacom tiez som bola v 3m, a tiez odumrelo , je mi tazko , musim to zvladnut, poradis mi niekto vravi ze skúšať az po 3m a ine vravia ze zacali hned , tak neviem strasne tuzim po dietatku , aj ked sa bojim aby som nezazila to co pred mesiacom , dakujem pekne Katka ☹

maznacik40
2. máj 2012

@lienka79 ahoj citala som tvoj pribeh zazila som to co ty dvakrat je to strasna bolest je mesiac po zakroku a stale iba na to male myslím , vies mi poradit niekto vravi zacat sa snazit az po 3mesiacoch , niektore zacali hned , neviem ako dalej strasne tuzim po babatku , dakujem ti Katka ☹

kacena85
2. máj 2012

@kaculiatko88 aoj,dnes mam total na prd den,vsetko sa serie hlavne v praci,taky stres ma chytil az do placu,nevidim nic co by zatial tehu naznacovalo,nervna som ale to moze byt aj pms,celeee zle vsetko,testnem 8.5 vtedy som doma tak dufam,ze bocian trafi,ms necakam cez vikend

bambi2
3. máj 2012

@kacena85 neblazni!!!!! ked to neklapne teraz klapne to nabuduce!!!!!! neboj, coskoro budes tehulka!!!! ja sa tiez teraz neponahlam, nechavam tomu volny priebeh, stane sa to, ked sa ma stat 😉

kacena85
3. máj 2012

@bambi2 aoj vcera som mala slabu chvilku,ta praca ma strasne umara,stresuje,dnes je uz lepsie,som sa musela pozitivne naladit,bude ako ma byt a hotovo,ja viem,ze to pride len mi sem tam dojde,ze to trvaaaa dlho,tak uvidim co bude tento cyklus

bambi2
3. máj 2012

@kacena85 neboj, trpezlivost ruze prinasa. a urcite to ma svoj dovod preco to tak dlho trva... ja viem, aj ja mam take dni ale ja si vzdy poviem, nech sa deje co sa deje, hlavne, ze sme zdravi!!!!!!!!!! 🙂

kaculiatko88
3. máj 2012

@kacena85 uvidíme či príde cez víkend teta na červenom ferari. Ako ti píše @bambi2 trpezlivosť ruže prináša. Najpodstatnejšie je, aby budúca maminka bola zdravučká a v psychickej pohodičke. Aj psychika veľa urobí.

kacena85
3. máj 2012

@bambi2 mas pravdu,ja som spokojna oproti minuleho roku ved to bolo neustale po dr,ci uz ja alebo drahy,nestazujem sa,len uz byyy som chcela,ale tak uz som povedala,ked to nevyjde,odkladam teplomer,grafy,konika obmedzim maximalne a uvidi sa

lucianak
3. máj 2012

@chrustik1 Dobréééé, tak to je polovička z mojej, teda drobcovej NT... pekné. ja si tiež myslím, že ak by..., tak isto sa niečo objaví už. Ale klop klop klop 😉
A to slnenie... mne to tiež nechýba, aj keby chvíľu neuškodilo, nejaký vit. D nachytať, keď už ten bronz nie 😀

lucianak
3. máj 2012

@kaculiatko88 Tak uvidíme, hodinku po odbere počkám na výsledky a podebatím s dokinou, ako to vyzerá.
A u teba ako dnes dopadli výsledky?

kacena85
3. máj 2012

@kaculiatko88 ja som v poho 3/4 mesiaca,ale stane sa,najma v praci, inak je vsetko ok klopklop tak hadam hnusoba nedojde a ked hej ide sa dalej ale uz bez merania,grafov

lucianak
3. máj 2012

@monika2712 Ja mám tiež občas problém s chrbtom... okolo krížov... Ak napríklad ležím na chrbte a chcem sa prevaliť na bok, tak horko ťažko s bolesťami, ale našťastie nie vždy...

kaculiatko88
3. máj 2012

@lucianak tak sestrička ja nevyjadrila presne k výteru, ale z krvi nezistili žiaden zápal. Tak viac menej všetko v poriadku. V pondelok poobede máme poradňu. Tak dúfam, že dostaneme aj fotečku. 🙂 🙂

monika2712
3. máj 2012

@lucianak no tak to ja mam tiez, aj ked vstavam z gaucu z nejakej blbej polohy alebo postele, ked sa otacam, dnes som bola u ortopedicky, je to vraj tehotenstvom, ze sa uvovnuju panvove vazy ci co, ako priprava na porod, a tym ze su uvolnenejsie tak su aj nachylnejsie na bolest, zajtra mam termin u rehab doktorky a nasledne cvicenia na panvove dno.. uvolnenie ci posilnenie ci co to.

kaculiatko88
3. máj 2012

@kacena85 dnes som bola v Poprade a videla som samé tehulky. Tak to vyzerá, že bude plodný rok. A ty sa pridáš tiež.

lucianak
3. máj 2012

@kaculiatko88 Super, že nebol zápal... Ak bude foto, tak ju určite sem zapichni, nech sa pokocháme 🙂

kaculiatko88
3. máj 2012

@lucianak jasné, že sa pochválim 🙂 🙂

lucianak
3. máj 2012

@monika2712 No veď mi bolo divné, že predtým sa mi také niečo nestávalo... Teda aj hej, ale to možno párkrát do roka a teraz aj niekoľkokrát za deň sa podarí. Ani ma nenapadlo, že to súvisí s tehu, ale chvalabohu 🙂
ja som bola u jednej dokiny fyzioterapeutky ešte v decembri, lebo som sa sťažovala na bolesť vaječníku a dokina vravela, že to mám stiahnuté väzy od chrbtice, ktoré sú s vaječ, spojené, tak ma odporučila k dr. fyzioter. a tá ma tak ponaťahovala, pokrútila a neviem, čo ešte... ale uľavilo.
A spomínala aj, že toto by som mala cvičiť aj v tehu. Ale akonáhle mi to ustúpilo, tak som s tým sekla, čo asi nebol dobrý nápad a teraz sa takto bojím sama doma skrúcať.

monika2712
3. máj 2012

@lucianak no mna by tam mali naucit nejake cviky co mozem potom aj doma robit, tak budem musiet, lebo obcas mam fakt problem sa vobec postavit..a to nehovorim, ked si este trufnem daco porobit v zahradke skrcena, tak to uz mam potom fakt problem sa aj vystret..

kacena85
3. máj 2012

@kaculiatko88 ja ich tiez vidim vsade,o to horsie,ukazuju pekne bruska ach jo

kaculiatko88
3. máj 2012

@kacena85 uvidíš aj na teba príde rad, ale tvoje telo potrebuje asi ešte čas. 😉

bambi2
3. máj 2012

@kacena85 aj ja vsade kde pozrem vidim tehotne.. hlavne na ihriskach, v zoo a vsade kde su deti, tam je tolko tehotnych... neboj, aj my budeme COSKORO z tych stastnych 😉

kacena85
3. máj 2012

@kaculiatko88 hmmm pomaly rok a pol,uz mi zacinaju zily navierat ked niekto povie nemysli na to,to chce cas,moc to riesis,aj sestra bola taka ked sa nedarilo,tersz ma dieta a daava mudre rady ako keby to sama nezazila

@bambi2 vsade suuuuu

lucianak
3. máj 2012

@monika2712 Heh, tak to ja ráno ak vstávam z postele, tak zhrbená. Až sa bojím narovnať.No pokiaľ dôjdem na wcko, tak to mám rozchodené 😀
Potom môžeš popísať nejaké cviky, ak bude vedieť... 😉

tinasc
3. máj 2012

@lucianak ja som sa dnes v posteli tak dobre narovnala a ponaťahovala, sa mi veľmi žiadalo a potom som si uvedomila, že možno by som ani nemala namáhať brucho 🙂

monika2712
3. máj 2012

@lucianak no akurat daco googlim na nete, ze ci su nejake cviky. a uvidim ze co ma naucia.. potom napisem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre