Ľutovali ste interrupciu?

maria123a
2. aug 2023

Ahojte.. sú tu nejaké ženy.. ktoré sa rozhodli pre potrat a následne neoľutovali svoje rozhodnutie? Ja sa interupciu chystám a bojím sa ako sa budem citit potom :(

dkethe
3. aug 2023

Cisto statisticky, viac zien lutuje, ako nelutuje.
Onehda som citala vyjadrenie psychologa, ze nespocetne zien na terapiach sa s tym nevie vyrovnat ani po 20tich rokoch.

zooeynka
3. aug 2023

@maja22 boze tieto teoreticke zvasty ktore davas sa nedaju ani citat....aj lady gaga mala tu"cest"byt znasilnena a aj otehotnela a mazala na potrat tak rychlo ako sa len dalo....najlepsie sa mudruje takym, ktore nezazili, ze?

jana_eyre_2
3. aug 2023

@beronsche ak sa môžem pripliest, podľa viacerých príspevkov od
@pribinak ktoré som kedy čítala si myslím že má prácu kde má možno prístup k ženám ktoré musia prechádzať takýmto zložitým obdobím (môžem sa mýliť samozrejme).. a preto si môže dovoliť napísať že takých žien je veľa ale máloktorá to otvorene povie, čo si myslím aj ja, že ich je veľa..

pribinak
3. aug 2023

@lonely66 nebudem sa s tebou ťahať o slovíčka, kto chcel pointu pochopil a kto nie….škoda vysvetľovať

beronsche
3. aug 2023

@jana_eyre_2 skoda, ze to nenapisala.. vela by to vysvetlilo.

beronsche
3. aug 2023

@dkethe toto ma zaujalo. Aka je to statistika?

ysseba
3. aug 2023

@maria123a https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/anembryomola-6/ Nechápem.... To na interrupciu chceš ísť s týmto plodom? Však si v tt kedy sa už u nás potraty nevykonávajú. Či hento tehotenstvo nedopadlo dobre a si opäť tehotná? Nechápem, že v máji si dieťa chcela a teraz nie.

luccija
3. aug 2023

@maria123a poznám iba jednu kamarátku bola po rozvode mala nového partnera a išla na potrat.Potom otehotnela plánovane s ním a mali to byť dvojičky a jedno zomrelo povedala, že to bol trest za to čo spravila.Dodnes je s tým chlapom a chceli ďalšie dieťa a už sa nepodarilo.
Ty sa rozhodni podľa svojho svedomia a okolností, ktoré Ťa k tomu vedu

pribinak
3. aug 2023

@jana_eyre_2 moja kamoska robi sociálnu a poznám veľa príbehov

maja22
3. aug 2023

@zooeynka tu mas realny zivot, ked teoreticke zvasty nevies citat: https://www.dobrenoviny.sk/c/191045/zuzana-poca...
Zivot prinasa rozne situacie a okolnosti, casto staci podpora niekoho blizkeho, aby sme neurobili zle rozhodnutie. Aj v poradni Alexis s tym maju svoje skusenosti - realne, nie teoreticke.

sunshine_18
3. aug 2023

Uz len to ze si zalozila tuto diskusiu svedci o tom ze niesi uplne rozhodnuta .. nesprav chybu ktoru si budes vycitat cely zivot .. vsetko aj toto ze si tehotna teraz! Sa stalo z nejakeho dovodu ..

beronsche
3. aug 2023

@maja22 toto je jeden pribeh.
Co znamena skusenost tejto zeny, pre dalsie zeny? Nic.
Kazda je ina, kazda to inak preziva. Iny zivotny pribeh, okolnosti, vsetko....
Suhlasim akurat s tym, ze vzdy je Dobre sa obratit na odbornikov. Ale jedine za predpokladu, ze dokazu byt nezaujati.

zooeynka
3. aug 2023

@maja22 no dakujem pekne! Dcera dodnes nevie ako bola stvorena, nikdy sa nepytala na otca? Neveriiiim. A tiez neverim ze zena, ktora taji dietatu takuto vec pojde urobit rozhovor pre dobre noviny.sk...

maja22
3. aug 2023

@beronsche
@zooeynka vzdy je to konkretna skusenost konkretnej zeny. Neprenosna. Moze byt inspirativna alebo naopak vystrahou. Kazdy je zodpovedny za to, co urobi. Aj za to, co napise. Slova mozu pomoct, liecit, aj zranit. Nemusime sa tu viac dotahovat, ja som ponukla autorke svoj pohlad, dalsie zeny tiez, nech si sama zvazi, co urobi.

leonie28
3. aug 2023

Mám kamošku, ktorá podstúpila upt v 17 rokoch , a psychicky sa strašne dlho trápila, a nikdy už nemala dieťa, niečo jej tam porušili ☹️. Takže zničilo jej to celý život.

pininka1
3. aug 2023

@maja22 neviem co to bola za asociácia ale ja sa pohybujem v sociálnej sfére a nepoznám jedinú znásilnenu, ktorá si dieťa chcela nechať, zato poznám také,ktoré rodina prehovorila aby si dieťa nechali a nikdy si k nemu nevybudovali vzťah. Ja osobne nie som vôbec zástanca potratov, ale som zástanca toho ze je to telo tej danej ženy a ma pravo bez akéhokoľvek odsudzovania rozhodnúť o sebe a svojom ďalšom živote. Dieťa totiž to nie je vec, ani šteniatko ktoré sa môže položiť hocikam. Je to záväzok na celý život.

zooeynka
3. aug 2023

@maja22 suhlasim. Slova su silne. Ale nepridu k autorke v case krizy ani pokocikovat, ani poplatit ucty ani riesit co treba okolo dietatka. Lahko sa radi druhym co BY mali urobit ked sa nas to dalej netyka, vsakze.
Inak, jasne, nikto pricetny nikdy nebude povazovat interrupciu za skvelu vec, poznam veru zienku ktora svojou dobrovolnou interrupciou dost trpi, ale poznam asi 4 ktorym po zakroku odlahlo a ziadnou psychickou ujmou netrpia, dokonca povedia ze to na tu dobu bolo dobre riesenie...

petrahl
3. aug 2023

@pribinak kamoška sociálna ti rozpráva na počkanie príbehy, s ktorými prichádza do kontaktu pracovne? To bude ťažká profesionálka s naštudovaným etickým kodexom

zooeynka
3. aug 2023

@petrahl tak asi jej nerozprava mena a adresy, nie? Podelit sa o anonymny pribeh nie je porusovanie etiky....

petrahl
3. aug 2023

@zooeynka je to vrcholne neprofesionálne

beronsche
3. aug 2023

@pininka1 Dobre napisane, uplne suhlasim.
@zooeynka je to neprofesionalne

jablkovastrudla
3. aug 2023

Moja kolegyna bola dva krat..Raz ked bola po strednej vraj a raz v 2018. Ja som akurat cakala syna a jej frajer sa s nou rozisiel. Minule som sa jej pytala ci lutuje a vraj nie. Financne by to sama zial nezvladla. Sama ma zdravotne problemy, teraz jej operovali chrbticu. A sme skoro rovesnicky takze ma okolo 35-38 rokov.
Len dodam ze je Rumunka a tam sa to riesi tabletkou, nemala ziadnu operaciu.

pribinak
3. aug 2023

@petrahl šibe ti? Však ona mi nepovie celu kazuistiku, nerozpráva mi mena ani žiadne identifikačné údaje

Čo si ty dovoluješ ju posudzovať či je profesionálka alebo nie?
Netrep, nesiahas jej ani po päty

Je mi zle z takých pokrytcov ako si ty 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

jana_eyre_2
3. aug 2023

@petrahl počkaj, počkaj - čiže keď počúvam podcast ľudskosť, kam chodia rozprávat profesionálni psychológovia a psychiatri z celého slovenska a hovoria o prípadoch ktoré vo svojej praxi už museli riešiť úplne anonymne samozrejme tak sú akože neprofesionálni? Vážne? Myslíš že by o takom niečom hovorili verejné keby šlo o porušovanie kódexu?

zooeynka
3. aug 2023

@beronsche neprofesionalne by to od nej bolo, keby povedala ze janka kovacikova z horneho konca ma taky a taky problem. Povedat kamoske ze niekto riesi take a onake sracky nie je neprofesionalne.

littledaisy
3. aug 2023

Chápem, že sa možno cítite, že pre dieťa nie je vhodný čas alebo máte nejaké určite svoje dôvody,prečo rozmýšľate nad potratom. Prosím vás ale, nerobte to. Je mnoho mnoho žien, ktoré to ľutovali, že zobrali bábätku život ... ak sa oň nedokážete/nechcete postarať, dajte ho na adopciu, anonymný pôrod je tiež možnosťou. Je mnoho párov, ktoré chcú a nemôžu mať dieťa, na bábätko sa čaká aj roky, preto by ste niekomu mohli dať krásny dar v podobe vytúženého bábätka. Potrat nie je nikdy dobrým riešením... Veľa žien má po ňom psychické problémy, sú konkrétne svedectvá konkrétnych žien, stačí si to vyhľadať... prosím vás, kvôli tomu bábätku.... nerobte to. Ono sa na vás spolieha ako na zdroj svojho života.

littledaisy
3. aug 2023

odporúčam túto poradňu, predtým, než sa rozhodnete. https://alexisporadna.sk/

drahomirrra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrahl
3. aug 2023

@pribinak no ešteže ty vieš s istotou kam ja jej siaham ;)

petrahl
3. aug 2023

@jana_eyre_2 rozprávať o tom v nejakej relácií s nejakého dôvodu a vystupovať ako odborník je trošku niečo iné, ako kamoške pri pive tliachať o prípadoch zo svojej praxe.
Má to trocha iné pravidlá 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre