Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

saallen
8. sep 2012

Baby,viem ze uz som tu nekde citala,ale po kyrete som krvacala len ten den potom nic a dnes som zacala krvacat,sice len tak slabo zatial,ale obcas mam aj take krce akokeby. Mali ste to nektora tak?mam trocha strach.tak teraz neviem.

zlatat
8. sep 2012

@saallen aj ja, a tentokrát konečne to dopadne dobre a dotiahneme to všetky do úspešného konca.

Ja ešte musím ísť na hematológiu dohodnúť sa s Dr. o ďalšom postupe - len akosi mi neodpovedla na mail, tak ani neviem, či mám prísť v utorok ( ako som m ala pôvodný termín v tehu ) alebo sa to posunie 😖 No a počkáme si na výsledok z genetiky, potom s tým výsledkom pôjdeme na konzultáciu a uvidíme, čo nám povie genetička - možno nám dá vyšetriť karyotyp ako vravela, že by to bolo dobré spraviť, nakoľko už mám 3 potraty za sebou
A ak budeme mať výsledky, príde prvá mrcha tak možno do toho vhupneme - ešte uvidím, ale nemám chuť čakať 3 mesiace 😖

zlatat
8. sep 2012

@saallen aj ja mám dnes také kŕče - a tiež som slabo krvácala s prestávkami - telo sa len dočisťuje, je to OK.

saallen
8. sep 2012

@zlatat ani ja nemam chut cakat,ak bude vsetko v poriadku. Po druhom babatku velmi tuymim a nechcem aby mali velky vekovy odstup od seba.

A dakujem som rada,lebo naozaj so sa rano zlakla. Ze co sa deje.

zlatat
8. sep 2012

@saallen nie si sama - aj ja som sa zľakla, no keď si napísala, že aj tebe sa to stalo, tak som sa ukľudnila.
Ja som tiež nechcela veľký vekový rozdiel medzi 2.a3. no žiaľ, osud to zariadil inak - ak niekto tam hore dá a podarí sa nám to, tak bude skoro 7 rokov rozdiel medzi poslednými dvoma - no čo už

saallen
8. sep 2012

@zlatat dakujem.je mi ovela lepsie

spisiacka
8. sep 2012

@zlatat tak to je priserne uz si clovek mysli ze je za vodou ze prvy trimester je prec a aj tak pride kruta rana osudu.

tinara23
8. sep 2012

Ahojte kočky, ja mám po dvoch potratoch, jedno tehotnetsvo som musela končiť kvôli vývojovej chybe na konci 12tt a druhýkrát som otehotnela dva mesiace po potrate, ale bohužiaľ v 9tt som potratila. Vydupala som si u gynekológa genetiku, hematologiu. A sama som si vybavila ešte vyšetrenie na reprodukčnej imunológii. Zatiaľ budem mám hotové iba výsledky z genetiky (v pondelok si po ne idem). Neskutočné je to, ako dlho všety vyšetrenia trvajú, genetika trvala 10 týždňov, hematologia objednanie do dvoch mesiacov a výsledky vraj budú tiež do dvoch mesiacov. A imunologička zase čaká na hematku 😒
@zlatat čítala som si čím si si už prešla, veľmi ma to mrzí, vekovo sme na tom podobne, ja by som si ešte dala urobiť vyšetrenie na reprodukčnej imunoĺogii....ja som tiež do toho po druhom potrate chcela vhupnúť (02/2012), ale našťastie manžel ma skrotil a počkáme na všetky vyšetrenia.

saallen
8. sep 2012

@tinara23 to je mi luto,a ako si sa s tym vsim vysporiadala?a pozeram,ze jedno dieta mas,tam bolo vsetko v poriadku v teiotenstve? Ja mam sice strach,ale chcela by so sa co najskor pokusit znova,ak bude s gyn.hladiska vsetko ok.

zlatat
8. sep 2012

@spisiacka ve´d to, že som si vravela, júj ako super, prvé kritické týždne ( 6. a 7. čo som mala predtým potraty ) mám za sebou, prešla som 1.trimester, tak som si mysleal, že už to je v suchu, že máme najhoršie za sebou a už sa nič nemôže stať - no tudle ... a keď som si potom neskôr prečítala na MK príbehy kočiek, čo prišli o bábätká pár týždňov pred pôrodom 😢 ... och je to hrozné, už naozaj neplatí, že 1.trimester keď mamička prejde, tak už bude všetko OK. 😖

rachel36a
8. sep 2012

@zlatat ahoj, aj ja som teraz potratila tretí krát za sebou, teraz aspoň nebola nutná revízia... nám nezistili nič ani na hematologii, endokrinologii, urológii ani na genetike... dokonca ani na genetike z plodovej vody a vzorky plodu nič... ako nám napísali zdravý, úplne normálny ženský karyotyp , tak nevieme prečo... tak strašne chceme dieťatko, že by som bola schopná ho aj ukradnúť.... zúfalstvo...je to hrozné 17tt, to už je naozaj veľa... ja som teraz posledné razy v 9tt, 12tt, a 10tt...

zlatat
8. sep 2012

@tinara23 och, to mi je strašne ľúto, 😢 😢 je to nefér ... ako moja pediatrička povedala - detičky by mali byť tam, kde si ich veľmi želajú a kde ich chcú a nie tam, kde ich nechcú 😖
Držím ti palce, aby sa vám dto do tretice čo najskôr podarilo a hlavne aby ste to dotiahli do úspešného konca.
Kde si bola na tej reprodukčnej imunológii? Čo sa tam zisťuje ?
Dali spraviť aj genetické testy tvojmu malinkému ?

zlatat
8. sep 2012

@rachel36a 😢 😢 😢 och to je strašné, keď ti ani príčinu nezistili. 😖 V takom prípade už človeka chytí strašná bezmocnosť a zároveň aj strach, lebo keď sa npozná príčina, tak potom sa ani nevie, ako ďalšej strate predchádzať ... toho sa aj ja bojím, že na nič neprídu, nič nezistia 😒
A nemôže byť problém v hematológii? Poznám kočky, u ktorých sa problém so zrážanlivosťou objaví až v tehu - pokiaľ nie sú tehotné, tak sú všetky výsledky v poriadku, ale s postupujúcim tehotenstvom sa im zhoršovali.

afrika
8. sep 2012

@rachel36a mrzí ma tvoja strata 😔 😔 😔 . ja som potratila celkovo 5 krát a tiež sme mali genetiku malinkého, kde sa nič neukázalo. bolo to tiež dievčatko...naposledy som potratila pred 8 týždňami a tam nám bola robená aj genetika malinkého. som takisto z Martina ako ty 😉

soni1
8. sep 2012

Ahojte, poraďte mi, bolí ma podbruško a kríže. Je to OK, alebo sa mám obávať? Nehnevajte sa, že sa pýtam, ale keď ste mali MA, ako sa to u vás prejavilo, krvácaním, strata príznakov? Ďakujem.

silvuska47
8. sep 2012

@zlatat ahoj mna by zaujímalo kde si bola na tej genetike..vdaka za info...ja som tiež po potrate tri týždne ale stale to velmi boli..prišli sme o fazulku v 8tt..čakame na vysledky ešte že prečo k tomu vlastne prišlo!!tak aspon dufam že takto sa dozvieme príčinu..

rachel36a
8. sep 2012

@zlatat no ja mám aj vtedy všetko ok, ale aj tak mi odporučili v Heliose v prípade dalšieho tehotenstva si pichať nízkomolekulový heparín na riedenie krvy...tak neviem... už som z toho na psychiatra.... úplné zúfalstvo...

rachel36a
8. sep 2012

@afrika je to hrozné, kým človek nemá tieto problémy , tak ani netuší koľko žien takto trpí.... a kde bývaš v MT, ak to nie je tajomstvo... napíš do IP...

soni1
8. sep 2012

prosím vás, vedeli by ste mi odpovedať na vyššie uvedenú otázku?

katarinagm
8. sep 2012

@soni1 ja som nemala nijake zmeny... predtym som mala hnedy vytok, ale ked som bola na pohotovosti robili mi sono a babatko zilo, srdiecko krasne bilo a potom o dva tyzdne na kontrole nic.. :/

rachel36a
8. sep 2012

@tinara23 ahoj, mne teraz doktorka tiež doporučila reprodukčnú imunológiu, lebo to jediné mi ešte nerobili... môžeš mi napísať kde na ňu ideš a čo k tomu treba... ja sa mám ísť v pondelok dohodnúť do ISCARU, ale oni to vraj robia len v Bratislave, a Helios tuším v Brne..

saallen
8. sep 2012

@soni1 ahoj nemala som ziadne priznakz ,ze by bolo nieco v neporiadku,ani krvaceni a spineni. Az sono ukazalo.

tinara23
9. sep 2012

@saallen ahoj, ťažké to bolo hlavne v prvom prípade, keď som otehotnela po cca troch rokoch snaženia, aj to po IUI v centre. Dovtedy tehotnestvo absolútne v pohodke a moja prvá návšteva u gynekologa (predtým som chodila do centra) dopadla tak, že mi veľmi opatrne povedal na sone, že sa mu nepozdáva hlavička a potom začal kolotoč vyšetrení u iných lekárov a verdikt vývojová chyba. Trvalo mi minimálne dva mesiace kým som bola schopná sa o tom bez plaču rozprávať. Potom som otehotnela znovu, ale ten druhýkrát som niesla lepšei, asi preto, že predtým to bol strašný šok, ale tu pri druhom raze už od 6tt to nevyzeralo dobre, tak som mala trošku čas sa na to pripraviť.Najhorši sú pre mňa termíny máj a teraz koniec semptembra, vtedy som mala rodiť...ale samozrejme nemá zmysel sa tým utápať, treba ísť ďalej, držím palce 😉

spisiacka
9. sep 2012

zienky nedokazem prestat na to mysliet este aj v snoch sami to stale vracia neoddychnem ani v noci. Neviem sa s tym vyrovnat a neviem ci to niekedy dokazem

tinara23
9. sep 2012

@zlatat no čo už narobíme musíme ísť ďalej, inak sa nedá 🙂
pri prvom som si dala urobiť odber plodovej vody a po genetickej stránke je všetko ok, tiež to malo byť dievčatko. Pri druhom raze robili iba histologiu a tam sa nič nezistilo. Niekde som čítala, že máš autoimunitné ochorenie štítnej, ja mám to isté a mailovala som si s doktorou na repr. imunologii, že problém prečo sa nedarí a potratov môže byť aj imunologický. Momentálne to začnú robiť v BA. Toto mi napísala p.doktorka, je to síce konkretne k môjmu prípadu, pripájam čast:
Takisto Vám na hematológii nechali vyšetriť aj základný panel antifosfolipidových protilátok (ACLA a anti B2GP)- toto vyšetrenie sa v podstate prelína s odporúčaným imunologickým vyšetrením pri opakovane neúspešných tehotenstvách, s tým, že na našom pracovisku sme schopní tento panel rozšíriť a doplniť o ďalšie typy týchto protilátok, ktoré bývajú vo zvýšenej miere pozorované u pacientiek s opakovanými potratmi.
Takže by z nášho hľadiska bolo momentálne vhodné počkať ako dopadnú hematologické výsledky a na základe nich určiť, či a aké typy protilátok bude ešte vhodné doplniť (najmä zo spomínanej skupiny antifosfolipidových protilátok, plus by som doplnila aj základné testy na vylúčenie celiakie, ktorej jediným prejavom u niektorých ľudí môžu byť práve reprodukčné problémy a býva vo zvýšenej miere prítomná spolu s autoimunitným zápalom štítnej žľazy). Zároveň je potom možné vyšetriť ešte stav bunkovej imunity (ktorá sa takisto môže podieľať na neúspešných tehotenstvách),

zlatat
9. sep 2012

@silvuska47 bola som na Americkom námestí 3 v Bratislave - termín mi vybavil môj gyndoš, lebo som mala zlé tripple testy ( len vtedy sa ešet nevedelo, že malinké už dávno nežije 😔 )
@tinara23 testy na celiakiu aj reumatologické mi robila moja hematologička - mne z hematológie okrem mutácií tuším 3 génov vyšli aj zvýšené protilátky Lupus antikoagulant - preto bol ten Anopyrin už pred oethotnením a 1.trimester, elbo ten je vraj najúčinnejší na tieto protilátky.
@spisiacka ono to chce čas - po 2.potrate som sa z toho dostala až po 3/4 roku 😖 A to som po polroku mala také depky, že som musela prestať chodiť tu na MK, lebo keď som čítala, koľko kamošiek medzitým otehotnelo, ako im rástlo bruško,... bolo to pre mňa hrozné 😖
@saallen u mňa to isté - žiadne príznaky, náznaky, že by malo byť niečo v neporiadku - len moje sny - pár dní pred zistením MA sa mi snívalo, že som šla na amniocentézu a tam mi Dr. pred zákrokom povedal, že naše dieťatko už nežije ... hneď na druhý deň som letela na gyndu a vynútila si sono - a vtedy som na obrazovke videla len dlhú rovnú čiaru ... teda srdiečko už nebilo ☹
Jedine v prvom trimestri som špinil na hnedo a v 13tt som mala aj trolinku čerstvej krvi, hneď v ten deň mi doki robil sono a všetko bolo OK, vraj tam nevidel žiadne stopy po krvácaní, poslal ma domov s tým, že bábo je v poriadku - no o pár dní pravdepodobne sa vyvíjať ... ktovie, ako by to dopadlo, keby ma prijal do nemocnice a donútil ma ležať ...

zlatat
9. sep 2012

@soni1 bruško aj mňa pobolieva - ale nie silno. No a kríže? Tie ma bolia furt 😖
Ako som písala - pri mojom MA sa na to zistilo náhodou pri sone - ukázalo meraním, že v 13tt prestalo malé rásť, lenže mne bolo zle na grcanie ešte koncom 14tt - potom to zo dňa na deň prešlo - lenže to som brala tak, že som už v 2.trimestri a už by bolo načase, aby mi prestalo byť zle.
No a asi také 2 týždne pred zistením MA som zrazu začala amť taký zvláštny pocit - akoby som už ani bábo nemala v brušku - raz som sa v noci so strašným strachom zobudila na to, že ležím na bruchu a nič ma netlačilo, necítila som si bábo. No hovorila som si, že sa možno nejako posunulo dozadu, veď to sa stáva ... aj pri chôdzi som ho už tak necítila ako predtým, a v 15tt ako som sa odfotila tak som si všimla, že bruško mám rovnako veľké ako v 12tt ... takže vlastne už tam začal môj strach a pocit, že sa asi niečo deje - no každý ma ukľudňoval, že je to OK, predsalen nie som štíhla, mám dosť sadielka, takže maličké malo dosť miesta, nemuselo sa tlačiť von ... aj pri synoch mi dosť enskoro vykuklo tehu bruško, tak som sa nejako takto ukľudňovala ....

leonetka
9. sep 2012

@zlatat ahoj, len nahodou som nasla tuto temu. je mi velmi luto, ze ta tu vidim 😒 pamatam si ta z februaroviek, pisali sme si chvilku ohladom toho ake vitaminy mozno brat ked su problemy so stitkou. ja som bola v marcovkach ale tiez to nakoniec dopadlo MA v 9tt ☹ . teraz mam akurat prvu MS po kyrete. kedy mozete znovu zacat snazit? mne povedal doki ze az po pol roku, no pride mi to strasne dlho. mam uz 35, ziadne dieta este, cas hra trochu proti mne.
budes absolvovat aj nejake vysetrenia? mne dal hematologiu a genetiku, ale este len cakam na termin tak bohvie kedy sa dozijem potom vysledkov. 😠 inak tiez mam autoimunitnu thyreoitidu. aj celiakiu a intoleranciu laktozy. 😒

zlatat
9. sep 2012

@leonetka ahoj to ma strašne mrzí, že ani tebe to nevyšlo ☹ ☹
Ešte som nebola na kontrole po kyrete - dnes som len 11.deň po ňom. Takže niekedy budúci týždeň by som mala ísť na gyndu. Ale tipujem, že mi povie, nechať prebehnúť 3 MS 😖 ( najradšej by som to chcela nechať na prírodu a po 1.MS sa už prestať chrániť - tiež ide čas proti mne - hoci deti už mám ) ... dúfam, že nepovie viac, lebo to snažilkovanie môžem rovno zabaliť 😖 - nám sa tak ľahko nedarí otehotnieť, furt nám to dlho trvá, kým sa to podarí. Mám v zálohe Clostibergyt, keby to nešlo, ale dúfam, že ho použiť nebudem musieť.

Ja chodím už rok na hematológiu, ani neviem, či teraz v utorok mám ísť na kontrolu - Dr. sa mi akosi enozýva, nevyjadrila sa, či mám prísť teraz alebo dáme iný termín. Asi jej v pondelok skúsim zavolať na mobil.
Intoleranciu laktózy a alergiu na mlieko mám aj ja - celiakiu našťastie nie - tú má len môj synček.
Ešte počkáme na výsledky z genetiky - s týmito výsledkami potom máme ísť na konzultáciu ku genetičke a uvidíme, či nám potom vezme aj krv na vyšetrenie karyotypu

saallen
9. sep 2012

@tinara23 dakujem ,snazim sa. Neviem ale myslim si,ze uz to celkň dobre zvladam,hlavne uz som sa prestala obvinovat.tak mozno aj to pomohlo. Drzim palecky nech vsetko dobre dopadne a co najskor sa pochlubis babetkom.🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre