Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

gitusa23
7. mar 2013

@parker36 ja som mala u doktorky presne to iste. Dokonca aj oznamenie o tehotenstve bolo divne.... robila sono a hovorila nieco sestricke, ani nie mne. Z toho som zistila, ze som tehu. A potom mi doslo, ze asi to nieje OK, lebo povedala, ze to moze byt neskora tehotnost.... ani nepovedala co to znamena. objednala ma az o dva tyzdne, to som bola 10+3tt. O dva tyzdne povedala, ze no, je to tak, pojdete na kyretaz. Ziadne ludske a zvlast "zenske" spravanie. Iba suche konstatovanie bez vysvetlenia. Az na papieri som si precitala. "vstrebavaju si sa plod".
Toto je hrozne, nikto nic nevysvetli, vsetci sa tvaria, ze je to normalne..... 😖

parker36
7. mar 2013

@gitusa23 ... ved to... nieco ako "empatia" je mnohym lekarom cudzie. Skoda 😒 Ja som tiez pracovala s ludmi, takze viem, ze nie vzdy ma clovek dobru naladu, ma tiez svoje problemy... ale skratka z profesionalneho hladiska som si to nemohla dovolit.
Musime dufat, ze uz budeme dostavat iba dobre spravy 😉

karolinasustekova
8. mar 2013

@ivanya no ako sa držíte??? 🙂

llenulka
8. mar 2013

@karolinasustekova pevne dufam v take spravy ,ze ivanya nebude viac v tejto teme ale v inej,napriklad 1.trimester 🙂

ivanya
8. mar 2013

@karolinasustekova @llenulka 🙂 no velmi rada by som bola v tej teme, a dufam, ze tento rok budem, ale asi nie s tymto tehu. opat mi predlzili pobyt az do pondelka, a opat v pondelok ultrazvuk, lebo ani prednosta sa zatial neodvazil uzavriet to ako neprosperujuce, vhodne na kyret.

happyfrog80
12. mar 2013

@parker36 preco chcete cakat 3 mesiace ked je najlepsie po prvej ms ak sa na to citite?Doktori musia preventivne povedat o 3 az 6 mesiacov ale v UK doktori hovoria po prvej ms .Slovenskí doktori sa robia ako keby nebol nikto lepsi nez oni

karolinasustekova
12. mar 2013

@ivanya ešte máš šancu. tak nahrab ešte sily a bojuj. 🙂 ja to vidím veľmi optimisticky.. 😉

parker36
12. mar 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ci mate podobnu skusenost, ci radsej ist k lekarovi. Som tyzden po kyretazi (5.3.). Krvacala som 1,5 dna mierne... nic hrozne, nasledne uz len spinenie 3 dni. V nedelu ma opat prekvapilo krvacanie... nie je to nic hrozne, priblizne ako 3. den menzesu, ale stale to trva - treti den. Zacala som od stvrtka pit alchemilku, od soboty beriem aj kvapky Gynex. Myslite, ze to s tym moze suvisiet? Mate podobnu skusenost, ci radsej sa obratit na lekara. Na kontrou mam ist 21.3.. Fyzicky sa citim fajn, nemam ziadne bolesti ani nic.

ondatra2
12. mar 2013

@parker36 je to v poriadku, nemusis ist k lekarovi. Ja som takto prerusovane krvacala a spinila 3 tyzdne.

mentolka28
12. mar 2013

@parker36 ahoj, ja som 12 den po kyrete a len vcera som prestala krvacat.
ja som to mala tak ze jeden den nic a potom zas. vraj krvacat 2 tyzdne je o.k. mne moj doktor vravel ze kym to nie je silne, tak je to v poriadku.

parker36
12. mar 2013

@ondatra2 @mentolka dakujem pekne za odpovede. Tiez nechcem stresovat, ale zas ani nic zanedbat.

ivanya
12. mar 2013

@karolinasustekova zial uz som dnes dobojovala ... 😢

parker36
12. mar 2013

@ivanya

parker36
12. mar 2013

@happyfrog80 Je to vsetko este cerstve... este si potrebujem "prezit" smutok a strach 😒

karolinasustekova
13. mar 2013

@ivanya to ma mrzí! ☹ dúfam, že to zvládneš! 🙂

ivanya
13. mar 2013

@karolinasustekova zvladnem 🙂 uvidime kolko to bude trvat ale urcite zvladnem 🙂

llenulka
14. mar 2013

@happyfrog80 ahoj,ale po kyretazi povedia,ze hned po prvej MS? lebo ak mas spontanny potrat(cize zacnes krvacat),tak ano,da sa hned aj po prvej znova snazit..lenze kyret po zamlcanom potrate (ked nekrvacas este)je operacia, dodrziavas kvoli infekcii akoby sestonedelie(cize ziadny styk s partnerom) a kedze sa to robi naslepo,ranky,ked zajdu nielen do sliznice ale aj prilis do svaloviny maternice,tam urcite su..a vediet,ktorej zene sa za kolko zahoja,je tazke a velmi individualne..treba zvolit zdravy kompromis,aspon trochu nechat telo sa spamät,aspon dva mesiace,potom sa snazit,ved este dva tyzdne,kym bude ovulka, a kym sa zarodok dostane do maternice,zase par dni a zahniezdnia sup,uz su to aj tri mesiace dodrzane 🙂

ivanya
14. mar 2013

uplne suhlasim s llenulkou. je to operacia, treba nechat telu cas, aby sa zregenerovalo. to, ze to neboli a nie je to "vidiet" neznamena, ze je uz vsetko v poriadku. ja urcite dodrzim "sestonedelie" a o babatko sa budeme pokusat najskor v auguste.

happyfrog80
14. mar 2013

@llenulka
@ivanya no mozno mate pravdu ale kamoska po kyretazi otehotnela po prvej ms a uz bude v 19tt teraz a myslim ze je ok a nema problemy.😉 no a ked uz je vyssi vek tak to je normalne ze vzdy odporucia hned zacat ,ranky sem ranky tam

ivanya
14. mar 2013

@happyfrog80 drzim jej palce, aby vsetko dobre dopadlo 🙂 asi ide aj o ten strach - co ak sa to stane znovu, aby som si potom neskor nevycitala, ze mozno keby som bola dlhsie pockala... ja budem mat za chvilu 32, takze dlho cakat nemozem 😎 ale cas uteka rychlo, za chvilku je tu leto, pojde sa na dovolenku, to je idealna prilezitost 🙂

llenulka
14. mar 2013

@happyfrog80 ja rozumiem,co myslis,lenze napriklad,mne vyvoj babätka meskal o tyzden aj pol podla rozmerov na sone,ale srdiecko bilo a tu na fore vacsina pisala,ze im to babätko dobehlo,verila som ,ze aj moje ale u mna sa to neskoncilo dobre ako pisali ine baby ☹
nevravim,ze po prvej MS musi zena potratit,to riziko je vsak zvysene a zena si ho musi zvazit,ci je uz dost silna tomu celit,k by sa nieco zopakovalo..radsej chvilku pockam,nech je riziko nizsie (ako napriklad u zeny,ktora nepotratila a nemala kyret nikdy v zivote)..urcite je to hlavne psychicke,ale operacia je zasah do maternice a nemusi byt na sto percent pripravena (ale moze)

happyfrog80
14. mar 2013

@llenulka hej mas pravdu ale je zname ze vzdy je lepsie necakat bo potom si mozes pockat aj roky,ja cakam uz 8 mesiacov a nic len sa mi dorbkal cyklus a teraz anovulak a blabla bla ,sice hned po prvej ms sme zacali ale nerobila som graf ani ovu trsty tak neviem naco som bola cely cas.

happyfrog80
14. mar 2013

@ivanya ja budem mat zachvilu 33 a doktori maju v p..ci ☹
Ze mam prist az po roku snazenia a zacnu to riesit 😉

llenulka
14. mar 2013

@happyfrog80 lebo velmi chces..my ako sme si pred rokom povedali,ze ideme naostro,tak mi moj 28 dnovy siel na kratky 24-25,takisto aj anovulaky kvoli cystam,ktore zmizli po vyvolavacke..v auguste som zacala brat B komplex a prestala revat po kazdej MS(uz som nas povazovala za sterilnych)a cyklus sa za mesiac,dva upravil na 28 dni..stale nic..koncom novembra som sa doktora pytala na to,kde mame ist na spermiogram,ked sa nedari..kazal prist zaciatkom januara..ked som bola myslienkami v januari a voobec som to necakala,tak v decembri sa zadarilo 🙂 sme zatial len vikendovve manzelstvo,ale spätne musim povedat,ze som strasne stresovala,ako dlho sa nam nedari a to mi rozhadzovalo hormony dost dlho ..treba sa naladit na nieco ine,ale to tu uz pisalo milion bab predomnou 🙂

ivanya
14. mar 2013

@llenulka a milionom bab sa to takto aj podarilo :D

llenulka
14. mar 2013

@ivanya mne sa to stalo velakrat v zivote..to,co som chcela,aby bolo co najlepsie a tip top,tak som dovrzala,ako nic ine :DD prilisna snaha asi zatienuje zdravy usudok :DD u mna urcite 🙂

parker36
14. mar 2013

@happyfrog80 , @ivanya Dievcata, ja mam uz 37 😒 tak som zaj z toho zmatena, ci sa snazit cim skor, ci radsej pockat...

ivanya
14. mar 2013

@parker36 ja uvidim, co mi povie moja gyn a potom gyn v centre asist. reprodukcie a potom sa rozhodnem ;)

parker36
14. mar 2013

@ivanya Mozno nam ta moderna doba, mnozstvo informacii, internet a to ze si viem vsetko "vyguglit" je niekedy aj na skodu. Volakedy, co povedal lekar bolo "svate". Dnes si zozbierame informacie a robime si vlastny usudok...
Ja idem na kontrolu o tyzden, tak som sama zvedava, co mi lekarka povie.

llenulka
14. mar 2013

@parker36 tak to v tvojom pripade by som asi sla do toho hned,v tom veku a keby som uz dietatko mala 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre