Posiela ma na potrat

15. jún 2023

Ahojte žienky 👋🏻
Trošku sa rozpíšem aby som vám ujasnila v akej situácii som, rada by som od vás prijala hocijaké rady, alebo názory, pretože už naozaj nedávam túto situáciu..otehotnela som s chalanom s ktorým sme nemali vzťah (moja hlúposť viem) no ako som mu oznámila tehotensvo ma cely čas posiela na potrat povedal, že keby som bola jeho priateľka a dlhšie by sme sa poznali by ma nosil od radosti na rukách, len problém je v tom, že sa nejak extra nepoznáme a bývame od seba hod a pol..najprv mi povedal, že keď si dieťa nechám nech ho nekontaktujem a teraz mi zas povedal, že keď si dieťa nechám nebude vedieť žiť s tým pocitom, že ho nebude poznať resp ho bude chcieť spoznávať a vidieť keď sa narodí, ale že bude ho ubíjať to, že ma posielal na potrat a potom keď sa na neho pozrie mu to zlomí srdce...čo mi poradíte v tejto situácii? Už som mu skúšala aj nedvíhať, neodpisovať, doslova som ho ignorovala, pretože ma vždy len vytočil a nazjapal na mňa...ale neviem či to je najlepšie riešenie už som v koncoch 🥺🙏🏻

pribinak
15. jún 2023

Všetko je to len bla bla bla

Dôležité bude ako sa zachová keď sa dieťa narodí, či prevezme zodpovednosť a bude sa o dieťa zaujímať a prispievať na jeho potreby a starostlivosť
Či bude mat záujem aby bol zapísaný v rodnom liste dieťaťa

an1abella
15. jún 2023

Ahoj, veď s tebou bol v jednej posteli nie? Ale to sú tí chlapi bohužial... A mohol to s tebou skúsiť už keď čakáte dieťa spolu. By ste sa aj viac spoznali. Na tvojom mieste by som sa naňho úplne vykašľala. Ak sa nevedel zachovať ako chlap, kašli naňho. Dieťatko si nechaj ak máš nato financie, bývanie a si rozhodnutá byť mamou. Držím silno palce, není to ľahká situácia, ale verím, že ti rodina, kamoši pomôžu.

falbala132
15. jún 2023

rozhodni sa podla seba, nie podla toho co hovori a mysli si on.

zuzanka.zuzu
15. jún 2023

a čo chces ty?

autor
15. jún 2023

@an1abella navrhla som mu tuto možnosť, ale že nie on so mnou nebude, lebo nechce deti...čo ti na to poviem🙂 mohol sa zachovať inak, stále každý deň sa zaujima ako sa mám, nechápem prečo ma vôbec otravuje a zaujíma sa

hermanoval
15. jún 2023

koľko máš rokov prosím Ťa? Lebo mala by si mať jasno v hlave

obleckodogymu
15. jún 2023

Rozhodni sa podľa svojej hlavy a svojich úmyslov. Ty budeš tehotná, ty budeš rodiť a ty sa o dieťa budeš navždy starať bez ohľadu na to, či ti jeho otec bude alebo nebude pomáhať

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia1122
15. jún 2023

Ale trtkat vedel ch*ujko. No nic, nasla si si degesa co sa teraz stavia chrbtom k zodpovednosti. Ostava ti zariadit sa podla tvojoch financnych moznosti. Z neho by som zodrala vyzivne, az by sa mu zatmelo pred ocami a viac by svoje geny nepredaval bez zodpovednosti dalej.

missincognito
15. jún 2023

Ahoj. V prvom rade si nic nevycitaj. Moze sa to stat kazdej. Aj ja som bola takmer v podobnej situacii-nezavazne stretavanie…ale nastastie sa nic nestalo-lebo by to asi dopadlo rovnako, ako u teba. Skus si zachovat pokoj. Vzdy niekde v hĺbke citis, co chces “viac”. Vsetko sa nejak vyrieši, vsetko sa pre nieco deje…zvladnes to. Objimam na dialku.❤️🙏

sissy27
15. jún 2023

no keď nechcel mať s tebou vzťah a nemá záujem si ho ani len teraz budovať, tak si mal navliecť kondóm, a bolo by po probléme.
Teraz sa TY rozhodni čo chceš - je to tvoje telo a tvoja zodpovednosť, nech sa rozhodneš akokoľvek, tak následky (za interrupciu aj za dieťa) budeš znášať ty. On môže vyjadriť svoje želanie, ale posledné slovo máš ty.
Absolútne by ma nezaujímalo jeho "zlomené srdce", ak chcel nezáväzne trtkať, tak mal použiť antikoncepciu.

ckocka
15. jún 2023

Je jedno čo trepe chalan, je jasné že dieťa bude tvoja zodpovednosť. Takže ty sa musíš rozhodovať podla seba.

dilino
15. jún 2023

A čo sme v dobe Flinstona že neexistuje ochrana.Ked vedel že deti nechcel tak snád davam pozor.TY sa zariad podľa seba ja by som si dieťa nechala nenarodene bäbatko za to nemôže že má neschopneho otca.Neviem ako to je ale ked je matka z dieťaťom a neviem či aj ked nies sú zobraty tak či nemusi platiť aj jej matke do 2 rokov.To som si není ista.Dáš to neboj nebudeš sama na svete slobodna mamička sú aj take že majú 2 deti a musia to dať.Nechod na potrat urobila by si najväčsiu blbosť.Máš kam ísť pokiaľ budeš na materskej bude TI ho mať kto postražiť a TY aby si si išla niečo privyrobiť.Ak áno tak si nechaj maličke.A vyser sa na somára.Chudák je to čo nevie že existuje ochrana a ked si tehotna tak bájky nechce deti.Jasné zodpovednosť nechce vziať na seba.Zariad sa podľa seba bez ubožiaka chudačika.

autor
15. jún 2023

@missincognito Ďakujem krásne za podporu 🥺🙏🏻

domkakvet
15. jún 2023

Ja by som si dieta nechala, lebo potrat nesie so sebou same rizika.

tosomja
15. jún 2023

Nie ste partneri, len známosť "na jednu noc" s darčekom.
Všetko je na tebe, ty sa budeš starať, ty budeš vstávať v noci, cez deň, ty sa budeš báť, aj tešiť, ty budeš mamou. Ty sa musíš vedieť postarať o seba, o dieťa, o strechu nad hlavou, o jedlo atď ..
On sa buď pridá, alebo aspoň bude platiť a nech sa trápi, jeho problém.
Čiže je to na tebe, buď si bábätko necháš s vedomím, že budeš sama na všetko, časom možno s niekým lepším...alebo pôjdeš na Potrat a aj tak sa na toho muža už nebudeš vedieť pozrieť, aspoň ja by som ho už nikdy nechcela vidieť.

autor
15. jún 2023

@tosomja Mne je z neho na grc..ja s nim nechcem byť po tomto ani len v kontakte ešte on mne ide hovoriť take veci, že sa správam ako decko keď ho ignorujem..ale logicky prečo by som mala ja komunikovať s niekým kto ma posiela na potrat

riamia91
15. jún 2023

Ty sa musíš rozhodnúť.
Ty to dieťa vynosíš.
Ty ho porodíš.
A koniec koncov ty sa budeš starať a vychovávať.
Keď nechce byť s tebou alebo nevie, či chce byť s tebou ty sa rozhodni.

sasesoe
15. jún 2023

https://alexisporadna.sk/

"Priatel" sa Ta snazi manipulovať, no v prvom rade je to Tvoj zivot + rozhodujes o zivote/smrti toho dietata. Nech sa rozhodnes akokolvek, bude to narocne, nie je "lahsia cesta". Dieta Ti zmeni cely zivot, ale to i potrat. Rozpravaj sa o tom s odbornikmi, hladaj moznosti co ako. Posielam objatie.

mogaa
15. jún 2023

no nechce platiť alimenty, to je celé....

ibajaanikiny
15. jún 2023

Hlavu hore,dostanes tu mozno aj hubovu polievku,ze preco ste sa nechranili,ale to uz teraz podstatne nie je,stalo sa a nevezmes to spat. Nepises,ci mas oporu v rodine?lebo nebudes ani prva a ani posledna slobodna matka na svete,ale ak budes mat pomoc,zvladnes to lahsie. Ja ti o potrate nejdem pisat,lebo mam pocit,ze ty si to dietatko chces nechat,ale nakontaktuj poradnu Alexis,urcite ti pomozu aj tam a vedia pomoct aj s materialnou pomocou. Daj sa do kludu,ak sa opyta,ako sa mas,postav sa k tomu tak,ako sa citis,ak citis,ze mu nechces odpovedat,neodpovedaj a ak chces,tak bud jasna a strucna,mam sa fajn. Nerozvijaj to dalej,na urazky nereaguj,decko je on a nie ty,ale debilovi nevysvetlis. Ked sa male narodi,podas narh na vyzivne a uvidis,ci bude javit zaujem alebo nie. Ak nie,nech plati a ty si zi svoj zivot s malym partakom,bude to laska na cely zivot🥰

autor
15. jún 2023

@ibajaanikiny Tak toto si krásne napísala ❤️👌🏻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre