Odhodlávam sa založiť si rodinku...ale psychika ma brzdí

miska222111
25. jan 2019

Ahojte, neviem ako to napisat, lebo mam pocit, ze uz sa az privelmi zamyslam nad vecami, tak ak sa vam to bude zdat cudne kludne piste. Mam 33 rokov , beriem aj dlhodobo hak ale uz skoro rok myslim na to, ze by som mala mat dietatko a hak vysadit. Priatela mam dlhodobo, mame svoje byvanie, aj slusnu pracu, v podstate s nicimnejaky problem.. len vo mne zacal byt problem. Ako som sa odhodlavala mat babo a zacala som citat skusenosti zien, uplne mi z toho preplo. Jedna sa snazi 10 rokov a nic, druha otehotnela uz ked ani nechcela, dalsie otehotneli hned na prvy krat aj ked sa kadejako chranili, dokonca niekolko krat po sebe.. a ja mam pocit, ze z toho do mna vosiel velky stres. Stale myslim na to, ze to nevyjde vtedy ked chcem, ze otehotniem prilis neskoro, pripadne skoro po sebe.. uz mam pocit, ze sa z toho zblaznim. Neviem mysliet na nic ine, a do toho z kazdej strany otazky kedy uz budem mat dieta. Nechapem kedy a kde sa vo mne vzal taky strach zo zivota... pritom si uvedomujem, ze v zivote uplne vsetko do bodky nenaplanujem...😕je mi z toho smutno, lebo citim, ze by som to babo chcela, ale aj by som chcela byt vo vacsej psychickej pohode.. zazili ste nieco podobne niekto? Alebo som len ja blazon😟.. dakujem za nazory

ninek73
25. jan 2019

@miska222111 Ahoj, podľa mňa netreba zbytočne čítať po internete a sústrediť sa skôr len na seba a neriešiť čo a ako mali iné ženy, mna osobne to v živote nenapadlo takéto veci riešiť...

miska222111
autor
25. jan 2019

@ninek73 fakt? Tak to som teda naozaj nejaka divna...sama nechapem co to tak riesim.,,lebo to sa moze clovek zblaznit z tolkeho premyslania...

asia83
25. jan 2019

@miska222111 Keby sa už snažíte o dieťa, respektíve ste sa práve začali snažiť, pochopím vaše rozpoloženie. No vy ani len netušíte ako ste na tom s otehotnením a bojíte sa čoho? Vy nemáte starosti, tak si ich vyrábate? My sme sa plánovane začali snažiť a cítila som pozitívne vzrušenie čo a ako bude. Ani ma nenapadlo trápiť sa nad tým, kedy a či sa nám to podarí. Ach.

saskia_98
25. jan 2019

@miska222111 pozri ja som vysadila hak, a do 3 mesiacov som otehotnela. Po porode, mlieko nemam a tak som hned aj s prvou menstruaciou zacala brat hak zas. Ale ked som ju vysadila, abslutne som neriesila ze hned na prvy krat musim otehotniet. Proste sme si s manzelom uzivali a jeden mesiac to prislo samo od seba. ☺ Hlavne sa neboj, pretoze sa vystresujes uz teraz a babo sa ti dlho darit nebude ... Chces babo ? Vysad lieky, vypni mozog, začni si uzivat a uvidis ako dobre bude a babo pride 😉

martinka13
25. jan 2019

Ja som tiež veľký planovac (Aj keď si ozaj človek môže plánovať čo chce.....) . Z predstavy tehotenstva som mala vždy hroznu paniku. Keď som dovŕšila 28, vydala sa, kúpili sme byt atd.vtedy som si povedala, že bud deti chcem, alebo nie. Predstava tehu ma stále veľmi plasila, nie netešila som sa. Ale keď to už prišlo, bola som rada, že to "plodenie" máme za sebou a možme zas normálne fungovať. Malý sa narodil a samozrejme si teraz život bez deti neviem predstaviť. Máme už 2. Tehotná som bola 3 x. Raz to nevyšlo.. takže všetko sa ozaj plánovať nedá. Ak chceš deti, nie je na čo čakať. 33 je akurát 😀. Držím palce

dzulli1980
25. jan 2019

Si pamätám, keď sme mali ísť s dcérou na prvé očkovanie, tiež som čítala skúsenosti žien na internete a odrazu som začala pochybovať, začala som sa báť, týždeň pred očkovaním som nespala atď. ... internet je dvojsečná zbraň, mnohokrát pomôže, mnohokrát človeka odradí ... napíšem Ti len jedno ... mať rodinu, dieťa je obrovská zodpovednosť, kopa neprespatých nocí, kopa hádok s partnerom/manželom, kopa povinností ... no na druhej strane byť mamou je ten najkrajší dar na svete - všetky tie neprespaté noci, kruhy pod očami za to stoja 🙂
@miska222111

asia83
25. jan 2019

@dzulli1980 👍👏

buxus24
25. jan 2019

Ahoj poznam taketo stavy..... Mala by si prestat citat taketo veci...psychika robi vela.... Hlavne klud a pokoj...
Ak chces babo,vysad hak a ono to pride...
Hlavne bez stresu...
Verim ze ak babo pride poradis si super 😉

janickacrazy
25. jan 2019

@miska222111 Tak je to veľké rozhodnutie, ale podľa veku nemáš načo čakať, nečítaj na internete bludy, každá žena je jedinečná a niektorá nemá problém otehu aj v 40tke na prvý šup, iná sa trápi dlho aj v 20tke. Vysad hak a uvidíš ako to bude u teba. Zbytočne nestresuj dopredu, všetko príde v pravý čas, neboj.

pininka
25. jan 2019

Ja som otehotnela hneď mesiac po vysadení hak. Nerieš nikoho, ries seba a priateľa a daj sa na to. Uvidíš že neskôr si povieš že si mohla mať bábo už dávno. Je to úplne iný rozmer.

miska222111
autor
25. jan 2019

@martinka13 dakujem Ti. Mam velmi podobne pocity ako pises..

miska222111
autor
25. jan 2019

@buxus24 dakujem..za povzbudivy prispevok, sama na seba sa hnevam ako som sa mohla zamotat do kruhu takychto premyslaciek... berie to klud..mas pravdu, ze musim menej citat... aj ked si aj myslim, ze keby mam dobru psychiku tak to ziadna informacia mnou tak nezamava

miska222111
autor
25. jan 2019

@dzulli1980 dakujem

trinneo
25. jan 2019

Ja som tiez obrovska planovacka a vsetko som chcela mat naplanovane a chcela som, aby sa mi prve dieta narodilo zaciatkom leta a preto som vysadila hak v septembri a to sklamanie, ked prve dva mesiace neboli ziadne ciarky a to len preto, ze som čítala, ze mnohym sa podarilo na prvy sup.. 😉🙂boze a pritom kazdy sme to iny a kazda ina a nic sa neda naplánovať a ono to pride, ked ma a po styroch mesiacoch som nasla dve ciarky a dcerka sa narodila na konci septembra. Nic sa neda naplanovat a vsetko sa deje z nejakeho dovodu, tak sa zbytocne nestresuj😉

29simona29
25. jan 2019

@miska222111 treba pozitívne myslieť a vôbec sa nenechať ovplyvňovať skúsenosťami okolia... 100 ľudí, 100 rôznych prípadov, to porovnávanie k ničomu nevedie, akurát človeka vystresuje. Ja som mala od 14 rokov nepravidelnú ms, vždy som si myslela, že budem mat problém otehotniet- ak sa to vôbec niekedy podari, no a otehotnela som hneď na 2. cyklus- doteraz to vnímam ako zázrak, vždy som bola veľký plánovač, no zatial mi všetky plány vyšli- ešte aj znamenie dieťaťa aj to, že ho chcem v 30-tke.. Na tvojom mieste vy som išla do toho hneď..

evalin88
25. jan 2019

Ja som nieco take zazila. Faktta chapem. Sestra mojej mami sa snazila 11 rokov. Moja kamoska bola na umelom po trojrocnom snazeni.Takze som mala pocit ze v nasom pripade bude problem. Potom som tlacila na partnera nech sa zacneme snazit.. on chcel cestovat.... nakoniec som to vzdala a pockala nez sa v nom prebudi otcovstvo ze aj on bude chciet babo nie len preto ze chcem ja. Otehotnela som do troch mesiacov od zaciatku snazenia.

barbara_lux
25. jan 2019

Dieta vsetko zmeni, hlavne plany.. nic nebude ako predtym a maloco si uz budes vediet presne naplanovat/resp.realizovat. A to estw ani nie si tehotna.. kym som nemala dieta som si riadila zivot podla seba, svojich snov aby bolo vsetko tak ako tuzim, otehotnela som hned ten mesiac ako.som vysadila hak, cele tehotenstvo ok a potom sa stalo vsetko mozne ale nie tak ako by som si priala. Takze planovat mozes co len chces, nicit si hlavu myslienkami ale potom to zivot zamota a uz ti zostane len nejak to prezit/uzit si

buxus24
25. jan 2019

@miska222111 to nie je tym....my zeny vela citame a rozmuslame. 😂
Sama som riesila iste veci a tiez som tu vela citala a zistovals... A dosla som do toho isteho stadia ako ty....
Potom som net s takymito temami velmi dlho neotvarala...koli vlastnej psych.pohode...
Takze radim necitat nic na taketo temy....
Viem co pisem...
Dat si id toho odstup....
Vsetko bude ako ma 😉

miska222111
autor
26. jan 2019

@buxus24 a podarilo sa Ti to vyhodit z hlavy ked si to dlhsie necitavala? Lebo ja mam pocit, ze uz som sa na to tak namotala, ze nad rym budem premyslat este rok..😕

hennyinnsbruck
26. jan 2019

@miska222111 ano si blazon.. 🤦‍♀️🤦‍♀️
este ste sa ani nezacali snazit a ty mas stres z toho ze vam to bude dlho trvat?? No aj bude ked takto budes dalej rozmyslat, na to sa priprav🤦‍♀️

Prestan citat blbosti, vysad hak a uzivajte si milovanie s Partnerom a nemysli na taketo blbosti.

buxus24
26. jan 2019

@miska222111 ano podarilo... Vobec som tu na konika nechodila cca mesiac.a bola som v pohode... Stresujes sa zbytocne..
Naco citat take temy,ked este len rozmyslate nad zalozenim....
Zbytocne...
Takze necitat take temy ani nanich neist..
Mam kamosku ktora dlho brala hak.... No ako ju vysadila do 2-3 mesia.ostala tehu.
Takze ziaden stres. 😉

sono2
26. jan 2019

@miska222111 takže v prvom rade, vysad antiku, je veľmi pravdepodobné, že sa telo bude mesiace čistiť hormónov a až tak ľahko ako si myslíš, to nepôjde. Druhá vec, treba si uvedomiť z čoho vlastne máš strach. Lebo nič konkrétne nepíšeš.
Ohľadom plánovania, my sme sa rozhodni a nakoniec som mala ja problém ďalšie tri roky sa posunuli zato odvtedy všetko vychádza až nám príde, že to teraz máme za odmenu. Takže len ohľadom toho plánovania, je fakt zlomok žien, ktorým to vyjde tak ako si to práve želajú. Prajem, nech patríš medzi ne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre