Potrat kvôli chybnému kroku gynekológa

11. jan 2023

Neviem si najsť svoj starý príspevok no riešila som tam že lekár mi pichol vyvolávačku keď som bola tehotná nakolko nevedel či sa jedná o tehotenstvo alebo iba rapluju hormony až potom mi zobral krv ktorá potvrdila prítomnosť hcg hormonu čiže, ano tehotná som bola napriek tomu mi pichol vyvolávačku všetci hovorili že to je v poriadku a ja som potratila. Ležim v nemocnici a čaká má zákrok kde mi budu vyškrabávať okrem plodu aj obrovské krvné zrazeniny ktoré vraj možu byť sposobené danou injekciou. Ano, moja sprostosť že som sa nepýtala lekára hneď čo a ako pred tým ako mi niečo pichol ale kedže svojmu lekárovi doverujem (som doverovala) prišla som o svoje tak velmi chcené babatko skôr ako som sa stihla tešiť🙃

panelacikova
12. jan 2023

autorka - mňa by zaujímalo, odkiaľ si nabrala informáciu, že lekár zvolil neštandardný postup? pamätám si, keď som sa snažila o dieťa, bola som v situácii, kedy tiež lekár zvolil vyvolávačku. jasne sa vyjadril: ak ste tehotná, tehotenstvu to neublíži, naopak. ak tehotná nie ste, dostanete menzes. vôbec to nepokladám za neštandardný postup, ja som toto zažila asi pred 20 rokmi....

casillas28
12. jan 2023

Autorka a co.mas napisane v prepustacej sprave? Co ti podali lebo to je dost podstatne...ja som mala vyvolavacku ked mi v 5 mesiaci babatko odumrelo ale to sa dava na vyvolanie porodu...cize tebe musil pichnut max nejake hormony na podporu tehotenstva, sliznice ...ja len ze netreba odsudzovat gynekologa hned...treba simpozriet co ti napisal do spravy...aky tam uviedol dovod... hcg v krvi mozes mat ano ale moze byt v nizkej hodnote co automaticky ukazuje ze plod nie je zivotaschopny 😑 chaoem ze to je hrozne ale najskor poskytni vsetky info a potom ti tu zeny budu vediet povedat svoj nazor ;)

zuzi0911
12. jan 2023

Mrzí ma co sa ti stalo,žiaľ vyvolávacka je progesteron. Ak by to bolo zdravé tehotenstvo tak tento hormón ho iba posilní, no neublíži....
Pokiaľ dr v tom.case nevidel nič v maternici a meškala ti ms nejaku dobu,kde uz by malo byt nieco vidno tak sa rozhodol dať vyvolávacku,je to normálny postup...
Potrat ,aké nespôsobí..
Drz sa a prajem až sa vám coskoro podari ...

sense
12. jan 2023

Viem ze sa snažíš nájsť vinníka za to co sa ti stalo a neviem ci postup kt vykonal lekár bol správny alebo nie nakoľko som vyvolávajú nikdy nemala ale Ma mam za sebou pár. V tomto štádiu tehotenstva je to vždy na prírode. A končí tak veľmi veľké percento tehotenstiev. Pri 2jtyzdnovom meškaní by už niečo videl keďže by to bol 6tt aspoň vacok. A ak nevidel ani ten tak zrejme preto sa rozhodol pre vyvolávacku. A teda nestretla som sa ani s tým žeby takto jasne lekár spochybnil prácu ďalšieho lekára a povedal ze to co sa stalo je preto. Osobne si myslím ze ak v 6tt nebolo absolútne nič vidieť ani len plodov vak tak to asi prosperuje tehotenstvo nebolo bez ohľadu na to ci ti vyvolávacku pichol alebo nie. A osobne ver mi tiež by si sa necítila lepšie len by si nemala vinnika
Nežijem na svk takže u nás lekár da termín najskôr 8tt, co v tvojom prípade ešte ten týždeň nebol.
Ak máš bolesti a prídeš skôr, tak ti spraví klasický test a urobí sono. Ak je test pozitívny ale na Sone noc nevidieť tak dostaneš termín o ďalší týždeň. Vted, je už zvyčajne niečo vidno

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domka222
12. jan 2023

Autorka, nikto ťa tu neosočuje,len sa ti snažia vysvetliť, že vyvolávačka nemôže za neprosperujúce tehotenstvo. To ty si tu osočila postup lekára. A v 6tt už by mal byť vidieť aspoň vak. Keby ti lekár povedal, že máš prísť až za tri týždne a ty by si začala krvácať, lebo to zrejme nebolo zdravé tehotenstvo, tak by zase za to mohol lekár, lebo ťa nezobral hneď? Žiaľ nie všetky tehotenstvá končia pôrodom

luccija
12. jan 2023

Mrzí ma čo sa stalo, ale injekcia za to nemôže.musis to len prijať asi si v šoku, sklamaná
..

tropkica
12. jan 2023

@luccija a tak to nevies. No je to teraz tak ako to je, bohuzial, sa s tym musis uz len zmierit a nic viac. Viem ze to velmi boli, ale nemozes sa v tom utapat len sa snazit sa s tym nejak vyrovnat

autor
12. jan 2023

@sense ja som bola teraz než som potratila v 3-4 týždni tehotenstva podla ultrazvuku gestačný vak som už mala ale plod nebol vidno. Tu v nemocnici mi povedali že som mohla mať posunutú ovuláciu preto to nevychádza a aj gynekolog preto nič nevidel. Pred dvoma dňami som začala špiniť a neskor silnejšie krvácať tak som chodila po kontrolách tak ma vypísali na pnku s tým že krvacanie by malo prestať no včera som stale krvácala tak som išla znovu lekár ma poslal domov a v tom po prichode domovsom chytila silné krče a už sme leteli na pohotovosť znova. Nechcem to zbytočne zvalovať na gynekológa ak za to nemože no velmi ma to trápi preto mi v hlave neustále koluje myšlienka že čo ak…

aurora33
12. jan 2023

Vieš ono ak sa už o dieťa snažíte extrémne dlho tak si skus o tom aj niečo aspoň trošičku naštudovať. Obviňovať lekára z potratu je hlúposť.

lenkakravcova
12. jan 2023

Sama nevieš, čo ti pichol, ale jeduješ sa. Možno ti pichol vitamíny. Možno Duphaston na udržanie tehotenstva.. Najprv si zisti co ti pichol a potom sa môžeš rozčuľovať.

sense
12. jan 2023

Pozri sa v správe co ti vlastne pichol kľudne ti mohol pichnúť vyššiu dávku Progesteronu na udržanie plodu keďže už sa Sone bolo vidno gestacny vak a nie ze ti pichol niečo čo vyvolá potrat. Ono ale ani Progesteron nie je všemohúci a nedokáže zázraky, je to len malá barlicka. Viem ako sa cítiš rovnako ako x ďalších žien kt si niečím podobným prešli ale prvé týždne sú ozaj len na prirode

viky173
12. jan 2023

ano autorka, v jednej jedinej veci, co pises, mas pravdu a to: "Ja chápem že som možno mladá a sprostá"

whatever1
12. jan 2023

Ach zeny, trochu empatie. Tesila sa na babo a neskoncilo to dobre. Je v nemocnici, caka na operaciu. Hnev, sok, iracionalne zmyslanie je teraz v tejto chvíli z jej strany v poriadku a normalne. Ked ste jej nechceli pomoct, tak ste sa aspon mohli zdrzat komentara. Kopat do cloveka ktory je prave na dne, mozno v depresii nemusí dopadnut dobre.

aknamorka22
12. jan 2023

Tehotenstvo sa počíta od prvého dňa poslednej MS. Na cca 14 deň je ovulácia, kedy sa uvoľní vajíčko a oplodni ho spermia. Potom vajíčko putuje do maternice cca 6-10 dní a následne sa v maternici zahniezdi a začne produkovať hcg hormón. Takže keď si v 4 týždni tehotenstva tak sa len vajíčko dostalo do maternice a zahniezdilo sa a veľmi citlivý tehotenský test, môže ukázať pozitívny výsledok. Takže to nevychádza keď píšeš, že si volala doktorovi, keď ti meškala MS 13 dní a následne píšeš, že si potratila v 3-4 týždni. To by si musela byť už v 6 týždni a vtedy je už väčšinou plod vidno (niekedy aj akciu srdca). Takže pravdepodobne sa plod prestal vyvíjať a došlo k samovolnemu potratu. Mrzí ma čo sa ti stalo ale aj podľa mňa za to injekcia nemohla. Mne tiež pichali vyvolavacku s tým, že ak som tehotná, plodu to neublíži.

svetlonos
12. jan 2023

Lekar ti mal jasne vysvetlit obsah a vyznam injekcie a opytat sa, ci ju chces. Ked vezmem do uvahy, ze zeny maju pravdu a injekcia bola fakt na podporu tehotenstva- aj tak ta mal informovat a nie brat to ako rutinu. To ze pre neho je to normalne neznamena, ze aj pre teba.
Ja som potratila zrejme velmi skoro. Najskor som myslela, ze to bolo uhniezdovanie 2 dni. Tyzden nic a potom zase 3 dni. O tyzden som uz krvacala silno a hlavne - absolutne bezbolestne. To ma vystrasilo. Take kvanta a ziadna bolest? Test sim nerobila, chcela som od uhniezdenia pockat este tyzden pre istotu. Na pohotovosti mi tedt z mocu uz visiel negativny. Dr povedala, ze to podla stielky maternice tehotenstvo s velkou pravdepodobnostou bude/ bolo ale ze nic nevidi, test po sone negativny. Dala mi dupaston lieky na 10 dni, na spustenie komplet cistenia. Zabralo, nemusela som na kyret.
To sa stalo v lete. V septembri som rste dva x za mesiac krvacala.
Koncom septembra som otehotnela 🙂 ( nevedela som) Zamerala som sa na pracu po prvej materskej a planovala od decembra nadtupit zo skrateneho na plny uvazok.
V novembri som mala divne pms co nikdy nemavam. Tak som urobila test a do 2 sekund kolajnice ako hrom. Stalo sa to ked som fakt uz netstala s otehotnenim a ozaj vobec na to nemyslela.
Tak neboj hlavu hore 🙂 nech je zakrok uspesny a coskoro nech sa znova zafari 🙂

dejna_
13. jan 2023

M.za sebou dva potraty.
Vyvolávacka potrat nespôsobuje. Takisto nespôsobuje krvné zrazeniny. To čo teraz nazývajú krvné zrazeniny je endometrium/ vystelka maternice ktorá pri tehotenstve hrubne. Ak tehotenstvo nie je úspešne, vyatielka sa začne odlupovat a v podobe zrazenín odchádza. Lekári to nazývajú aj kolagua. Viem že sa snažis nájsť vyníka, ale aj keď to znie hrozne každé 3 tehotenstvo konci takto. Veľa žien si tu tým prešlo. Niektoré našli dôvod a niektoré nie.
Drž sa a naozaj tvoj lekár za to nemôže.

karolinakr
17. jan 2023

Ženy na koniku su hrube a nevymachane. niekedy takyto postup nevadi, ked sa jedna o blbost, autorka ma hrošiu koźu, niekedy je to len taky folklor tu a niekedy vyslovene nevhodne..neda sa pristupovat ku každemu rovnako..ked chceš podporu, zver sa nejakej empatickej kamaratke, alebo niekomu, kto sa vie vžit do tvojich pocitov
Presviedčat ju silou mocou, aka je hlupa, čo jej v tejto chvili akože pomôže?

kvetinka75
17. jan 2023

pri vyvolávačke - buď bude všetko OK alebo ak aj nastane potrat, tak aj bez nej by nastal. Už tam bol nejakýá problém Nie je to kvôli nej.

kvetinka75
17. jan 2023

@mikadooo ja tiež niekedy len pozerám na tie hlášky u dr. že: povedali mi ......

milenke
18. jan 2023

"vyvolavačka" je Agolutin používa sa aj na udržanie tehotenstvá...su to hormóny...
Keby že je z plodom všetko v poriadku... práveže to tehotenstvu prospeje

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre