Musím ísť na potrat

30. máj 2023

Otehotnela som nechcene, s človekom ktorého nemilujem. Išlo len o sex, vzdy s kondómom a ostala som tehotna. Chcem ist na potrat, pretože nemilujem toho cloveka, nezijem s nim. Milujem svojho byvaleho priatela, chcem sa k nemu vrátiť (aj on mna miluje stále). Netusim čo mám urobiť 😒 či si dieta nechať (aj keď budem slobodna matka) a milovat muza s ktorým nebudem už moct byt, a navyse žijem v prenajme.. alebo ísť na potrat lebo viem že tomu dieťaťu nemozem dat rodinu, zázemie proste nic😔 ten chalan s ktorým som spala povedal, že sa o to dieta postará ale ja si to neviem predstaviť. Porodiť dieta a vzdať sa ho. Ani moj byvaly by to nerozdychal. Netusim čo urobiť 😢💔

banderaska29
30. máj 2023

@martul tak v prvom rade, nenapísala, že otehotnela v bordeli, kde robí k***u.
otehotnela s milencom, ktorý bol dlhodoby a zlyhala antikoncepcia (chránili sa).
to že stále prechovava city k ex sa moze stat komukolvek po tažkom rozchode.

super motivácia napísat žene, ktorá sa rozhoduje v tejto veci, že " len to dieťa ľutujem, buď zomrie alebo bude mať teba za mamu a otca žiadneho." potlesk, oveľa vacsie moralne dno si tu ty nez ona.

autor
30. máj 2023

@derdia mne otec dieťaťa povedal že si ho necha aj keby som sa ja o neho starať nemala. Ale to nedokazem. Ak tu bude, nechcem aby vyrastalo bez matky

domkakvet
30. máj 2023

Na potrat by som nesla.

maja22
30. máj 2023

To dieta je z nejakeho dovodu povolane k zivotu. Dokonca napriek chranenemu sexu. Daj vam dvom sancu vytvorit si krasny vztah. Nikdy nevies, ci v zivote najdes toho praveho a dozijes sa s nim staroby, ale dieta je laska na cely zivot. Aky vztah si s nim vytvoris, taky budete mat. Zabit dieta, na prichod ktoreho mas cas sa pripravovat cele mesiace, nie je dobry napad. Neprinesie ti to pokoj, poznaci ta to. A este aj otec dietata prejavuje zaujem. Ved to je dobre! Mozno sa casom do seba aj zamilujete, nic nie je predsa vylucene. 😉Dostala si dar materstva, nezahod ho.

romi0310
30. máj 2023

Rozhodni sa tak, ako chces ty a hlavne tu nepocuvaj zeny, ktore asi ziju na oblaciku, kde je vsetko krasne a bezstarostne. Nikto z nas nevie, aky si mala vztah s ex a nikto nema absolutne ziadne pravo ti nanucat nazory, ako mas dat dieta na adopciu. Sorry, ale ty to dieta mas vynosit, ty sa budes on starat, platit vsetky vydavky a nie tieto blabolky. Dalsia vec je, ak sa s ex milujete a mali ste pekny vztah, ktory rozdelila vzdialenost ( presne viem o com hovoris), tak kludne mozete fungovat dalej a nepocuvaj reci, ze to fungovat nebude. Ja som toho sama dokazom. Tiez som sa rozisla v 30tich s partnerom, lebo mal vtedy rozbehnutu karieru a co sa stalo? Ubehlo 5 rokov, sme opat spolu a cakame uz spolu babo. Som si na 70% ista, ze ak by som uz medzitym nejake to dieta mala, tak by ho moj manzel neprijal. A to je uplne uzasny muz. To nikomu nemozme zazlievat, ze ked nechce vychovavat inu krv, ze je zly clovek. Ja ta odsudovat nebudem. Clovek je tvor omylny, nikto nie je dokonaly a nikto nema pravo diktovat ti, ako mas zit. Ked to citis tak, ze zivot bez dietata bude jednoduchsi( co urcite bude) a nech sa mi niekto opovazi oponovat :D lebo su to len hlupe kecy, tak na potrat chod. Lebo ak sa rozhodnes proti svojej voli, tak budes frustrovana a nestastna matka. Moze sa stat, ze to dieta budes milovat, a budes stastna, ze si si ho nechala, ale je dost mozne, ze zas v inych oblastiach budes stratova

luccija
30. máj 2023

Máš financie, zázemie, vek, aby si bola matkou?
Vieš si s tým chlapom predstaviť žiť či je to len sex?Exa by som vôbec neriešila je v zahraničí možno ho máš zidealizovaneho rok ste od seba...na toho by som sa neupinala.

autor
30. máj 2023

@luccija nemam nič z toho. Ak by som bola zabezpečená, ani by som neváhala nechať si ho.

gabika0825
30. máj 2023

Toto akože myslíš vážne? Bývalý je asi pre niečo bývalý. Otec dietata sa zachoval práveže tak ako má, ak to dodrží, čo povedal a o dieťa sa naozaj postará. Ale je to na tebe, no myslím si ze to ze bývaš v podnájme je asi najmenší problém u teba.

katka708
30. máj 2023

Píšeš ze si nevieš predstaviť porodiť a vzdať sa dieťaťa ale potrat by si zvládla? Prosím ak sa rozhodneš ze sa nevieš postarať o dieťa tak ho aspoň donos a daj na adopciu alebo ten partner co ti ho urobil nech ma možnosť sa on postarať ak chce. Radšej by som žila s vedomím ze moje dieťa žije a miluje ho niekto ako s tým že som ho....zbavila života.

siminah_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimikarol
30. máj 2023

Takže ho radšej zabiješ ako by si mu mala dať šancu na život s jeho otcom? 👏👏👏👏 Parádne rozhodnutie, ozaj....

siminah_
30. máj 2023

Nechoď na potrat, budeš to ľutovať, ver mi. Poznám nie jednu ženu, ktorá sa bohužiaľ rozhodla pre potrat a veľmi to ľutuje...

luccija
30. máj 2023

@katka708 vieš všetci píšu adopcia.Vies si predstaviť, že okolie, rodičia v práci budú vedieť, že čaká dieťa a zrazu ho niet?Bude ho cítiť, porodí a...
Je to pekný šľachetny čin, ale nedokázala by som to.Nech to znie akokoľvek zle nemá zázemie nič...budúci otec si to môže rozmysliet zostane bez peňazí, pomoci v podnájme?Ak si vôbec s ním nevie predstaviť vzťah radšej by som išla na potrat aj, keď to neuznávam.

simona20201309
30. máj 2023

Nebala by som sa toho, že to nezvládnem. Zvládnuť to zvládneš. ,,na alkohol a deti sa vždy peniaze najdu". Skratka je to tak. Vychovas, otec dieťaťa pomôže.
Skôr by som riešila to, či si pripravená ho prijať a snažiť sa mu vytvoriť zázemie, rodinu, milujúci domov a ci mu nevytvoris chaos kde bude mať troch ockov, mamu stále niekde preč, a o chvíľu ďalších 3 súrodencov s ďalšími troma ockami. Ak má to dieta vyrastať s tým, že mu budeš celý život vyčítať, že ti zničilo život, tak radšej chod na potrat. Ak si schopná to bábätko prijať a milovať, tak si ho nechaj. Ta láska ti pomôže zvládnuť všetko.

kitycat
30. máj 2023

@dzulli1980 klin sa klinim vybija, uplne normalne, ze sa niekde odventilovala ved mali kondom.

@anonym toto dieta ta navzdy spoji s tym co ho nemilujes a vytvori prekazky pri ex. A ako vies, ze ta miluje ked spolu nie ste?

Ak mas byt slobodna a bez financii, tak by som asi ozaj zvazila ten potrat..

sheila121
30. máj 2023

Autorka koľko máš rokov ?

autor
30. máj 2023

@sheila121 24😏

sheila121
30. máj 2023

No nič hrozne. Ja ti nejdem odporúčať adopciu, lebo to je podľa mňa riadna blbosť odnosit porodiť a niekomu dať to by mi srdce puklo. Ked na to nemáš podmienky a zázemie tak jedine potrat a veriť že raz budeš mať deti s niekým koho miluješ.

zuzka1117
30. máj 2023

@simona20201309 na alkohol a deti sa vždy peniaze nájdu? To kde si preboha počula ? 🤣

st_277
30. máj 2023

vedeli by ti rodicia pomôcť?

vamajka
30. máj 2023

Zaujimave tak otcovi dieta nedoprajes radsej pojdes na potrat

thoughtfulweirdo
30. máj 2023

Ak sa rozhodneš pre potrat, tak nie kvôli nejakému chlapovi, s ktorým vám to dokonca už raz nevyšlo. Ak pôjdeš na potrat, tak naň choď len vtedy, keď si budeš úplne istá, že naň ideš preto, že ty absolútne za žiadnych okolností to dieťa nechceš, a nie preto, aby ťa MOŽNO chcel nejaký chlapík.

vamajka
30. máj 2023

@thoughtfulweirdo Aj otec sa dokaze postarat o dieta, preco by ho nemohla dat radsej otcovi

thoughtfulweirdo
30. máj 2023

@vamajka Jasné, že mohla. Ale to by musela to dieťa vynosiť a porodiť. Nie každá žena (a hlavne mladá žena) je na to dostatočne silná a nesebecká, bohužiaľ. Súhlasím, že je to lepšia možnosť, ale zúfalí ľudia sa väčšinou priklonia k možnosti, ktorá sa im zdá v tom momente najjednoduchšia a najrýchlejšia. Jej sa to ťažko hodnotí a zvažuje objektívne, keď je v strese a nešťastná.

whatever1
30. máj 2023

Ak je to ozaj skutocna laska medzi tebou a ex tak ta bude brat aj s dietatom. Ber na vedomie ze moze nastat aj takyto scenar- dieta si das vziat, vratis sa k ex, po case sa rozidete a ty budes do smrti lutovat ze si vymenila zivot svojho dietata za to aby si mohla byt s niekym s kym uz byt nechces. Od tvojho ex nemas garantovanu bezpodmienecnu lasku, tu ti da len tvoje dieta. Dobre si premysli co urobis, lebo vela zien sa bezhlavo hrnie do potratu, lebo si nevedia predstavit mat dieta v dany moment a potom nastane zlom, ked to na nich dolahne co urobili a psychicky sa zrutia a zrazu si nevedia predstavit zivot bez toho dietata ktore mohli mat. Tvoje rozhodnutie bude nezvratne a je to nieco co ta moze potom trapit do konca zivota. Jasne su aj zeny co nelutuju, ale to budu skor take pripady ze dieta proste nechcu, nechcu byt matkami, nevahaju o tom ani na sekundu.

floki1994
30. máj 2023

Určite by som sa nerozhodla na zaklade vztahu s muzom...tam nemas zaruku ze to potom bude klapat ...ktovie ako by sa na teba aj dival kebyze sa mu zveris ze si bola na potrate..druha vec je dokazes sa cez to preniest? Ono sa to lahsie rozhodne ako podstupi...nehovoriac o tych depkach a vycistach co mozu prist potom...mas 24 rokov nie 15,16..tipujem ze pracujes cize ak by si mala narok na tehotenske, matersku, rodicak a pomoc od otca dietata (nemusite byt spolu) tak by si to urcite zvladla...

luccija
30. máj 2023

@floki1994 zvládne?rodicak jej nepokryje ani podnájom plus asi v ňom nebýva sama.Byt na dieťa úplne sama choroby, práca...

floki1994
30. máj 2023

@luccija a kde je napisane ze musi byt na rodicaku 3 roky? Nikde..kamoska bola v rovnakej situacii...dieta bolo v jasliach a ona v praci..kto chce hlada moznosti kto nie tak...je to na autorke 🙂

mandzula
30. máj 2023

@siminah_ a ja zas poznam zeny, ktore na potrat boli a nelutuju nic. Ono sa stale automaticky zenam podsuva, ze ich to psychicky znici, ze budu lutovat, no je to skor o tom, ze zeny, ktore su s tym vyrovnane, to proste v sebe uzavru a dalej to neriesia, takze sa o nich nevie tolko ako o zenach, ktore sa z toho nevedia dostat a stale to riesia.

chances
30. máj 2023

V prvom rade nerob žiadne unáhlené závery. Dobre si rozmysli nezvratné rozhodnutia. Aj keby sa naplnil tvoj ideálny scenár, to je návrat k bývalému, je pravdepodobné, že sa o potrate skor či neskor dozvie, napríklad pri spoločnej návšteve gynekológa, kam by ťa doprevádzal, keby ste raz čakali spoločné dieťa; alebo pri prípadných zdravotných komplikáciách, napríklad ťažkosti počať spoločné dieťa. Poradie tehotenstva tiež lekár píše do tehotenskej knižky. Tiež si dovolím tvrdiť, že nie sú celkom pravdivé komentáre typu "nik ti nepomože", "budeš na dieťa sama", "sama ho budeš živiť", "my ti ho nevychováme" atď. Dnes už existuje pomerne široká pomocná sieť pre maminky v zložitej situácii. Pre začiatok by som kontaktovala už zmieňovanú poradňu Alexis, ponúkajú rozne druhy pomoci.

Dospelosť sa vyznačuje predovšetkým schopnosťou prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Bábätko už existuje, už teraz si jeho maminkou a navyše aj otec dieťaťa ti ponúka podporu. Držím ti palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre