Manžel je starý na druhé dieťa

youknow
22. jan 2013

Dobry den, chcem poznat vas nazor. Narodil sa nam syncek, bez uska, s hydrokelou, ktoru sme museli dat operovat, ked mal tri mesiace, mal z nej velke bolesti bruska a koliky, nehovoriac o usku, co sme vobec necakali, mala som problemi s kojenim - malo mliecka - a to som mu chcela dat to najlepsie, co taky drobec potrebuje - prsnik a mliecko, tak som sa trapila 4 mesiace. Po tom vsetkom ma syncek teraz uz 6 mesiacov a je to nase zlaticko. Dosledkom je, ze si syncek vyzaduje ozaj vela pozornosti. Manzel ma vsak 36 rokov a na druhe dietatko uz nie je vela casu, ak ho nechceme mat po manzelovej 40-tke. Avsak na druhe dieta sme zatial velmi unaveni a nevieme si predstavit opat ten kolotoc, manzel navyse vela pracuje, ma sluzby, chodi unaveny domov, samozrejme, ze mi pomaha, no aj tak som casto sama doma, mama este pracuje, brat tiez dlho do vecera- takze mi nema velmi kto pomahat. Takze mam dve moznosti - bud masaker s dvoma miminami, alebo jedno dieta. Zvazovala som aj profesionalnu opatrovatelku, no neviem. Obaja sme s manzelom na tom tak, ze druhe dieta by sme mozno aj chceli, ale... Co by ste robili v mojej situacii?

lucula73
22. jan 2013

@youknow ahoj,tak v prvom rade podľa mňa vobec nie je starý.v dnešnej dobe v tomto veku vačšina chlapov s deťmi iba začína 🙂
moj muž mal 42 rokov,keď sa nám narodilo druhé a nič nezmeškal....... 🙂

Podľa mňa to chce čas a nechaj to zatiaľ voľne plynuť,užívaj si malého synčeka a ak bude vačší a samostatnejší,sa rozhodneš...........a ešte to aj do 40ky stihnete 😉

sirinka
22. jan 2013

@youknow pokial po dietatku tuzite, chodte do toho. Radsej si fakt najdi vypomoc, ale ked nenaplnite svoju tuzbu, mozete cely zivot mat pocit, ze k vam do rodiny este niekto chyba....

sisaha
22. jan 2013

@youknow tvoj manzel v 36 rokoch je stary? 😀 Tak ten moj by za taketo hlasky vrazdil 😀 😀
Nie je dolezity vek chlapa, pokial sa citi stale mlady.., dolezitejsie je, aka stara je zena a hlavne ci sa na to citi, kedze zo zaciatku je vacsia starost o dieta na jej pleciach..

adrioska
22. jan 2013

@youknow pockala este minimalne 1 rok, za ten cas premyslala, ze ci ano alebo nie, dieta ako rastie, meni sa, takze sa meni aj nazor, ci mat dalsie dietatko alebo nie...36 rokov nie je vela, mam v okoli plno parov, ktore maju dieta v takomto veku, resp. bezne nad 32,33 rokov, muzi este viac, bohuzial aj takych, co sa blizia k 40-tke a dieta este nemaju,ale dlho sa snazia a neprestavaju sa este snazit... 😉

sirinka
22. jan 2013

@lucula73 ja si tiez myslim, ze mat deti po 40tke uz je ... Tazsie... Clovek starne, nemladne a ked budu deti v puberte, rodicia budu v inom leveli, to uz je pomaly dvojgeneracny rozdiel... Mozeme sa akokolvek tvarit, ze dnes je to IN, ale priroda nam v tom veku uz ubera sily....

erika439
22. jan 2013

aj ja myslim, že túžbu si treba naplniť a prekážky zdolať, aby život zase nadobudol iný, hádam lepší rozmer. Keď sa chce, cesta sa nájde.

ivetkabab
22. jan 2013

@youknow preco by bol stary?ved chlap moze,,ak sa mu zadari,,aj v 80....vid:Saudek,Picasso...

martinkatinka
22. jan 2013

Ak chceš odpoveď, či je starý na dieťa, tak nie je... ak chceš odpoveď, či je dobré mať druhé dieťa s malým vekovým rozdielom, tak ti tiež poviem, že áno... nikdy nemožeš vedieť aké bude to druhé a možno si pri ňom ešte aj oddýchneš....možno to bude ľahšie mať dve hneď po sebe ako s odstupom... ale to musíš posúdiť sama.... Ja ťa chápem, že starosti s prvým bábom, keď má zdravotné problémy, ti uberajú síl.... ale to druhé, zdravé ti naopak može dodať toľko energie, že s úsmevom všetko zvládneš....

m.i.r.i
22. jan 2013

@youknow prepac, ale zaujal ma najprv nadpis, cakala som ze manzel ma minimalne po 50tke ked si tu dala taku temu ( aj ked aj v tom veku maju teraz muzi kludne deti)..a pozeram, ze 36 rokov 🙂 Si zlata, je to mile...Ved v takom veku mnohi muzi este vobec deti nemaju, ved teraz ked sa zenia v 35 tak je dobre...mat druhe ci dalsie deti po 40 je teraz uplne bezne..to je nejaky vysoky vek?
Akokolvek, vek by som urcite na tvojom mieste neriesila..manzela mas mladeho, akurat v rozkvete, na deti ma kludne este cas..neviem kolko rokov mas ty, ale ak to mate so syncekom narocne, urcite tomu nechaj cas..neriad sa tym co si myslia ostatni, lebo kamaratky maju deti hned po sebe a muz ma 30🙂Vychutnajte si kludne prveho synceka, mas to narocne okolo neho a to este len pride chodenie, obdobie vzdoru..ak nechces ako pises mat doma sialeny dom a seba na psychiatriu, tak tomu daj cas a druhe dietko pride neskor...nerozumiem naozaj, preco by musel vas syncek byt jedinacik..vela stastia

lucula73
22. jan 2013

@sirinka možno máš pravdu,ale záleží od toho,ako sa chlap cíti.......a navyše 36 rokov nie je vobec veľa,čiže hneď keby dva tri roky počkala,keďdže ako píše je často sama a má postihuté dieťa,čo si vyžaduje starostlivosť............. tak nič nezmeškajú.otázne ale aj je,aby potom nebol problém otehotnieť....to sa stalo nám...najprv sme nechceli a keď sme chceli tak to nešlo,preto mám aj rozdiel skoro 7 rokov a muž mal po 40ke 😀
Ale malého si tak užíva,neskutočne,dopriala by som to každej 😉

henikav
22. jan 2013

@youknow Mas pravdu v jeho veku je uz uplne na odstrel 😀 😀 😀 Ale je to o tom, ako sa clovek citi, ja mam 42 a manzel 48 a onedlho budeme mat dalsie babatko a strasne sa nan tesime. Zvysok neriesime. Aj mlady rodic moze ochoriet, alebo aj zomriet, 100% zaruka nie je, ale treba zit podla svojich pocitov. Ak sa na to citite vy dvaja, dajte sa na to, ak sa na to necitite, ani to neskusajte, je to Vas zivot, vy ho budete zit taky, aky si ho pripravite 😉 Je pravda ze my zijeme v zahranici, tu je bezne ze prve dieta sa narodi dlho po 30 resp. blizsie k 40, a tym padom dalsie deti uz su casto po 40. Kazdy vek rodicovstva ma svoje pre a proti

gala79
22. jan 2013

pridavam sa k nazoru henikav...prve dieta sme mali, ked mal manzel 44, druhe 48...ci to ma vyhody alebo nevyhody, netusim....ako otec je taky aky je, nikto nie je dokonaly..obcas najlepsi na svete, obcas na infarkt . . 😅.... aj tak ho ja & decka berieme vsetkymi desiatimi.....v kazdom pripade to ma pre neho jedno obrovske plus....ci uz fyzicky alebo mentalne "starne" pomalsie, lebo pri malych detoch si taky luxus ako starnutie dovolit nemoze... 😀

babulka1978
22. jan 2013

vsetko zalezi od toho, ako sa citite......my sme mali prvu babulu, ked mal mm 39.....a teraz cakame druhe....a mm ma po 40......a dokonca sa tvari, ze by sa nebranil tretiemu......ale na to sa uz asi necitim ja 😀 ale co sa tyka jeho "otcovskych" zrucnosti, tak tie zvlada na 1*

zabka88
22. jan 2013

môj tatino ma zvládal počať keď mal 50-51? a som tu 😉 podľa mňa je dôležitejší vek ženy ako chlapa.. však kukni Gotta, ten plodí a bude plodiť kým bude vládať 😉 kludne by som počkala ešte pár rokov

bebe02
22. jan 2013

Manzel vobec nie je stary na druhe dieta. V jeho veku sa mnohi este len zamyslaju nad zalozenim rodiny. 🙂))
Kolko rokov mas ty? U zeny je to predsa len trochu ine, nez u muza.
S tvojim dietatkom si si dost vytrpela - operacia, bolesti bruska atd. Ale teraz by uz to malo byt ok, po tej operacii hydrokely, nie? Neviem, ako sa bude dalej riesit to usko, ci syncek podstupi nejaku plasticku operaciu alebo nie... Ale z mojho pohladu ti nic nebrani k rozsireniu rodinky o nove dietatko. Akurat, ja osobne by som nemala deti az tak kratko po sebe, pockala by som este nejaky ten rok.
A co sa tyka tej pomoci - vies, vela zien nema absolutne nikoho, kto by im pomohol, babicky su daleko, alebo ziadne, z okolia nikto, kto by povaroval deti. Spoliehaj sa sama na seba, nie na ostatnych, ze ti pomozu...

ondatra2
22. jan 2013

tak to sa netrap, moj ma 39 a ja 31 a este nemame ziadne dieta.a chceme mat aspon 2 deti. nemam skusenosti, ale ak mate s tymto vela, tak radsej chvilku pockat, kym bude syncek samostatnejsi.

verenal
22. jan 2013

Ale nie, myslím že starý nie je. Naši sa rozhodli mať dalšie deti práve v tomto veku. Ocko mal okolo 40 mamka 35. Sestra s bratom už mali 10-9 rokov ked som pribudla ja a moja sestra. A to sme sa narodili s ročným rozdielom. Mamka s ockom pri nás omladli, nikto im fakt netipuje ich vek. Ocko má po 60 a vyzerá super o mamke ani nehovorím. Na stužkovej tromfli aj mladších rodičov. ;) Tak len smelo do toho.
Ja to síce hovorím len z pohľadu potomka 😀 , nie rodiča, ale dajte tomu šancu. Vek nie je prekážka a ked naši zvládli 4 deti 🙂 Kým staršími locovala puberta, my sme nastupovali na základnú. Možno to aj bolo ťažké pre nich, ale ja som im vdačná, vytvorili nám najkrajšie detstvo. Naozaj si neviem ani len predstaviť byť jedináčik. A vek naozaj nie je prekážka, je to len číslo. Ide o to, či sa na to cítite a chcete to. Lebo na rozdiel od veku, by toto už prekážka bola. Deti by mali mať ľudia len vtedy, ak ich naozaj chcú. ;)
Pozn. deti nemám, tak možno bude môj názor skreslený a milný

rebecca2006
22. jan 2013

@youknow ahoj, keď budem mať trošku času ešte ti napíšem... ale ja by som sa moc neponáhľala,. 36 je v pohode to mal môj muž ke´d som ho spoznala. Takže sa vôec netráp otáykoumanželvho veku skôr tým, na čo sa cítime. Ja by som počkala aspoň do synčekových 2 rokov, inak je to akt masaker.... 🙂 aler skutočne, vôbec nerieš manželov vek. Ja som orodila prvé v 33 MM mal 38 a druhé v 36- to mal manžel 41..... To že je podľa mňa v prechode a nedá sa s ním jefat ale či je to len ootáyka veku,....... 😠

viki_a_ben
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliza
22. jan 2013

ked mala moja dcera 6 mesiacov, tak som rozmyslala nad vsetkym, len nie nad druhym dietatom 😀. To je strasne skoro....teraz je ta starostlivost najnarocnejsia, ale za par mesiacov to uz bude lepsie. Ja sa ti teda vobec necudujem, ze sa na dalsie mimi necitis, to je uplne normalne. O rok budes mozno uvazovat uplne inak a tvoj muz nie je v ziadnom pripade stary. to vam niekto povedal, ci odkial prameni tento vas nazor? ano, volakedysi boli ludia po 30-tke akoze 'stari' na deti, aj moja mama mala brata v 33.r. a tiez uz bola 'stara' na tu dobu. Ale odvtedy sa toho vela zmenilo, dnes si ludia len zakladaju rodiny po 35-tke, aj neskor. Mozno je to trochu riziko pre prvorodicku, ale pokial viem, muzov vek nijak neovplyvnuje zdravie dietata. Moj muz mal 39, ked sa syn narodil a nie je ziadne problem. My mame rozdiel medzi detmi 5 rokov a je to super. Takze aj to je riesenie, ze si nechate vacsi rozdiel, aby to bolo zvladnutelne. Ja osobne by som dve deti za sebou nechcela, ani nezvladla 😔 .

jarmila1977
22. jan 2013

ahoj.tak ja si myslim,ze manzel vobec nie je stary na druhe dieta.v dnesnej dobe uuuplne bezne aj na prve 🙂 ja by som na tvojom mieste trosku pockala,kym syncek podrastie a az potom uvazovala nad druhym babom.aspon taky 3-4 rocny vekovy rozdiel medzi nimi.ja mam 35 rokov a moj manzel bude mat o mesiac 48 rokov.mame 10 rocneho syna,7 rocnu dcerku a 9 mesacneho matuska.toho si doslova manzel vydupal 🙂 🙂 🙂 lebo ja som uz tretie dieta neplanovala.a neboj sa,ze by si nezvladala dve male deti.pri prvom vsetky maturujeme,lebo je to pre nas uplne nove,pri dalsich detoch je to uz hracka a nie krok do neznama.tak drzim palce.

adeli79
22. jan 2013

stary? ??? moj manzel bbude mat 39 rokov a teraz cakame 3.dietatko. ani nas nenapadlo, ze by bol stary.

anjelicek26
22. jan 2013

@youknow - podla mna mas velmi zlu predstavu o tom, kedy je muz stary na dieta 😀 Zenam tikaju biologicke hodiny, chlapom sa spermie tvoria kazde tri tyzdne nove, takze asi tak. Vas ziaden cas netlaci. Neuponahlaj to, vidis sam, ze je unaveny a nestiha ti pomahat, tak pockaj, kym bude prve dietatko v skolke, kym budete mat to druhe. Lebo to bude cele na tebe a ty si musis tiez oddychnut.

trasko
22. jan 2013

ahoj pripajam sa aj ja.teda My. mam uz 10roc.syna z predosleho vztahu,moj drahy nemal deti a ani nechcel s prvou zenou-nie je jej pozehnane byt nou,pretoze ten cit v nej nie je.to je vedlajsie ale teraz...po mnohych trapeniach v nasom vztahu muz povedal,ze ak panboh da budeme mat babatko.mali sme tazku autonehodu,povedali nam nezavisle,ze nebudeme mat.a cuduj sa!mame 3mesacneho valibuka.ma uz cez 7kg.muz bez rozmyslania povedal-este dceru.nedavame si pozor a muz ma 42 a ja 32.deti su bozi dar!

nikuska265
22. jan 2013

Ja si osobne myslím, že tu nie je otázka veku manžela. Vôbec nie je starý. Dcérka sa nám narodila keď mal manžel 35 a ešte plánujeme 1-2 deti. Ja pochádzam zo 4 detí, ja som sa narodila ako posledná, trošku neplánovane, keď mamina mala 40 a ocino 42 a mám s nimi skvelý vzťah. To je skôr otázka na teba.... To že manžel je menej doma kvôli pracovným povinnostiam, s tým nič nenarobíš, asi ťažko len tak zmeniť prácu aby mal viac voľného času a pritom aby sa mu neznížil príjem. aj to,že tvoja mamina ešte pracuje, ako dlho ešte bude pracovať? To si skôr musíš zvážiť ty, či si ty na to pripravená, či to zvládneš,alebo či by ste mali dostatok financií na zaplatenie nejakej opatrovateľky,ktorá by ti pomohla, či s deťmi, či s domácnosťou.... Pokiaľ sa manžel nebráni 2. bábatku, tak je potom naozaj na teba,aby si vedela ohodnotiť svoje sily, a túžbu po ďalšom miminku . veľa šťastia 🙂

alka221
22. jan 2013

ved to nie je stary 😀 kludne mozte mat dietatko aj o tri styri roky.. 😉

mahulenka87
22. jan 2013

ahoj. Môj manžel má 34 a až v lete sa nám narodí naše prvé mimi. Záleží najmä na tvojom veku, ale tiež si myslím že manžel vôbec nie je starý na ďalšie dieťa. 😉
Ešte aspoň rok, dva by som počkala ako sa bude dariť synčekovi a myslím si, že bez problémov by ste mohli mať 2.bábätko. Straší synček už bude samostatnejší a pôjde to ľahšie. Teraz vám to síce tak nepripadá... je to únavou, stresom, obavami... ale uvidíš, že časom to prejde a sami budete túžiť po ďalšom mimi 🙂
Držím palčeky 😉

sakura77
22. jan 2013

moj ma 38 a a este sa chysta za par rokov na jedno...a uprimne ti poviem,ze s dvomi je menej roboty ako s jednym,samozrejme ten prvy rok je tazky ale potom sa ti uz zahraju spolua je to super,ja pri dvoch ovela viac stiham ako ked som mala len jedneho,ktory bol teda dost narocny🙂 neboj sa toho,ja mam 3rocny rozdiel a myslim ze mensi by bol este lepsi,aj ked zozaciatku je to o dršku 🙂nemenila by som urcite,chod do toho🙂lebo cim bude malinky vacsi,tym viac ta to bude tahat zas k babatku a to budete este starsi🙂

vivusika
22. jan 2013

každý je tak starý, na koľko sa cíti 😉 ja som mala prvé dieťa v 33 a druhé v 39. Môj muž má dcéru z prvého manželstva, ktorá keď sa narodila mal 25 rokov. Pri našich mal 43 a 49 rokov - to keď sa dozvedel, že som tehotná, tak to bol pre neho šok 😲 Ale dnes už povie, že si deti oveľa viac užíva a má s nimi úplne iný vzťah ako pri prvej dcére. Takže momentálne nerieš, čas ukáže...

dai
22. jan 2013

@youknow ahoj... hm, divne pisat o chlapovi ze je stary ked ma 36 na stranke kde mas aj temu prvorodicky po 35🙂 asi zijes v malom meste ked pokladas takyto vek za vela... vo velkomestach je to naozaj mnohokrat vek kedy este len zeny zacinaju rodit a chlapi tento vek vobec neriesia... ved chlap medzi 30 a z 50 rokov by mal byt na vrchole svojej sily...

co ja skor chapem z vasho problemu nie je ani tak vas vek ako skor ze nezvladate vase dieta - co je ale v tomto veku ked je trosku narocnejsie normalne... stoji vas momentalne asi vela fyzickych ako aj psychickych sil... uprimne, ja som mala narocne dieta pred 30tkou a bolo to teda o hubu narocne😀 ( moj muz mal tiez pred 30tkou...) druhe sme mali po 30tke - dobrucke, pokojne - a materska bola totalna parada😀

vies, niektori chlapi sa na dieta necitia v 20tke, 30tke ani v 40tke a zacinaju plodit az v 50tke ci neskor😀 niektore zeny sa na deti necitia vobec... a niekto nezvlada vychovu detto v akomkolvek veku - z toho teda aspon mne vyplyva ze tato otazka absolutne nema s vekom nic spolocne... osobne tiez moc neschvalujem robenie si deti ako zabavku na stare kolena ( to co robi napr. gott mi pride velmi sebecke voci tym detom... ak sa dozije stovky tak jeho deti ho mozno budu mat na svadbe☹ ) ale 36 rokov pre chlapa je super vek...

myslim ze ked sa malinky trosku znormalni ( co teda napr. u mojej narocnej dcery bolo tak po 1.5 roku kedy zacala pocuvat a po 3och kedy zacala uz aj normalnejsie spavat🙂 ) tak sa vam aj lahsie bude rozmyslat o druhom babu - na vek kaslite, pokial ste zdravi a spokojni tak je to v pohode, na okolie tiez mozte zvysoka😉 dajte si cas...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre